Valstis, kuras varam apmeklēt bez vīzas
Man ļoti noder vizuāla versija, bilde ielikta Wikipedia lapas
Saraksts ar papildus informāciju un uzturēšanos ilgumu te
Tas tomēr viss ir ļoti nosacīti - piemēram, uz Tunisiju, kas šeit ir atzīmēta, bez vīzas var doties tikai organizētā tūristu grupā, savukārt uz Ēģipti, kur it kā vajag vīzu, tā ir tīrākā formalitāte, ko par dažiem $$ saņem uz robežas. Tāpat jāņem vērā, ka bezvīzu režīms ar ASV un Austrāliju arī ir visai nosacīts (iepriekš internetā jāaizpilda attiecīgā anketa, un var arī atteikt).
Jā, starp citu, uz Francijas kolonijām arī var braukt bez vīzas - citas ir pārāk sīkas, lai saskatītu šajā kartē, bet Franču Gviānai gan tad bija jābūt sarkanai. Vēl, man šķiet, ka arī uz Grenlandi vīzu nevajag, lai gan varbūt arī kļūdos.
Vai tad tiešām uz Ziemeļkoreju vīzu nevajag? Kaut kā neticami izklausās... Butu vērtīgi arī zināt uz kurām valstīm braucot vīzu iespējams dabūt uz robežas. Manuprāt tas ir gandrīz tas pats kas bezvīzu režīms. Problēma ir ar valstīm uz kurām vīza jādabon iepriekš un vēstniecība tikai kaut kur Eiropas otrā galā. No tādam es pagaidām esmu izvairījies...
Nu jā, ir tādas zemes, kur it kā vīzu vajag, bet to var dabūt uz robežas ļoti viegli, un ir tādas, kur it kā nevajag, bet nemaz tik vienkārši neieceļosi, tā ka tas ir tā visai nosacīti.
Respektīvi, vizualizāciju vajadzētu ar vairākām krāsām - zaļā: nevajag vīzu, nav problēmu iebraukt; dzeltenā: vajag vīzu, bet var viegli dabūt(aka nopirkt uz robežas); sarkanā: nevajag vīzu, bet ir noteikti nosacījumi.
Tad varbūt nedaudz uzskatāmāk būtu
Nu kads kam ziemā garāki vakari varētu uzlabot izlabot, pasaule teiks paldies
Lielāka ar laikam derētu
Malacis, bet Franču Gviānu tomēr neesi atzīmējis sarkanu!
Hong Konga un Macao arī taču nevajag Vīzu.
Te vēl Delta resurs par tēmu no kādas valsts uz kādu vajadzīgas/nevajadzīgas vīzas , var noderēt http://www.delta.com/planning_reservations/plan_flight/international_tra...
Ir iespejami ka nakamgada vel 19 valstis pievienojas ES bezvizu režima aliansei:
Dominica,
Grenada,
Kiribati,
Marshall Islands,
Micronesia,
Nauru, Palau,
Saint Lucia,
Saint Vincent and the Grenadines,
Samoa,
Solomon Islands,
Timor-Leste,
Tonga,
Trinidad and Tobago,
Tuvalu,
Vanuatu
United Arab Emirates,
Peru,
Colombia.
jā, jauki. Vajadzēja man pagaidīt ar Dubaijas apciemošanu
Azerbaidžāna arī tur tālāk pieminēta.
Emirāti varētu būt labs ieguvums, jo maksāt 50 lvl par vīzu šķiet pārāk daudz, lai atkal uz pāris dienām aizbrauktu pasildīties
Nu ja beidzot nevajadēs čakarēties ar AAE vīzām, tas tik tiešām būs superīgi. Tikai nav skaidrs, ar kuru gadu tas varētu stāties spēkā.
pēc raksta spriežot ar nākamā gada sākumu, ne?
nākamā gada sākumā to varētu izlemt EU. Kad to izlems arī otra puse un tiks parakstīti visi papīri un tas viss stāsies spēkā, būs atkarīgs no katras valsts kustības ātruma.
Vairākas no šīm valstīm jau tagad ir bezvīzu - pirmajā skatījumā zinu, ka Sentlūsija, Senvinsenta un Grenadīnas, Trinidada un Tobago, Peru un Kolumbija. Varbūt vēl kādu esmu izlaidis.
Šeit pārskatāmi, kur bez vīzas, kur vīzu uz robežas. Kartē nav visa jaunākā info, tekstā zemāk gan ir.
http://en.wikipedia.org/wiki/Visa_requirements_for_Latvian_citizens
Šeit pārskatāmi, kur bez vīzas, kur vīzu uz robežas. Kartē nav visa jaunākā info, tekstā zemāk gan ir.
http://en.wikipedia.org/wiki/Visa_requirements_for_Latvian_citizens
Tas wikipēdijas raksts arī nav pēdējā instance un pilna taisnība. Piemēram, tur teikts, ka Grenādai nevajag vīzu un nekas nav jāmaksā. Oficiālajā Grenādas mājas lapā informācija ir nepatīkamāka: vajadzīga visa on arrival un par to jāmaksā. Informācija par summu gan dažādos avotos atšķiras, no 10 EC$ līdz pat pilnīgam reketam: Single-entry visa on arrival: EC$100; multiple-entry visa on arrival: EC$250. Nationals requiring a visa on arrival must obtain a pre-clearance letter from the embassy or high commission before travel. There is a US$10 fee for the letter plus mailing costs.
Ja kādam ir svaiga pieredze, kā ir patiesībā, lūdzu padalītes. Grasos burāt no Grenadīnām uz Tobago un Grenāda būtu ļoti sakarīgs pieturas punkts abos virzienos. Bet ne jau par 2x20 Ls no deguna.
P.S. Interesanti, baisais pieminētajā rakstā, kur teikts, ka vīzu nevajag, kā reference izmatots avots, kurā teikts pretējais: Nationals of Latvia can obtain a visa on arrival provided holding a pre-clearance letter issued by Grenada.
Tik nopietnos jautājumos labāk izmantot Timatic un LR Ārlietu ministrijas lapu, abas noderīgajās saitēs.
Vai arī oficiālās saites no konkrētajām valstīm. Grenādai izskatās, ka sava governmanent lapā nav, bet tās vēstniecības US lapā ir sekojošs saraksts:
Kopējais valstu saraksts: http://www.grenadaembassyusa.org/wp-content/uploads/2013/06/Complete-Country-Visa-Requirements-List.pdf
un instrukcija (t.sk. Latvijai): http://www.grenadaembassyusa.org/wp-content/uploads/2013/08/Grenada-Visa-Requirements-for-Applicants-of-Visas-Upon-Arrival-in-Grenada-as-of-15-Aug-2013.pdf
Nēnu, skaidrs, ka vīza vajadzīga un to var dabūt uz vietas. Bet cik tas maksā? Tajās nopietnajās lapās par to nekas nav, tāpēc ceru uz informāciju no kāda, kas nesen tur bijis. It kā jau summa neliela, salīdzinājumā ar kopējām ceļojuma izmaksām. Bet, ja neapdomā katru tugriku, tad budžetā sakrājas deficīts kā Rīgas domei. Un ja summa paliela, tad jau labāk to iztērēt liekai dienai Tobago Cays.
Btw, piemēram, par Tobago cruising forumā lasīju, ka robežsargi cenšas pārdot vīzas dajebkuram un tikai pēc protestēšanas "noskaidro", ka tā nav vajadzīga. Plāns jāpilda, vai? Tāpēc informācija par citu ceļotāju pieredzi noder.
P.S. trakulis - paldies, GrenadaEmbassyUsa instrukcijā ir arī cenas. Kopā 55 USD par vēstulēm un 100 EC$ par vienu vīzu. Pavisam ap 48 Ls par vienu iebraukšanu no cilvēka. Tātad valstiņa, kas jāapbrauc ar līkumiņu. Nekā tur tāda nav, ko nevarētu izbaudīt blakus bez maksas.
Par vīzu cenām es līdzīgi galvu lauzīju šoruden braucot uz Kaboverdi, jo katrā lapā visa on arrival cena rādījās sākot no 25 eiro līdz 40 eiro un kaut kādās angļu tūristu lapās šiem pat pa 100 paundiem solīja to nodrošināt. Realitātē izrādījās tomēr 25 eiro, ja pareizi atceros.
Par cenām parasti visprecīzākā informācija ir attiecīgās valsts ārlietu ministrijas mājaslapā, līdz šim parasti tāda metode man ir līdzējusi. Bet konkrēti Grenādai nevaru tādu lapu ātri atrast
No raksta saprotu, ka runa ir par šo valstu pilsoņu ceļošanu uz ES, nevis ES pilsoņu ceļošanu uz šīm valstīm, ne?
Ir iespejami ka nakamgada vel 19 valstis pievienojas ES bezvizu režima aliansei:
Dominica,
Grenada,
Kiribati,
Marshall Islands,
Micronesia,
Nauru, Palau,
Saint Lucia,
Saint Vincent and the Grenadines,
Samoa,
Solomon Islands,
Timor-Leste,
Tonga,
Trinidad and Tobago,
Tuvalu,
Vanuatu
United Arab Emirates,
Peru,
Colombia.
Viņiem nedos iebraukšanu bez vīzas, kāmēr EU pilsoņi nevarēs braukt pie viņiem bez vīzas
tā nu gluži nav, eu pilsoņi ir atklāti segregēti vecās un jaunās eiropas pilsoņos, kuriem tiek piemēroti dažādi nosacījumi. taizeme ir uzskatāmākais piemērs.
tieši šo parādību, citastarp, grib novērst Lietuva, virzot minēto iniciatīvu
Viltigais izmetiens – Ukraina plano ievest ASV, Кanada, ES bezvizas pases turetajiem ikreizigo robežas škēršošanas nodokļi (oficiāli tas bus datu izmaiņas robežas reestra nodeva ), pirmais lasijums jau bija: