Uz Kaliforniju 2019. gada aprīlī

6 atbildes [Pēdējā ziņa]
arbuuzs
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/08/2015
Ziņas: 20
Manīts: pirms 1 st
Kur: Latvija, Valmiera

(Pārlieku šajā sadaļā — Juris)

Meklēju biļetes apmēram 18.04.19.-28.04.19. vai nu uz LAX vai SFO (vai multicity, jo gribu apskatīt abas pilsētas). Pa vidu plāns izbraukt cauri yosemite un palikt pa nakti teltīs, tāpēc vajag nododamo bagāžu. Atradu no Oslo ar Lufthansa par 293eur un sapriecājos, bet viņiem nav iekļauta bagāža cenā. Tāpat arī finnair (pirms pusgada lidojot uz NYC vēl bija iekļauta nododamā). Uz Oslo toties 100eur roundtrip ar bagāžu Airbaltic tajos datumos. No Latvijas ar bagāžu lētākais LOT 610eur. Vērts gaidīt ko lētāku vai tam laikam tā ir ok cena? (no Oslo lidojot varbūt 100eur ietaupīšu, bet varbūt ne nervus. Ar Stokholmu līdzīga situācija.)

 

Atis
Nav tiešsaistē
Kopš: 20/04/2012
Ziņas: 428
Manīts: pirms 1 st

Lēta Walmart telts, paklājiņš un gulammaiss būs lētāks par nododamo bagāžu. Un, ja rūpes par vidi izmetot, tad var atdot kādam no šo pilsētu desmitu tūkstošu bezpajumtnieku armijas.

Tāpat REI ir tūrisma inventāra noma, kur jau daudz labākas kvalitates mantas.

Un trešais, var izmantot mūžveco ASV triku, kad atdod veikalā atpakaļ pēc brauciena, pasaka, ka mantas nepatika un saņemt 100% naudu atpakaļ. Nevienā lielajā tīklā, tai skaitā REI, nebūs problemu ar to, ka mantas pa šo laiku palietotas.

arbuuzs
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/08/2015
Ziņas: 20
Manīts: pirms 1 st
Kur: Latvija, Valmiera

Apsvēršu to, kā variantu, bet vispār jau gribētos savu ekipējumu, jo lasīju, ka Yosemite aprīlis var būt auksts nakšņošanai. Ir plāns ņemt līdzi arī plītiņu un citus camping pričendāļus. Uz diviem pat mierīgi varētu iztikt ar vienu nododamo bagāžu, bet nu, cik saprotu, Norwegian lētākajā biļetē neietilpst arī pusdienas (ja gribas no Rīgas pa lēto).

Atis
Nav tiešsaistē
Kopš: 20/04/2012
Ziņas: 428
Manīts: pirms 1 st

Ja ņem gāzes plītiņu, atceries, ka ASV izmanto cita veida gāzes ventiļus (Lindal valve), attiecīgi ASV un Eiropas baloni un plītiņas, kuras nav dārgās multi-degvielu un ar dažādiem ievadiem, parasti nav salāgojamas. Eiropas balonus ASV nav iespējams nopirkt.

Plus rēķinies ar izdevumiem kempingos, kas populārajos CA parkos var galīgi nebūt zemi, mierīgi 30-40 USD par nakti. Ārpus kempingiem Kalifornijā ir maz opciju, izņemot tuksnešaināko štata daļu. Sjerra Nevada kalni un Josemīti tie nebūs. Un mežainā apvidū paliekot teltīs ārpus kempingiem (kempingos ir nodrošinātas) noteikti vajag lāču mucas/kastes, kas atkal ir papildus izdevumi. Ieslēgt ēdamo automašīnā neskaitās, ja nav vēlme pēc sabojāta auto.

Man pašam patīk dzīvot teltī šādos braucienos, bet ja bagāža tiek pirkta un telts stiepta galvenokārt 2-3 nakšu dēļ, noteikti nav vērts. Ērtāk un lētāk būs airbnb vai moteļus paņemt, noteikti var atrast normālus variantus.

 

arbuuzs
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/08/2015
Ziņas: 20
Manīts: pirms 1 st
Kur: Latvija, Valmiera

Paldies par info par gāzes baloniem, šo nezināju.

Nav tik dārgi. Šeit uzskatīti public campgrounds https://www.nps.gov/yose/planyourvisit/camping.htm 

 divu campground mājaslapās uzmetu aci cenām un telts vieta diviem cilvēkiem ir 20usd par nakti, tā kā nav tik traki. Lasīju, ka uz vietas atrodas arī bear canisters pārtikai.

 

garais71
Nav tiešsaistē
Kopš: 18/06/2011
Ziņas: 118
Manīts: pirms 3 st

Par gāzes baloniem. Varbūt kaut kas ir stipri mainījies, bet sešus gadus atpakaļ, nebija nekādu problēmu nopirkt divu veidu balonus, no Eiropas vestām prastām plītiņām...

Atis
Nav tiešsaistē
Kopš: 20/04/2012
Ziņas: 428
Manīts: pirms 1 st

Man ar baloniem bija smags ieberziens 2014. gadā CA, kad apbraukāju daudzus veikalus un visur teica, ka Eiropas baloni viņiem nekad nav bijuši. Beigās nopirku ASV degli un bija skaidrs, ka ar to vajadzēja sākt. Šogad arī paskatijos intereses pēc, vismaz dažos turisma veikalos CA tikai ASV degļiem piemērotus balonus redzēju.

Garais71 - varbūt Tavs prastais deglis jau kopš dzimšanas ņēma pretī Lindal ventili, kuru Eiropā var iegādāties un tādēļ problēmu nebija?