Vai kādam ir pieredze ar šādu uzparikti?
http://www.banggood.com/BlitzWolf-20W-3A-Foldable-Portable-SunPower-Sola...
Izskatās vilinoši un cik gūglēts, atsauksmes visai cildinošas un, atšķirībā no citiem portatīvajiem variantiem, šis itkā tiešām darbojas.
Šo modeli izmēģinājis neesmu, bet ideja ļoti praktiska, turklāt video apskatu autoriem var uzticēties (tie ir www.TechTablets.com, nevis paši pārdevēji). Ja vēl izdodas nostiprināt uz mugursomas vai velosomas - tad ar šo enerģijas avotu varētu iztikt bez civilizācijas. Vienīgais trūkums ir akumulatora trūkums - enerģiju nevar uzkrāt pašā saules panelī, bet saules uzlādēšanas brīdī jābūt pieslēgtam mobilajam, fotoaparātam, lukturītim vai arī pie savas personīgās bateriju bankas.
Cits modelis (Levin) arī esot pietiekami jaudīgs planšetes un mobilā tālruņa uzlādēšanai pēc dažu stundu izkarināšanas uz velo bagāžnieka Spānijas saulē: https://www.youtube.com/watch?v=tQybKEXSHls. Tupretim pats iekš AliExpress nejauši nopirku viltotu Levin kopiju, kas saulē vispār neuzlādējās, un tā baterijas ietilpība bija tik niecīga, ka nevarēja pat izmantot kā parastu bateriju banku (pārdevējs visādi centās aizrunāt ausis, lai es nepaspētu termiņā iesniegt par viņu sūdzību, bet pēc sūdzības viņš galu galā bija spiests man atmaksāt pilnu pirkuma summu).
kad cilvēki beigs pirkt mēslus iekš ali un tad brīnīties... nu nenotiek brīnumi... NENOTIEK
Pilnīgi un totāli nepiekritīšu. Tas ir tāpat kā ar Centrāltirgu - kāds teiks, ka tur ir tikai mēsli, nav ko tur iepirkties, labāk pirkt brendīgās mantas brendīgajās bodēs. Bet tas ir ļoti virspusīgs uzskats.
Paldies par viedokli. Doma ir stiprināt uz mugursomas un lietot kopā ar powerbanku. Tā kā paša paneļa svars ir tikai 550g, man galvenais ir funkcionāla puse - lai tas spēj dot ārā 1A uzlādei (skaidrs, ka 3A, ja pat atbilst patiesībai, ir ideālos apstākļos). BlitzWolf tomēr nav nekāds stūra kantoris un konkrēti manis pieminētajā saite neizskatās pēc viltojuma.
Eksperimenta pēc tikko pasūtīju līdzīgas konstrukcijas (3-daļīgu, salocītu maciņā) saules paneli: http://www.aliexpress.com/item/2016-Newest-6W-Folding-Solar-Panel-USB-Tr...
BlitzWolf: 27x15cm, 550g, 20W, 5V/3A, 21,5% lietderības koeficients, 49.99$ (der lielas planšetes uzlādēšanai, nometņošanai)
Ķīnietis: 17.5x11cm, 270g, 6W, 5V/1A, 15% lietderības koeficients, 17.96$ (der mazas planšetes uzlādēšanai, grūtākiem pārgājieniem)
Bet tu taču saproti, ka 6W ir "ideālos apstākļos"... Rezultātā sanāks bendēt savu elektroniku ar ļoti nepastāvīgām strāvām. Bet labprāt dzirdētu tavas atsauksmes par ķīnieti.
Nepastāvīga jauda jau nav atkarīga no mazāka saules paneļa (ir nopērkami vēl daudz mazāki, bet tikpat cienījamu ražotāju paneļi), bet gan no apgaismojuma pastāvīguma (mākoņi, novietojums uz mugursomas pārgājiena laikā). Lādējot mobilā telefona bateriju, samazinoties apgaismojumam, saglabāsies spriegums (volti), bet kritīsies strāvas stiprums (ampēri), un baterija pielādēsies lēnāk. Sliktākajā gadījumā ar šo mazāko saules paneli bezbateriju ierīces var tērēt vairāk nekā paspēj uzlādēt. Savukārt bezbaterijas ierīce (man nenāk prātā neviens piemērs 5-6W ierīcei bez baterijas, turklāt ar USB) ar mazo saules paneli varētu izslēgties biežāk nekā ar lielo paneli (taču pat lielākais nav no tā pasargāts).
Ar "ideāliem apstākļiem" tieši arī domāju apgaismojumu. Tu esi diezgan optimistisks, ka pie mazām strāvām mazjaudīgie ķīnieši spēs saglabāt pastāvīgu spriegumu, bet kā jau minēju, gaidu reāla lietotāja atsauksmes.
Optimismam ir gan empīrisks pamats (https://www.youtube.com/watch?v=tQybKEXSHls, kur trīskārt mazāks 1.7W panelis pēc 4-5 stundām saulē var pielādēt gan tālruni, gan planšeti), gan teorētisks pamats (pat ja jauda nokrītas no 6W līdz 2.5W, sanāks tāds standarta USB lādētājs 2.5W = 5V x 0.5A, bet mazāks strāvas stiprums pat teorētiski nenodarīs nekādu vainu tālruņa baterijai). Ja automātiski atsijās jebkuru lādētāju zem 20W, tad jau gandrīz nepaliks, ko izvēlēties.
Un aktīviem pārgājieniem ar nelielu mugursomu šie 27x15cm un 550g ir mazliet par daudz (vismaz man).
Apskatā tomēr tiek apskatīts variants ar iebūvēto powerbanku. Skaidrs, ka powerbanks dos ārā stabilu spriegumu, ja tas tiek uzlādēts. Tikai cik ilgi pats powerbanks uzlādes izvilks?
Te ir labs apkopojums: