Pārgājiens Lielajā kanjonā uz Kolorado upi

9 atbildes [Pēdējā ziņa]
infests
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/05/2011
Ziņas: 3541
Manīts: pirms 9 st
Kur: Stokholma

Pirms diviem gadiem, maijā, bijām mēneša road trip ceļojumā pa tipisko ASV rietumkrasta nacionālo parku apli (LA, SF un LV, pa ceļam pieķerot visus iespējamos kanjonus). Neesmu saņēmies, lai uzrakstītu pilnu ceļojuma aprakstu/atskaiti, bet nesen samontēju uzfilmēto no vienas ceļojuma dienas, kad veicām pārgājienu Grand Canyon, lejā līdz Kolorado upei un tad atpakaļ augšā. Te var noskatīties mūsu piedzīvojumus un, kas zin, varbūt vēl kādam tas noderēs vai iedrošinās izmēģināt ko līdzīgu:

https://www.youtube.com/watch?v=NG_9AuEnQ0w

 

endr4
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/01/2015
Ziņas: 22
Manīts: pirms 1 ned

Gājāt vienā dienā rim to river un back?

321
Lietotāja 321 attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/06/2011
Ziņas: 2109
Manīts: pirms 2 st
Kur: LV

Foršas stirniņas Heart

\m/

infests
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/05/2011
Ziņas: 3541
Manīts: pirms 9 st
Kur: Stokholma

endr4 rakstīja:

Gājāt vienā dienā rim to river un back?

Jā, vienā dienā, izgājām ap 4:42, atpakaļ bijām ap 15:42, kā var redzēt, ja noskatās video Smile

Vija
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/09/2011
Ziņas: 55
Manīts: pirms 46 min

Pati gatavojos doties uz ASV rietumu krastu septembrī, tāpēc esmu ļoti ieinteresēta par citu ceļotāju pieredzi. Videomateriālā redzu par iespēju nokāpt Kanjonā no Dienvidu malas. Man ļoti gribētos nokāpt līdz Kolorado upei un atgriezties atpakaļ no Ziemeļu puses. Vienā dienā, jo dabūt atļauju palikt arī naktī Kanjonā es pat nemēģinu - izskatās bezcerīgi. No Ziemeļu puses tāpēc, ka tur mazāk tūristu un taka vairāk apūdeņota. Un vēl es ceru, ka ar mūļiem tur mazāk pārvietojas, varbūt drusku tīrāks? Vai kāds ceļakājietis var padalīties ar pieredzi par Lielā Kanjona Ziemeļu pusi? Kur tuvākās naktsmājas meklēt, vai var piebraukt ar savu auto vai arī kursē autobusi (no kurienes ? ), kas aizved līdz North Kaibab takas  sākumam?  Priecāšos par jebkuru noderīgu informāciju Smile

infests
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/05/2011
Ziņas: 3541
Manīts: pirms 9 st
Kur: Stokholma

Man tā saucamais "rim to rim" ir "darāmo darbu sarakstā". Nav tik traki, domāju, ka var arī vienā dienā, vismaz esmu lasījis/redzējis cilvēkus, kas tā dara. Par transportu nemācēšu komentēt, jo man zināmajos gadījumos parasti vienmēr kāds ir izlaidis vienā malā un pēc tam savācis otrā malā. Varbūt arī jūsu grupā būs kāds, kuram nav tā karstākā vēlēšanās veikt "rim to rim", bet vienkārši pabaudīt parku no skatu punktiem, un tad šis cilvēks var jūs izlaist dienvidu pusē un sagaidīt ziemeļos.

infests
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/05/2011
Ziņas: 3541
Manīts: pirms 9 st
Kur: Stokholma

Paskatījos NPS (National Park Service) mājaslapā un viņi ir ielikuši saiti uz komerciālu kompāniju "Trans Canyon Shuttle", kas piedāvā autobusu starp dienvidu un ziemeļu pusi Grand Canyon.

http://www.trans-canyonshuttle.com

Maksā gan diezgan dārgi, ap 85$ no cilvēka. Un laiki nav tie piemērotākie (nav iespējams sakombinēt, lai noietu vienā dienā):

Dienvidi - Ziemeļi
8:00am - 12:30pm
1:30pm - 6:00pm

Ziemeļi - Dienvidi

7:00am - 11:30am
2:00pm - 6:30pm

infests
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/05/2011
Ziņas: 3541
Manīts: pirms 9 st
Kur: Stokholma

Vēl jāņem vērā, ka ziemeļu puses sezona ir tikai no 15. maija līdz 15. oktobrim. Pēc tam ir vaļā pa dienu bez tā sauktajiem servisiem, bet tikai līdz uzsnieg sniegs, pēc tam ceļu slēdz līdz tas atkal ir nokusis.

Ilmis
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/02/2011
Ziņas: 226
Manīts: pirms 5 st

He, he, redzu bijāt vismaz labi sagatavojušies. Jau savā ceļojuma aprakstā rakstīju - mēs tā īpaši negatavojoties un "nošāvām" lejā kanjonā pa to pašu taku, savukārt, atpakaļceļš augšup draudzenei laikam paliks uz visu mūžu atmiņā Smile Bet nu par to tagad vismaz apzināmies, ka paveikt varam daudz vairāk kā patiesībā domājam. Tai pat laikā citiem, kas varbūt nav tik ļoti fiziski aktīvi, iesaku ļoti rūpīgi izvērtēt savus spēkus kanjona iekarošanā, jo tomēr atpakaļ tie ir 10km pret kalnu karstumā...

sunfuns
Nav tiešsaistē
Kopš: 13/06/2011
Ziņas: 924
Manīts: pirms 2 st

Es kad dzīvoju Amerikā biju tur kopā ar vecākiem kuri bija ciemos. Mēs ar tēvu nokāpām toreiz tikai līdz trīs jūdžu atpūtas vietai, bet tikuntā atpakaļ kāpiens nebija tik vienkāršs augusta svelmē. Ļaudis kas kāpa atpakaļ tobrīd no upes teica ka tur esot +47 ēnā... Nu katrā ziņā ne īstais gada laiks lai vienā dienā kāptu pat ja būtu  viens pats. Neatceros gan ka mūļi būtu īpaši traucējuši, tik ļoti daudz jau tur viņu nemaz nav. Tūristu skaits uz taciņas arī samazinās ģeometriskajā progresijā ar katru noieto kilometru uz leju. Noiet no vienas malas uz otru ir arī manos plānos, tikai es gan būšu laicīgi dabūt atļauju palikt pa nakti lejā lai nav lieka steiga un var kārtīgi dabu izbaudīt. Tas nemaz nav tik sarežģīti ja organizē gadu iepriekš un atteikt jau vienmēr var. 

2018: RIX, FRA, ZRH, BSL, VIE, MUC, SJJ, BKK, REP, PNH, BOM, CCU, DXB, IXB, HYD, VTZ
https://traveltip.org/visited.php?sunfuns