Noderīgi padomi ceļojumam uz Irānu

49 atbildes [Pēdējā ziņa]
Dimants
Nav tiešsaistē
Kopš: 12/12/2016
Ziņas: 18
Manīts: pirms 29 ned

Pirms pāris mēnešiem, pēdējā brīdī plānojot ceļojumu uz DĀR, man lieliski noderēja Winjanis un, jo īpaši, Ilmis ceļojumu apraksti par pieredzi DĀR. Šobrīd, atkal pēdējā brīdī, mēģinu saplānot ceļojumu uz Irānu jau pēc pāris nedēļām. Tā kā studēt Lonely Planet vairs laika nav, es ļoti cerēju uz kādu cēļotāju Irānas ceļojumu aprakstiem šeit portalā, bet, diemžēl, neko par Irānu neatradu. Varbūt. ja kāds ir gatavs, personīgi tiekoties, padalīties ar vērtīgiem padomiem par Irānas must-see vietām, noderīgu info par naktsmājām un transportu, tad es pateicībā uzsauktu kopīgas pusdienas

Edzus
Nav tiešsaistē
Kopš: 01/07/2013
Ziņas: 3087
Manīts: pirms 17 min
Kur: RIX

Sākumam vari palasīt šeit - http://www.celakaja.lv/forumi/naktsmitnes-irana - nav gluži tā, ka ceļakājā nekā nav par Irānu Smile

Sintija
Lietotāja Sintija attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 31/01/2010
Ziņas: 215
Manīts: pirms 17 st

Kas tieši interesē un cik ilgs ceļojums ieplānots? Biju Irānā pagājušogad oktobrī.

Viesnīcas visam ceļojumam iepriekš nerezervēju, jo to ir pagrūti izdarīt. Mēģināju sakontaktēties ar Lonely Planet norādītu viesnīcu – Firouzeh hotel (Teherānā) uz e-pastu: firouzehhotel [at] gmail [dot] com. Pirmajā reizē neizdevās (neatbildēja). Tad pāris nedēļas pirms lidojuma mēģināju vēlreiz. Šoreiz atbildēja, bet informēja, ka rezervācijas pieņem tikai sākot no 3 dienām pirms ierašanās. Rezultātā, kad mēģināju vēlreiz neilgi pirms ierašanās, viesnīca jau bija pilna, bet Mosavi (ļoti atsaucīgs viesnīcas pārstāvis) apsolīja atrast citu. Sazvanījāmies caur WhatsApp. Viņš palīdzēja ar ieteikumiem, saorganizēja mums šoferi, nopirka lidmašīnas biļetes no Teherānas uz Širāzu, tās (un arī vietējo sim karti, kas ļoti noderēja) pēc tam piegādāja uz viesnīcu, palīdzēja arī ar turpmākām viesnīcu rezervācijām.

 

Nelielai atkāpei. Mēs apmeklējām Irānu viņu svētā mēneša (Muharram) laikā, kad notiek dažnedažādi pasākumi, lai atzīmētu Karbalas kauju, un sērotu par tajā nogalināto imāmu Huseinu ibn Ali (Muhameda mazdēlu) un viņa ģimenes locekļiem, kas arī tikuši spīdzināti un nogalināti. Pilsētas bija rotātas ar melniem karogiem, strūklakas izgaismotas sarkanā krāsā, simbolizējot mocekļu izlietās asinis, notiek dažādi gājieni (redzējām pat tādus, kur vīrieši ar kailām ķermeņa augšdaļām iet un ritmiski sit sev pa muguru ar ķēdēm), uz ielām tiek dalīti ēdieni un dzērieni utt. Bija ļoti interesanti ko tādu redzēt savām acīm.

 

Plāns mums bija šāds:

 

1.diena

Ielidojām Teherānā naktī, kamēr tikām līdz viesnīcai bija ~3:00.

Pirmo dienu veltījām Teherānas apskatei (Golestan pils, tirgus) un pirmo iespaidu gūšanai.

 

2.diena

No rīta šoferis mūs aizveda uz Saad Abad kompleksu (tas ir milzīgs, mēs apskatījām nelielu daļu – parku, Balto māju un Zaļo māju). Tad mūs aizveda līdz Milad tornim, bet augšā nebraucām, jo bija tāda dūmaka pār pilsētu, ka likās – jēgas būs maz. Pēc tam – uz lidostu.

Lidojums uz Širāzu.

Mosavi bija saorganizējis mums šoferi, kurš sagaidīja lidostā, un norezervējis viesnīcu. Ar to pasu šoferi vienojāmies par nākamās dienas programmu.

Pēcpusdienā paspējām nedaudz iepazīt Širāzu: Arg-e Karim Khan (no ārpuses), tirgus, Hammam-e-Vakil (muzejs, kas ierīkots agrāk bijušās pirtīs).

 

3.diena

Uz visu dienu esam nolīguši šoferi un apskatām sekojošo:

Nasir ol Molk Mosque (ļoti skaista mošeja – mēs apskatījām no rīta, jo tad vislabāk krīt gaisma)

Persepolis (turpat blakus arī Naghsh-e Rustam un Naqsh-e Rajab (par pēdējā apskati, manuprāt, nav vērts maksāt))

Eram Garden

Hafez Tomb (slavena persiešu dzejnieka kapa vieta ar smuku dārzu apkārt)

Shah-e-Cheragh mošeja (lai tiktu iekšā, sievietēm mugurā jābūt čadoram (mums bez maksas piešķīra) – apmetnis ar kapuci, kas nosedz visu, izņemot seju).

Nakts autobuss uz Kermanu.

 

4.diena

Ierodamies Kermanā.

Arī šeit Mosavi mums ir norezervējis viesnīcu (un vēl nokaulējis cenu).

Neskatoties uz to, ka ierodamies agri no rīta (ap 7), mums tiek piešķirtas brokastis, kamēr tiek sagatavots numuriņš. Viesnīcas īpašnieks piedāvā šoferi un maršrutus turpmākajām pāris dienām, ko arī izlemjam izmantot.

Šo dienu veltām Kermanas iepazīšanai – tirgus, Hammam-e-Vakil (bijušajās pirtīs izveidota tējnīca) utt.

 

5.diena

Šodienas plānā:

Tuksneša citadele Arg-e-Rayen

Color Mountains (Par tiem neko nezinājām, bet viesnīcnieks ieteica – un tiešām bija ļoti smuki).

Astan-e-Shan Nematallah-e-Vali mošeja

Kaluts (Shahdad desert) – saulriets

 

6.diena

Šodien paredzēts pārbrauciens uz Yazd.

Pa ceļam apskatām Maymand (alu māju ciemats) un Zeinoddin Caravanserai .

Pēcpusdienā esam Yazd. Apskatām tirgus rajonu, iepērkam šo to.

 

7.diena

No rīta apskatām Jazdas vecpilsētu.

Pēcpusdienā braucam uz tuksnesi, kur paredzēta arī nakšņošana (mazās apaļās kleķa būdiņās). Izvēlējāmies tuvāk pilsētai (bet var ņemt arī tālāku vietu). Tuksnesis saulrietā ļoti smuks.

 

8.diena

No rīta mūs savāc šoferis un šodien paredzēts ar vairākām pieturvietām pārbrauciens uz Isfahan.

Kharanakh – komplekss ar pus sabrukušām māla mājiņām. Diezgan fotogēnisks.

Chak Chak – zaraostriesu templis pilnīgā nekurienē kalnos (ar diezgan neglītu daudzstāvu apbūvi apkārt). Kopumā sirreāla sajūta.

Maybod – te bija paredzēts apskatīt vēl vienas drupas, bet komplekss bija slēgts (viņu svētku kulminācijas pēdējās pāris dienās liela daļa tūrisma objektu ir slēgti).

Vakarā apskatām Ishafānas lielo laukumu – Imam Square un jau tumsā izgaismoto Khajou Bridge.

 

9.diena

Turpinām pilsētas apskati - Bazaar, Sheikh Lotfollah Mosque, Shah Mosque - Masjed-e Imam, Aali Qapu Palace (visi objekti izvietoti ap Imam laukumu).

Pēcpusdienā dodamies iedzert tēju Abbasi hotel (grezna viesnīca ar smuku dārzu).

Vakarā autobuss uz lidostu.

 

Nu tāds īsumā bija mūs ceļojuma plāns. Ja ir interese, varu pacelt augšā ceļojuma pierakstus – kādās viesnīcās palikām, kādas izmaksas utml.

Dimants
Nav tiešsaistē
Kopš: 12/12/2016
Ziņas: 18
Manīts: pirms 29 ned

Paldies Edzus un Sintijai par noderīgo informāciju, jo īpaši Sintijai par atsaucību un PM atsūtītajām papildus detaļām, skaidrojumiem un norādēm uz publicēto fotogrāfiju vietnēm. Ļoti noderīgi!

ezeramaja
Nav tiešsaistē
Kopš: 07/02/2015
Ziņas: 8
Manīts: pirms 1 gads

(Pārlieku šajā tēmā — Juris)

Labdien!

Plānojam divatā doties uz Irānu aprīli. Vai kāds var dot praktiskus padomus pēc savas pieredzes?

1) Kā vislabāk pārvietoties? Sabiedriskais transports, maršruta takši, privāti takši? Ko no tā sagaidīt? Kā ar pakalpojumu - auto vadītājs / gids? Varbūt kādi pārbaudīti gidi?

2) Vai naktsmītnes vajadzētu rezervēt iepriekš? Negribētos sevi ierobežot. Vai var puslīdz paļauties, ka varēs atrast, kur palikt, uz vietas esot? Sapratu, ka tur ir licencētās naktsmītnes un tad vēl nelicencētās, nav ne couchsurfing, ne airbnb, tas viss esot aizliegts.

3) Kā Irānā ar internetu un telefona sakariem?

Varbūt vēl kādi praktiski ieteikumi?

Monta

Edzus
Nav tiešsaistē
Kopš: 01/07/2013
Ziņas: 3087
Manīts: pirms 17 min
Kur: RIX

1) Sabiedriskais transports - autobusi, vilcieni, avio. Privāti takši - ļoti pieņemamas cenas, arī garajiem braucieniem.

2) Iepriekš var rezervēt varbūt vienīgi pirmajai naktij ielidojot. Pēc tam visu mierīgi var atrast un saorganizēties arī uz vietas. Nezinu vai aizliegts, bet Couchsurfing ir.

3) Paņemt vietējo SIM karti un sakari būs, gan telefona, gan internets. Internets gan ierobežots, saistībā ar sankcijām ne visam var tikt klāt, kam gribētos.

Ieteikums - līdzi skaidrā nauda, starptautiskās kartes saistībā ar sankcijām neapkalpo.

ivetens
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/04/2013
Ziņas: 54
Manīts: pirms 3 ned

1) Mēs garajiem pārbraucieniem (Teherana-Jazda, Jazda-Širāza, Širāza-Isfahāna) izvēlējāmies VIP busus, Hamsafar firmu. Tos mums ieteica kā labus (patiešām ērti, labāki pat par LuxExpress) un precīzus. Busā deva snekus un ūdeni. Izvēlējāmies braukt pa nakti - bija diezgan ērti pagulēt. Autoostas neatrodas pilsētas centrā, Jazdā vispār "nekurienes vidū". Dārgākā biļete bija, manuprāt, ap 8 eiro.

Pa pilsētām var arī pārvietoties ar pilsētas sabiedrisko transportu, cenas smieklīgas. Jāatceras gan, ka sievietes iekāpj un brauc autobusa aizmugurējā daļā (parasti atdalīta ar stieni). Arī metro ir speciāli sieviešu vagoni. Biļetes pirkšana pie šofera pēc brauciena.

2) Ņēmām taksi uz pilsētu un palūdzām taksistam, lai pieved pie kādas viesnīcas. Ja ne uz pirmo reizi, tad uz otro, trešo pieņemamu viesnīcu atradām.

3) Internets bija viesnīcas. Ielādēju speciālu aplikāciju, caur kuru varēju ielogoties Facebook.

Hanss
Nav tiešsaistē
Kopš: 31/10/2008
Ziņas: 263
Manīts: pirms 1 st

Labu dienu!

Bērni plāno maijā doties uz Irānu. Vai pēcāk neradīsies problēmas ieceļot citās valstis, ja pasē būs Irānas vīza?

Paldies!

Erix

Māris
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/04/2009
Ziņas: 3822
Manīts: pirms 2 d

Ar Ameriku būs problēmas, ESTA vairs tad nepienākas.

artursp
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/11/2012
Ziņas: 347
Manīts: pirms 2 st

Izraēlā gan jau vairāk piesiesies, bet ielaidīs. ASV būs jākārto vīza, ESTA nederēs.

Māris
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/04/2009
Ziņas: 3822
Manīts: pirms 2 d

Nujā, un vīza ir dārga un to var arī atteikt, īpaši tad, ja cilvēks ietilpst tai kategorijā, kuram normāli vajadzētu pienākties ESTA (tā kā man pašam bijusi atteikta vīza, esmu šai tēmā diezgan iedziļinājies). Es uz Irānu ceļošu kkad vecumdienās, ja tā būs lemts, kad no Amerikas vairs nebūs palicis nekā neapskatīta.

zaksis
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/02/2011
Ziņas: 5424
Manīts: pirms 2 d

A ja nomaina pasi, ASV vēstniecības darbinieki tāpat zinās, ka esmu bijis kādā no šīm valstīm?

Velomens
Lietotāja Velomens attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 06/09/2013
Ziņas: 350
Manīts: pirms 1 st

Māris wrote:

Nujā, un vīza ir dārga un to var arī atteikt, īpaši tad, ja cilvēks ietilpst tai kategorijā, kuram normāli vajadzētu pienākties ESTA (tā kā man pašam bijusi atteikta vīza, esmu šai tēmā diezgan iedziļinājies). Es uz Irānu ceļošu kkad vecumdienās, ja tā būs lemts, kad no Amerikas vairs nebūs palicis nekā neapskatīta.

Man tieši tādi paši apsvērumi. Tikai otrādi - uz ASV ceļošu tikai vecumdienās, kad Irānā viss jau būs apskatīts Grin

57 valstis
www.velomens.lv

jtt
Tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 3259
Manīts: pirms 5 min

zaksis wrote:

A ja nomaina pasi, ASV vēstniecības darbinieki tāpat zinās, ka esmu bijis kādā no šīm valstīm?

Ja USA apmeklēšana ir svarīga, neieteiktu rotaļāties ar nepatiesas informācijas norādīšanu ESTA vai vīzas pieteikumā. Eventuālās sekas ir pietiekami nopietnas.

Atis
Nav tiešsaistē
Kopš: 20/04/2012
Ziņas: 509
Manīts: pirms 4 st

zaksis wrote:

A ja nomaina pasi, ASV vēstniecības darbinieki tāpat zinās, ka esmu bijis kādā no šīm valstīm?

Pases numurs nav vienīgais veids, kā identificēt personu. Taču zināma iespēja ir, ka nezinās, it īpaši, ja vēl mainās vārds/uzvārds. Bet, ja šis melošanas fakts atklāsies jebkurā vīzas pieteikuma/ESTA posmā - jo jau sākumā anketā jāapliecina, ka konkrētās valstīs pēdējo gadu laikā nav būts, tad uzreiz var aizmirst par iebraukšanu ASV.

artursp
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/11/2012
Ziņas: 347
Manīts: pirms 2 st

Informācijai - pagājušajā rudenī abi ar sievu taisījām ASV vīzas tieši Irānas apmeklējuma dēļ. Nekādu problēmu, pēc dažu minūšu intervijas vīzas apstiprināja. Manuprāt, naudas/principu dēļ noteikti nav vērts mēģināt kaut ko shēmot.

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 19901
Manīts: pirms 11 st
Kur: RIX

ivetens wrote:

Busā deva snekus un ūdeni.

Kopš vakardienas turos, lai neieslīgtu galīgā offtopikā, bet ilgāk nevaru. Grin

Tādus?

BB
Nav tiešsaistē
Kopš: 19/01/2014
Ziņas: 48
Manīts: pirms 2 gadi

Varbūt kāds, kurš bijis Irānā pēdējā laikā var pastāstīt, kāds ir labākais veids dabūt Irānas vīzas?

Edzus
Nav tiešsaistē
Kopš: 01/07/2013
Ziņas: 3087
Manīts: pirms 17 min
Kur: RIX

Visa on arrival

BB
Nav tiešsaistē
Kopš: 19/01/2014
Ziņas: 48
Manīts: pirms 2 gadi

Paldies!!!!

jkaimins
Nav tiešsaistē
Kopš: 13/06/2011
Ziņas: 28
Manīts: pirms 49 ned

Varbūt kolektīvajam saprātam ir kādas idejas, jo lūk kas atnāca:

Dear, 
Your visa application has been rejected 
Reason for rejection:
•    Please apply via host in iran.

Your sincerely, 
Department of Electronic Visa, Ministry of Foreign Affairs. 
Islamic Republic of IRAN 
 

Ceļojam kopā ar draudzeni, viesnīcā vienu numuru pierezervējām uz vienu nakti caur snapptrip.com.

Varbūt ir kādas idejas kā šo situāciju atrisināt nebraucot/nesūtot uz Stokholmu/Maskavu pases?

jtt
Tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 3259
Manīts: pirms 5 min

Senlaikos bija noteikti jābūt ielūgumam vai kam līdzīgam. Varētu būt, ka šobrīd tiek prasīts tas pats.

Latvia (LVA) - Iran (IRN) 12 Nov 2018


  • Visa can be obtained on arrival for passengers holding normal passports and arriving for tourist purposes only.
jkaimins
Nav tiešsaistē
Kopš: 13/06/2011
Ziņas: 28
Manīts: pirms 49 ned

Nu es ceru ka man, tāpat kā pārējiem ir "normālās" Latvijas pases, bet varu visā nopietnība apliecināt ka man nav nolūka spiegot par Irānas kodolprogrammu vai ko līdzīgu Grin

Bet kur lai to ielūgumu dabūn, jo pieņemu, ka ir "ielūgums" ir vesels process, papīrītis pie papīrīša kuru vienkārš cilvēks pie kura paliksim vienu nakti negribēs iziet. 

Edzus
Nav tiešsaistē
Kopš: 01/07/2013
Ziņas: 3087
Manīts: pirms 17 min
Kur: RIX

Kamdēļ negribi taisīt lidostā atlidojot Visa on Arrival? Mēs tā darījām. Pazaudēsi uz to lidostā kādu pusstundu-stundu, bet to jau var pārdzīvot.

propers
Tiešsaistē
Kopš: 19/06/2014
Ziņas: 3186
Manīts: pirms 2 min

Un kāpēc nevar paņemt to viesnīcu tā nopietnāk - uz nedēļu? Vai plānojat teltī dzīvot?

jkaimins
Nav tiešsaistē
Kopš: 13/06/2011
Ziņas: 28
Manīts: pirms 49 ned

Kā nu nē, tieši to jau arī gribu (Visa on Arrival), priekš tam jau arī aizpildīju to e-pieteikumu, jo cik saprotu tas ir priekšnosacījums VOA.

jkaimins
Nav tiešsaistē
Kopš: 13/06/2011
Ziņas: 28
Manīts: pirms 49 ned

propers wrote:

Un kāpēc nevar paņemt to viesnīcu tā nopietnāk - uz nedēļu? Vai plānojat teltī dzīvot?

Paņemt jau var teorētiski, bet tā tomēr Irāna, kura zem visām iespējamām sankcijām ir, tāpēc Bookingā ir 0 viesnīcas, bet nu to var mēģināt apiet caur to pašu snapptrip.com, bet atsauksmes par resursu dažādas un tāpēc viss būs jālemj uz vietas, jo tā tomēr ir dziļā Āzija kurai blakus ir tādas "mierīgas" valstis kā Pakistāna, Afganistāna un Iraka.

Tomēr, reāli valsts ir liela un dirnēt Teherānā visu 3 nedēļu braucienu nav plānots, bet ne vietējās avio biļetes var nopirkt, ne mašīnu pierezervēt, kā to dara ceļojot pa Eiropu nav iespējams- un ja tā, tad arī viesnīcas rezervēt nav jēgas, vēl jo vairāk uz tik ilgu termiņu.

jkaimins
Nav tiešsaistē
Kopš: 13/06/2011
Ziņas: 28
Manīts: pirms 49 ned

Edzus wrote:

Kamdēļ negribi taisīt lidostā atlidojot Visa on Arrival? Mēs tā darījām. Pazaudēsi uz to lidostā kādu pusstundu-stundu, bet to jau var pārdzīvot.

Palasījos pats, izskatās ka lai taisītu VOA, nekāds e-vīzas pieteikums nav vajadzīgs. Vienā blogā raksta "Filling an e-visa application online is NOT necessary, but it might speed up your process upon arrival.", tā kā laikam trauksme atcelta Smile

jtt
Tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 3259
Manīts: pirms 5 min

Nu bet "zasveķilsja" taču, parādot pasi irāņu robežsargam var iedegties sarkana lampiņa. Pieteikums vīzai gan, ja atskatās uz pirms e un pirms VOA laikiem, ļoooti nenopietns un, kā izrādās, to par tādu atzinuši arī irāņi. Kā rīkoties - pameklēt internetā līdzīgu gadījumu, viegli var nebūt, bet izslēgt nevar. Meklēt daudzākās valodās, tai skaitā lietuviešu (man pirms brauciena uz Jordāniju sakarīgākā informācija nāca tieši no viņiem).

lundi
Nav tiešsaistē
Kopš: 06/09/2010
Ziņas: 271
Manīts: pirms 1 d
Kur: Islande

Lonely planet forums pilns ar ieteikumiem. Es dabuju on arrival, bet man bija ari turfirmas vestule ar kaut kadu numuru. Pasutiju apm 6 ned. pirms brauciena, maksaju uz banku Vacijaa. Var jau iztikt bez, bet man gribejas 200% droshi

lundi

orsons21
Tiešsaistē
Kopš: 04/01/2009
Ziņas: 10495
Manīts: pirms 14 min
Kur:

jkaimins wrote:

Paņemt jau var teorētiski, bet tā tomēr Irāna, kura zem visām iespējamām sankcijām ir, tāpēc Bookingā ir 0 viesnīcas...

Offtopiks, bet dīvaina tā pasaule. Irānas sankcijas atcēla pirms vairākiem gadiem, tagad gan Tramps atlika atpakaļ, bet Eiropas valstis tam nepiekrīt, un, vismaz pagaidām turpinās sadarboties. Booking (Eiropas kantoris ar sēdekli Nīderlandē) - Irānā 0, gan pirms Trampa, gan pēc.

Krievija - visas iespējamās sankcijas, ASV mudina skrūves vilkt aizvien ciešāk, 2014. gadā Krievijas atbalstītie kaujinieki (zinu, ka var strīdēties, bet šī ir Eiropas oficiālā versija) virs Ukrainas austrumiem notriec lidmašīnu, pilnu ar Nīderlandes pilsoņiem. Booking (Eiropas kantoris ar sēdekli Nīderlandē) - pilns ar piedāvājumiem Krievijā, gan pirms sankcijām, gan pēc.

Kā tā?