Nepieciešama palīdzība Lietuvā

9 atbildes [Pēdējā ziņa]
Finch
Nav tiešsaistē
Kopš: 12/04/2016
Ziņas: 3
Manīts: pirms 6 gadi

Labdien, 
Vēlējos uzzināt, vai šajā forumā nav arī kāds Lietuvā dzīvojošs dalībnieks? Vai arī bieži uz Lietuvu ceļojošs? Zīdainim ir nepieciešami bezrecepšu vitamīni, ko LV vai ārzemju aptiekās/internetveikalos atrast neizdodas (šķidrais Osteocare kalcijs no 6 mēnešu vecuma), agrāk esot no UK visi sūtījuši, bet arī tur šie vitamīni nu jau zīdaiņiem, kas vecāki par gadiņu. LT internetaptiekās atrodu, bet tās uz LV nesūta, pati arī ar bērniņu visu laiku esmu slimnīcā un līdz Lietuvai tikt nevaru. Varbūt ir kāds ieteikums? Kāds zināms starpnieks, kurš var atvest? Vai LT dzīvojošs cilvēks, kuram varu palūgt par samaksu tos vitamīnus pārsūtīt? Labprāt atlīdzināšu palīdzības sniedzējam un ļoti ceru, ka te man kāds tādu varēs ieteikt. 

k
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/10/2008
Ziņas: 2166
Manīts: pirms 1 d
Kur: Rīga

Kāpēc tādi sarežģījumi? Latvijas tirgū Vitabiotics izlaidis uzlabotu versiju un nomainījis nosaukumu no Osteocare calcium liquid uz WellKiD Calcium liquid. Nopērkams pa tiešo no ražotāja pārstāvja. Padārgs gan. UK Osteocare liquid var pasūtīt Tesco veikalā par 3,50 £. Nezinu tikai, kā ar piegādi uz LV.

Bet no Amazon var nopirkt ar visu piegādi uz Latviju (pārbaudīju līdz maksāšanas logam).

Par to vai zīdainim šis produkts ir nepieciešams, komentēt atturēšos, nav šī foruma tēma. Bet, ja nav pamatotas pārliecības, ieteiktu pajautāt vismaz 2 ārstiem. A un D vitamīnu pārdozēšana nav nekas labs, nerunājot par visām pārējām sintētiskajām garšas un stabilitātes piedevām, kas tur klāt piegrūstas - sorbitolu, kālija sorbātu, polisorbātu un tapešu līmi (metilcelulozi).

Finch
Nav tiešsaistē
Kopš: 12/04/2016
Ziņas: 3
Manīts: pirms 6 gadi

Paldies, katrā no šiem veikaliem esmu skatījusies un instrukcijā lasījusi vecumu. Jūsu piedāvātie varianti ir no 3 gadiem, ja pareizi saprotu. No tā mani ārsti cītīgi atrunāja, gan pediatrs, gan neirologs. Iherb u.c. ASV veikalos ir vēl viens variants, bet tas arī neder. Es, protams, neesmu farmaceite, tāpēc nenoliegšu, ka pastāv iespēja, ka līdzeklis, kas paredzēts 3 gadus veciem bērniem, der arī 6 mēnešus vecam zīdainim, taču ārsti man to nav apstiprinājuši, bet pati eksperimentēt nevēlos. 

k
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/10/2008
Ziņas: 2166
Manīts: pirms 1 d
Kur: Rīga

Atsūti, lūdzu saiti, kur vajadzīgais medikaments ir Lietuvas aptiekā! Paskatīšos, kur vēl to pašu vai tieši tādu pašu var atrast.

Finch
Nav tiešsaistē
Kopš: 12/04/2016
Ziņas: 3
Manīts: pirms 6 gadi
k
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/10/2008
Ziņas: 2166
Manīts: pirms 1 d
Kur: Rīga

Sastāvs norādītajai lietuviešu versijai ir pilnīgi identisks ar Amazon un Uk veikalos nopērkamo: 10 ml šķidruma satur 300 mg kalcija; 150 mg magnija; 6 mg cinka un 3,8 mikrogramus D vitamīna. Tikai leiši uz savu galvu pierakstījuši, ka var dot no 6 mēnešu vecuma. 

WellKiD ir papildus klāt varš un 2x vairāk D vitamīna, tā ka jārēķina konkrēti. Calis.lv dāmas gan stāsta, ka pie Osteocare liquid dodot D papildus, tā ka devas palielinājums var būt pamatots.

No UK atradās arī piegādātāji.

No savas puses pievienojos pieminēto ārstu viedoklim - tā manta ir domāta lielākiem ļaudīm. Re kur ir arī no 3 mēnešu vecuma dodamais. Tikai, ja papildus atsevišķi dod vēl kaut ko no tā, kas tur ira, tad rūpīgi jāpaskaita dienas deva.

Hau, man vairs te nav ko teikt. Grin

P.S. Tomēr ir piebilde. Ja pēdējā norādītajā leišu aptiekā nospiež "Pirkt", tad izlien tas pats UK iepakojums ar norādi aprakstā "no 3 gadiem". Izskatās, ka tā Baltijas pārstāvja pašdarbība ir izbeigta arī Lietuvā.

evo
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 997
Manīts: pirms 1 d

par zāļu tulkojumiem vajadzētu sākt likt cietumā- neatceros nosaukumu ziedei, kuru cilvēkam vajadzēja lietot uz sejas. tulkojumā rakstīts, ka ziede ir radioaktīva- cilvēks satraucies, ka tāda nopietna lieta jālieto, bail no radiācijas.

sākām pētīt internetā oriģinālu tekstu- izrādās uzrakstīs, ka var būt ādas reakcija no saules radiācijas, ja ar uzsmērētu ziedi iet saulē... Grin

par bērnu vecumu tad vispār nebrīnos... Grin

zahuj
Nav tiešsaistē
Kopš: 27/10/2009
Ziņas: 4403
Manīts: pirms 1 d

es ar nebrīnos... kāds poļu preparāts bija spiests tīt makšķeri no LV tirgus pēc mana iesnieguma:

izrādījās, ka iepakojums neatbilst apstiprinātajam, sekoja sods un kopš tā brīža vairs nav manīts LV.

k
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/10/2008
Ziņas: 2166
Manīts: pirms 1 d
Kur: Rīga

Atvainojos, pietiekami uzmanīgi nebiju izlasījis autores sākotnējo tekstu: "agrāk esot no UK visi sūtījuši, bet arī tur šie vitamīni nu jau zīdaiņiem, kas vecāki par gadiņu". Tādā gadījumā laikam tomēr bez pašdarbības un kļūdām, vienkārši ražotājs sākumā palielinājis ieteicamo vecumu esošajam preparātam un tagad izlaidis 2 atsevišķus preparātus zīdaiņiem un bērniem. Bet leišos ilgāk saglabājušies krājumi.

Ņemot vērā, ka ražotāja interesēs nav samazināt klientu loku, laikam ir atklājies pamatots iemesls nedot to Osteocare pavisam sīkajiem. 

Nepiepūloties meklēt īsteno patiesību, pirmais, kas iešaujas galvā ir: alrerģiskas reakcijas uz sastāvā esošo piparmētru un apelsīnu eļļu vai/un pārāk liela un vairumā gadījumu pilnīgi nevajadzīga vai kaitīga kalcija deva.

Snorke
Nav tiešsaistē
Kopš: 23/05/2013
Ziņas: 504
Manīts: pirms 2 d

Farmaceita komentārs.

Kā jau augstāk tika minēts Vitabioticam Latvijā tagad ir jauns produkts Wellkid Calcium liquid. Anotācijā no 4.g.v. Firmas pārstāvis teica,ka esot sarunāts ar pediatriem,ka viņi izraxtīs šo UB arī mazākiem bērniem.No 1 g.v. pa pus tējkarotei,no 2 g.v. pa 1 tējkarotei dienā.