Šovasar veicu nelielu pārgājienu ar kājām pa Kornvolu (Cornwall) un šeit dažas piezīmes un bildes. Maršruts bija neliela daliņa no Dienvidrietumu takas kura stiepjas vairāk kā 1000 km garumā. Es nogāju apmēram 65 km no St Ives pilsētiņas līdz Marazion ciematam pa zemāk redzamo maršrutu.
29. jūlijs, sestdiena
Ap diviem izbraucu ar vilcienu no Londonas Paddington stacijas uz St Ives. Apmēram 5.5 stundu brauciens, vilcienam nav ne vainas un pavisam lēti ja biļetes pērk laicīgi iepriekš. Ierodoties galamērķī gan stipri līst un nekur vairs no savas viesnīcas kura turpat 10 min gājiena attālumā vairs nedodos.
30. jūlijs, svētdiena
Laiks ir uzlabojies un visa diena visa tiek pavadīta St Ives. Tīri glīta angļu kurorpilsētiņa, apēdu arī vienu tradicionālo gaļas pīrāgu pusdienās (Cornish pasty). Ūdens pēc krāsas atgādina dienvidjūras, bet nu pēc temperatūras jau gan ne. Vēsāks kā Baltijas jūrā un lielākā daļa kuri dzīvojas pa ūdenī lieto hidrotērpus. Arī pūš diezgan ass vējš, bet ja noslēpjas aizvējā tad pat ir silts.
31. jūlijs, pirmdiena
Šajā dienā apmērām 20 km pārgājiens gar krastu ar galamērķi starp Pendeen un Morvah ciematiem. Kā vēlāk izrādījās tieši šis gabals ir ar visskaistāko un neskartāko piekrasti. Ar laiku vēl arvien veicas, tieši piemēroti apstākļi iešanai. Jāpiezīmē gan ka maršruts nav piemērots ļaudīm ar sliktu fizisko sagatavotību jeb tiem kas baidās no augstuma. Līdz ūdenim jau reti kur var tikt, pamatā iznāk kāpelēt pa klintīm augstu virs okeāna. Pa nakti izīrēju istabiņu vecā alvas racēju mājā. Vienkārši, bet lēti un ērti.
1. augusts, otrdiena
Šajā dienā noeju apmēram 18 km līdz Sennen ciematam. Krasts te paliek drusku mazāk stāvs un biežāk var redzēt civilizācijas pazīmes. Viss šis Anglijas gals jau vairākus tūkstošus gadu ir bijis alvas raktuvju rajons. Pēdējos gadsimtos raksts arī varš un arsēns. Tieši te pa piekrasti ir izmētātas simtiem raktuvju drupas, pamatā no 19. gadsimta. Vienā no tām ir arī neliels muzejs. Ņemot vērā apstākļus kādos šī rakšana notika šaubos vai tie strādnieki ilgi dzīvoja... Pa nakti palieku bed&breakfast kādus 2 km pirms Sennen ciemata. Ļoti skaista un liela māja šiem ar skatu uz okeānu...
2. augusts, trešdiena
Diemžēl mana veiksme ar laika apstākļiem ir beigusies, līst lietus... Aizeju līdz tuvējam Sennen ciematam un domāju ko tagad darīt. Nolemju aizbraukt sākumā ar autobusu līdz Land's end nošķeļot kādus 5 km pārgājiena un tad skatīties vai ir laiks piemērots kāpšanai pa klintīm jeb tomēr nē. Land's End ir liels komplekss pašā Anglijas tālākājā rietumu punktā. Laiks riebīgs, bet cilvēku tur tāpat pietiekoši jo tā ir viena no retajām vietām kur var piebraukt tuvu krastam ar auto jeb sabiedrisko transportu. Apēdu tur pusdienas un ap vieniem tomēr nolemju doties tālāk ar kājām, jo laiks itkā skaidrojās. Tas gan vēlāk izrādījās mānīgi, bet nu labāk kā no rīta bija gan. Tā nu noeju atlikušos 17 km līdz nākamajam bed&breakfast (arī laba izvēle) un esmu klāt ap septiņiem.
(Land's End komplekss)
3. augusts, ceturtdiena
Šoreiz pavisam īss pārgājiens (10 km) līdz Penzance pilsētiņai. Laiks atkal saulains un es pavisam nesteidzos vēl pavadot pāris stundas tāpat pludmalē lasot grāmatu. Pēdējie 4-5 km jau ir pavisam bez klintīm un ar vienu ciematu pēc otra. Pati Penzance ir krietni lielāka par St Ives un jau atgādina riktīgu pilsētu. Pa nakti esmu noīrējis dzīvokli vienā no viņu Viktorijas laika mājām divos stāvos, gan kādas 15 min nost no paša centra.
4. augusts, piektdiena
Sākotnējais plāns bija iet ar kājām līdz Porthleven ciematam, bet beigās es pārdomāju. Pirmkārt, kā teica pa ceļam satiktie gājēji, tas ir relatīvi ne tik interesants gabals un otrkārt man tad nepietiktu laika kārtīgi apskatīt St Michael salu pretī Marazion ciematam. Šī sala ir līdzīga St Michel kloseterim Francijā un tiešām vairākus gadsimtus tam arī piederēja. Pēc Henrija VIII reformācijas mūki tika padzīti un sala tika pārvērsta par privātu rezidenci. Tagad tur ir pārsvarā muzejs un dārzi. Bēguma laikā var aiziet ar kājām, paisuma laikā tikai ar laivu (abus variantus izmēģijnāju). Kādi 5 km pa pludmali plus šī sala tiešām arī aizņēma vairāk par pusi dienas. Uz Porthleven tad pēc tam devos ar autobusu.
5. augusts, sestdiena
Ar autobusu atpakaļ uz Penzance, un tad ar vilcienu uz Londonu. Vēl viena nakts tur un arī mans mini ceļojums ir beidzies
Izmaksas un vispārīgas piezīmes
Dzīvošana (8 naktis) 690 eiro, transports (neskaitot avio) 80 eiro, ēšana un citi nieki ap 150 eiro. Tātad kopā nedaudz pāri 900 eiro. Naktsmītnes sezonā ārpus divām lielākajām pilsētām grūti atrast pat neņemot vērā cenu. Ja plānotu vēlreiz to pašu tad St Ives īrētu dzīvokli nevis paliktu viesnīcā un Porthleven vietā paliktu Penzance divas naktis.
Vispār kopumā labs pārgājiens sanāca un labprāt kādreiz noiettu vēl kādu gabalu no šīs pašas takas. Lizard pussala kas ir vēl uz priekšu no Porthleven arī esot brīnišķīga.
Skaisti, skaisti.
Foršs, bet dārgs īsais pārgājiens.
Jā, stāsts teicams un nestandarta, bet nakšņošanas cena ne tikai Kosmoss, bet jaunatklāta Galaktika.
Kāda publika tur soļo? Daudz? Maz? Jauni? Veci? Grupas? Individuāļi?
Pa sviestmaizei ņēmi līdz? Darbā pārmocījies, ka Ō2 vajadzēja saelpoties? Jau iepriekš smēlies info?
Ui! Par daudz jautājumu. Te nav Stabu ielas pagrabi.
Iznāca dārgāk nekā es sākumā biju iedomājies, bet nu tā ir Anglija ja dodies uz turieni pirmkārt pīķa sezonā un otrkārt šoreiz ceļojot viens pats. Ja pareizi atceros tad vislētākā vieta bija tā istabiņa kalnraču namiņā par apmēram 40 eiro. Viesnīcu lētākais gals ir ap 80-90 mārciņām pa nakti. Ja būtu tālredzīgāk darījis tā kā pieminēju pašās beigās kādus 200 eiro būtu varējis ietaupīt. Vēl vairāk tikai tad ja kombinētu hosteļus un telti...
Kas attiecas uz gājējiem tad tā vidēji noslogots. Tajās dienās kad bija labs laiks ik pa pusstundai kāds nāca pretī. Drusku biežāk tuvu ciematam, praktiski nemaz tajā dienā kad līņāja. Publika dažāda, bet pamatā vietējie briti. Pāris vāciešus arī manīju. Ir gan jaunieši gan jau ar pieredzi, bet zem 15 jeb manāmi virs 60 gan neredzēju.
Līdzi es ņēmu ūdeni un drusku pārtikas iepirktas turpat vietējos veikalos, bet nu īpaši nepārspīlējot. Pašam jau tomēr jāness...
Kas attiecas uz ideju tad man patīk staigāt ar kājām tomēr šis bija pirmais tāds garākais daudzdienu pārgājiens. Nākamreiz zināšu jau labāk kas un kā. Anglija tapēc ka lai gan daudzkur ir jau ceļots, bet UK nekur tālāk no Londonas kā Oksforda vēl nebiju bijis.
uh,baigi feini! Tā taka 1000 km garumā ir tāda oficiāla tūrisma taka? Bet tad jau nevarētu būt,ka tur ietilpst arī bīstama kāpelēšana pa klintīm? Vai arī es ne tā sapratu? Tā ir taka,kas iet pa klintīm,bet tur ,protams,var paslīdēt un nogāzties un utt. - tā tas bija jāsaprot,ja?
No mana skatu punkta tur nav absolūti nekā bīstama, bet ir pāris draugi kuriem ir bail būt tuvu kraujas malai lai cik tas droši nebūtu. Viņiem tad arī nav šis maršruts piemērots.
Es šos draugus saprotu...
Skaisti! Paldies par ideju! Nākošvasar varbūt kaut kas no šī noderēs
Kopš nogāju visu LV jūras piekrasti kājām, lūkojos arī pēc līdzīgiem pārgājieniem citur. Jo vairāk kalnu un klinšu, jo labāk
Kā tur ir ar sabiedrisko transportu? Ar domu - nobāzēties vienā vietā uz vairākām naktīm un tad līdz kādam takas punktam aizbraukt ar busu, noiet gabalu un atkal ar busu uz mītni?
Autobusu satiksme izskatījās pieklājīga, nu vismaz reizi stundā iet starp lielākajiem ciematiem kā arī uz Land's End. Domāju ka vienu daļu maršruta noteikti var noiet šādā veidā. Vienīgi jāņem vērā ka vietām ceļš ar autobusu satiksmi bieži ir 3-4 km no krasta. Plus ir ka vieglāk būs atrast naktsmājas ja paliek vairāk kā vienu nakti.