Tīri intereses pēc vēlos noskaidrot, vai kādam no cełakājiešiem ir izdevies pabūt Meka? Vai mani kā neīsti ticīgo pilsētā neielaistu? Vai tur pabūt ir vērts? Bildes no religiskajiem svētkiem tur vilināt, vilina. Un aizliegtais auglis tik tīkams.
Saka, ka vajagot maskēties a la musulmanis. Reiz iemaldījos Ēģiptē, tieši tajā laikā, kad Mekā pasākums. Visu laiku TV translēja. Izskatījās iespaidīgi.
Protams, nevajag aizmirst sabradāto skaitu...
Nu sievietei jau maskēties nebūtu grūti. Var tak būt, ka pār mani nākusi atklāsme un vēlos apmeklēt Meku, pat ja nezinu valodu.
Vai tad musulmaņiem ir sava valoda?
Uzģerbt parandžu kā sievietei jau būtu nieks, tik vai vīzu iedotu, ar mašinu sieviete braukt nevar, iet viena nevar utt.
Un visdrīzāk un kā bieži gadās foto,video viss skaistāks un iespaidīgāks.
Jā, vilina, bet varbūt arī ne, iesaku filmu
https://www.youtube.com/watch?v=4IQF9Plgyuo
un ceļojuma apraksts http://www.serafimaonthekitchen.com/t1673-topic
Manas bijušās darbabiedrenes kursabiedrs tā mēģināja darīt, tika pieķerts un nosēdēja vairākus mēnešus cietumā. Konkrētāk neparasīju, bet pieļauju, ka viņš nebija no Latvijas.
Man jau liekas, ka notēlot musulmani ir ļoti grūti, ja par tevi rodas aizdomas - jāmāk ļoti daudzi teicieni arābu valodā un jāzina, kā pareizi uzvesties dažādās situācijas.
Nez vai starp ceļakājiešiem vispār ir kāds kurš bijis Saūda Arābijā? Tā laikam ir vienīgā valsts, kurai personīgi man ir bezcerīgi dabūt vīzu.
Kāpēc bezcerīgi?
Ja neskaita dažus neticamus izņēmuma gadījumus, tad Saūda Arābija neizdod tūristu vīzas. Tikai svētceļnieku vīzas (musulmaņiem, protams) un darba vīzas (manai profesijai - bezcerīgi, pat ja būtu tāda vēlme).
Saprastu, ja vīzu nedotu tēlam ar vārdu muhamed-off. Bet kas viņiem iebilstams pret krist-off?
Ja nopietni: wikipēdijā rakstīts, ka tūristu vīzas kā reiz šogad dažus mēnešus izsniegtas. Grupām, ar licencētiem operatoriem, u.t.t. Programma pagaidām apturēta. Interesanti palasīt komentārus pie references rakstiem.
Kļūt par musulmani, kaut vai ceļojuma nolūkā, arī nebūtu sarežģīti. Formālās procedūras vienīgā prasība ir izrunāt ticības apliecinājumu. Makas apmeklējums tad kļūtu par pienākumu un būtu Allaham tīkams darbs. Arābu valodas prasme, cik saprotu, nepavisam nav obligāta, kaut arī vēlama. Problēma tikai, ka pretējais process (atteikšanās no islama) ir grēks, kas sodāms ar nāvi.
Reiz vienā kompānjā sanāca tikties ar latvieti, kura bija paciemojusies Saūda Arābijā. Viņa tolaik dzīvoja blakus - Katarā. Nezinu gan, kāds tajā stāstā bija brauciena mērķis un ko redzēja/izbraukāja (Meku drosi vien ne), bet akcents bija uz to, kā tikuši pāri robežai. Tur bija viss tas teātris ar pārģērbšanos - abaja (tas ir kaut kas citādāks nekā parandža, un man liekas, ka tajā reģionā parandžas nemaz nenēsā), pa viņu modei sasiets un sasprausts lakats, seja aizklāta. Pārvērtības esot izdevušās tik prasmīgi, ka pāri robežai laidēji esot brīnījušies, vai tiešām nav īsta musulmaniete
Kaut kas noteikti mainīsies, jo mainās karalis. Tiesa, lielas reformas nav gaidāmas, jo kroņprincis arī nav nekāds puišelis (79 gadi).
Jāseko notikumiem, jo vieta ļoti interesanta apmeklēšanai.