Labdien!
janvārī plānojam braucienu uz Kubu, uz 2 nedēļām. ir dažādi jautājumi:
1) vai labāk braukt uz savu roku vai caur agentūram? kas ir izdevigak/foršāk utt?
2) vai 2 nedelas bus ko sadarit tur? varbut ir verts pabraukat apkart no turienes?
1) uz savu roku noteikti būs labāk. Vienīgais, aģentūrā varētu būt kāds labs package price uz lidojumu + viesnīcu. Bet pārējā ziņā servisa līmenis Kubas tūristiskajās organizācijās, izņemot dārgākās viesnīcas, ir zem katras kritikas, un daudz labāks price/performance būs kaut ko sarunājot uz vietas ar vietējiem.
2) Kuba ir liela sala, 2 nedēļām ir ko darīt, ja izīrēt auto un braukāt apkārt. Iesaku apciemot vismaz Trinidadas pilsētu, Cayo Coco/Cayo Guillermo salas un, protams, Havanu.
Protams, uz savu roku būs labāk.
Piekrītu, shustrik, 2 nedēļās tiešām būs ko Kubā darīt. Nezinu, kādi Jūs esat ceļotāji, bet es ieteiktu izīrēt auto un apceļot salu, protams, varat gulēt arī pludmalē zem palmas, bet vai tad tāpēc vajag tik tālu lidot...
Ps. Pats es neesmu smēķētājs, bet bija ļoti interesanti būt ražotnē, kur tiek ražoti cigāri, mazās tur ir padaudz, likās, ka katrā otrajā vai trešajā mājā, kāds kaut ko ''uzražo''
Kubā dzīvošana (ja nepaliek viesnīcās, bet Casa particulare) ir ļoti lēta. Aģentūras paprasīs ļoti lielas summas. Tikko kolēģe izbraukāja - neīrēja auto, bet visur ņēm takšus vai uz vietas reklamētās ekskursijas. Atgriezās absolūti apmierināta. Vēl jau ir arī sabiedriskie (tūristu) autobusi, ar kuriem starp pilsētām var pārbraukt un tad uz vietas bez problēmām atrast gan apartamentus, gan takšus
Protams, ja ir grūtības ar braukšanu pie stūres pa ceļiem, kuri nav diez ko labi nomarķēti, un arī ar dažviet lieliem caurumiem segumā, tad var ņemt arī takšus/autobusus. Bet man viens no spilgtākajiem iespaidiem no Kubas ir vietējo "stopētāju" vešana un sarunas ar viņiem. Ļoti iesaku
Kubā bija mūsu ģimenes vēsturē dārgākā auto īre, bet, tā kā bijām 4gab, tad cena dienā nebija lielāka par 4 starppilsētu autobusu biļetēm. Bet, protams, viennozīmīgi paši braucot vairāk redz, un es arī to varu ieteikt. Par ceļu kvalitāti - mēs aibraucām tikai līdz Trinidadai, nu krimināli traģiski bija tikai daži posmi, bet saprotu, ka tālāk ceļi ir štruntīgāki
Divas reizes esmu bijusi Kubā (tiesa gan, kādus 4-5 gadus atpakaļ) un abus braucienus plānoju pati. Ir taisnība, ka ar aģentūru varēja kādreiz dabūt garšīgu piedāvājumu, kas bija izdevīgi kaut vai tikai lidmašīnas dēļ (labākais toreiz bija Vācijā atrasts 700 eiro lidojums uz Varadero + tur viesnīca). Varadero gan, ja neinteresē visu dienu dzert un gulēt pludmalē, nevajag aizkavēties, bet vienalga tas ir izdevīgi! Arī čemodānu varbūt ir izdevīgi tur noparkot
Mēs gan abas reizes beigās lidojām caur Amsterdamu uz Havanu.
2 nedēļas katru reizi. Un, lai gan ilgi neaizķērāmies nevienā vietā, tas galīgi nav ilgi! Līdz Santiago de Cuba tā arī netiku nevienā no reizēm.. Ļoti jauks maršruts bija lidot uz Holguin, un tad caur dažādām pilsētiņām kūlāmies uz Havanu. Arī Vinjales man ļoti patika (tas gan uz otru galu).. Protams, Trinidada. Bet arī tādas pilsētas kā Camaguey, Sancti Spiritus, Santa Clara - burvīgi!!! un, protams, salas! Es uz tām arī nemaz nepaspēju...
Takši toreiz bija lēti. Trijatā braukt ar taksi no Havana uz Trinidadu bija lētāk kā visiem 3 ar autobusu. Turklāt, foršāk, jo var piestāt, ja smuka vieta, pačurāt, utt...
Ar mašīnu īri arī taisnība - ceļa zīmju tur praktiski nav Reiz naktī iebraucām tupikā, mežā, pat neatceros, kur toreiz nakšņojām. Jārēķinās ar to, ka angliski ,vismaz toreiz, runāja lielajās pilsētās. Speciāli mācījos spāņu valodu, kas gan sāka mazliet "kustēties" tikai prombraucot..
Ēdiens fantastisks. Palikšana - lēta (mēs negulējām viesnīcā, bet - kā nu tos sauca jau pat neatceros, pie vietējiem). Atceros vakariņas, kad par 6 dolāriem bija zupa, otrais (ar lobsteru!), saldais + mojito
Tā kā 2 nedēļas tā vien būs
Tu domā casas particulares??? (dzīvošana pie privātajiem?)
Uz šo valsti jābrauc, kamēr kapitālisma asais un platais zobins nav veicis savu pēdējo triumfa cirtienu! Daudz kas jau ir nokavēts, bet vēl paspēt var!
Regulāri ieskatos vācu ltur pēdējā brīža cenās. Ja par 500-550 EUR var uztaisīt RT, šķiet, ka tas nav dārgi. Drusku iepriekš jāsarūpē vīza.
Paldies visiem par padomiem!
Kaa tad tiek sarunatas Casas particulares? Kaa zinat kadas ir optimalas cenas?
Es runaju spaniski, taa kaa sazinaties ar vietejiem nebus problemu.
Runajot par mashinu, liekas, ka neviens no musu kompanijas negribes braukaties pa stresu uzdzenoshiem celiem, tapec visticamak parvietosimies ar sheit ieteiktajiem veidiem.
Sobrid skatos lidojumus, kaa jau te mineja, Amsterdama-Havana, jo tas man ir eerti. Cena 700€ RT.
Kaada r viizas kaartoshanas kaartiiba?
Jā, pareizi, casas particulares mums bija 15-25 usd divvietīgais numuriņš, bet nereti tā pati cena bija arī vienvietīgam. Brokastis gan es vairs tādās neņemtu.. visbiežāk bija maize (mēs to nesauktu pat par maizi), medus, sviests, tēja.. Vakariņas - nekur nebija sliktas.
Ja runā spāniski, manuprāt, tā ir liela priekšrocība gan dīlošanas ziņā, gan arī lai sarunātos ar vietējiem.. Tā kā es spāniski tik pēc grāmatas biju mācījusies, tad ierodoties gudri pajautāju ko vajag, bet, kad atbildēja, saprast neko nesapratu.. Nācās nolaistām "biksēm" atzīt sakāvi un kaulēties angliski. Vinjales mēs visu nakti norunājām spāniski (mēs - krievu/angļu/vācu, viņi - spāņu valodā). Apmainoties ar bildēm, atmiņām (viens bija dienējis PSRS armijā? zināja 3 vārdus krieviski, kolorīts onka..). Sirsnīgākais vakars, neskatoties uz to, ka pēc tam nekādas saprašanas par runāto īsti nebija..
Tagad labi, ka uz Amsterdamu lido arī Airbaltic (ja nekas nav mainījies). Toreiz bija tikai KLM. Plus, nebija arī tik jauka padomdevēja kā www.ceļakāja (vismaz es nezināju).
Vīzu var kārtot Latvijā (toreiz visizdevīgāk bija Kolumbā, ja nemaldos 25ls un 10 minūšu laikā tas tika nokārtots uz vietas), vai zinu, ka no LV brauca arī puiši, kas vispār Amsterdamas lidostā pirka tās vīzas. Visticamāk, ka var arī Kubā uz vietas (ja tas būtu sarežģīti, tak arī LV neviens 10 min. laikā neuztaisītu).. Bet negribējās riskēt.
Biju viendien pie Turkiem iegājis papļāpāt. Stāstīja par akciju uz Malaiziju, kas bija pa 196 latiem sakarā ar to, ka atvēra jaunu maršrutu. Teica, ka tādas cenas vairs nebūs, jāgaida, kad parādīsies, kāds jauns maršruts un tad maybe...tuvākais plānotais esot uz Kubu. Tāds kā mājiens, bet nu kā būs grūti spriest.
Kaa tad tiek sarunatas Casas particulares? Kaa zinat kadas ir optimalas cenas?
Ar Casām ir vienkārši. Te iespējami vairāki scenāriji:
- rezervēt Netā. To var izdarīt TripAdvisor - var gan bildes redzēt, gan palasīt atsauksmes. Bet ieteiktu to darīt tikai pirmajai-otrajai un pēdējām naktīm Havanā, jo tur tu skaidri zini, ka bez variantiem nakšņosi
- palasīt Lonely Planet guide un aizmeilot tiem Casu īpašniekiem, kuru e-pasts tur norādīts (arī iesaku tikai ceļojuma sākumam un beigām)
- esot uz vietas Casu atrod gan prasot taxim braukt uz Lonely Planet ieteiktās Casas adrese, gan no vietējā tel piezvanot uz Casas tel (arī norādīts Lonely Planet), gan braukājot pa pilsētu un skatoties, kur ir kāda norāde(to ir daudz), gan paprasot iepriekšējās Casas īpašniekam ieteikumu nāk pilsētai, gan paprasot vietējam taxistam, lai aizved. Tobiš, variantu nnnn. Piebraucat, apskatieties un izlemiet. Casas ir ahūni dažādos stāvokļos - gan puķītes, gan pilnīgi ūķi. Cenas vienalga būs praktiski vienādas - 20-25 CUC. Havanā dārgāk 30-35CUC. Tāpēc LP un TripAdvisor ieteikumi ir vērtīgi.
ar LP reklamētajām Casām Havanā uzmanīgi, jo atsevišķi īpašnieki, balstoties uz šo reklāmu kļuvuši par dīleriem - pieņem rezervācijas, bet tad, kad pašiem pilns, aizved uz kkādu baisu kaimiņu ūķi. Tāpēc Havanai palasi Trip Advisor references, lai uz šito netrāpītu
paldies jums, visi lieliskie padomdeveeji!
Par casa particulara: arī piekrītu-un pat (pēc savas nesenās pieredzes) varu teikt, ja vien naktī neielidosiet, tad mierīgi atradīsiet naktsmājas (zīmīte virs mājas burvīm zila bulta uz balta pamata) - tās tur ik uz soļa, plus varat izvēlēties ielu, kura labāk patīk, nevis, kā mums ar pirmo nakti-rezervējām i-netā un galīgi nebija tā, kā bildē un aprakstā - pavisam uz citu adresi un ārpus centra aizsūtīja . Spāņu valoda ir liela priekšrocība, bet jebkurā gadījumā, esiet acīgi attiecībā uz piedāvātājiem vis kaut ko nopirkt uz ielas, jo pat tas, kurš nu tik tiešām pēc īsta amigo izskatās, uzrunā jūs tikai ar vienu mērķi - kaut ko nopārdot riktīgs prieks un bauda, ka bija iespēja pabūt četras dienas Cayo largo (tas gan bija pavasarī, rudenī saka, ka labāk uz Cayo coco doties): 40 min. lidojums sagrabējušā lidmašīnītē un baudi īstas paradīzes pludmales (tikai nevajag slinkot un aprobežoties ar viesnīcas piedāvāto pludmali, bet pabraukt uz nomaļākām). Trinidada, Cienfuegos, Vinjales, visur braucām ar tūrisma autobusu no vietējās tūrisma aģentūras, bija OK. Lai jauks ceļojums!
nedēļu nebiju iegriezies ceļakājā un man par patīkamu izbrīnu kā reiz topiks par Kubu, vakar kā reiz nopirku biļetes uz Kubu, lidosim no Anglijas uz Cayo Coco, doma ir pāris dienas pa pludmali un tad uz Havanu tik nezinu vēl vai izdevīgāk ar taksi vai tomēr īrēt pašiem auto???? uz 2-3 dienām (dzīvosim Casas particulare) un tālāk uz doto brīdi nav ne jausmas, vēl jau vairāk kā 2 mēneši maršruta izdomāšanai, varbūt kādi ieteikumi tiem kas jau tur ir bijuši?
claytoon
jāskatās uz cik ilgu laiku brauc.
Ja pa pašu Havanu, tad man likās, ka tur pietiekami pāris dienas padzīvot bez mašīnas. Ja kur gribēsi braukt - taksis vai autobuss (tur gan jāpiešaujas, bet nav nekas neiespējams. Autobusi vispār bija pāris santīmi mūsu naudā, tie, kas pa pilsētu braukā). Ķīniešu rajons, cigāru rūpnīcas ekskursija (man patika), bāri, kapitolijs - tur gan tūristu, gan netūristu taku apskatei pietiek!
Ja brauc īsāku laiku, tad varbūt labāk doties Pinal del Rio virzienā, izbraukāt to galu. Skaista daba, alas, tabakas lauki. Var īrēt skūterus (vai motorollerus?) un apskatīt tuvāko apkārtni..
Otrs galds no Havanas (Guantanamo virzienā ) - nu tur braukāt un braukāt. Katrā no pilsētiņām tiešām bija ko redzēt, visas, kas iepriekš minētas ir apskates vērtas! Ja brauksit uz Trinidadu, noteikti ieteiktu piestāt Cienfuegos - tur ir Casa de la Cultura Benjamin, Teatro Tomas Terry, dēļ šīm divām ēkām vien ir vērts aizbraukt.
Ieteikumu būtu daudz, bet jāzina uz cik ilgu laiku brauc - tad var izplānot uz kuru galu doties un cik tālu.
Kubā būšu 2 nedēļas, tā kā iepriekš minēju ka ielidoju Cayo Coco, kas skatoties kartē ir gandrīz pa vidu Kubas salai un lai netērētu daudz laika ceļā pārbraukumos, doma ir apskatīt tik vienu salas galu respektīvi Havanu, Trinidadu, Varadeo.. Lidošu kopā ar sievu, kurai ļooooti svarīgs aspekts ir ūdens, tāpēc lai nebūtu tik gulšņāšana pludmalē uz doto brīdi maršrutā ir iekļautas šīs pilsētas
p.s. Kā labāk no Coya Coco tikt uz Havanu, Trinidadu? ar vietējo autobusu, vai tomēr taxi?
tagad cītīgi pētu tripadvisor ieteiktās Casas particulares, bet rezervēt nevar un epasts ar nav atrodams?
claytoon
es nezinu kā citi ir sazijušies pa epastu - man ar Kubu arī nekas nesanāca. Vienā vietā no visām atbildēja. Tie apstiprināja, bet beigās arī izrādījās pilni un tad nu casa particulare īpašnieks palīdzēja meklēt citu. Bukot casa particulare man likās jēga tikai lai uzrādīto to aizpildot pieteikumu vīzai.. atrast naktsmītni uz vietas nebija vispār nekādu problēmu - tur tādu bija ļoooti daudz, spēj tik izvēlēties!
No Caya Coco par transportu nepateikšu, tur nebiju. no Havanas uz Trinidadu vienā reizē braucām ar taksi. Otrā reizē bijām noīrējuši mašīnu, tad braucām vairāk paši apkārt (aizbraucām uz Havana iekšējo pārlidojumu termināli un pirkām biļeti uz pirmo galapunktu, kur bija lidmašīna. Tā patrāpījās Holguin. Tur dabūjām mašīnu, ko varēja vēlāk nodot Havanā, tad mēs tā no Holguin arī virzījāmies Havana virzienā).
Domāju, ka tagad vari noskaidrot busu cenas (internetā bija atrodas), un lēmumu pieņemt uz vietas. Vismaz mums nebija nekādu problēmu nevienu reizi dabūt taksi 5 min. laikā. Vēl iesaku nočekot, vai tur tagad var vadāt tūristus mašīnā bez speciālām atļaujām.. vismaz kādreiz bija tā, ka par to draud sods un ceļi ar policistiem ir pilni. Domāju gan, ka viņi paši arī neriskētu (lai gan kādā pilsētiņā sadīlojām krievu vienu, tad nācās pāris reizes uz ceļa noliekties, lai no ārpuses nevar redzēt, ka kāds brauc mašīnā. Neapgalvoju gan, ka to var izdomāt arī tūristu izklaidei ).
Ja man būtu 2 nedēļas - tātad, Caya Coco + Havana aizņems 5-6 dienas. Tad var lidot no Havana uz Santiago de Cuba (skatos 890km) vai Holguin (750km), tur dabūt mašīnu un virzīties uz Havanu atpakaļ. Pludmales, kur bijām Kubā - Ancon netālu no Trinidadas, Guardalavaca netālu no Holguin (lieliska!!!), kaut kur braucām arī no Matanzas un bija arī pašā Havanā - visas bija labas.
Ja gribat ilgāk gulēt pie ūdeņiem un pavadīt laiku lēnākā tempā, varbūt nevajag lidot tik tālu - noīrēt mašīnu vai taksi un braukt tikai līdz Trinidadai. Tur apkārtnē arī bija ko redzēt - ir gan pludmale, bijām ekskursijā uz cukurniedru plantācijām (izjāde ar zirgiem, kurus par zirgiem nosaukt grūti, tur lielākam dzīvnieku mīlim noteikti būtu asaras acīs...). Vakarā noteikti dejas uz trepēm. Starp citu, no rītiem vietām pasniedz deju nodarbības. Varbūt, pat ja esat tur 2-3 dienas, var aiziet un vakarā jau iemēģināt soļus, varbūt sievai tas patiktu!
Paldies, galva pilna, tagad tik lēnā garā jāsazīmē maršruts, ideja apmēram skaidra
Sveiki!
Maršruts saplānots, tik vēl viens jautājums tiem kas bijuši Kubā.. kā labāk tikt no Varadero uz Cayo Coco salu, jo no turienes ir lidmašīna atpakaļ uz UK?
Izpētiju ka tie ir ap 410km, 6-7 stundas ko braukt, autobus nekursē, ja nu vienīgi Varadero - Ciego de Avila un tad ar taxi līdz Cayo coco, ņemt taxi un pa taisno no Varadero, diez cik tas maksās?? lidot ar lidmašīnu, bet no Varadero nelido, tik no Havanas..
Iesakiet kā Jūsuprāt vienkāršākais un lētākais ceļš?
Mierigi var braukt ar taksi. Mes parasti izmantojam neoficialos - ar tiem var vieglak vienoties par cenu, tikai jakaulejas citigi. Brauciens no Ciego de Avila lidz Varadero (~400km) mums izmaksaja tikpat, cik butu maksajusas autobusa biletes cetriem (precizu ciparu vairs neatceros).
paskatijos busu biļetes nu tas sanāk ap 25CUC uz cilvēku x 4 sanāk 100 CUC taxi ?
Neatceros vairs, tads bija pirms 4 gadiem, bet atceros ka ta rekinajam. Nokavejam autobusu un gajam pie autoostas ar vietejiem tirgoties. Atri vien uzradas darbonis, kurs sazvanija savu radinieku, un tas pec 10min bij klat ar auto, kas nebija razots piecdesmitajos - tas Kuba ir retums. Pa celam samejais stastija ka esot pasniedzejs skola vai augstskola, bet reali naudu pelnot ar privato masinu turistus vizinot.
Galvenais atcereties ka jakaulejas, visur.
Mēs gan braucām ar īrētu auto, bet skaidrs, ka var noteikti no Varadero nokļūt uz Moron ar sabiedrisko kravas autobusu kas ir jau ļoti tuvu Cayo Coco un no turienes gan varētu būt ļoti lēti tālāk! Kā arī no Moron ir maršruta busi uz Cayo Coco kur darbinieki brauc, var ar tādus mēģināt! Tas noteikti vairāk piedzīvojumam, jo ar taxi līdzvērtīgā summā un ērtāk!
Bijām 3 mēnešus atpakaļ & vēlos atzīmēt, ka 2 citas meitenes brauca ar mašīnu no Havanas uz Cayo Coco un sagadījās, ka šoferis aizveda tikai līdz Cayo Coco robežai [tur ir tāds kā robežkontroles punkts] un par vešanu tālāk līdz htl paprasīja tādu pašu summu kā no Havanas! Tā ka ņemot auto - pārliecinieties ka līdz viesnīcai, ne Cayo Coco robežai!
Mums sanāca pāris pārpratumi par summām kur bijām vienojušies [auto parking], gāja karsti teju vai līdz matu plūkšanai Summas ne lielas, bet kaitina ka čakarē!
pāris jautājumu pabijušajiem Brīvības salā. Havannas lidostas veikaliņos (ja tādi ir) izlidošanas zonā kāda ir cena un izvēle uz tradicionālajiem un citiem Kubas suvenīriem salīdzinot ar valsts iekšienē nopērkamajiem, tā teikt visu to pašu un par to pašu nopirksi arī lidostā, jeb nē? Vai Latvijas mobilo operatoru viesabonēšanas sakari salā darbojas normāli, nav bijuši kādi nejauki pārsteigumi, vai pastāv ekonomiskāks sakaru variants - pērkot kādas vietējās sakaru kartes.
gadus 5 atpakaļ cik atceros cenas bija identiskas - jo tur jau viss valsts uzraudzībā. Dabūt varēja to pašu, ko mēs pilsētā meklējām (spiedām uz Havana Club). Cigārus gan, protams, lielāko daļu vedām nelegālos, stieptos no rūpnīcām un dažādos veidos iegūtos. Tiem cenas tad veikalos arī atšķīrās. Havanā nenosakāmas izcelsmes logos (grūti tos nosaukt pat par kioskiem) pirkām kaut kādus vietējos cigārus ikdienas pīpošanai. Tiesa, viņi bieži pat nav izlikti un tos caurumus/logus var pamanīt pēc tā, ka tur iepērkas citi/vietējie. Cena mūsu naudā bija toreiz 2 sant.par cigāru (uz ielas identiskus pārdeva par 2 dolāri/gab). Tie gan ir tādi stipri un droši vien arī sūdīgi.
Citi suvenīri - kokgriezumi, rotas, stipri lētāk ir tirdziņos. Arī izvēle lielāka.
varbūt kāds svaigāks ceļotājs būs pamanījis izmaiņas tur veikalos vs lidostā. par mobilajiem arī - toreiz vismaz iztikām ar savām LV kartēm.
atceries atpakaļceļā samainīt visu naudu pilsētā vai arī lidostā - ārpus Kubas to nevar izdarīt. Un neatliec uz pēdējo - var uznākt gara rinda lidostas maiņas punktā
Gada beigās sazvanīt LV varēja mierīgi ar LMT pieslēgumu, cik sapratu viņiem ir kaut kāda pāradresācija caur Venecuēlu, jo kad zvanīja no LV parādijās to nummuri nevis LV.
Smēķus un rumu iepirkt vislabāk bija no vietējiem vai "rūpnīcās" kur tos štancēja, rums tāds "dārgā gala" ap 12 dolāri 0,7l, par cigāriem nemācēšu teikt cik maksā, no vietējiem darboņiem nopirku 20 dažādus par 40 dolāri, tā kā pats tajos neko nejēdzu visi tika vesti dāvināšanai. Visādus rokdarbus varēja nopirkt visur, tik pastaigāt riņķī vajag. Vakara pusē viņiem pa TV rādīja kaut kādu Meksikāņu seriālu, kuru visi skatās uz ielas reti bija kāds sastopams. Vietējie darboņi krieviski jokoja, ka nodokļu viņiem nav nekādu, tikai ražojot jebko sanākot ka 50% jāatdod valstij, pārējie 40% sanāk nopelnītais, tikai nez kur 10% paliek...
Lidostā nepētīju piedāvājumu, garās rindas ielidojot +_4h, un robežsardzes darbinieku lēnie garie jautājumi katram cilvēkam pēc 11h lidojumu uz neko tādu nevedināja(jautāja vai neesat bijis Āfrikā ebolas vīrusa tuvumā pēdējo trīs mēnešu laikā un vai neesat terorists), atpakaļceļā arī neizpētiju veikalu piedāvājumu, kurus tik pat kā nemaz nemanīju.
Es ieteiktu visu iepirkt uz vietas, nevis lidostā.
biju novembra beigās.
ps. atcerējos, ka sarunājot maksāt konvertējamajos peso var sarunāt nedaudz labākus dīlus!
pāris jautājumu pabijušajiem Brīvības salā. Havannas lidostas veikaliņos (ja tādi ir) izlidošanas zonā kāda ir cena un izvēle uz tradicionālajiem un citiem Kubas suvenīriem salīdzinot ar valsts iekšienē nopērkamajiem, tā teikt visu to pašu un par to pašu nopirksi arī lidostā, jeb nē? Vai Latvijas mobilo operatoru viesabonēšanas sakari salā darbojas normāli, nav bijuši kādi nejauki pārsteigumi, vai pastāv ekonomiskāks sakaru variants - pērkot kādas vietējās sakaru kartes.
ambers, 25. februārī atnāc uz Ceļakājiešu ikmēneša sanākšanu, 20:00 Dunduri, daudz ko par Kubu pastāstīs #56
Nu ja galīgi netiek, tad var īsumā izlasīt šeit: http://www.celakaja.lv/forumi/kuba
Piepirkàm lidostā ruma pudeli (cena analoģiska pilsētas veikalam). Meitenei nebija speciālā plastikāta maisiņa pārvešanai, bet nu ok - mums tak tranzīts Madridē! Diemžēl tranzīta zonā bija ne tikai pasu, bet arī mantu kontrole un nācās rumu izmest.