Kredītkarte, ja nav nepieciešams kredīts

13 atbildes [Pēdējā ziņa]
Lachrymist
Nav tiešsaistē
Kopš: 19/04/2014
Ziņas: 1
Manīts: pirms 5 gadi

Nekad nav bijusi kredītkarte, esmu pilnīgi nezinošs šajos jautājumos. Atvainojos Smile

Tātad, ir nepieciešama jauna maksājumu karte, kas vienmēr bijusi pati parastākā Swedbank debetkarte. Kredīts noteikti nav nepieciešams, tomēr piesaista kredītkaršu bonusi, kā arī tas, ka var arī rasties nepieciešamība iznomāt auto drīzumā paceļojot tepat pa Eiropu.

Vai es pareizi saprotu, ja paņemu Swedbank (lietoju šo banku) kredītkarti, tad viss, kas jāmaksā ir standarta mēneša maksa atkarībā no cenrāža un neviens jau neliek man kredītu ņemt, vai tā? Vai es tomēr kaut ko jaucu, jo tad sanāk, ka "Swedbank kredītkarte Ar fiksētu maksājumu" (tikai piemēram) ir pilnīgi bezmaksas?  Ja pareizi saprotu, tad savu naudu varu izmantot tāpat kā ar debetkartēm kredītu vispār neņemot. 

staff
Nav tiešsaistē
Kopš: 12/03/2013
Ziņas: 749
Manīts: pirms 20 min

Ieej swedbank internetbankā un izlasi!

Manuprāt ļoti skaidri viss apakstīts.

Atis
Nav tiešsaistē
Kopš: 20/04/2012
Ziņas: 515
Manīts: pirms 2 ned

Parasti liek ņemt kredītu. Agrāk bija vairāk iespējas ar 0 kredītu iespējamas, skatos, ka pēdējos gados nē un pieturas pie klasiskāka kredītkaršu modeļa. Ja ļoti, ļoti vēlas, var 0 sarunāt, bet viņi to īpaši neatbalsta. Neviens jau neliek kredītu izmantot, lai arī skaidrs, ka bankas rēķinās, ka agrāk vai vēlāk šajā viegli pieejamajā kredītā "iebrauksi" un aizmirsīsi vai nebūs iespēja to laikā atmaksāt un viņas varēs ieslēgt savu skaitītāju.

Ja Tev, piemēram, ir 800 eiro kredīts, tad 0 atlikums rādīsies kā 800.00 eiro kontā. 

Droši vien līdzīgi kā debetkartēm, es gan debetkartes jau gadiem ilgi neesmu izmantojis, tādēļ grūti izteikties.

Jāmaksā mēneša maksa, tādēļ labāk ņemt tādu, kurai kompelktā ceļojumu apdrošināšana iekļauta, liekas, ka labākais variants ir Zelta Swedbank un Citadales X. Kredīkartēm gan jārēķinās, ka parasti augsta maksa par ATM izmantošanu, vidēji 2-3% ar vismaz 3 eiro minimālo maksu. Nelielu naudas summu izņemšanai var Revolut paņemt, kur 200 EUR mēnesī bez papildus maksas.

orsons21
Tiešsaistē
Kopš: 04/01/2009
Ziņas: 14868
Manīts: pirms 4 min
Kur:

Nu, kredītkarti bez kredītlimita vismaz agrāk varēja ļoti viegli dabūt. Kad vēl bija Nordea, izņēmu PINS kredītkarti bez kredītlimita. Blue Orange, par ko te tik daudz rakstīts, karte arī ir kredītkarte, kredītlimits nav obligāts. Nu, un gan jau citās bankās arī var.

runcels23
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/02/2015
Ziņas: 1592
Manīts: pirms 21 st

Man ir Citadelles X Smart uz kartes rakstīts Visa Credit, internetbankā rādās 0 pie kredīta un nav kredītlimita, bet ir opcija pieteikties kredītam ar konkrētiem %.

Viestursp1
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/02/2013
Ziņas: 8675
Manīts: pirms 1 st

Man ir viena kredīkarte, kurai kredīts nav piesaistīts - CITADELES MC CREDIT. Ja pats "iemet" kartē vismaz 100 EUR mēnesī un tos arī iztērē, tad nav nekādu papildus izmaksu. Mīnuss šai kartei - kartē iestrādāts e-talons, kurš validējas tad, ja neuzmanīgi pieliek pie validatora jebkuru "Rīgas satiksmes" savu maciņu ar e-talonu. Šo stulbo funkciju var atslēgt, CITADELES filiālē uzrakstot iesniegumu.

laukjis
Lietotāja laukjis attēls
Tiešsaistē
Kopš: 08/01/2009
Ziņas: 858
Manīts: pirms 2 min

Atis rakstīja:

Parasti liek ņemt kredītu.

Johaidī, tas gan man, kā dinozauram jaunums, jo pašam mētājas divas citadeles bezmaksas MC, kuras jau gadiem neizmantoju. Skatos, ka  Bluorange piedāvā bezmaksas kredītkarti un neatrodu nosacījumu (tiesa arī īpaši nemeklēju), ka tur noteikti būtu jāņem krīts.

 

propers
Nav tiešsaistē
Kopš: 19/06/2014
Ziņas: 4703
Manīts: pirms 20 min

Es BlueOrange MC kredīteni esmu paņēmis bez kredīta iespējām, ko protams vajadzības gadījumā var labot.

Bzh
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/12/2012
Ziņas: 1745
Manīts: pirms 2 st

Man ir Swedbankas Gold ar kredītlimitu, bet vienīgais, kad šo tērēju, ir rezervējot automašīnas (es gan nestādos priekšā, kā izmantot kredītkarti ar 0 limitu jeb bez kredīta automašīnu īrei un kāds no tā ir labums). Kamēr neko netērēju, tikmēr jāmaksā tikai apkalpošanas maksa.
Vienīgais, kad spēju saprast, kādēļ bez kredītlimita, ir kaut kādi citi kredīti (jo, pat, ja netiek tērēts, šī summa skaitās kā kredīts un, piemēram, pērkot dzīvokli, tiek uzskatītas par papildus saistībām).

Tad, kad Visa X bija bez mēneša maksas, tad man arī tāda bija. Arī ar kredītlimitu Smile
 

Šis viedoklis ir mans un attiecas uz mani, pat, ja reizēm tas ir uzrakstīts vispārējā formā :)

DJ
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/01/2013
Ziņas: 432
Manīts: pirms 3 ned
Kur: Rīga

Jā, Swedbank fiksētā maksājuma kredītkarte(senos laikos Ego) ir bezmaksas un viņu tieši tā arī izmantoju auto nomai, viesnīcām...etc., kur vajadzīgs kredītkartes status, bet reāli lietojama kā debetkartes.

Andrs
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/02/2010
Ziņas: 121
Manīts: pirms 45 min

Es arī lietoju to pašu Swedbank kredītkarti un tikai auto nomai. Mēneša maksājumu nav. Tikai līdz mēneša beigām jāatmaksā izlietotā summa. Reāli tas  darbojas gadījumā, ja, piemēram, noma beidzas 30./31.datumā, bet rezervētā summa tiek atbloķēta (atgriezta) nākamā mēneša 2.datumā.

DJ rakstīja:

Jā, Swedbank fiksētā maksājuma kredītkarte(senos laikos Ego) ir bezmaksas un viņu tieši tā arī izmantoju auto nomai, viesnīcām...etc., kur vajadzīgs kredītkartes status, bet reāli lietojama kā debetkartes.

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 4725
Manīts: pirms 21 st

Lasu un funktierēju, laikam jau pamatīgi situācija mainījusies, man kredītkartes un "kredītkartes" jau daudzpadsmit gadus (tik ik pa laikam nomainās uz "jaunāku modeli"), bet kredīts nekad nav bijis (banka arī nepiedāvā), vislaik tērēju savu naudu. Arī bloķēta (viesnīca, autonoma, whatever) tiek nevis bankas, bet mana nauda (ja bloķēšana paredzama, kartē jābūt dubultai summai, kā paredzēts tērēt).

ingulja-lja
Nav tiešsaistē
Kopš: 21/03/2011
Ziņas: 188
Manīts: pirms 13 ned

Andrs rakstīja:

Reāli tas  darbojas gadījumā, ja, piemēram, noma beidzas 30./31.datumā, bet rezervētā summa tiek atbloķēta (atgriezta) nākamā mēneša 2.datumā.

Ja nauda tiek vienkārši bloķēta, nevis noņemta tā neskaitās izlietotā summa, kas jāatmaksā. T.k. kamēr karti izmanto tikai depozītam, tai papildus gada maksai nav nekādu citu maksājumu.

shustrik
Nav tiešsaistē
Kopš: 02/04/2012
Ziņas: 2499
Manīts: pirms 20 ned
Kur: SEA

Ja vien nav problēmu ar paškontroli vai kredītvēsturi, iesaku paņemt karti ar kredītu, jo

1) kāmēr nelieto kredītu, tas neko nemaksā,

2) nomājot auto depozītā varēs rezervēt bankas naudu (kā jau te minēja citi, normālā variantā, kurā summu rezervē, nevis novelk, tas ir bez procentiem),

3) tas palīdzēs ar laiku izveidot plašāku kredītvēsturi (pat ja kredītu nelietosi), kas varēs noderēt, ja gribēsi hipotēku utml.