Gribu vērst uzmanību uz krāpniekiem airbnb majas lapā.
Pirms dažām nedēļām mans kolēģis pasūtot apartamentu Itālijā slēposanas kūrortā samaksāja pseido īpašniekam pa tiešo, nevis caur Airbnb, rezultātā palika bez solītā apartamenta. Šie troļli izveidojuši pseido airbnb lapu ar iespēju kontaktēties onlainā, kas oriģinālā mājas lapā neeksistē. Kļūda stulbi cilvēcīga.
Neiekrītiet.
Varētu šeit vismaz ielikt linku uz to pseido Airbnb mājas lapu, tad zinātu, kā tā PSEIDO lapa izskatās. Latvijas biznesmeņi vēl nav tik tālu aizdomājušies. Pagaidām ir tikai visādas RYANbiletes.lv; WIZZAIR-LV-biletes.lv un tamlīdzīgi, kuras meklējot caur GOOGLE.LV izlec vēl pirms īstajām RYANAIR un WIZZAIR lapām, bet vismaz klients netiek apkrāpts, bet samaksā nieka 10 EUR biļešu tirgonim par "pakalpojumu".
Itali EU *daudzstanokas meistari*, nesen meklejot starp airbnb Italija piedavajumus noscreenšotu metodiku ka viņi piedava kontaktet pa taisni – *ekonomiski izdevigi* jo parasti visi www,@, tālrNR atklata veida sistema atlasa>
bet nu NY, kur airbnb it ka arpus likuma strāda nanospecialisti, kam itali *neder zem zoles*, jo tur grozas visas pasaules $$$
vispar pamaniju arī tendence ka dažie piedavajumi paraleli arī ripojas citas book sistemas lētāk/dargāk neka airbnb,
bet galvenais tur var izkert aprakstos citu vertigo info.
Ir aitas, būs cirpēji. Airbnb noteikumos taču rakstīts, ka visa naudas apmaksa notiek caur viņu sistēmu, no cash. Tur pat feikā lapa nepalīdzēs.
Bet tie ir tie paši cilvēki, kuri iekrīt uz fishing e-pastiem, dod savas internetbankas kodu kartes, jo "bankai vajag" utt.
Vai tiešām tik grūti samaksāt to airbnb komisiju un dzīvot mierīgi?
Jo, ja ņem lētu apartamentu. Arī komisija nav liela. Un ja ņem dārgu apartamentu, ir lielāka komisija, bet nu tu jau pats izvēlies dārgāku variantu.
Es parasti daru tā - paņemu uz pāris dienām caur airbnb vai booking.com (tur arī daudz privātie). Ja uz vietas viss normāli un patīk, tad parasti var sarunāt par lētāku cenu uz atlikušo laiku. Ja ļoti pieprasīta vieta, tad, protams, var būt jau pilns. Bet skaitīt kaut kādu naudu kaut kur, kur nav skaidrs, vai neuzmetīs, kaut kā negribas.
Tad patiesībā tie troļļi nebija Airbnb lapā, bet uztaisījuši viltus lapu?
Man bija precīzs gadījums šī gada slēpošanai, kad gribēju rezervēt 8 cilvēkiem super foršu apartamentu. Beigās palika aizdomas, tādēļ aizrakstīju airbnb, pārliecināties, viņi atsūtīja, ka ir 3 lietas pēc kurām var pateikt, ka tas ir scam:
1) kādā no bildēm ir epasts, uz kuru ir jāsūta, lai pārbaudītu, vai ir brīvs uz vajadzīgo laiku - tā kā šeit augstāk minēts. Airbnb lai būtu pārliecība - pilnīgi visai komunikācijai jānotiek airbnb lapā caur ziņām.
2) maksāšanai arī jānotiek tikai caur airbnb lapu, ja sūta invoicu kur ir citi konti, tas ir 100% scams. Man personīgi viss izskatījās tik īsts un orģināls, ka liela daļa arī varētu samaksāt, bet konta numurs manā gadījumā bija cits. Respektīvi - maksāšanai ir jāiet tikai un vienīgi caur airbnb.
3) šie fake profili tiek regulāri arī dzēsti ārā, bet viņus taisa ātrāk kā viņi spēj dzēst. ja lietotājs ir jauns un nav vēl "airbnb approved" arī tas ir aizdomīgi un jāpievērš uzmanība. Atauksmes saraksta viņi paši - cik viņu dzīvoklis ir fantastisks.
Manā gadījumā es caur googlestreet view mēģināju atrast kur šī vieta ir. Jo bildēs ir redzami skati pa logiem, pretī esošās mājas. Airbnb jau aptuveni parāda kurā vietā ir tas objekts. Skatītos karti, reāli tā aina pavisam cita dabā izskatījās
Vai tiešām tik grūti samaksāt to airbnb komisiju un dzīvot mierīgi?
Šī nav tā vieta, kur cilvēkiem ieteikt pārmaksāt
@switch - diez vai airbnb komisiju es sauktu par baigo pārmaksāšanu. Daļa no pakalpojuma summas.
viņi atsūtīja, ka ir 3 lietas pēc kurām var pateikt, ka tas ir scam:
1) kādā no bildēm ir epasts, uz kuru ir jāsūta, lai pārbaudītu, vai ir brīvs uz vajadzīgo laiku - tā kā šeit augstāk minēts. Airbnb lai būtu pārliecība - pilnīgi visai komunikācijai jānotiek airbnb lapā caur ziņām.
Taisnības labad jāpiebilst, ka tas uzreiz 100% neliecina, ka krāpšana. Arī īsti izīrētāji mēģina atrast veidus, kā ietaupīt komisiju un izīrēt klientam pa tiešo. Bet tie tad godīgi pasaka, ko mēgina panākt. Ja sākas viltotu rēķinu sūtīšana un izlikšanās par Airbnb pārstāvjiem, tad protams skaidrs, ka krāpnieki.
Infesta variants ļoti labs, no sākuma ar īsu palikšanu (samaksājot Airbnb komisiju, var to uztvert kā apdrošināšanu) pārbaudīt, vai viss labi, ja patīk un liekas uzticams cilvēks, tad tālāk runāt ar īpašnieku pa tiešo. Tas, ka iepazināties Airbnb, nenozīmē, ka visu turpmāko mūžu jāmaksā viņiem komisija par savstarpējiem darījumiem.
Ja Airbnb no viesa puses ir mēģinājums kontaktēt pa tiešo, tas ir normāli, jo daudzi vēlētos ietaupīt 12% komisiju, bet, ja to vēlas hosts, tad ieteiktu uzmanīties, jo hosts var ietaupīt tikai 3% un zaudē iespēju saņemt atsauksmi, kas ir vērtība. Tiešajam kontaktam savu e-pastu, vai telefonu var nošifrēt ar dažādām čekistu/#007 metodēm. Piemēram: -rakstot vārdiem, nevis cipariem, vai latviski, vai translitā krieviski, vai katru vārdu sūtīt nākošā vēstulē...etc..
Savukārt Bookingā tieši hosts ir ieinteresēts ietaupīt ~15% komisiju un labprāt iet uz tiešo kontaktu, kura laikā var lūgt viņam solidāru atlaidi no Booking publicētās cenas.
Ja Airbnb no viesa puses ir mēģinājums kontaktēt pa tiešo, tas ir normāli, jo daudzi vēlētos ietaupīt 12% komisiju, bet, ja to vēlas hosts, tad ieteiktu uzmanīties jo hosts var ietaupīt tikai 3% un zaudē iespēju saņemt atsauksmi, kas ir vērtība.
Negribētu piekrist. Pieņemsim viesim ir 12% komisija, hostam 3%, kopā 15% (ja tāda ir struktūra). Mēs pa tiešo vienojamies par vidusceļu - 5% pa virsu reālajām izmaksām. Gan hosts iegūst 8% (5% piemaksa no viesa, 3% airbnb komisija), gan viesis 7% (12 - 5 = 7%).
Vai tiešām viesim dēļ 7% ietaupījuma ir vērts čakarēties, zaudējot reālu supportu no Airbnb, kas var izrādīties US, vai Timbuktu naktī uz ielas ļoti noderīgs?
katram savs
Ne vienmēr pielāgojās, taču arī manā dzīvē ir pierādījies, ka skopais beigās maksā divreiz.
*no pun intended
Vai tiešām viesim dēļ 7% ietaupījuma ir vērts čakarēties, zaudējot reālu supportu no Airbnb, kas var izrādīties US, vai Timbuktu naktī uz ielas ļoti noderīgs?
katram savs
Par to neiet runa, katram savs. Savulaik normāli bija arī pirkt bez čeka (un garantijas).
Kā jau minēju, es ietaupīt izvēlos tikai tad, kad uz vietas esmu jau palicis. Gribēju tikai pateikt, ka airbnb apiešana var būt abpusēji izdevīga.
Ne vienmēr pielāgojās, taču arī manā dzīvē ir pierādījies, ka skopais beigās maksā divreiz.
*no pun intended
Es Tevis rakstītajā neredzu neko tādu, uz ko attiecināt «no pun intended», vai Tu esi pilnībā izpratis šī izteiciena nozīmi? Jeb palaidu garām smalku joku?
Teicienam par skopo principā var piekrist, bet manuprāt nevienā citā jomā tam nav tik daudz izņēmumu kā ceļošanā. Piemēram diez vai Tu gaidi brīdi, kad biļetes uz konkētu reisu ir visdārgākās, un tad pērc.
Juri - to rakstīju tieši tā iemesla dēļ, ka lielākā daļa šeit taču esam tieši pretēju nodomu dēļ - lai naudu visādos veidos ietaupītu, bet es te pēkšņi rakstu par to, ka "skopais maksā divreiz"!
Es to teicienu ceļošanas nozīmē varētu attiecināt varbūt nedaudz savādākā rakursā, nu piem. ceļotājs cenšas ietaupit kādu kapeiku lidojot ar low cost uz kādu no-name lidostu (tipa Buvē) beigās pieplusojot samaksas par bagāžām, nokļūšanām uz pilsētām utt. un samaksājot vairāk, nekā lidojot ar normālu a/k, kur viss jau defaultā iekļauts (un lido uz main lidostu), lai arī dārgāks. Nu tā kaut kā.
LV tie laiki atkal atgriežas , protams neiet runa par pirmās nepieciešamības preces, + dežūra izspiestās atlaidem pakalpojuma/preces pardeveis lai pasildit situaciju pats piedāvā bez čeka nomest kadus 15% (dažreiz ta strāda pec jautajuma: vai nevar samaksat ar Citadeles Amex ), arī bija redzams ka kasieri Amex čeku glaba atseviškaja paciņa, bet visadu Maestro/Visa met uzreizi mistkaste.
(Janka, tradicionāli to angļu izteicienu tomēr lieto, lai paziņotu, ka sanākusi vārdu spēle, turkāt gluži neplānoti.)
Es to teicienu ceļošanas nozīmē varētu attiecināt varbūt nedaudz savādākā rakursā, nu piem. ceļotājs cenšas ietaupit kādu kapeiku lidojot ar low cost uz kādu no-name lidostu (tipa Buvē) beigās pieplusojot samaksas par bagāžām, nokļūšanām uz pilsētām utt. un samaksājot vairāk
Tas protams taisnība. Bet, kā jau teicu, grūti iedomāties kādu citu jomu, kur identisku pakalpojumu var dabūt par ārkārtīgi atšķirīgām cenām.
Un kāda Tev garantija, ja tajā viesnīcā kādam masu pasākumam nākošajos datumos visas viesnīcas rezervētas. Paliksi uz ielas vai ņemsi krietni dārgāku numuru, kura cena pilsētas pasākuma laikā būs krietni vēl uzskrūvēta?
Un kāda Tev garantija, ja tajā viesnīcā kādam masu pasākumam nākošajos datumos visas viesnīcas rezervētas. Paliksi uz ielas vai ņemsi krietni dārgāku numuru, kura cena pilsētas pasākuma laikā būs krietni vēl uzskrūvēta?
Garantijas, protams, nav un sezonā, kad viss pilns, neko tādu nedarītu. Bet vienmēr jau var pierezervēt kaut kur bez maksas atceļamu rezerves variantu. Airbnb, diemžēl, bez maksas atcelt nevar (komisiju nekad neatdod, pat ja hosts atļauj atcelt bez maksas), tas arī diezgan paliels airbnb mīnuss.
Čīlē, piemēram, pierezervēju caur booking.com divos piegājienos (divas dienas sākumā un tad atlikušo laiku). Viesnīcā uz vietas vienojāmies par atlikušā termiņa cenu un otru rezervāciju booking.com atcēlu. Tā kā istabiņa bija pierezervēta, tad teorētiski nevarēja būt tā, ka man nav vietas Ar airbnb tas gan nestrādātu, jo kā jau minēju komisiju neatdod.