Kipra

5 atbildes [Pēdējā ziņa]
runcels23
Tiešsaistē
Kopš: 09/02/2015
Ziņas: 797
Manīts: pirms 1 min

Kamēr vēl siltuma sajūta un nav aizmirsies, uztaisīšu atskaiti.

Ceļojuma ilgums sanāca 9 dienas, lidojums no Viļņas VNO-LCA-VNO ar Wizzair, tā kā lidojums agri no rīta 6:00,tad uz Viļņu ar auto dodamies iepriekšējā dienā un tur paliekam Ibis netālu no lidostas. No rīta mašīna tiek atstāta 1414 autostāvvietā, šoferis nogādā uz lidostu un kad atgriežamies esot jāzvana un atbrauks pakaļ turpat kur izlaida pie izlidošanas. Gaisa temperatūra katru dienu aptuveni 19-20 grādi, divas dienas bija karstāk 22-25 grādi, šortos staigāju visu laiku, jaku uzvilku tikai braucot kalnos. Auto iznomāju pie stevenscar , ņēmu automātu,jo jābrauc bija pa ceļa otru pusi un sev par pārsteigumu vispār nekādu problēmu,jo pirms tam visu laiku domāju kā būs. Ņemu trīs atsevišķas viesnīcas vienu Paphos, tad Limassol un Larnaca , visas 3* ar brokastīm.

Izmaksas uz diviem: Braucienu uz Viļņu nerēķināšu,jo bija nepieciešams tāpat aizskriet uz IKEA. Ibis viesnīca 25 €, auto stāvvieta 1414.lt 17 € , lidojums uz abiem 80 € ( tripojot) , auto īre ar visu iekļautu apdrošināšanu 120 € , degvielu kopējo precīzi neatceros, bet nobraucu nedaudz pāri 1000 km un cena par litru ~ 1.25 eur. Ieejas biļetas prasīja trijās vietās, kopā 20 €. Viesnīcas apmaksāju caur paypal,jo bija tur sakrājusies nauda. 3 naktis Pafosā Pyramos Hotel 96 USD , 3 naktis Limassol Harmony Bay 126 USD un viena nakts Larnaca Sveltos Hotel 42 USD. + visam klāt personīgie tēriņi un ēšana vakariņās, pa dienu iztikām ar augļiem un maizītēm.

Tātad ielidojam LCA, pie izejas gaida Stevencar džeks ar manu vārdu, turpat uz vietas noslēdzu līgumu, samaksāju ar karti. Iedeva Ford focus ar nobraukumu 40 000 , nedaudz sliekšņi apskādēti,bet džeks pasaka tas nekas,lai speciāli tikai jaunas švīkas neveidoju, pasaka kā izbraukt uz autobāna,jo pirmo reizi braukšu ar stūri otrā pusē. Auto iekšā, divi apļi un jau esmu uz autobāņa un braucies uz Pafos ~ 160 km, kur aprodu ar auto un braukšanu pa otru pusi.

Ierodamies Pafosā, tā kā check in sākas no 14:00 un reģistratūrā nevienu  nesastopam, tad pārģērbjamies mašīnā un prom uz piekrasti. Izstaigājam  promenādi, aizejam līdz ostai, apmeklējam Fort of Pafos (ieeja 2.50 €) Pēc tam ejam atpakaļ uz viesnīcu un iečekojamies.

Tālāk braucam uz to,kas vistuvāk Tombs of the Kings (ieeja 2.50 €). Pēc tam bija plānots vēl pāris apskates objekti,bet izdomājām braukt atpakaļ uz viesnīcu un apskatīt apkārtni, veikalus u.t.t

 

 

 

 

 

 

 

 

 

No rīta paēdam brokastis un izdomājam savādāku maršrutu,kā bija plānot,jo daļu neapskatījām vakar. Tāpēc sākumā dodamies uz Bath of Aphrodite & The Aphrodie Trail ,taku plānā nebija iet,tikai apskatīt Bath of Aphrodite. Apskatam to un nedaudz paejam taku, bet neliela atpūta un dodamies atpakaļ uz auto. Tad braucam uz Avakas Gorge.

 Piebraukt ar auto var līdz startam, bet ik pa laikam līdz tam ir pieturas,kur jau  kāds  nolicis auto,jo jābrauc pa grantētu ceļu un tas kalnā braucot dažās vietās  ir  pa vidu izskalots un vien josla. Pats līdz pašam statam arī nenobraucu, jo bija  vēl  jābrauc pa kalnu uz leju, kur izskalojumi ~ 1 km, nogājām ar kājām, bet ejot  sapratu,ka varēju arī nobraukt un pāris mazie auto arī bija lejā. Tālāk gājiens    laikam aptuveni 2 km pa taku,kur beigās jālēkā pa akmeņiem,lai nedabūtu  slapjas  kājas, bet bija tā vērts, bildēs nav tik iespaidīgi,kā uz vietas.

 Pēc tam braucam atpakaļ un nedaudz pasauļojamies Coral Bay pludmalē, ūdens  gan man ir par aukstu, tāpēc tikai pabradājos. Pēc tam braucot uz viesnīcu,  iebraucām Paphos Zoo , stunda līdz slēgšanai,tāpēc neejam un beigās arī citu  dienu neapmeklējām.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nākošajā dienā plāns braukt kalnos un pirmais galamērķis ir Millomeri Waterfalls ,brauciens līdz turienei,kā jau kalna serpentīnos uz beigām vispār viena josla tik un speciālas vietas kur samainīties. Noliekot auto stāvvietā, aiziet līdz  tam ~ 150 m un uztaisīta laipiņa, trepes.

Tālāk devāmies apskatīt kādu ciematu un pa ceļam bija daudz auto un tāpēc piestājām pie vēl viena apskates objekta Kalidonia waterfalls. Tur gājiens pa taku ~ 3km visu laiku gar ūdens teci, uztaisīti tiltiņi,kad tā jāšķērso. Taku var iet vēl tālāk un pavadīt vairāk laika,tāpēc arī tik daudz mašīnu, bet mēs tikai apskatam ūdenskritumu un ejam atpakaļ.

 

 

 

 

 

 

 

Braucam tālāk kalnos un ik pa laikam parādās nedaudz sniegs,kur daudzi piestāj  un fočējas, redzam ka kalnu galos ir sniegs, bet tad iebraucam Troodos ,kur  sniega biezums ir saglabājies. Ārā 13 grādi, es šortos,bet aukstumu vispār  nejūt,jo saule cepina. Vietējie bērni šļūc lejā pa kalnu, lieliem tālāk slēpošanas  trase...pilns ar cilvēkiem, tirdziņš darbojas, brīvdienas tiek pavadītas godam.

 

 

 

 

 

 

Pēc tam braucam atpakaļ lejā no kalniem uz Rock of the Greek , itkā Afrodītes dzimšanas vieta. Lejā protams gaisa temperatūra siltāka 20 grādi, pastaigājam   pa akmeņaino pludmali un pēc tam atpakaļ uz viesnīcu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nākošajā dienā braucam uz Limassol, kur nākošā viesnīca, bet pirms tam vēl apmeklējam Paphos Archaeological Park. (ieeja 2.50€) ,kur apskatām dažādas mājas ar visādiem mozaīka veidojumiem uz grīdas.

Tālāk braucam uz Limassol pa ceļam ja kaut ko ieraugām,tad piestājam apskatīt... nonākam līdz Asprokremmos Dam, un arī pie reizes tad apskatam Kouris Dam.

 

 

Tad aizbraucam uz Kolossi Medieval Castle (ieeja 2.50 €), iekšā apskatīt jau īsti nav ko,jo plikas sienas. Vienīgi var uzkāpt augšā un apskatīt visu pilsētu no augšas.

 

 

 

Tad braucam uz Limassol, noliekam autostāvietā(cena laikam bija 1€ - 1h 2€-3h) Izstaigājam promenādi, vējš diezgan pūta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 No rīta dodamies uz Nicosia,noliekam auto un ejam pastaigāt pa parku, pēc tam  pa pilsētu.Laikam bijām noparkojušies pie pašas robežas ar Ziemeļkipru, jo tāda  drūma sajūta. Visur vēl dzeloņdrātis un mucas saliktas, sacaurumotas  mājas...cilvēki arī tādi tumšāki un necilāki,bet mani tas netraucē. Nonākot jau uz  galvenās tirgotavu ielas viss kā parasti, tūristu pilns.

 Pēc Nikosias braucam atpakaļ un pa ceļam plānojam apmeklēt Stavrovouni  klosteri , uzbraucam augšā, bet izrādās pa dienu līdz 15:00 ir ciet. Labi pusstunda  palikusi, pagaidīsim...nogaidījām stundu, vārtus tā arī neviens neatvēra un  vietējie arī ik pa laikam piebrauca, pagaidīja 10.min un brauca prom, tāpēc arī  devāmies prom. 

 

       

 

 

                                                                                                                                    Tad pa ceļam iebraucām vēl vienā apskates objektā Choirokoitia (ieeja 2.50€)                                                                                Var apskatīt kā kādreiz dzīvojuši vietējie...drupas un dažas restaurētas mājiņas.

 

 

 

 Nākošajā dienā sola 25 grādus, tāpēc dodamies uz Ayia Napa, konkrētāk uz Nissi  Beach , silts bija, bet vējš un mākoņi nekādu sauļošanos neļāva, tāpēc nedaudz  atpūtāmies pludmalē un devāmies tālāk. 

 

 

 

 

 

 

 

Apskatījām vēl pāris pludmales Konnos Bay un Fig Tree Bay , un arī pāris ostas,kā Harbour.

Tālākais mērķis bija Cape Greco National Forest Park , tur pārsvarā dažādas pieturvietas,kur vienkārši pasēdēt, vienu no tādiem izmantojām un uztaisījām pikniku. Šeit var apskatīt dažādos veidos klinšu malas, palielas ķirzakas, alas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Pirms došanās uz Larnacu, aizbraucām vēl uz Kourion amphitheatre (ieeja 5€),  apskatīt un izstaigāt vēl varēja dažas takas ar drupām.

 Tad vēl apmeklējām Limassol Salt Lake un tad devāmies uz Larnacu, kur  aizbraucām apskatīt arī Larnaka Salt Lake.

 Pēc tam uz viesnīcu pārģērbties un vakarā pastaigāt pēdējo vakaru pa Larnacu,  iepirkti suvenīri un vēl dažādi sīkumi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pie noderīgām lietām gribas piezīmēt, ka lielveikalā nopirku pa lēto parastu rokas sulas spiedi un ceļmalās iepirkti apelsīni, tāpēc katru vakaru bija svaigi spiest apelsīnu sula. Sākumā kad pirku, prasīju, lai ir saldi, iedeva citus nevis sulai un tie bija pārāk saldi, pēc tam sapratu, ka jāņem sulai domātie. No ēdieniem nogaršoju Kleftiko, Moussaka, Ekmek Kadayif, Stifado iespējams vēl kaut ko, bet vienīgais ko nepaņēmu, bet visur piedāvāja Meze, šis jāņem uz diviem.

osvalds
Tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 151
Manīts: pirms 14 min

Izskatās, ka labi gājis Smile

Pie Kalidonia ūdenskrituma takas sākuma ir foreļu audzētava un restorāns, kur garšīgas foreles uzēst. Vēl viņiem kalnos ir vairākas vīndarītavas ar degustācijām. Ja pēc tam pāris pudeles nopērk, tad degustācija par velti. Par Meze, ko runcels23 nepaņēma - uz to ir jāgatavojas, tas ir, jāatturas no ēšanas pirms tam, jo padsmit ēdienu baudīšana nav viegls darbs. Un nav ātrs arī.

 

Māris
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/04/2009
Ziņas: 2825
Manīts: pirms 1 st

Vai nu tas maz iespējams, ka apelsīni var būt pārāk saldi Smile

runcels23
Tiešsaistē
Kopš: 09/02/2015
Ziņas: 797
Manīts: pirms 1 min

osvalds rakstīja:

Izskatās, ka labi gājis Smile

Pie Kalidonia ūdenskrituma takas sākuma ir foreļu audzētava un restorāns, kur garšīgas foreles uzēst. Vēl viņiem kalnos ir vairākas vīndarītavas ar degustācijām. Ja pēc tam pāris pudeles nopērk, tad degustācija par velti. Par Meze, ko runcels23 nepaņēma - uz to ir jāgatavojas, tas ir, jāatturas no ēšanas pirms tam, jo padsmit ēdienu baudīšana nav viegls darbs. Un nav ātrs arī.

Jā kad izlasīju, kas tur ietilpst un redzēju kā divi džeki to paņēma, sapratu ka nenotiesāšu... vismaz kopā ar sievu, kas ne tik daudz ēd. Džeku kompānijā domāju, ja visu dienu nav ēsts, varētu mēģināt to notiesāt vai arī ņemt uz 4triem divu porciju devu.Wink

Vīna darītavas pa ceļam redzējām, bet nevienā tā arī neiebraucām...l aikam tāpēc,k a bija nopirkta šņabja pudele un vakaros ar svaigi spiestu apelsīnu sulu to dzēru + pie vakariņām ņēmu vietējos vīnus.

runcels23
Tiešsaistē
Kopš: 09/02/2015
Ziņas: 797
Manīts: pirms 1 min

Māris rakstīja:

Vai nu tas maz iespējams, ka apelsīni var būt pārāk saldi Smile

Es arī nedomāju, ka var, jo pierasts pie mūsu apelsīniem... tāpēc no sākuma paprasīju saldus un iedeva speciālu maisiņu, pat nezinu ar ko salīdzināt, jo sula likās tā kā ar cukuru pilna, nācās pirkt skābākus un jaukt kopā. Ceļmalā, kur pirku bija ēdamie lielie, tad ēdamie saldie un sulai... veikalos arī bija vismaz 3 veidi, beigās pirku tikai tos kas sulai, jo vismaz bija atspirdzinoši. Wink

rabarbere
Nav tiešsaistē
Kopš: 12/10/2016
Ziņas: 91
Manīts: pirms 3 ned

Lai te būtu vairāk info (varbūt kādam noder), ierakstīšu arī savu maršrutu.

Mēs Kiprā pavadījām 6 dienas pagājušā gada septembrī. Pieredzējuši ceļotāji neesam, tāpēc izmaksas sanāca krietni lielākas nekā runcels23, bet ne par to ir stāsts. Pludmalēs daudz laika nepavadījām (kaut septembrī gaisa temperatūra bija virs 25 grādiem un ūdens arī bija pietiekami silts), bet apbraucām apkārt salai un daudz ko redzējām. 

1.dienā plānots aizbraukt līdz Dipkarpaz pilsētiņai Karpazas pussalā. Pa ceļam apskatām Famagustu (vecpilsēta, Otello tornis, Venēcijas nocietinājumi, Sv.Nikolasa katedrāle - sk. attēlu).

 

Gribējām tuvāk apskatīt arī spoku pilsētu Varošu, bet ar auto tur piebraukt nevarēja (ielas kontrolēja robežsargi) un tāpēc nolēmām lieki nekavēties. Karstums arī bija pietiekami liels, lai negribētos staigāt lielus attālumus. Vēl izstaigājam Salamis – lielākās antīkās romiešu pilsētas drupas. Vairāk par drupām pārsteidza gliemežvākiem nosētie krūmi un zāles stiebri – no kurienes tie te tik daudz?

2.diena sākas ar skaistu ceļu gar ziemeļu piekrasti Kirēnijas virzienā. Šur tur piestājam, papriecājamies par klinšaino krastu un visādu nokrāsu skujeņiem un mūžzaļiem krūmiem piekalnēs. Ja ceļojums būtu kādu dienu garāks, noteikti izmestu lielāku līkumu pa Karpazas pussalu - tur ir, ko redzēt.

Esam nolēmuši apskatīt Bellapais abatiju, kas atrodas augstu kalnos. Šaurais, līkumainais ceļš caur kalnu ciematiņiem ir labs pārbaudījums (brīžiem liekas, ka braucam nepareizi, jo tik šaurs ceļš var vest vienīgi uz kādu privātmāju nevis tālu un augstāk kalnos). Tomēr abatiju sasniedzam – skaista, mīlīga vietiņa, kur pastaigāties un papriecāties par skatiem no augšas. Tā esot krāšņākā gotiskās arhitektūras celtne Kiprā.

Nākamais pieturas punkts St.Hillarion cietokšņpils. Arī tā atrodas augstu kalnos, bet tur daļu ceļa augšup jākāpj pa taku.Būves iespaidīgas un plaši skati uz visām pusēm.

Vakarpusē vēl paspējam nedaudz izstaigāt Kirēniju.

3.dienā plānota pastaiga Troodos kalnos, tāpēc tikai nedaudz pakavējamies Nikosijā un braucam tālāk. Stāvam garā rindā pie robežkontroles. Trodoos kalnos izgājām Artemis taku (7 km, 3h) – jauka, skaista pastaiga apkārt kalnam bez lieliem pieveicamiem augstummetriem.

 

Nakšņojam Kakopetrijā.

4.diena. Turpinām braukt dienvidu virzienā. Pa ceļam izejam taku uz Kaledonijas ūdenskritumu (šis gan tāds vārgs uz vasaras beigām) un braucam uz Afrodītes klinti. Te beidzot jūtama kūrorta elpa – pilns ar atpūtniekiem, kas sauļojas vai peldas.

Nedaudz atvilkuši elpu, laižam tālāk uz Avakas Gorge - aiza, ko gribas izstaigāt. Braucam garām banānu plantācijām – piestājam, apskatam, kā šie aug.  Līdz pašai aizai ar auto nebraucam, ejam kādu kilometru kājām. Aiza ļoti iespaidīga un varena. Un atvēsinoša. Pilnīgi piekrītu autoram - dabā tā ir stipri iespaidīgāka nekā bildēs.

Ceļā uz Pafosu vēl jāapskata Sea Caves klinšainais krasts pie Peyia – skaista vieta.

5.dienā brauciens uz Akamas pussalu. Izstaigājam taku (8 km), kas likās diezgan nogurdinoša, jo kāpiens augšā bija pilnībā saules apspīdēts (karsti).  Toties dabas skati superīgi un ainavas dažādas.

 

Apskatam arī Afrodītes vannu turpat, pludmalē nopeldamies un braucam atpakaļ. Maršrutu izvēlamies tā, lai tiktu uz antigravitācijas ceļa posma (Poli-Kathikas). Tur apstājamies un ilgi brīnamies par divējādām sajūtām – izskatās, ka ceļš iet lejup, bet izlietais ūdens tek atpakaļ – kalnā augšā. Mašīna arī ripo uz augšu.

Vēl paspējam apskatīt Tombs of the Kings un Kato Pafas grīdas flīžu mozaīkas. Uz Ancient Kourion vairs netikām. Nakšņojam Limasolā.

6.diena. Sākotnēji bija ieplānots apskatīt Amathus un aizbraukt līdz Lefkaras kalnu ciematiņam, bet šos objektus nolēmām izlaist. Braucam uz Ayia Napa, pa ceļam nedaudz atvēsinoties pludmalē. Sameklējam populārākās skatu vietas arī tur.

Vakarā apmeklējam šovu Magic Dancing Waters – Protarā. Tur bija viss – strūklakas, gaismas, mūzika, lāzeri, dūmi, uguns šāviņi. Nakšņojam Larnakā.

Izdevumi:

Lidojums uz Larnaku caur Atēnām 2 pers. turp-atpakaļ – gandrīz 300 eur

Auto noma (Nissan Micra, automāts) ar papildu šoferi un pilnu apdrošināšanu ~ 300 eur (caur economybooking.com vienīgā noma, kas laida pāri robežai – Hertz), nobraucām ap 1000 km. Uz robežas vēl papildus bija jāpērk apdrošināšana – uz 3 dienām 20 eur.

Nakšņošana: apartamentus meklēju caur booking.com, ziemeļu pusē lielāka izvēle bija  hotel.de. Apartamenti - Glaro Garden hotel (50 eur), The Prince Inn hotel (38 eur, bet šie mums ierašanās dienā atteica), Ekali hotel (40 eur), Valentinos court (33 eur), Parojim apartaments (25 eur), Sunflowe hotel apartaments (35 eur).

Izdevumi apskates objektos (uz 2 pers.):

Famagusta, Otello tornis 6 eur

Sv.Barnabas klosteris 6 eur

Salamis 6 eur

Bellapais abatija 18 liras+5 liras parkings

St. Hillarion cietokšņpils 18 liras

Kirēnijas cietoksnis 24 liras

Tombs of The Kings 5 eur

Kato Pafa 9 eur

Limasolas cietoksnis 9 eur

Larnakas cietoksnis 5 eur

Magic Dancing Waters 38 eur

Par valūtu – turku pusē oficiālā valūta ir turku liras, bet visur ņēma pretī arī eiro (kurss 1:3). Mēs gan drusku samainījām jau Rīgā (200 liras pa 64 eur), bet lielas jēgas nebija.