Kā lēti apmeklēt Londonas mūziklus, teātra izrādes un citas izklaides

13 atbildes [Pēdējā ziņa]
Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 20445
Manīts: pirms 33 ned
Kur: RIX

Mārciņas kurss pret eiro kļūst arvien nedraudzīgāks, tādēl jāpieliek lielākas pūles, lai Londonā iekļautos budžetā. Daži ieteikumi, kā ietaupīt, apmeklējot Londonas mūziklus un teātra izrādes.

Ja ir vēlme pēc lētākām biļetēm, ir kombinējamas vairākas pieejas — pirmkārt izvēlamies mazāk pieprasītas dienas (darbadienas) un laikus (pēcpusdiena — matinee, kas ir divos, trijos vai četros, tad tā pati sēdvieta var būt zemākā cenu kategorijā (vēl pirms dažādām papildus atlaidēm), pretstatā vakara izrādēm septiņos vai astoņos), otrkārt izvēlamies sliktākas (līdz ar to lētākas) vietas, treškārt — meklējam, kur to pašu vietu (biļeti) nopirkt lētāk. Te ir pamācība, lai redzētu, no kurām sēdvietām labāk izvairīties, kuras vēl ir pieņemamas: http://www.theatremonkey.com/BuyorAvoidIndex.htm

  • Klasika pirkšanai — Leičesteras skvēra TKTS būdiņa. http://www.tkts.co.uk/whats-on-sale/ Vienuviet tirgo uzreiz daudzu teātru biļetes ar atlaidēm. Labākā atlaide — puscena, tirgo arī dārgākas un pat par pilnu cenu. Rindas mēdz būt pamatīgas, īpaši no rīta, kad ļaudis mēģina dabūt pieprasītākās biļetes. Biļetes ir pārdošanā vairākas dienas uz priekšu (maksimums laikam nedēļu). Esmu skatījies, bet pašam nav izdevies atrast mani interesējošu darījumu. Ja kāds ir pircis un varbūt atkodis kādus knifus, laipni lūgts pakomentēt.
  • Iegāde tiešsaistē — teātru un aģentu lapās. Esmu pircis gan no pašiem teātriem, gan no aģentiem. Teātru lapas (pa grupām, kurās tie apvienojušies): www.seetickets.com, www.atgtickets.com, www.delfontmackintosh.co.uk. Nav tā, ka visur būs vienāda cena — ir gadījies, ka teātra lapās ir tikai dārgās vietas, pie viena aģenta tā pati vieta, bet ar atlaidi, un pie otra aģenta pēkšņi ir pieejamas vēl lētākas citas (sliktākas) vietas, tā ka ir vērts salīdzināt visus. Ir cenu salīdzinātājs comparetheatretickets.com, bet to neesmu bieži lietojis, esmu skatījies pie aģentiem pa tiešo. Vislabāk man patīk www.lastminute.com (var labi meklēt biļetes pēc budžeta), ir arī www.lovetheatre.com, www.showsinlondon.co.uk, www.ticketmaster.co.uk, www.londontheatredirect.com, www.timeout.com un citi. Šādi atlaides mēdz būt pieejamas, pērkot biļetes laicīgi, ne pēdējā brīdī. Vēl ir lapa getintolondontheatre.com, kurā var ērti paskatīties biļešu pieejamību, vadoties pēc cenas (10 — 20 — 30 vai vairāk £).
  • Day seats. Veids, kas man patīk vislabāk. Smile Princips — teātru pašu kasēs katru rītu (standartā tās veras vaļā 10:00) pārdod 20-30 biļetes it kā sliktākajās vietās (pirmajās vai pēdējās rindās, vai pat stāvvietas; esmu sēdējis pirmajā rindā un nevaru sūdzēties), bet ļoti lēti (£5—£30, atkarīgs no teātra un izrādes). Bet tādas netiek tirgotas visos teātros (kāda nu kuram politika). Pieprasītākās dienās un izrādēs cilvēki pulcējas rindā jau 9:00 vai pat agrāk, bet ir bijis, ka ierodos 10:15 un esmu pirmais. Šīs lapas autori cītīgi vāc informāciju, uz kurām izrādēm tādas tiek piedāvātas, kādas cenas, kurās rindās, cik liels ir pieprasījums: https://www.theatremonkey.com/day-seat-finder. Ir vērts detalizēti palasīt, jo day seats piedāvājumiem mēdz būt variācijas — dažviet taisa izlozi visiem, kas pēc tām ieradušies, dažviet šādas biļetes pieejamas tikai studentiem vai jauniešiem, dažviet tikai konkrētās dienās.
  • Pastāvīgi labi darījumi. Ir piedāvājumi, ko vērts pieminēt atsevišķi:

Bezmaksas biļetes uz TV šovu filmēšanu. Iespējams pieteikties loterijai uz vietu auditorijā dažādos britu TV šovos. Reģistrēšanās notiek šeit: http://www.applausestore.com/ Dažas dienas pirms filmēšanas viņi izlozē pieejamās vietas (ar uzviju, lai kompensētu to, ka kāds noteikti neatnāks) un tad nosūta e-pastu veiksminiekiem. To jāizdrukā un jādodas us šova filmēšanas vietu. Vēlams laicīgi, jo ieeja nav garantēta, ir princips — kas pirmais nāk, tas pirmais maļ. Man diemžēl vēl šajā loterijā nav paveicies… Frown Vēlējos apmeklēt QI filmēšanu. Citus varētu interesēt Britain's Got Talent, Top Gear, X Factor un vēl daudzi šovi. Vēl viena lapa, kur pieteikties britu šovu vērošanai klātienē: http://www.sroaudiences.com

Lai veicas!

vkwic
Lietotāja vkwic attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 31/10/2008
Ziņas: 2776
Manīts: pirms 6 gadi
Kur: Carved From Tides – Ceؤ¼akؤپja

Juris rakstīja:

Klasika pirkšanai — Leičesteras skvēra TKTS būdiņa.

2xned. atpakaļ gaju garam, tur jau 11:00 bija diezgan stipra interese tam kases lodziņam

 photo tkts_zpsttskeona.jpg

shustrik
Nav tiešsaistē
Kopš: 02/04/2012
Ziņas: 2499
Manīts: pirms 21 ned
Kur: SEA

Juris rakstīja:

Bezmaksas biļetes uz TV šovu filmēšanu. Iespējams pieteikties loterijai uz vietu auditorijā dažādos britu TV šovos. Reģistrēšanās notiek šeit: http://www.applausestore.com/ Dažas dienas pirms filmēšanas viņi izlozē pieejamās vietas (ar uzviju, lai kompensētu to, ka kāds noteikti neatnāks) un tad nosūta e-pastu veiksminiekiem. To jāizdrukā un jādodas us šova filmēšanas vietu. Vēlams laicīgi, jo ieeja nav garantēta, ir princips — kas pirmais nāk, tas pirmais maļ. Man diemžēl vēl šajā loterijā nav paveicies… Frown Vēlējos apmeklēt QI filmēšanu. Citus varētu interesēt Britain's Got Talent, Top Gear, X Factor un vēl daudzi šovi.

Lai veicas!

Šo es ieteiktu tikai tad, ja tiešām esat baigais attiecīgā šova fans. Es biju dabūjis biļeti uz X Factor, ierados 3 stundas iepriekš, un biju viens no pēdējiem, kurus ielaida zālē. Dažus simtus cilvēku, kas bija aiz manis, neielaida, jo zālē beidzās vietas, jo biļetes tiek izdalītas krietni vairāk nekā ir sēdvietas (jo negrib nevienu vietu zālē atstāt tukšu). Protams, bija interesanti paskatīties, kā notiek reāla masveida televīzijas šova filmēšana, bet ja godīgi, man tas nelikās 3-4 stundu uz ielas rindā stāvēšanas vērts. Vēl jo vairāk tad, ja beigās tevi neielaiž. Vai arī vajag jautru kompāniju un izdomāt, ko tajā rindā interesantu darīt, lai tas laiks nebūtu zaudēts pavisam Smile

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 20445
Manīts: pirms 33 ned
Kur: RIX

Ja neielaiž, tad pēc tam iedodot prioritārās biļetes biļetes uz nākamo filmēšanos, ar kuram garantēta iekļušana līdz 45 minūtēm līdz sākumam.

shustrik
Nav tiešsaistē
Kopš: 02/04/2012
Ziņas: 2499
Manīts: pirms 21 ned
Kur: SEA

Hm, šito gan neesmu dzirdējis, kaut gan cilvēki rindā diezgan daudz runājās ar apsargiem par to, kādas ir izredzes ka viņi tiks, utt. Jocīgi, ka tāda opcija neizskanēja. Varbūt, ne visi šovi tādu piedāvā? Prioritārā rinda gan bija, bet es biju pieņēmis ka tajā ir cilvēki, kuri ir dalībnieku draugi vai vinnējuši tās biļetes kādā konkursā utml.

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 20445
Manīts: pirms 33 ned
Kur: RIX

Iespējams, ka tas nav visiem šoviem. Tā kā neesmu piedalījies, pieredzes nav, varu vien atstāstīt to, kas atrodams FAQ:

Citāts:
2. What happens if we're not admitted? 
Guests who are not admitted may be offered priority pass seating to a future recording of the same show OR A different show**. The Applause Store Audience Manager at the studio will provide all the necessary information on the night. Unfortunately we are unable to cover or pay for any travel/accommodation costs that may have been incurred. Applause Store Productions reserve the right to refuse any person/s admission. **Subject to availability.

3. What time should we arrive at the studio? 
Sadly there is no exact time we can give you to arrive at the studio. All entrance is served on a first come first served basis so we can only advise you to arrive as early as you can before the doors open. If your eTicket clearly states 'Priority Pass' then YOU MUST be at the studio 45 - 60 minutes before the doors open, then report to the Applause Store audience manager. If you are later than 45 minutes prior to the door opening times your priority status will become void.

andis
Lietotāja andis attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 12/08/2011
Ziņas: 635
Manīts: pirms 19 st

Kā ar redzamību no dažādām zonām, vietām? Grand circle, royal circle? Vai pietiekami labi var visu redzēt dzirdēt arī no tālākām rindām?

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 20445
Manīts: pirms 33 ned
Kur: RIX

Par kuru iestādi runa?

andis
Lietotāja andis attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 12/08/2011
Ziņas: 635
Manīts: pirms 19 st

Piemēram, Liceum Theatre. Bet, man šķiet, es citos arī redzēju līdzīgu iedalījumu.

Sapratu, ka Stalls ir tā kā mūsu parteris jeb zāle un circles būtu balkoni?

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 20445
Manīts: pirms 33 ned
Kur: RIX

Jā, tieši tā, stalls ir zāle un circles ir balkoni.

Lyceum vietu plāns ir te: http://www.theatremonkey.com/LYCEUMstalls.htm

Un te garumgari apraksti par to, cik kura vieta laba vai slikta: http://www.theatremonkey.com/LYCEUMbooking.htm#ST

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 20445
Manīts: pirms 33 ned
Kur: RIX

Pēdējā Londonas apmeklējumā izmantoju Today Tix http://todaytix.com aplikāciju, 10:00 no rīta bija jāmēģina saspaidīt dažas izmestās biļetes par 10-15 mārciņām (Rush tickets). Neizdevās. Man labāk patīk tās vietas, kur teātrī no rīta kasē var nopirkt day seats — mazāka konkurence.

Aplikācijā reizēm izsludina citur nepieejamas akcijas, to gan izmantoju. Ja laicīgi pirms Londonas brauciena sāk pieskatīt, tad var ekonomiski nodrošināties ar biļetēm.

shustrik
Nav tiešsaistē
Kopš: 02/04/2012
Ziņas: 2499
Manīts: pirms 21 ned
Kur: SEA

Ja esat vecumā zem 35, tad Wigmore Hall koncertzālei lielākoties var nopirkt biļetes pa 5£ (parasti cenas ir 25-50£). Pārsvarā tur ir klasiskā mūzika, bet gadās ik pa laikam arī kaut kas neparasts.

bumbuls
Nav tiešsaistē
Kopš: 05/06/2010
Ziņas: 561
Manīts: pirms 1 ned

paldies par idejām,  tā kā doma ir par The Book of Mormon, tad tiešām var mēģināt nopirkt teātra kasēs, ja nav, tad turpat blakus ir tkts un tad jau skatīties kaut ko citu.

2023: RIX, FMM, AGP, FRA, LUX
2022: RIX, STN, AGP, TRF, VLC
2021: RIX, MUC, ATH, VIE, LTN, VNO, CHQ
2020: RIX, CPH, LUX, FRA

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 20445
Manīts: pirms 33 ned
Kur: RIX

Mormoņiem vari mēģināt laimi loterijā: https://www.theatremonkey.com/day-seat-finder