Kā iepirkties ASV

55 atbildes [Pēdējā ziņa]
Linca
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/10/2009
Ziņas: 3005
Manīts: pirms 7 st

Ļoti bieži paziņas, kas gatavojas braukt uz Amerikas Savienotajām Valstīm, man uzdod jautājumu par to, kur tad labāk iepirkties? Kur ir labākas cenas, uz kuriem veikaliem braukt, kur iegādāties elektroniku, vai vērts iepirkties internetā? Vai tiešām viss ir tik lēts? Tā kā manu braucienu uz ASV skaits šī raksta tapšanas brīdī tuvojas 10, kā arī esmu tur iepirkusies kopā ar tur dzīvojošajiem radiem, piedāvāju nelielu ieskatu kā, manuprāt, ir visizdevīgāk iepirkties ASV.

Dažas detaļas

Uzreiz vēlos darīt skaidru, ka, lai arī interesējos par modi, es neuzskatu, ka tikai jaunāko kolekciju apģērbi no visdārgākā gala ir valkājami. Pieeju iepirkšanās procesam praktiski – apģērbam ir jābūt kvalitātīvam, labi jāizskatās, labi jāder un cenai jābūt adekvātai. Zīmolam nav nozīmes, bet kā cenu indikators turpmāk būs norādes uz atsevišķu apģērbu zīmoliem. Pēc tā kā redzētas ASV cenas pazīstamu zīmolu precēm, daļa no to ekskluzivitātes auras viennozīmīgi pazūd. Tāpat arī daži zīmoli, kas Latvijā liek pozicionēti kā ārkārtīgi dārgi, ASV tiek būtībā mesti pakaļ par sīknaudu. Iepirkšanās ASV var tiešām būt tik lēta, kā par to stāsta un, var gadīties, ka pēc tam Latvijā viss šķitīs daudz par dārgu. Vismaz man ir tieši tā – kopš esmu iepirkusies ASV, cenas Latvijā vienmēr pārrēķinu dolāros un veikalos mēdzu šausmināties. Tāpat arī uz ASV tiešām ir vērts braukt ar tukšu koferi vai pat bez kofera un to iegādāties uz vietas. Lai lidojot prom nebūtu pārsteigumi ar bagāžas pārsvaru, jāņem līdzi rokas svari. Tad var jau laicīgi uzvilkt smagāko apģērbu. Strīdu gadījumā vispirms lidostā jālūdz norādīt somas svaru nevis mārciņās, bet kilogramos, jo 50 mārciņas ir 22,7 kg, tātad vēl 300 grami paliek rezervē. 3 mārciņas par daudz ir tikai nedaudz vairāk par kilogramu, bet ja ir somas pārsvars, ir vieglāk orientēties, cik jāizņem laukā. Kādam šādi spriedelējumi var šķist smieklīgi, bet par somas pārsvaru vēl ne reizes neesmu maksājusi, jo rūpīgi plānoju, ko likt somā un ko iebāzt jakas kabatā.

Pirms sākt domāt par to, kurus veikalus apmeklēt, svarīgi ir saprast, ka ASV nav sabiedriskā transporta vai kājāmgājēju zeme. Vislabāk uz veikaliem ir doties ar savu automašīnu vai ļaunākajā gadījumā ar metro. Iespējams, ka vislabākais tirdzniecības centrs ir nieka 20 km attālumā, bet braucot ar taksi var nākties šķirties no ļoti prāvas summas. Tāpat arī bieži vien tirdzniecības centri neatrodas vienā lielā mājā, bet katram veikalam ir sava ieeja rindu mājā vai pat atsevisķa mājiņa. Bieži vien no viena tirdzniecības centra gala līdz otram būs ērtāk aizbraukt ar mašīnu, nevis nest iepirkumu maisus šurpu-turpu. Benzīns ir lēts, auto noma arī (par šo sekos atsevišķs raksts – kā nomāt automašīnu ASV) un auto ļauj izbraukāt vietējo iedzīvotāju veikalus un ne tikai tūristiem domātos. Tātad jau laicīgi vajadzētu iepazīties ar izmēru skalu, jo tā amerikāņiem ir pilnīgi cita, gan apģērbiem, gan apaviem. Ļoti laba tabula atrodama šeit. Es amerikāņu veikalos nekautrējos nēsāt līdzi mērlenti, lai nopirktu apģērbu mājās palikušajiem, līdzi ņēmu izdrukātus attēlus ar drēbēm, kas der un attiecīgajiem izmēriem centimetros.

Veikalos cenas ir norādītas pirms nodokļiem - vēl nav pieskatīts sales tax jeb pārdošanas nodoklis, kas atkarībā no štata varētu būt ap 5-7%. Precīzu nodokļa apmēru var apskatīties šajā tabulā.

Apģērbi

Parastie veikali un lielie tirdzniecības centri

Par tiem es daudz nerakstīšu, jo tajos esmu iepirkusies vien dažas reizes, tādēļ, ka šāda iepirkšanās ir visnepraktiskākā. Tuvāko centru noteikti zinās viesnīcā, tikai jāpajautā kur ir tuvākais mall. Kas interesanti, šajos tirdzniecības centros parasti nav pārtikas veikalu, bet ir gana daudz dažādu ēstuvju, bieži vien arī kinoteātris. Šādā centrā parasti atrodami tādi veikali kā Forever 21, Sephora, Banana Republic. Tāpat arī lielie multibrendu veikali kā Macy’s. Tajā atrodami vīriešu, sieviešu un bērnu apģērbi un aksesuāri. Cenas lētākas nekā Latvijā, bet šī noteikti nav lētākā iepirkšanās metode. Šāda iepirkšanās prasa visvairāk laika un var gadīties, ka nenopirksi neko.

Iepirktos šajos veikalos tikai tādā gadījumā, ja:

 • es esmu bez mašīnas, pilsētas centrā, man nav laika un kaut kas ir jānopērk tūlīt (piemēram, nav atnākusi bagāža un man pēc divām stundām jābūt uz vakariņām vakarkleitā)
 • pēc Jaunā gada, kad sākas atlaides
 • nepieciešams kaut kas, kas ir tikko parādījies – konkrētā zīmola visjaunākās kolekcijas apģērbs, konkrēta zīmola jaunākās smaržas utml.
 • nepieciešams ļoti specifisks izmērs (šādos veikalos bez tipiskās petite un plus size sadaļas mēdz būt arī tall – gara auguma cilvēkiem paredzēti apģērbi)
 • veikals tiek slēgts un tajā ir 70-90% atlaides
 • nezinu, ko man īsti gribas vai vajag, piemēram, kuras smaržas patiks vai kurš krēms būs labs. Sephora veikalā teju jebkuram produktam var palūgt paraugu un tas tiks sagatavots.

Amerikāņu vidusslānis iepērkas tieši šajos veikalos. Imigranti bieži vien dodas uz lētākiem veikaliem. Tiem, kas rauc degunu par šiem veikaliem, paliek dārgā gala zīmolu veikali, kas jau parasti atrodas atsevišķā veikalā pilsētas galvenajā iepirkšanās ielā.

Cenu piemēri (cenas norādītas bez nodokļa):

 • Iepriekš nedzirdēta dizainera kleita $150
 • Maidenform sieviešu apakšbikses $12
 • Calvin Klein vīriešu krekls $75

Plusi

 • Veikals parasti ir viegli sasniedzams (centrā vai dažas metro pieturas)
 • Pieejamas jaunākās preces
 • Laipni pārdevēji
 • Var izmantot atlaižu kuponus (pārdevējas var pašas piedāvāt tādu atrast vai arī uzreiz iedos atlaidi)
 • Lielajos tirdzniecības centros ir arī elektronikas veikali

Mīnusi

 • Dārgāks par citām iepirkšanās alternatīvām (atsevišķas preces un preču grupas citur iespējams iegādāties divreiz un pat trīsreiz lētāk)
 • Preču izvēle ir no noteiktiem zīmoliem – var gadīties, ka tirdzniecības centrā nav kāda zīmola veikala.

Lieveikali

Tādās ķēdēs kā Sears, Walmart un citās, arī iespējams iegādāties visdažādāko apģērbu. Walmart es parasti iegriežos, lai ceļojuma laikā nopirktu produktus. Turpat pieejams apģērbs ļoti plašā izmēru amplitūdā. Šie veikali ir tā vieta, kur tiešām var iegādāties T-kreklus par $5, taču vislētākajām precēm kvalitāte nav tā labākā. Tā gan noteikti neatpaliek no Cubus, Zara vai Reserve. Šajos veikalos var nopirkt gan mazas meiteņu somiņas, kas izskatās pēc sunīšiem, gan krūšturus ar H izmēra bļodiņu. Daudzi Walmart veikali strādā arī naktīs. Noteikti ir vērts iebraukt kādā no lielajiem pārtikas veikaliem.Pārtikas iegāde būs krietni lētāka un katram ir jāredz kā tad izskatās pilnīgi supersize tipa veikals, kurā pienu patiesi pārdod 3,7l litru iepakojumus, olas pa trim dučiem, bet 12 kolas skārdeņu palete maksā lētāk par 2,5l litru pudeli Rīgā. Tā kā šie veikali parasti nav galvenā iepirkšanās vieta, izvērstu aprakstu nerakstīšu.

Outlet

Atceros, kā savā pašā pirmajā braucienā uz ASV, toreiz Ņūdžersijas štatā, sēdēju automašīnā ar kolēģiem, un milzīgā sastrēgumā braucu uz outlet tipa veikalu - Woodbury Common, kuram ir pāri par 1000 atsauksmēm Tripadvisor . Toreiz kanādiešu kolēģes man šo iepirkšanās centru ieteica kā vislabāko vietu, kur iepirkties Ņujorkas štatā. Tajā bija neskaitāmi somiņu, smaržu un apģērbu veikali. Nepratu novērtēt, kā tad ir – vai šīs ir vislētākās cenas, kādas ir iespējamas? Taisnības labad jāsaka, ka piedāvājums tiešām šķita lētāks, nekā netālu no viesnīcas esošais tirdzniecības centrs, kurš būtu klasificējams iepriekšējā kategorijā. Taču viena iepirkšanās reize ar manu tanti ASV mainīja visus manus priekšstatus par to, kur īsti ASV ir jāiepērkas. Lai arī kopš tās reizes esmu iepirkusies dažādos Premium Outlets ķēdes veikalos ASV, tomēr doties uz outlet’u es ieteiktu tikai tad, ja interesē konkrēta zīmola konkrēts priekšmets. Piemēram, Columbia ūdens necaurlaidīga jaka ar kapuci, noteiktā izmērā; 34.garuma Levis sieviešu džinsu bikses vai Clinique Moisture Surge krēms. Kādā veikalā varētu būt arī jaunāko kolekciju apģērbi, taču uz to es pārāk nepaļautos. Tā kā lētākajos veikalos mēdz būt ierobežota apavu izvēle (veikalu kategorija zemāk), ir vērts apmeklēt Designer Shoe Warehouse. Ir arī pavisam lētie apavu veikali Payless taču kvalitāte tajos nebūs laba.

Amerikāņi ir atlaižu kuponu nācija, par to izmantošanu ir gan neskaitāmi raksti presē, gan pat televīzijas raidījumi. Outlet’os kuponus var iegādāties informācijas centrā par nelielu samaksu (līdz $5) vai bezmaksas izdrukāt no veikala mājaslapas vai palūgt bukletu viesnīcā. Tā kā šajos veikalos var pavadīt visu dienu, jau laicīgi vajadzētu izpētīt veikalu karti, atzīmēt interesējošos veikalus un nākt ar sagatavotu iepirkumu sarakstu. Bieži vien ceļmalās var redzēt tādas izkārtnes kā Factory store vai Factory outlet. Mani novērojumi liecina, ka cenas tajos ir tieši tādas pašas kā parastajos outlet’os vai pat dārgākas.

Cenu piemēri

 • Fossil saulesbrilles no $5 līdz $200 (bet pērkot otras tās bija ar 50% atlaidi)
 • Armani kleita $600.
 • Banana Republic jaciņas ~$60
 • Calvin Klein vīriešu krekli ~$60
 • Nike sieviešu sporta apavi $35

Plusi:

 • Cenas ir lētākas nekā piemēram Macy’s vai parastajos lielveikalos
 • Var izmantot atlaižu kuponus
 • Pārdevēji ir puslīdz laipni, kaut ko palīdzēs atrast, varbūt ieteiks, kuru kuponu izmantot
 • Ja nezini, kādu izmēru tev vajag, pārdevēja nomērīs ar mērlenti un ieteiks (piemēram, vīriešu krekliem, to ir vērts pierakstīt, jo noderēs nākošajā kategorijā aprakstītajos)
 • Lielāka izvēle nekā nākošajā kategorijā aprakstītajos, arī izmēru ziņā – ja neder viena izmēra blūze, būs lielāka vai mazāka turpat uz vietas

Mīnusi:

 • Šis nav pats lētākais veids kā iepirkties ASV
 • Nebūs tik plaša izvēle kā oriģinālajā veikalā (piemēram Victoria’s Secret outletā var gadīties, ka būs tikai miesaskrāsas kokvilnas stringi. Tie būs lēti, bet tikai vienā krāsā. Lai arī būs peldkostīmi, lacie biksītes un daudz kas cits, bet izvēle nebūs tieši kā no mājaslapas)
 • Outlet’u ir daudz, bet ne tik daudz kā nākošajā kategorijā aprakstīto veikalu
 • Pēc manas pieredzes lielās pilsētās lielākā daļa no apmeklētājiem ir tūristi (Orlando, Ņujorka). Pēc tā var izdarīt secinājumus par šo veikalu mērķauditoriju un uzcenojumu.

Pagājušā gada kolekciju un kolekciju pārpalikumu veikali

Arī Eiropas tirgū pēdējā laikā parādījušās veikalu ķēdes, kas iztirgo kolekciju pārpalikumus no dažādiem veikaliem. Viszināmākā noteikti ir Lielbritānijā un Polijā sastopamā TK Maxx ķēde. ASV tai ir nedaudz cits nosaukums – TJ Maxx, bet šis nav vienīgais veikals. Šai pašai kompānijai pieder arī Marshalls (lētāki zīmoli) . No šāda tipa veikaliem visbiežāk iegriežos Ross Dress for Less ķēdē, kuriem pieder arī dd’s Discounts. Daži gan teic, ka Burlington Coat Factory ir labākais, bet tas noteikti atkarībā no tā, ko meklē. Šajos veikalos vidusslānis parasti neiepērkas, varbūt tāpēc, ka neuzskata to par savam dzīves līmenim atbilstošu, taču realitātē tās bieži vien ir tieši tās pašas preces. Esmu redzējusi „kolekciju pārpalikumos” drēbes arī no tekošajām kolekcijām – Macy’s identiska kleita, kura atradās sekcijā New Arrivals maksāja $89.99, Ross’ā to jau iepriekšējā braucienā (!) iegādājos par $39.99.

Vispirms vēlētos uzsvērt, ka šo veikalu cenas nenozīmē, ka preces šeit ir sliktas. Tajos ir atrodamas tiešām labas kvalitātes preces. Tās nav humpalas vai tikai brāķi, nav arī pagājušā gadsimta mode. Gadās pa kādai nepareizi marķētai vai saplēstai precei. Bet arī Latvijā gadās tādas ne tikai redzēt, bet arī nopirkt. Kāda mana draudzene, kas kādreiz strādāja apģērbu veikalā Latvijā man stāstīja, ka tieši saplēstās, netīrās un brāķētās drebes visbiežāk tiek piedāvātas pa īpašajām cenām „Nakts izprādošanās” un tamlīdzīgās akcijās.

Tā kā parasti iepērkos kopā ar otro pusi un man nepieciešamas ne tikai sieviešu, bet arī vīriešu drēbes un pa kādam apģērbam mājās palicējiem (draugu bērni, vecmāmiņa), dodos uz Ross. Manuprāt tajā ir vislielākā izvēle visām šīm grupām un visātrāk tajā varu atrast sevi interesējošo, jo apģērbi jau ir sašķiroti pēc izmēriem (pārējos trijos dažas no veikala nodaļām ir sašķirotas, bet dažas nav), kas ļoti ietaupa laiku. Visos augstāk minētajos veikalos sistēma ir līdzīga, vien nedaudz var atšķirties pieejamo zīmolu klāsts un preču daudzums katrā no kategorijām.

Ross pieaugušo drebes ir sašķirotas arī pēc speciālajiem izmēriem – plus size, petite un junior. Diemžēl gariem cilvēkiem nav atsevišķas sadaļas. Izvēlos, kurā sadaļā vēlos sākt skatīties, piemēram, kleitas, apskatos, kur ir mans 4.izmērs un sāku pa vienam „šķirstīt” pakaramos. Vienmēr uzreiz ņemu līdzi lielos ratus un atlieku interesējošo apģērbu, lai arī kabīnē var ienest tikai līdz 7 apģērba gabaliem (kurus rūpīgi pārskaita pirms un pēc ienešanas), turpat pie kabīnēm ir ratiņu stāvvieta, kur visiem citiem arī jau ir piekrāmēti krāvumi. Šajos veikalos jārēķinās ar to, ka drēbes var mētāties pa zemi, pārdevēja neklauvēs pie kabīnes durvīm un nejautās kā apģērbs der un nevajag atnest citu izmēru. Pieejams tikai tas, kas ir izlikts tirdzniecības zālē. Ja gribi kaut ko citu (vai vēl vienu tādu pašu apģērbu), brauc uz citu veikalu. Vai tur tāds būs neviens negarantē, jo to elektroniski nevar pārbaudīt un neviens noteikti nezvanīs. Tāpēc braucot uz Ross, es parasti jau iepriekš veikala mājaslapā sadaļā Store Locator atrodu tuvākos veikalus un pierakstu kādus 3-4. Pierakstot adresi navigācijā, vienmēr jāapskatās vai veikals netiek piedāvāts pie ieteiktajām vietām adresē. Bieži vien daudzkorpusu tirdzniecības centram ir viena adrese un tad var pavadīt pusstundu meklējot vajadzīgo rindu māju. Svarīgi apskatīties arī veikalu darba laiku, jo piemēram Ross piektdienās un sestdienās veikali strādā ilgāk, bet ne vienmēr.

Visos kolekciju pārpalikumu veikalos bez drēbēm var iegādāties arī apavus, smaržas, priekšmetus mājai (dvieļi, segas) un virtuves aksesuārus (sākot ar kastroļiem un lāpstiņām līdz pat garšvielām, tējām utml), rotaļļietas un bērnu apģērbus, elektronikas aksesuārus (ipad vāciņus, lādētājus, austiņas), koferus, ķermeņa kopšanas priekšmetus (krēmi, šampūni, mitrās slavetes), bižutēriju un pulksteņus. Šī vieta ir izcila, lai laicīgi iegādātos praktiskas dāvanas (katrs no mums Ziemassvētkos ir saņēmis „ceļojošo - piekto - reizi - pārdāvināto” svečturi, šī ir iespēja tādus vairs nekad nedāvināt citiem). Es esmu daudzas reizes kodusi pirkstos par Ross nenopirktajām lietām, kad sāku Ziemassvētku iepirkšanos Latvijā. Katrs mazākais nieciņš mājās var maksāt pat piecreiz vairāk nekā ASV.

Dodoties uz šo veikalu noteikti jāņem līdzi saraksts ar vajadzīgajām lietām un jānosaka sev laika (un naudas) limits, jo tirdzniecības zāle ir liela un tajā var pazust, pētot smukās piezīmju grāmatiņas vai mērot jau piecpadsmito Ralph Laurent kleitu, kura noteikti noderēs. Obligāti vajag pievērst uzmanību Clearance sadaļai, kurā ir nocenotās preces – ja kāds apģērba gabals veikalā jau ir ilgāku laiku un tā arī nopirkts, to pārceno uz leju.

Cenu piemēri:

 • Sketcher’s vīriešu apavi $34
 • Calvin Klein kleitas $29.99-$59.99
 • DKNY sieviešu apakšbikses $1.99
 • Calvin Klein krūšturis $7.99
 • Guess somas $80-$150 (nopērkot somu par $80, tieši tādu pašu pēc pusgada redzēju Rīgā par 250Ls), pieejamas daudzu citu dizaineru somas (arī ādas) – Betsey Johnson, Michael Kors u.c.
 • Unisa sieviešu sandales $10.99
 • Samsonite lielais koferis $89.99
 • Boss smaržas $16.99-$39.99 (iepakojumi ir ciet, testeru nav, tāpēc jāpērk uz dullo vai jau zināmas)
 • Calvin Klein vīriešu krekls $21.99, citu zīmolu arī lētāk $7.99-$19.99
 • Tommy Hilfiger vīriešu josta $20
 • Van Heusen kaklasaite $14.99
 • Bērnu 4 kokvilnas cepurīšu komplekts $3.99
 • Nike vīriešu sporta krekls $14.99

Plusi:

 • viss ir ĻOTI lēts, lētāk vairs nemēdz būt
 • ir pieejami labu, kvalitatīvu zīmolu apģērbi un apavi, oriģināli
 • drēbes jau sašķirotas pēc izmēriem
 • visu var atgriezt (tikai obligāti jāsaglabā čeks un nedrīkst noplēst cenu zīmi), arī jebkurā citā ķēdes veikalā, pat citā štatā
 • veikalu ir daudz, tos var atrast jebkurā štatā un teju katrā lielākā apdzīvotā vietā, tāpēc, ja neapmierina piedāvājums vienā, var iet uz citu

Mīnusi:

 • starp sašķirotajām drēbēm gadās cita izmēra drēbes, vai arī nepareizs izmers uz pakaramā vai pat birkas
 • drēbes mētājas zemē un ir jāpavada laiks „rokoties” plauktos, lai atrastu sevi interesējošo
 • ģērbtuvēs var ienest tikai 7 apģērbus
 • priekšmetiem (piezīmju bloki, virtuves piederumi) dažreiz grūti noņemt cenas etiķeti
 • pārdevējas nebūs laipnas un nekādā veidā nepalīdzēs – viņas tikai skaita drēbes, krāmē preces un saņem naudu kasē
 • priekšmeti ir rūpīgi jāpārbauda vai nav bojāti, var gadīties, ka interesējošajai kleitai bija jābūt jostai, bet tā ir pazudusi (bet tad var paņemt no cita izmēra, ja tāds ir)
 • ja nenopērc preci uzreiz, tā tur pēc stundas var nebūt
 • veikalos var atšķirties piedāvājums (high-end rajonā Miami ir nesalīdzināmi plašāka izvēle, zināmi zīmoli, otrā Miami pusē, mazāk labvēlīgā rajonā nav no kā izvēlēties...)
 • var ļoti aizrauties un nopirkt drēbes vairāku simtu dolāru vērtībā un pēc tam to visu knapi aiznest līdz mašīnai (un vēl knapāk ir ar stūķēšanu koferī) un pārmaksāt par papildu bagāžu Smile

Specializētie veikali

Kāzu kleitas

Bieži man uzdod jautājumu par kāzu kleitas iegādi ASV. Ar tām ir nedaudz sarežģītāk kā ar jebkuru citu apģērbu. Pirmkārt jau, obligāti japiesakās uz vizīti uz salonu. Ierodoties bez pieteikšanās 99% gadījumu salons būs vai nu ciet, vai arī visi konsultati būs aizņemti, un līgavu palūgs pagaidīt vai atnākt citreiz, iepriekš piesakoties.

Izvēle ir ļoti plaša, visdažādākajiem izmēriem un budžetiem. Var gan apmeklēt vienkāršākus veikalus kā David’s Bridal (viņiem pieejamas arī lētākas slaveno dizaineru kolekcijas, piemēram, Vera Wang), gan arī pieteikties konkrētu dizaineru salonos vai paraugu izpārdošanas salonos. Katrā štatā un pilsētā ir pieejami savi veikali. Kāzu tērpiem daudz raksturīgāk ir mazie konkrēta dizainera veikali, līdz ar to meklējot kāzu kleitu veikalus, par tiem jāizlasa vietējos forumos. Pēc tā var spriest gan par pieejamo izvēli (vai ir ļoti lieli izmēri, cik maksā), gan par akalpošanas kvalitāti. Vienkāršākajos veikalos redzamie paraugi var būt ļoti, ļoti novalkāti un netīri. Vēl jāņem vērā, ka parasti kāzu kleitu nevarēs iegādāties uzreiz. Pēc modeļa izvēles līgava tiek nomērīta un izvēlētais tērps tiek pasūtīts. Var gadīties, ka pasūtīšana aizņem pat 6 un vairāk nedēļas, tādēļ pirms izvēlēties tērpu vajadzētu noskaidrot, cik ilgā laikā to varēs saņemt. Ir saloni, kas sūta arī uz Eiropu, bet tad jārēķinās ar PVN un muitas nodokļiem. Kleita parasti būs arī jāpāršuj. Kleitas nopērkama uzreiz ir paraugu izpārdošanas veikalos vai veikalos ar lielu noliktavu.

Vitamīnu veikali

ASV ir ļoti plaša vitamīnu un pārtikas piedevu izvēle. Tos var iegādāties sākot jau ar aptiekām (CVS, Walgreens, kurās var nopirkt ne tkai vitamīnus un zāles, bet arī ziedus, pārtikas produktus, skaistumkopšanas preces un dažādus niekus) un lielveikaliem (Walmart), beidzot ar specializētajiem veikaliem kā Vitamin Shoppe un GNC. Vitamīnu veikalos ir zinoši konsultanti, kas palīdzēs ātri atrast vajadzīgo, un pastāstīs par sastāvu. Protams, iepakojumi ir tipiski amerikāņiem, 200 kapsulas tāds nieks vien ir. Specializētajos veikalos var iegādāties labākus vitamīnus, lielveikalos un aptiekās pieejami lielo ķēžu ražojumi. Tāpat arī, ja kādreiz nepieciešamas zāles, pietiekoši daudzus medikamentus var iegādāties bez receptes, tomēr daļai no plaši pieejamiem medikamentiem, tādiem, kā alerģijas zāles, kam sastāvā ir kontrolētās substances, jāuzrāda ASV pilsoņa pase. Mūsu Latvijas pases viņi neatzīst par dokumentu un atsakās šīs zāles pārdot.

Rotaļļietu veikali

Ja nav kāda īpaša vēlme, nepieciešama kaut kāda mantiņa, tādas var atrast Ross, Marshalls un pārējos tāda tipa veikalos. Ja nepieciešama kāda ļoti specifiska lieta, konkrēta lelle, konstruktors vai arī gribas, lai iepakojums ir perfekts, var doties uz Toys R Us vai zīdaiņu sadaļu Babies R Us (bieži abi ir kopā). Ar iepakojumiem gan ieteiktu īpaši nekrāmēties, jo pēc iespiešanas koferī tie reti kad būs tikpat skaisti kā veikalā. Šie veikali mēdz būt gan pilsētas centra daudzstāvu tirdzniecības centros, gan pavisam ārpus pilsētas lielajos centros.

Hobiju preču veikali

Ja ir vēlme iegādāties pērlītes, līmes pistoli vai izšūšanas komplektu, Michael’s būs īstais veikals, uz kuru doties. ASV ir pateicīga valsts hobiju attīstīšanai, jo dažādas hobiju izejvielas ir lētas un plaši pieejamas. Hobiju preču veikali parasti atrodas lielajos tirdzniecības centros (kuri ASV ir tipiski vairāki atsevišķi korpusi vai rindu mājas).

Iepirkšanās internetā

Apģērbus un apavus esmu pirkusi arī internetā, taču, kopš atklāju Ross veikalus, īpaši ar to vairs neaizraujos. Agrāk man ļoti patika Victorias Secret interneta veikals, ne tikai apakšveļai, bet arī apģērbiem (īpaši mēteļi!), taču gaume ir mainījusies un arī par lētākām cenām varu iegādāties daudz kvalitatīvāku apģērbu un apakšveļu, iepērkoties uz vietas. Agrāk arī pasūtīju šos apģērbus uz Rīgu, taču muitošana un sūtīšana izmaksāja ļoti dārgi. Vairākas reizes arī ļoti netrāpīju ar izmēriem vai krāsu.

Tomēr reizi pa reizei es mēdzu pasūtīt apģērbu un apavus laicīgi, īpaši, ja tāds apģērbs man jau ir un vēlos iegādāties otru (šādi tiku pie iemīļoto Ecco apavu otra pāra par $20 pērkot tos Amazon, Rīgā tos biju pirkusi par 70Ls). Pirms brauciena ir iespējams priekšmetus pasūtīt uz viesnīcu – parasti jau laicīgi sarakstos ar viesnīcu un noskaidroju, kādi ir noteikumi. Dažās viesnīcās, ja saņem vairāk par trim paciņām, viņi sāk iekasēt uzglabāšanas maksu. Citur paciņas pieņem ne ātrāk kā pirms atbraukšanas. Vienmēr cenšos pasūtīt priekšmetus tā, lai tie būtu jau dažas dienas pirms manas ierašanās, lai nebūtu jāuztraucas, ka paciņa nepagūs atnākt, ja esmu uz vietas vien dažas dienas.

Bieži vien priekšmetus iespējams atgriezt, ja neder izmērs, taču, ja atkal jāmaksā par sūtīšanu, sanāk neizdevīgi. Victoria's Secret lapā iespējams ievadīt kuponu kodus, lai saņemtu bezmaksas sūtīšanu, bezmaksas dāvanas, pērkot kādu konkrētu priekšmetu vai atlaidi, pērkot par lielāku summu. Kuponu kodus var atrast internetā un pirkuma laikā jāizmēģina, kuri vēl darbojas. Pasūtīšanai no interneta ir kāds ļoti liels pluss – ja šim veikalam konkrētajā štatā nav noliktavas, tad prece tiek sūtīta no cita štata un nav jāmaksā sales tax. Sīkums, bet patīkami. Internetā jau laicīgi pasūtu iemīļotās smaržas, kosmētiku, elektroniku (īpaši fototehniku) un arī tikai ASV nopērkamās foršās zobu pastas. Ja paziņas lūdz atvest kādu konkrēti priekšmetu, parasti lūdzu pašiem to pasūtīt interneta veikalā un kā piegādes adresi norādīt viesnīcu. Tas aiztaupa laiku skraidot pa veikaliem un meklējot pasūtītos priekšmetus, tiek pasūtīts precīzi interesējošais un man nav jāaizdod nauda (vai jāņem līdzi iedotā). Ja nav vēlēšanās krāmēties ar interneta veikaliem, elektroniku iespējams nopirkt arī BestBuy, kas, šķiet, ir lielākais elektronikas tirgotājs. Tomēr gluži jauna prece jāsūta internetā, jo Best Buy tā var nebūt vai var būt izpirkta.

Ja tomēr iepirkšanās internetā tiek veikta ar piegādi uz Latviju, ir vērts padomāt par starpnieka izmantošanu, tādu kā Shipito, jo ir veikali, kas nesūta uz Latviju, nepieņem Latvijas kredītkartes vai arī prasa ļoti lielu samaksu par sūtīšanu. Starpnieks var arī sapakot no vairākiem sūtījumiem vienu, noņemt etiķetes un citādi ietaupīt pasūtītāja līdzekļus.

Pirkumu ievešana atpakaļ valstī

Pirmais, ko izdaru, kad esmu nolēmusi, ka nopirktās drēbes paturēšu, ir birku noņemšana. Visas cenu zīmes, kastītes un lapiņas tiek izmestas laukā. Oriģinālos iepakojumus nevedu nekad, ja vien tās nav simboliskas, lētas lietas.

Tax free

ASV tax free esmu kaut ko iegādājusies tikai dažas reizes. Parasti veikals atrodas vēl pie piereģistrēšanās zonas un izvēlētie priekšmeti tiek piegādāti uz lidmašīnu vai iekāpšanas vārtiem. Pēc manas pieredzes (man nīkšanas rekords tax free zonā ir 5 stundas) izvēle ir maza, cenas ārpus lidostas ir redzētas arī lētāk. Īsumā – tax free neiepērkos.

Skaidrā vai ar karti?

Parasti ASV iepērkos izmantojot kredītkarti, jo, lai izņemtu naudu no bankomāta, jāsamaksā ne tikai bankas komisija, bet arī bankomāta, un tā vien parasti sastāda ap $2-$3.  Attiecīgi var arī izvairīties no monētu krāvumiem (dažas gan vajag - samaksāt par maksas ceļiem un tiltiem, jo ne visur pieņem automātiskos pass’us). Var gadīties, ka pēc naudas izņemšanas no kāda privātā bankomāta (jo ASV jebkurš var ielikt savu bankomātu veikalā) zvanīs no bankas un jautās kas tie par aizdomīgiem darījumiem. Tā gadās. Pēdējā gada laikā problēmas ar kredītkaršu pieņemšanu nav novērotas, arī Maestro kartes tiek pieņemtas daudzās vietās (dažus gadus atpakaļ tās neņēma pretī gandrīz nekur), bet drošības labad es vienmēr ņemu vairākas kartes, no tām vismaz 1-2 kredītkartes kā Visa (nevis Visa Electron) vai MasterCard. Maksājot ar kredītkarti, ja vēlāk atgriez preci, viņi parasti piedāvā atskaitīt naudu atpakaļ uz karti, taču tur arī daļa no naudas pazūd konvertācijā, tāpat arī tas ne vienmēr izdodas ar mūsu kartēm (50% gadījumu nav sanācis – neizdodas veikt tranzakciju). Ja vēl plāno iepirkties šajā veikalā, tad palūdzu lai man iedod dāvanu karti par norādīto summu. Ja tomēr maksāju par pirkumiem skaidrā, esmu novērojusi, ka ne visur pieņem $100 banknotes. Tad vienmēr tiek izvilkts marķēšanas flomasters un dažreiz arī tiek izsaukts apsargs. Kad saviem ASV dzīvojošajiem radiem jautāju kāpēc tā, viņi teica, ka amerikāņi reti nesā līdzi vairāk par $20 skaidrā naudā, un $100 banknotes liekas aizdomīgas un tās visbiežāk vilto.

Kopsavilkumā

 • braukt ar tukšu koferi vai vispār bez kofera
 • braukt ar nomas mašīnu nevis sabiedrisko transportu vai taksometru (izņēmums - lielās pilsētas, kur tirdzniecības centri var būt aizniedzami ar metro)
 • sastādīt rūpīgus pirkumu sarakstus jau mājās
 • sastādīt veikalu maršrutu jau viesnīcā vai pat mājās, ja zināmi visi ceļojumi pieturas punkti
 • izpētīt outlet’u kartes, vēlākais, viesnīcā un turpat dabūt atlaižu kuponus
 • izmantot navigāciju un meklēt gan pēc adreses, gan veikala nosaukuma
 • uzstādīt laika limitu (un arī naudas) katrai iepirkšanās reizei
 • rūpīgi sekot vai plānotais pirkums tiešām ir nepieciešams
 • līdzi ņemt rokas svarus un mērlenti

Nesen izveidoju savu ceļojumu blogu, kur var izlasīt arī šo ierakstu, kā arī dažus citus: www.sapnumedniece.lv

Coletya
Lietotāja Coletya attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/03/2013
Ziņas: 657
Manīts: pirms 1 gads
Kur: CPH

Lēti gan, salīdzinoši.

Māris
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/04/2009
Ziņas: 3822
Manīts: pirms 12 st

Izsmeļošs raksts, paldies.

Irrite
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/09/2012
Ziņas: 30
Manīts: pirms 1 ned

Paldies par tik smalko aprakstu. Noteikti noderēs.

Debesmanna
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/12/2009
Ziņas: 370
Manīts: pirms 2 ned

Paldies, varu tikai piekrist augstāk minētajam.

girtsl87
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/11/2011
Ziņas: 25
Manīts: pirms 2 ned

Ļoti labs apkopojums, paldies!

Arī piederu pie Burlington cienītājiem. Vienīgi pirms iet šajā veikalā ir jāvelk strādnieka cimdi, jo iepirkšanās līdzinās kārtīgam darbam! Smile

Girts

andris1
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/07/2009
Ziņas: 2698
Manīts: pirms 2 ned
Kur: RIX

Labi strukturēts, viegli uztverams un informatīvs izklāsts! Paldies!

osakanesaka
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/05/2012
Ziņas: 110
Manīts: pirms 46 ned

Paldies, šogad sanāca pirmais īsais ieskrējiens ASV, un praktiskā veidā pierādījās viss ko Tu raksti (tikai tas aizņēma vairāk laika).
Ja vien es to visu būtu varējusi izlasīt pirms ceļojuma... Smile
Bet tā kā tas noteikti nebija pēdējais brauciens uz to pusi, tad noteikti noderēs šī info Smile

shustrik
Nav tiešsaistē
Kopš: 02/04/2012
Ziņas: 2356
Manīts: pirms 18 st
Kur: SEA

Paldies par aprakstu, kā reiz rudenī braukšu uz to galu un taisos iepirkt drēbes, baigi noderēs tavs apkopojums.

Grieta
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/07/2009
Ziņas: 229
Manīts: pirms 9 st
Kur: Rīga

Linca, paldies par aprakstu! Iepirkšanās IR darbs - patīkams Smile, bet ne viegls. Noteikti noderēs, skaidrs, kādi "mājas darbi" jāsagatavo. Līdz šim man iepirkšanās ASV bijusi nejauša, kas pa ceļam gadījās - to ņēmu par labu.

 

dainito
Lietotāja dainito attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 19/03/2013
Ziņas: 59
Manīts: pirms 2 d

Paldies ! Ja rudenī plānotā Miami apmeklējuma laikā biju ieciklējies uz Mall tipa veikaliem, tad tagad noteikti sameklēšu Ross !

 

Linca
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/10/2009
Ziņas: 3005
Manīts: pirms 7 st

dainito - Rossā pagājušajā septembrī ļoti pamatīgi sapirkos, bija ļoti labs sporta tērpu piedāvājums, arī citas preces, daudz labi apavi. Var laicīgi jau palasīt kurā dienā konkrētajos veikalos ir pievedums - ja ir flexibli ar laiku, ieplānot tad.

aakkis
Nav tiešsaistē
Kopš: 27/10/2012
Ziņas: 97
Manīts: pirms 8 ned

Paldies par aprakstu.

No savas puses varu noteikti ieteikt Century 21 outletus, kas nebija rakstā pieminēti. Nesalīdzināmi labāks un daudzkārt lielāks par TJ Maxx. NYC ir daudzi - viens pie bijušajiem dvīņu torņiem, vēl ir netālu no La Guardia lidostas viens, kas ir ļoti liels.

Pats vienmēr dodos uz Century 21 vai skatos Premiumoutlets.com, kas sanāk pēc apmešanās vietas vistuvāk. PO saitā var arī nočekot katra centra veikalu skaitu un konkrētus brendus, kādi ir katrā šajā ciematā. 

TJ Maxx un Marshalls nedaudz atbaida ar nekārtību un preču kvalitāti, kas līdzinās nedaudz parastam humpītim. Tomēr TJ Maxx iesaku pirkt ceļojuma čemodānus, ceļojuma spilvenus, utml. lietas.

Vēl - tas pats premium outlets ir atvēris nesen centrus Kanādā, Japānā, Korejā, Malaizijā un Meksikā. Tā kā varat notestēt, kā tur ir.

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 19900
Manīts: pirms 3 st
Kur: RIX

Paldies par ļoti detalizēto un sistemātisko aprakstu!

Pāris piebildes:

 • Nevajag apžilbt no zīmoliem. Pēc maniem novērojumiem amerikāņu zīmoli (Tommy Hilfiger, DKNY, Calvin Klein, Ralph Lauren) Eiropā piedāvā kvalitatīvākus / skaistākus modeļus, savukārt ASV izskatās, ka tie lipina klāt savas birkas pilnīgi visam pēc kārtas. Līdz ar to nevajadzētu domāt, ka šie zīmoli būtu kvalitātes garants, un ķert visu pēc kārtas. Labāk ar skaidru galvu apdomāt, vai konkrēto preci gribētos arī tad, ja tam nebūtu DKNY / Lauren vai citas birkas.
 • Amerikāņi ir apsēsti ar paranoisku dzimumu segregāciju pielaikošanas kabīnēs. Vairumā veikalu tās novietotas tā, ka ļoti neparocīgi atrādīt otram potenciālo pirkumu un grūti vai pat neiespējami palīdzēt, atnesot citu apgērbu utt. Mani gandrīz izmeta no veikala, jo redz uzdrošinājos pienest ceļabiedrei cita izmēra apģērba gabalu nederošā vietā, pārkāpjot svēto sieviešu ģērbtuves robežu. Uz jautājumu, kā tad lai parāda viens otram, vai apģērbs labi izskatās, un kā lai palīdz ar izmēriem, neviens nespēja sakarīgi atbildēt. Izskatījās, ka pat nespēj saprast, kādēļ es vēlētos piedalīties šajā procesā. Vārdu sakot šajā jautājumā amerikāņi ir pilnīgi jukuši un privāti uzlaikojamus apgērba gabalus es daudz labprātāk iepērku Eiropā. Smile
Linca
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/10/2009
Ziņas: 3005
Manīts: pirms 7 st

Juri - piekrītu par ģērbtuvēm! Mēs bildējāmies ar telefonu spogulī un tad atrādījām otram Smile

Bet par apģērbu kvalitāti tomēr negribētu piekrist, ka tā ir sliktāka. Es ar ļoti rūpīgi apģērbu kopšanu neizceļos, bet tāpat man ASV pirktais kalpo labi. Es gan esmu lasījusi, ka mūsdienās apģērbs vispār tiekot paredzēs tikai 7 vilkšanas/izmazgāšanas reizēm, pēc tam skaitoties nonēsāts. Man noteikti kalpo ilgāk par tām 7, bet es arī negrābju visu pēc kārtas veikalā, skatos, kas tiešām nepieciešams un visādas vīles arī pārbaudu. Mazgāju veļasmašīnā un bieži (mani trīs sporta tērpu komplekti vien kopš nopirkšanas ir mazgāti vismaz kādas 60 reizes, un kalpo uz urrā).

Un par modeļu skaistumu, tas ir ļoti subjektīvi. Vienam patīk, citam nē. Vienīgi esmu piefiksējusi, ka apavu veikalos daudzas kurpes izskatās pārāk ērtas, bet arī tur visu ko var atrast. Tāpat, ja vadās kaut vai pēc tā, ka no Eiropā pieejamā man diemžēl 4/5 ir par īsu, attiecīgi, lai cik skaists būtu, man neder Smile

Buicis
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 4807
Manīts: pirms 8 st
Kur: RIX.

Apraksts labs. Šis tas arī jaunums man.  Vēl tik gribētu piebilst ka Premium outlet veikalos bieži vien var sasummēt vairākas atlaides kopā.  Piemēram 70% clearence + 20 apjoma atlaide.  Tad nu pa visam patīkami paliek.  Vēl atceros ka Macy's bija kaut kāda programma, ka ārzemniekiem dod papildus atlaidi. Tas gan jāprasa uz vietas.  Un vēl TjMaxx laikam pirmdienās bija senjoriem papildus 10% atlaide. Var kādu omi atvilkt līdzi ja ir Samsonit soma noskatīta.

2020:RIX, BGY, HEL, DOH, SEZ, CPH.
http://my.flightmemory.com/buicis

Linca
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/10/2009
Ziņas: 3005
Manīts: pirms 7 st

Man regulāri piedāvāja pieteikties visādām vietējo lojalitātes kartēm, kur pirmajā dienā ir 20% atlaide (visādos mall'u veikalos), bet kā uzzināja, ka man nav social security number, tā teica, ka diemžēl nevarēs palīdzēt. Varbūt, ka var kādu kreiso norādīt, neesmu mēģinājusi Smile

Buicis
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 4807
Manīts: pirms 8 st
Kur: RIX.

Security nummuru vajag parasti lai pieteiktos kredītkartēm/ atlaižu partēm.  TjMAxx u.t.t.  Parastām atlaižu kartēm (bells outlet, winn dixie (pēdējais gan pārtikas veikals) ) neprasa security nummuru. Nu vismaz man tā bija.

2020:RIX, BGY, HEL, DOH, SEZ, CPH.
http://my.flightmemory.com/buicis

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 19900
Manīts: pirms 3 st
Kur: RIX

Linca rakstīja:

Bet par apģērbu kvalitāti tomēr negribētu piekrist, ka tā ir sliktāka.

To es arī neapgalvoju par visām mantām. Smile Es tikai saku, ka, cik esmu ievērojis, Eiropā šie zīmoli garantē kaut kādu minimālo kvalitāti, bet ASV nē, var atrast visādus brīnumus.

Tāpēc nebūtu korekti salīdzināt šādi: Hilfiger krekls ASV 10 USD, Eiropā 50 EUR (izdomāts piemērs), ja vien tas nav identisks modelis. Jo ASV pieejamais krekls var būt tāds mēsls (atvainojos), kādu uz Eiropu vispār neved.

girtsl87
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/11/2011
Ziņas: 25
Manīts: pirms 2 ned

dainito Miami noteikti iesaku Sawgrass Mills veikalu (ir gan Marshalls, gan TJ Maxx, gan my favorite Burlington, Ross gan tur nebija). Tur iepērkās visi vietējie, kas nav krituši uz vakardienas modeļiem, bet ir gatavi valkāt arī pagājušā gada modeļus. Paši šajā veikalā nostaigājām 3 dienas. Savukārt tūristi un bagātie cilvēki iepērkas Aventura Mall, kas ir par 30-50% dārgāks, bet ar pēdējiem modes trendiem. 

Sawgrass Mills http://www.simon.com/mall/sawgrass-mills/map

Piekritīšu par Century 21! NYC tas ir labākais brendu veikals!

Girts

Shura80
Lietotāja Shura80 attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 02/11/2009
Ziņas: 606
Manīts: pirms 6 st

pilnīgi piekrītu Jurim - Eiropas drēbes noteikti ir kvalitatīvākas! Ne tikai izturības ziņā pēc mazgāšanas reizēm, bet arī pēc auduma, nošuvuma, uttt.

zaksis
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/02/2011
Ziņas: 5413
Manīts: pirms 2 d

Linca, paldies par aprakstu, būs biežāk jāaizlido uz ASV, nevis tikai ciemos pie radiem.

Diana
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/10/2008
Ziņas: 412
Manīts: pirms 1 gads

Ļoti labs apraksts! Sieviete ieguldījusi lielu darbiņu.

Paldies! Ceru to kādreiz praktiski izmantot!

 

Nixija
Nav tiešsaistē
Kopš: 05/08/2011
Ziņas: 132
Manīts: pirms 6 d

Paldies, ļoti izsmeļoši.

Pie vitamīniem un pārtikas piedevām varu minēt interneta veikalu www.puritan.com, kur iepŗkos 1x gadā. Ideja: pērc 1, 2 nāk klāt par brīvu. Nepiegādā uz LV (bet varbūt jau kaut kas mainījies), toties var sarunāt ar USA dzīvojošajiem, lai saņem uz savu adresi.

Piekrītu par Century 21 - sākot ar koferi un beidzot ar apakšveļu.

Sofija

da_ce
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/04/2013
Ziņas: 54
Manīts: pirms 2 gadi

ka ir ar tax free ?

Linca
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/10/2009
Ziņas: 3005
Manīts: pirms 7 st

Par tax free rakstīju augstāk:

ASV tax free esmu kaut ko iegādājusies tikai dažas reizes. Parasti veikals atrodas vēl pie piereģistrēšanās zonas un izvēlētie priekšmeti tiek piegādāti uz lidmašīnu vai iekāpšanas vārtiem. Pēc manas pieredzes (man nīkšanas rekords tax free zonā ir 5 stundas) izvēle ir maza, cenas ārpus lidostas ir redzētas arī lētāk. Īsumā – tax free neiepērkos.

Bija dažas reizes, kad pirkumus atstāju uz pēdējo brīdi, nopirkšanai lidostā. Rezultātā tur nemaz nebija tas, ko es gribēju nopirkt vai arī bija diezgan dārgāk nekā pirms tam redzēju tajā pašā Sephora. Varbūt kaut kas ir pamainījies, bet es arī negribēju riskēt ar visādām smaržām un  iepakojumiem un visu šķidrumu pārvadāšanu kā tax free, ka man beigās pa ceļam neliek kaut kur izmest to. Vismaz toreiz lidostā tiem, kas pirka alkoholu, vairākas reizes uzsvēra, ka tādu tilpumu pārsēžoties Eiropā nevarēs ievest.

da_ce
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/04/2013
Ziņas: 54
Manīts: pirms 2 gadi

atvainojos, palaidu garam augstak.
bet vai tad tur nav ta, ka noperc (tehniku, drebes dargas ) aizpildi kadus papirus un tad kas notiek ari pasa valsti, nevis tikai lidostas zona ?
jo vacija autletu pilsetina pie hugo boss ir vesela kase / sadala kur jaiet ja lido arpus es laikam un velies tax free.
tapat , gan jau gadusvieprieks, Kanada pirkam datoru un mus ar atgrieza daudz naudas ( vaio ap 1000 dol. maksaja). tas nebija tax free zona , bet parasta universal veikala.
plus ari lv va r redzet veikalos zimites tax free shoping .
kadam ir pieredze ar sadu tax free , kad ieperkas pilseta , outleta ?

pecina
Nav tiešsaistē
Kopš: 14/10/2010
Ziņas: 427
Manīts: pirms 21 ned

Juris rakstīja:

Amerikāņi ir apsēsti ar paranoisku dzimumu segregāciju pielaikošanas kabīnēs. 

Haha, arī mūs, drīzāk manu kungu, šā paša iemesla pēc gandrīz izmeta no veikala Grin  Pārdevēja- kundze gados, bija manāmi nikna. 

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 6053
Manīts: pirms 9 st


Labi, ka kasierēm neatļauj stroķus Smile turēt darbā!Smile Nožēlojami. Tajā pat laikā viņi neaizmirst sabārt irānas iedzīvotājus.

 

 

normina -iņš
Lietotāja normina -iņš attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 31/08/2012
Ziņas: 1894
Manīts: pirms 6 st
Kur: RIX

Nu nebruksim tik amerikāņiem vien virsū, tajā pat anglijā arī ir dalītās pielaikošanas kabīnes. Sākumā pat uz kašķi sanāca uzprasīties, lai tiktu sievu kleitā aplūkot Smile

Interesanti, kāda ir Kosmiskās radioaktivitātes ietekme uz alu vasaras periodā?

aakkis
Nav tiešsaistē
Kopš: 27/10/2012
Ziņas: 97
Manīts: pirms 8 ned

Es domāju, ka dzimumu segregācija ir tikai tāds oficiāls iemesls. Fashion retail sektorā sen zināms, ka kungi ir party crasheri. Ne par velti, dārgākos boutique kungiem dod dzert konjaku, lai viņi domā par ko citu un netraucē sievām iepirkt normālu čupu. Smile