Izraēla

65 atbildes [Pēdējā ziņa]
olipele
Nav tiešsaistē
Kopš: 02/03/2009
Ziņas: 49
Manīts: pirms 10 ned

Sveiki! iepirku airbaltic 88ls kuponu uz Izraelu. Priekš manis personīgi tā ir/bija vislabākā akcija Wink Dienu izvēles bija kādas bija, tādēļ laika ierobežojuma dēļ apskatē būs tikai 3 galvenie objekti: Jeruzaleme, Nāves jūra (bērnības sapnis), Petra un iespējams Sarkanā jūra (dēļ bērna, kurš nekad nav snorkelējis), kaut gan no Google earth diez ko tas līcis kārdinošs neizskatās. Tādēļ konkrēti jautājumi:

1. Vai ar taksi ir reāli no lidostas doties uzreiz uz Jeruzalemi vai vismaz virzienā uz, jo ielidojam 12.00 naktī. Kādas varētu būt izmaksas? Wikianswer saka 50km līdz Jeruzalemei.

2. Vai ar īrētu auto var tikt iekšā Jordānijā un/vai Saudi un vispār, cik droši braukātie pa tuksnesi bez gida?

3. Kur ieteiktu palikt pie Nāves jūras vai varbūt Jordānijas pusē to labāk/lētāk darīt? (~uz 4*)

4. Varbūt Petras tuksnesī uz kultūrvēsturiskā fona ir kāds intersants hotelis vai viesu māja?

Jau iepriekš Paldies!

P.S. Lūdzu ielieciet kāds Izraēlas vai Jordānijas ceļojuma aprakstu.

RX
Lietotāja RX attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/07/2009
Ziņas: 2716
Manīts: pirms 13 st
Kur:

Varu aptuveni atbildēt tikai uz pirmo jautājumu, jo no Telavivas uz Jeruzalemes kaimiņpilsētu Betlēmi ar taksi braucu par 100 USD vienā virzienā. Atšķirība gan tāda, ka manā gadījumā tā jau bija Palestīnas teritorija, tāpēc tāda cena. Uz Jeruzalemi jābūt ērtam, lētam regulāram sabiedriskajam transportam.

 

Buicis
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 4491
Manīts: pirms 2 st
Kur: RIX.

2.  Jordānijā nevienu mašīnu ar Palestīnas (izrēlas) nummuriem neredzēju. Saudi Arabia man liekas ka vispār nevar tikt iekšā. Ja vien nepazīst kādu vietējo kas uzaicina. Varbūt ko jaucu. 

Tuksnešos ir jauki ceļi kur grūti nomaldīties.

3. Jordānijas pusē ir tikai 3 vai 4 viesnīcas Nāves jūras pusē.  Lētākais man liekas in Holiday inn.  85JOD dienā. Vai 15 000 priority punkti.  Palestīnas pusē nezinu kā ar viesnīcām. Vēl variants ir ņemt viesnīcu netālās pilsētās (Madaba piemēram) un tikai braukt nopeldēties uz nāves jūru.  Ir speciālas vietas kur to izdarīt. Dušas arī tur pieejamas. Man liekas ka viesnīcas arī piedāvā tādu iespēju pa mazu naudu.

4. Ja ir plānots apmeklēt Petru. tad ieteiktu ņemt viesnīcu pie pašas ieejas.  Jo vakarā nākot ārā var rasties problēmas ar tikšanu kalnā, ja vien nav rūdīts pārgājienu cienītājs. Bet tā pilna pilsēta ar viesnīcām. Daudzas likās "interesantas".  Vēl ieteiktu lai izvairītos no 50EUR ieejas maxas, jau iepriekšējā vakarā ar kādu taxistu mēģināt sarunāt lai pa saprātīgu naudu aizved uz citām ieejām Petrā.  Neviens i nepamanīs ka pārnāxiet pāri kalnam un iejuxiet tūristu pūlī.

2019: RIX, FRA, LIN, BGY, ORY, FDF, CDG, WAW, AMS, AUH, KRK, CPH, ALC, STN, MCO.
http://my.flightmemory.com/buicis

 

 

laukjis
Lietotāja laukjis attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/01/2009
Ziņas: 669
Manīts: pirms 10 st

1. par Jeruzalemi nepateikšu, bet uz Telavivu bija problēma tikt, jo vilciens pieveda tikai tuvāk centram, no kurienes viesnīcas redzamas nebija. Sametāmies kopā ar tādu pašu bēdu māsu un sadalot maksu paņēmām taksi līdz viesnīcu rajonam. precīzi cik maksāja nezinu, bet nekas kosmisks nebija. baidos, ka uz Jeruzalemi tik vēlā stundā būs vēl sarežģītāk un nekas cits kā taksis nebūs.

2. Uz Petru tiek organizētas ekskursijas gan no Jeruzalemes, gan Eilat, bet nu 1 dienas ekskursija maksā neadekvātu cenu - no Eilatas ?260? asv naudiņas. kā opcija 2 dienas ar palikšanu tur maksā apmēram tik pat. Nedomāju, ka ar īrētu auto ar Izraēlas numuriem kāds Tevi laidīs iekšā. man pat liekas, ka individuāli no IL puses Jordānijā netikt. te bija viens IL spečuks, viņš pateiks precīzāk. pačeko caur meklētāju.

3. Nāves Jūrā var iemērkties tikai 2 ar pusi vietās (no IL puses). Bērnības sapnis tas ir labi, bet reāli, ja ieiesi ūdenī 3-4 reizes uz 10-15 minūtēm, to biš kamēr Tev ūdens iešļakstīsies katrā reizē ausīs un nedod Dies' acīs, man domāt būs gana. ap 3-4 stundu braucienā no Jeruzalemes ir tur hoteļu rajoniņš, kur gan cik zinu pārsvarā cilvēki dakterē visādas ādas kaites. imho labāk Nāves jūru apmeklēt ar sabiedrisko - buss no Jeruzalemes iet apmēram 2 stundas līdz vienīgajai publiskajai "pludmalei". pēc (vai pirms) atrakcijas var apmeklēt kādu tur nacionālo parku turpat ap 1,5 km atālumā un pastaigāt pa kalnu takām.

4. hmm, Petra vispār ir pilsēta klintīs......blakus Petrai ir pilsētele ar daudz un daudz hoteļiem/viesu mājām, kurus domāju var saorganizēt caur tūrfirmu no IL puses, protams, ja neatbaidīs cena. ja palikt nakti Jordānijā, es labāk izvēlētos Aqaba. no otras puses nostaigājot 5 atvēlētās stundas palika nepietiekamības sajūta un varbūt vēl viena diena nenāktu par ļaunu. 

 

Izraēlai pie Sarkanās jūras, jeb pareizāk Aqabas līča ir tikai 7 km zemes strēmele ar pilsētu Eilat tur. na ljubitelja.

kādā mēnesī brauc?

 

blonda
Lietotāja blonda attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/01/2010
Ziņas: 283
Manīts: pirms 1 gads

Laukjis, vai ir kāda saite, ar ko padalīties, kas organizē eksursijas no Jeruzalemes uz Petru? Izraku netu, nevaru atrast. Atrodu tikai no Eilatas, bet uz turieni negribu braukt. No Telavivas arī ir, bet tur sanak lidot uz Eilatu un tad ar busu uz Petru un tad atpakal no Eilatas ar lidmašinu uz Telavivu.

Biju Izraēlā 2011.g marta un iepirku letas biletes ši gada maijam. Pirku velreiz tikai del cenas un ka man tur draugi latviesi dzivo, pie kuriem palikt un patuset.

No Telavivas uz Jeruzalemi kurse komfortabls sabiedriskais transports. No Telavivas autoostas lidz Jeruzalemes autoostai. Cenu manuprat bija kadi 6 lati viena virziena. Kurse vismaz reizi stundā un cels aiznem kādu 1  - 1,5 h.

Irejam auto vieteja kompanija www.eldan.co.il. Cena 3 dienam ar pilnu apdrosinasanu sanaca ap 100 latiem. Ar Izraēlas iretam mašinam nevar izbraukt ārpus valsts robežas

Pax Vulgaris
Nav tiešsaistē
Kopš: 13/11/2010
Ziņas: 75
Manīts: pirms 2 st

1. Īsumā par opcijām no Ben Guriona lidostas uz Jeruzālemi var palasīt šo te:

http://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g293977-i1733-k4999865-Taxi_from_Ben_Gurion_to_Jerusalem-Israel.html

Ja ir kādi konkrēti jautājumi par Izraēlu, varu mēģināt atbildēt Smile

Kartagietis
Lietotāja Kartagietis attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/02/2011
Ziņas: 320
Manīts: pirms 2 d

 Namiņi pie Nāves jūras no Jordānijas puses. Biju, manuprāt ideāls variants. Jārezervē gan bija laicīgi. Tautas stipri mazāk nekā lielajās viesnīcās, līdz ar to kluss un mierīgs. Cena arī bija nedaudz zemāka. http://www.triptojordan.com/content/mujib-chalet Blakus WadiMujib kanjons. Tiesa jārēķinās, ka Jordānijā ar sabiedrisko galīgi garām, tā ka vai nu jāīrē mašīna (mēs to darījām, bija ok), vai arī ar taksi.

 

laukjis
Lietotāja laukjis attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/01/2009
Ziņas: 669
Manīts: pirms 10 st

Blonda,

saitu nepateikšu, jo pats uz Petru devos no Eilat, bet Jeruzalemē pēc tam intereses pēc pajautāju vienā ceļojumu birojā un tur shēma tāda, ka izbraukšana ar busu agrā pēcpusdienā uz to pašu Eilat pusi, bet..... tagad vairs neatceros vai nakšņošana Eilatā, vai Aqabā, vai pēc izvēles. Katrā ziņā robežas šķērsošana tik caur dienvidu galu.  

olipele
Nav tiešsaistē
Kopš: 02/03/2009
Ziņas: 49
Manīts: pirms 10 ned

Ooooo, paldies par miljonīgi informāciju!

To laukjis: braucam marta vidū

respektīvi saprotu, ka ar vienu dienu pilnīgi pietiek Nāves jūras krastā. Bet atklāts paliek jautājums, kā no Jeruzalemes tikt līdz Jordānijas puses Nāves jūrai?

Vienīgā iespēja caur dienvidgalu? bet tad muļķīgi braukt atkal uz augšu uz Nāves jūru... hmmmm

Priecāšos par ieteikumiem!

andris1
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/07/2009
Ziņas: 2663
Manīts: pirms 4 d
Kur: RIX

Par Nāves jūtu. Ņēmām vienas dienas tūri (pirkām no tūrisma firmiņas Netanjā), maksāja ap 18$ no cilvēka (transfērs, un ieeja specializētā peldvietā, kur bija arī termāls baseins (ar kaut kādu dikti ārstniecisku minerālūdeni no dziļa urbuma), labas ģērbtuves, n-tās dušas, restorāns, veikaliņš utt.  Pabijām 4h pie nāves jūras (tas toč ir pietiekami) un mūs atvizināja uz viesnīcu. Vēlāk ieraudzīju kādu piedāvājumu no Avada partijas, kas ko līdzīgu piedāvāja par 15 šekeļiem (iespējams tas bija kāds priekšvēlēšanas akcijas piedāvājums), arī braucienus uz Eilat utt. par cenām, kas bija 2-3x zemākas par tūrfirmu piedāvāto.

daugava
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/12/2008
Ziņas: 97
Manīts: pirms 1 ned

Kāds ir pārvietojies pa Izraēlu ( gan starp pilsētām, gan pilsētās) ar sabiedrisko transportu? Bija doma ņemt mašīnu, bet sāku domāt, ka vajadzēs tak sēdekļus. Kur tos dabūt?

blonda
Lietotāja blonda attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/01/2010
Ziņas: 283
Manīts: pirms 1 gads

Parasti autonomā par papildus samaksu var izīrēt bērnu sēdēklīšus. Un jā, braucu no TelAvivas uz Jeruzalēmi un atpakaļ ar sabiedrisko transportu.

kikr
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/10/2008
Ziņas: 302
Manīts: pirms 5 d

Esmu redzējusi lidostā, ka daži bērnu sēdeklīšus ņem līdzi - nododamā bagāža.

Roger
Lietotāja Roger attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/01/2010
Ziņas: 415
Manīts: pirms 7 st

 Mana pieredze, ka bērnu sēdēklīši diezgan dārgi maksā, ja doma visu laiku izmantot tad vai nu labāk pirkt uz vietas vai arī ņemt līdzi, jo par viņiem parasti avio naudu neņem!

laukjis
Lietotāja laukjis attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/01/2009
Ziņas: 669
Manīts: pirms 10 st

pārvietojos tik ar sab transportu, manuprāt ērti un nebija arī dārgi. jāņem vērā, ka sestdienās nekursē. 

ozolinai
Nav tiešsaistē
Kopš: 05/01/2011
Ziņas: 75
Manīts: pirms 33 ned

nu tā, varbūt noder- bet Petra ir forša, man vismaz patika izstaigāties, un nav ne vains dzīvot ne pie pašas ieejas, bet gan tajā pilsētas kalnā- tas kalns nav tik stāvs var uzrāpties Smile aizmirsu gan viesnīcu, kurā palikām. bet maksā gan jau ka lētāk nekā palikšana pie pašas ieejas.

Vēl var aizbraukt uz "mazo petru". mēs braucām ar taxi. mazāk cilvēku, mazāk alu, bet ne mazāk iespaidīgi.

Uz Saudi toč var necerēt- cik saprotu, Tev ir jābūt es nezinu kādam iemeslam, lai tur tiktu iekšā.

Tuksnesī arī nevajadzētu bez gida doties. es kā iebraucum, vispār vairs ne rīta ne vakara nesapratu.

Vēl jauka ir Aqaba (jordānijas puses eliat), paliku Radisson Sas. arī nebija ne vainas- it īpaši brokastis... ņammmmm Smile

Kartagietis
Lietotāja Kartagietis attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/02/2011
Ziņas: 320
Manīts: pirms 2 d

 Es pie Petras Wadi Musas pilsētiņā paliku Cleopatra Hostel (privātie numuriņi, tas lai nosaukums nebiedē)  - var atrast Hostelworld lapā. Normāla lēta viesnīciņa. Troksnis no ielas gan drusku traucēja, bet citādi bija OK. Mēs īrējām mašīnu, tāpēc tikt līdz Petrai nebija nekādu problēmu, taču, ja mašīnas nebija, viesnīciņas saimnieks bez maksas aizveda līdz Petrai. Nebija jau arī tālu ko vest, kādi pāris kilometri varbūt.

Ja par Sarkano jūru Jordānijas pusē - mēs palikām Coral Bay Hotel. Lētāks nekā pieczvaigžņieki. Bija normāls - privātā pludmale, turpat no laipas koraļļu rifs ko pasnorkelēt. Man patika. Tiesa, auto gan vajag, jo stipri ārā no pilsētas.

blonda
Lietotāja blonda attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/01/2010
Ziņas: 283
Manīts: pirms 1 gads

Šodien iegāju pārbaudīt savu rezervāciju uz Izraēlu, ko pirku pa RIMI kuponiem. Sev par lielu pārsteigumu ieraudzīju, ka abi mani reisi ir atcelti! Man bija biļetes 12.05 turp un atpakaļ 20.05. AirBaltic mani vispar nav informējis par šo jaunumu. Sistēmā piedāvā turp lidot nu jau svētdien 13.05, toties atpakal vispar nepiedāvā. Skatos, ka viņiem pilnībā ir mainijušies lidojumu dienas un laiki. Ko man darīt? Iet uz AB ofisu? Mēs lidojam 5 cilvēki, kaut kā negribas tagad lidot atpakal 3 dienas velak. Pie tam vienam cilvēkam ir jātaisa vīza. Nu skaists pārsteigums no AB kā vienmēr. Iesaku arī pārējiem pārbaudīt savas rezervācijas.

orsons21
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/01/2009
Ziņas: 8253
Manīts: pirms 51 min

 Varu tikai novēlēt veiksmi cīnoties. Kā parasti, nekā jauna no AirBaltic puses! Galvenais esi uzstājīga, saki, piemēram, ka tam vienam ir uztaisīta vīza tieši uz tiem datumiem, un, ka nekādīgi neko tagad nevar mainīt, draudi ar patērētājiem u.t.t.

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 19024
Manīts: pirms 17 min
Kur: RIX

Par AirBaltic nostāju šādos gadījumos vari lasīt te: http://www.celakaja.lv/forumi/ab-komunikacija

Ja ir stipri nervi un viņi Tevi nav informējuši, vari gaidīt līdz 2 vai 1 nedēļu pirms izlidošanas, tad iestājas stingrāki noteikumi, kādi alternatīvie lidojumi viņiem Tev jāpiedāvā (laiki attiecībā pret sākotnēji plānotajiem).

orsons21
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/01/2009
Ziņas: 8253
Manīts: pirms 51 min

 Es domāju, ka viņi tomēr paziņos tuvākajā laikā, viņiem tas reakcijas laiks ir apmēram tāds pat kā Šveices gruponam, bet līdz maijam vēl pārāk daudz laika. lai viņi pamanītos to nogulēt.

daugava
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/12/2008
Ziņas: 97
Manīts: pirms 1 ned

Izskatās, ka mums ar laiki mainīti ( mums vēl neviens nav ziņojis), lidz ar to būs vairāk dienu. Varbut tiešām jādodas uz Petru? Kā jūs uz turieni tkāt? Pirkāt kā  ceļojumu tūristu birojos?

blonda
Lietotāja blonda attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/01/2010
Ziņas: 283
Manīts: pirms 1 gads

Ir arī pozitīvais no AB lidojumu atcelšanas. Pieprasīju, lai pārceļ biļetes uz to nedēļu, kad maija sākumā ir tās daudzās brīvdienas. Sākotnēji kuponus tajā nedēļā nebija iespējams atprečot un nācās nopirkt ceļojumu 2 nedēļas vēlāk. Tagad sanāk pat labāk, jo varējām izvēlēties datumus, kas mums derēja, nevis tos, kurus deva AB par kuponiem. Nu tagad jācer, ka vairs reisus neatcels Smile

pecina
Nav tiešsaistē
Kopš: 14/10/2010
Ziņas: 427
Manīts: pirms 6 d

Pacelšu vecāku tēmu, lai nav jātaisa jauna. Tātad jautājumi par Eilatu:

1) Vai uz vietas var norēķināties skaidrā naudā, bet ne viņu šekeļos? Dolārus, eiro pieņem?

2) Ko apskatīt Eilatā tās apkārtnē? Red canyon, zemūdens observatorija, vēl kaut kas apskates vērts?

Paldies jau iepriekš!

propers
Nav tiešsaistē
Kopš: 19/06/2014
Ziņas: 2194
Manīts: pirms 1 st

Latvijā bija lati. Vai tad neko vairs neatceries. Maiņas punkti uz visiem stūriem, bet nauda sava. Arī lidostā kad būs autobusa biļete jāpērk, ja nebūs šekeļi, tad sūtīs uz maiņas kantori.

pecina
Nav tiešsaistē
Kopš: 14/10/2010
Ziņas: 427
Manīts: pirms 6 d

propers nu pagaidi, Ēģiptē, Turcijā... taču arī savas valūtas, bet norēķināties var gan EUR, gan USD. 

Kas teica, ka man būs vajadzīga autobusa biļete Sticking out Tongue

Gigi
Nav tiešsaistē
Kopš: 19/01/2010
Ziņas: 498
Manīts: pirms 1 st

Gribu redzēt tā veikala kasiera jeb dolmuša šofera seju, kuram Turcijā došu eiras vai dolārus Grin arī biļešu automāts man pateiks, ko domā par svešo valūtu.. Jā, tirgū var daudz ko sarunāt, bet pēc viņu personīgi pieņemta kursa..

Gigi

Viestursp1
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/02/2013
Ziņas: 5786
Manīts: pirms 2 st

Izraēlā pamatā visi norēķini šekeļos. Viesnīcas un lielveikali un lielākas ēstuves ņem arī kartes. Pilsētas autobusos - tikai CASH un tikai šekeļi. Eilatas apkārtnē (ja nebrauc uz Nāves jūru vai Jeruzalemi) skatāmā pamaz. Var aizbraukt ar ekskursiju uz Timnas parku - nav tālu, bet vai ir vērts, nezinu, jo neesmu bijis. Ar sab.transu tur tā īsti nesanāk, jāņem ekskursija.

Viestursp1
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/02/2013
Ziņas: 5786
Manīts: pirms 2 st

pecina rakstīja:

Kas teica, ka man būs vajadzīga autobusa biļete Sticking out Tongue

No Ovdas lidostas tālāk uz Eilatu var tikt tikai ar autobusu vai TAXI. Ja ielidosi ar Izraēlas vietājo reisu Eilatas pilsētas lidostā, tad tiešām var iztikt ar kājām, jo pilsētas lidosta gandrīz centrā.

pecina
Nav tiešsaistē
Kopš: 14/10/2010
Ziņas: 427
Manīts: pirms 6 d

Viestursp1 rakstīja:

pecina rakstīja:

Kas teica, ka man būs vajadzīga autobusa biļete Sticking out Tongue

No Ovdas lidostas tālāk uz Eilatu var tikt tikai ar autobusu vai TAXI. Ja ielidosi ar Izraēlas vietājo reisu Eilatas pilsētas lidostā, tad tiešām var iztikt ar kājām, jo pilsētas lidosta gandrīz centrā.

Taxī var norēķināties EUR valūtā? Jeb prasīs tikai savus ILS?

propers
Nav tiešsaistē
Kopš: 19/06/2014
Ziņas: 2194
Manīts: pirms 1 st

pecina rakstīja:

Taxī var norēķināties EUR valūtā? Jeb prasīs tikai savus ILS?

Maksāsi vairāk kā 100 eiro par taksi jo negribi ar autobusu? Tur tak kādi 50 km jābrauc.