Islande rudenī

18 atbildes [Pēdējā ziņa]
Dunduri
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/05/2010
Ziņas: 723
Manīts: pirms 5 st

Iedvesmojos no tēmas http://www.celakaja.lv/forumi/islande-ziema-kapec-gan-ne un te - mana atbilde par to, ka arī rudenī Islande ir ļoti skatāma.

Sākotnēji, sākot lasīt par Islandi, izlēmu koncentrēties uz R daļu un uz Z fjordiem, bet vēlāk izlasīju, ka daudzi ceļi jau rudenī var tikt slēgti. Tādēļ nolēmām braukt apkārt salai pa Ring Road. Realitātē 2014.g. septembra beigās/oktobra sākumā no mūs interesējošiem slēgti bija 2 ceļi. Protams, citreiz varētu būt citādāka situācija. Mums ļoti paveicās ar laiku, tikai pāris dienas izbaudījām lietu un vēju. Ahh... vējš!!!! Turiet auto durvis!!!!

Pa Islandi pārvietojāmies ar auto – īrējām Jepp Patriot 4W, bet realitātē – Nissan Qashqai 4W. Īre 7 dienām – 405Eur. Izīrētājs - http://www.faircar.is/ , bet rezervēju caur www.economycarrentals.com – tur bija par kādiem 30Eur lētāk.

Uz ceļiem jāņem vērā, ka ir ne tikai radari, bet, netipiski Rietumeiropai, te policisti arī braukā ar radariem. Ziniet, cik maksā 25km pārsniegums? (t.i, braukšana ar 115k/h tur, kur ir 90 km/h) – 50.000 ISK. Bet, ja maksā uzreiz policista mašīnā ar kredītkarti, tad ir atlaide (!!!) un cena samazinās uz 37.000 ISK, kas ir aptuveni 250 Eur. Tālākajā ceļā bijām neprātīgi likum-paklausīgi.

Nakšņošana – lielākoties klasiskajos saitos noķertas labas cenas. Sākumā īrēju atceļāmās viesnīcas un tad ik pa laikam pārbaudīju, vai nav kas labāks un bija ar. Club Carlson dīvainā kārtā piedāvā Reikjavijas viesnīcu (ar brokastīm!!!) par 5000 punktiem, kurus atlaides brīdī varēja nopirkt par 50$.

Septembrī saule lec ap 7 un riet pēc 7. Tādejādi vismaz 12h dienas gaismas laika ir nodrošinātas. Tā kā ar LV ir 3h starpība, tad nebija nekādu problēmu celties saullēktā un pilnībā izmantot dienasgaismu.

 

Ring Road

Ja neskaita visapkārtesošo satriecošo apkārtni, tad ievērojamākie „objekti” ir šādi:

1.diena – Reikjavika – Golden Circle - Vik (ap 300 km)

Golden Circle ir ceļa aplis, kurš ir tuvu Reikjavikai un kurā ietilpst 3 lielie „objekti”

Þingvellir – vizuāli iespaidīga vieta, kur tika sasaukts pasaules (!!!) pirmais parlaments. Te var arī nedaudz pa kalnu takām pastaigāt

Geizers, kaut patiesībā tiek aplūkots viņa brālis Skokkur, jo Geizeri tūristi piemeta ar akmeņiem+zemestrīce nabagu piebeidza pavisam. Tas, kā tas geizers iet pa gaisu, ir iespaidīgi – pirmajā mirklī pat aizmirstas fotografēt.

Gulfoss – Reikjavikai tuvākais, tādēļ slavenākais ūdenskritums.

Kerið krāteris, kurā ir dīvaini zaļš ūdens. Tas, izrādās, ir privāts. Vienīgā dabas apskates vieta, kur par apmeklējumu bija jāmaksā. 3Eur/cilv. Te esot koncertējusi arī Bjorka.

Selfoss miestiņš – pilnīgi nekā ievērojama, toties daudz veikalu, kur var nopirkt pārtikas rezerves – LonelyPlanet raksta, ka te ir labākās cenas. Diži nesalīdzināju, bet cenas veikalos, tiešām, nebija šokējoši augstas. Bija lietas, kas maksāja pat mazāk kā LV. Un kāāāāda te ir Coca Cola izstrādājumu izvēle!
Seljalandsfoss, tad Skogafoss – viens no n-tajiem iespaidīgajiem ūdeskritumiem. Tam pa blakus taku var uzkāpt augšā

Lidmašīnas vraks – 70-tajos avarējusī lidmašīna joprojām guļ okeāna malā, netālu no Vik. To no ceļa redzēt nevar, tādēļ jāizmanto koordinātes: 63.459111, -19.364789. No Ring road turp iet „ nosacīts” ceļš, precīzāk, melnajās smiltīs iebraukātas sliedes un mazi, ne īpaši pamanāmi mietiņi.

Turpat blakus lidmašīnai ir okeāns, kur var ģībt no tā, kā baltie viļņi putojas melnajās smiltīs. Pielieciet tam visam klāt riktīgu vēju un – yess, esat Islandē.
Vik – pilsētiņa, kurai riņķī ir daudz, ko darīt. Te ir Dyrholaey klinšu plato, Reynisfjara – satriecošas bazalta kolonnas okeāna malā, no šejienes brauc uz puffin salām (tie aizlido projām augusta vidū), apkārt ir dažādas hiking iespējas. Jā, un Vik pludmale nez-kādā tur pludmaļu žurnālā ir iekļauta World Top10.

2.diena – Vik – Skalafell (bet vajadzētu labāk uz Höfn, taču nevarēju tur labu viesnīcu cenu atrast) (ap 230 km)

Pēc Vik apkārtnes apskates dodamies uz super-satriecošu kanjonu Fjaðrárgljúfur. Ja ir riktīgi gumijnieki, var iet pa apakšu. Ja nav – pa augšu. Tālāk pa šo ceļu var aizbraukt uz Laki, kur daudz taku, taču šis ceļš bija slēgts.

Pa ceļam iespaidīgi lavas lauki, kuri apauguši ar mīkstu un pufīgu sūnu

Skaftafel nac.parks, kur ir vairākas takas, ieskaitot taku uz slaveno Svartifoss ūdenskritumu. Ap 1,5-2h turp-atpakaļ no info centra. Uzraksts info centra tualetē – „Overnighting in restroom not allowed”.

Pa ceļam līdz tam sirreāli skati

Jökulsarlon ledāja lagūna, kurā daiļi iepeld atlūzušie ledus kluči un tālāk dodās uz okeānu. Mazāk apmeklēta, bet arī smuka ir arī Kviarjökull ledāja lagūna. Pēc tam ir vērts piebraukt pie okeāna krasta, kur ledus kluči izskaloti melno smilšu pludmalē.

3.diena – Höfn – East fjords - Myvatn (ap 480 km)

Šī bija salīdzinoši mazāk „uh-un-ah” diena – skaisti fjordu skati, tomēr nevelk līdz Norvēģijai. Pa austrumu pusi ir dažādi braukšanas varianti – var pa fikso, var lēnāk. Mēs tā kā to vidēji lēnīgo variantu izvēlējāmies.
Höfn – tāds mazs miestiņš jūras malā, kur dramatiskas vides neesamība aizstāta ar inovatīvu pieeju – piejūras liedagā izveidota „kosmiskā” karte, kur pastaigas veidā apgūt planētas. Starp citu, te ir viens no foršākajiem tūrisma info centriem.
Djupivogur – te interesantākais ir vietējā akmeņkaļa izveidotās milzīgās 34 vietējo putnu olas – katra citādāka, identiska oriģinālam.

 

Stöðvarfjörður Steinasafn Ptru te ir vienas trakas tantes mūža darbs – akmeņu un minerālu kolekcija tāāādos apmēros!!! - kā viņa visu šito sastiepusi mājās??. 7 Eur.
Seyðisfjörður –LonelyPlanet saka – ja nu apmeklēt tikai vienu pilsētu austrumu fjordos, tad šo. Jā, varu piekrist. Pilsētiņa izvietota lejā pie fjorda. Kad spīd saule, norvēģiskās mājas smuki atspīd fjorda ūdeņos. Pie tam ceļš, kurš ved uz turieni no Ring road, iet pāri palielam kalnam, kurš septembrī viss bija sniegā. Smuki skati.

4.diena – ap Myvatn (ap 100-200 km)

Nu, šitā ir riktīgā wonderland. Te var pavadīt ne tikai 1, bet arī 2-3 dienas, jo apkārt ir lērums hiking iespējas.
Dettifoss – varenākais Islandes ūdenskritums. Ūdens masas, kuras gāžas lejā, ir gana iespaidīgas. Ok, bildi nelikšu, jo ūdenskritumu te ir nejēgā daudz. Dettifoss upes kreisā krasta apkārtnē ir vēl vairāki skatu punkti un staigājamās takas, taču tas ceļš mums bija slēgts.
Hverir – kūpoša un burbuļojoša mēness aina. Kaut kas ne no šīs pasaule. Var uzrāpties blakus esošajā kalnā un paskatīties uz šo visu no augšas

 

Krafla – „smirdīgākā”  vieta reģionā, jo te ir termostacija, par kuru darbinieku ožu es neesmu pārliecināta – sērs te pamatīgi aizsit nāsi. Bet tas nav būtiskākais – te ir laba hiking taka pa visdažādāko krāsu minerālu kalniem, kur pa šķirbām nāk kūpošs tvaiks. Tepat arī Viti krāteris.

 

Krāteru taka Myvatn dienvidos – ap ezeriņiem izveidota 1h taka, kas ved gar vairākiem meteorītu krāteriem

Myvatn Nature Bath – eleganta karsto avotu peldvieta (ap 20Eur) ar dušām, turku pirti. Netālu ir arī pāris alas, kurās arī ir karstie avoti, kuros var nopeldēties – Storagja un Grotagja. Myvatn nakšņošanai lielākai kompānijai (mēs bijām 5 cilvēki) varu ieteikt iekš OwnersDirect - Apartment Stella Rosa. 145Eur. Liels un skaists apartaments.

5.diena – Myvatn - Blönduos (ap 320 km)
Rīta pusi turpinājām veltīt Myvatn apkārtnei un tad tālāk – Goðafoss. Šis nav lielākais ūdenskritums, taču man personīgi tas likās visdaiļākais.

Tālāk seko Akureyri, taču nesanāca laika tās apskatei, kaut cauri, protams, izbraucām.

Nākamā ziemeļpuses pilsēta, kur vērts ir piestāt ir Siglufjörður. Te ir ne tikai smukas mājas, bet arī interesants muzejs – siļķu muzejs. Saprotu, ka kādam varētu samesties pumpas no vārda „muzejs”, bet jāsaka, ka pat mans tīnis, kuram parasti šāda reakcija ir raksturīga, muzejā pavadīja pāris stundas. Tās ir vairākas mājas, kurās izvietoti eksponāti, kuri ne tikai rada ļoti reālu klātbūtnes sajūtu, bet kurus var brīvi aiztikt, stumdīt un pētīt. Esot vinnējis visādas balvas, un jāsaka – absolūti pamatoti. Piemirsu, cik maksāja - +/- 10 Eur.

 

Ziemeļu puse ir gana iespaidīga – ir daudz, kur piestāt un knipsēt. Te arī vismīlīgākā ever baznīciņa – lauka vidū mazmazītiņa būdiņa, kura stāv neaizslēgta ar visiem svečturiem un gleznām, un kurā ietilpinās vairāki baznīcēnu soli.

Nakšņojam Blönduós.

6.diena Blönduos - Reykjavik (ap 300 km)
Iespaidīgākais dabas objekts netālu no Blonduos ir Hvitserkur – klints jūras krastā, kura atgādina degunradzi (bez raga), kurš noliecies padzerties.

Tālāk gar pussalu uz riņķi atrodamas roņu kolonijas, kuras gan nevis guļ krastā, bet jestri ņemās pa ūdeni (tā m ums vēlāk izstāstīja, jo paši n-tās vietās piestājām, tos meklējot, bet nekā). Nu, un tad lēnām uz Reikjaviku. Pa ceļam ik pa laikam Islande piedāvā satriecošus fonus fotosesijām Smile

Par Reikjaviku droši, ka paši varēsiet info atrast.

Nu un beigās, protams, nevaru neielikt Islandes zirgu bildi. Viņi ir tiiiik fotogēniski!

dr_falafel
Lietotāja dr_falafel attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 05/06/2014
Ziņas: 237
Manīts: pirms 14 ned

Paldies par dalīšanos ar iespaidiem, ļoti skaisti! Varbūt kāds ir pabijis arī šajā aktivitātē? http://www.insidethevolcano.com/ [ar striķu liftu nolaisties vulkāna krāterī] Grin

Lietotāja Lī attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/10/2010
Ziņas: 288
Manīts: pirms 2 d

Paldies, brīnišķīgs apraksts - kā parasti!

wazsabi
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/06/2013
Ziņas: 35
Manīts: pirms 1 gads

Paldies, labs stāsts.

de
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/10/2008
Ziņas: 160
Manīts: pirms 1 ned

Paldies!

Lielisks, konstruktīvs apraksts, smukas bildes!

Man arī jāsaka - kā vienmēr Smile

dr_falafel
Lietotāja dr_falafel attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 05/06/2014
Ziņas: 237
Manīts: pirms 14 ned

3 latvieši dodas 2 nedēļu pārgājienā pa Islandi. rezultātā izveido virtuālo tūri par redzēto: http://gettoknowiceland.com/

turists
Lietotāja turists attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/06/2010
Ziņas: 14
Manīts: pirms 19 ned

Uz Islandi no Latvijas FlyMeAway.lv taisa tiešos reisus vismaz 2reizes gadā.

Rudenī biju kopā ar viņiem un šeit ir manas video dienasgrāmatas ar Islandes skatiem: 

https://www.youtube.com/playlist?list=PLx-b1Uh5rV67VOLr9PcIp2v7H8TQ2R55S...

keflavik
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/09/2012
Ziņas: 1351
Manīts: pirms 4 ned

to : turists

Kādu kameru izmantoji?

spilvens
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/12/2011
Ziņas: 32
Manīts: pirms 1 d

Paldies par aprakstu! Skaistas bildes- sāk ļoti kāroties aizbraukt uz Islandi.

turists
Lietotāja turists attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/06/2010
Ziņas: 14
Manīts: pirms 19 ned

Iphone6 kameru un filmēju no rokas, un arī liku kopā telefonā Spark aplikācijā..

 

321
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/06/2011
Ziņas: 1955
Manīts: pirms 13 st
Kur: LV

2 daļai forša mūzika, neatceros kas tas ir gan

\m/

noli
Nav tiešsaistē
Kopš: 23/03/2010
Ziņas: 7
Manīts: pirms 1 gads

Parsmejos par "  Bet, ja maksā uzreiz policista mašīnā ar kredītkarti, tad ir atlaide (!!!) 

Par Islandi jau sapnoju sen, paldies par so aprakstu, bus japlano savs brauciens beidzot! Lielisks apraksts, paldies.

orsons21
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/01/2009
Ziņas: 7561
Manīts: pirms 2 st

Latvijā jau arī ir atlaide, ja maksā policista mašīnā uzreiz - tikai pie mums jāmaksā skaidrā Smile...

zaksis
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/02/2011
Ziņas: 4268
Manīts: pirms 8 st

orsons21 rakstīja:

Latvijā jau arī ir atlaide, ja maksā policista mašīnā uzreiz - tikai pie mums jāmaksā skaidrā Smile...

Off topics man ir bijuši 2 interesanti gadījumi:

1. Katrs ar savu auto kopā braucam līdz bankomātam, protams ''menti'' brauc pa priekšu, aizeju izņemu naudu, iebraucam šķērsielā norēķinamies un šķiramies kā ''draugi'' Smile

2. Atlidoju no ASV, un braucot no lidostas pārkāpu ātrumu sods bija 25 LVL, man gan makā bija kaut kādi 10 USD un tad tikai 100 USD banknote. Saku, lai raksta protokolu, bet nē vienojāmies par summu un naudu pat izdeva Smile

zahuj
Nav tiešsaistē
Kopš: 27/10/2009
Ziņas: 3187
Manīts: pirms 3 st

man arī tieši no lidostas braucot mājup bija vienīgā reize, kad ments mērglis pat negrasījās rakstīt protokolu, bet atklāti spieda naudu. palika apmierināts ar 10USD, jo nekā cita no manis ko paņemt nebija.

zaksis
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/02/2011
Ziņas: 4268
Manīts: pirms 8 st

zahuj rakstīja:

man arī tieši no lidostas braucot mājup bija vienīgā reize, kad ments mērglis pat negrasījās rakstīt protokolu, bet atklāti spieda naudu. palika apmierināts ar 10USD, jo nekā cita no manis ko paņemt nebija.

zahuj, tad jau Tu tiki cauri ''pa lēto'', nu labi manuprāt es biju ātrumu pārsniedzis par kādiem 30 - 35 km/h 

aivag
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/04/2015
Ziņas: 7
Manīts: pirms 1 gads

Ļoti laba vizuālā tūre. Smile

ar cieņu

Aiva

Snorke
Nav tiešsaistē
Kopš: 23/05/2013
Ziņas: 283
Manīts: pirms 11 st

smukīīī!!!

Pampajs
Lietotāja Pampajs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 21/04/2016
Ziņas: 7
Manīts: pirms 24 ned

Varbūt kādam interesē - šeit būs nedaudz citāds skatījums uz Islandi rudenī :
http://einarsfreimanis.lv/islande/

Paldies, draugi