Fuerteventura janvārī - nedēļa saules ar 3 gadnieci

7 atbildes [Pēdējā ziņa]
andris1
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/07/2009
Ziņas: 2664
Manīts: pirms 8 st
Kur: RIX

Fuerteventura (tuksnešaina, otra lielākā no Kanāriju salām) izbraukāta, neliels pārskats (kā gāja pašā salā uzrakstīšu vēlāk, bet gāja superīgi pat nesaktoties, ka vienu dienu pavadījām Hospitālī, bet traumu var gūt jebkurā vietā). Braucām trijatā - mamma, tētis un 3-gadīgā meitiņa, kam tas bija pirmais ceļojums, pirmais lidojums, pirmā saskarsme ar lidostām utt. pat televīziju viņa skatījās pirmo reizi Fuerteventurā un TV koncepciju nespēja pieņemt un saprast - kad jāskatās to, ko rāda un kad rāda, tv gan bija aktuāli tikai pašos vakaros, dienā bija āra aktivitātes.

Lidojums: RIX-HHN-FUE reisi nekavējās, bija daudz laika HHN (darīt tur nav ko). RIX bija neierasti klusi un maz cilvēku, drošibas pārbaudē nekādu rindu, mums nekas nepīkstēja. Ieradāmies ļoti laicīgi, mazā 1.5 stundas priecīgi pavadīja RIX bērnu laukumā, līdz uz mūsu reisu sastājās paliela rinda, gribējām pasēdēt līdz cilvēki sakāpj, bet mazā uzstājīgi pieprasīja, ka vajagot stāties rindā! Ne ko darīt, tētis ņēma pie rokas un gājām uz rindas galu, mazajai smaids līdz ausīm - viņa stāv rindā! HHN drošības pārbaude bija dīvaināka jo pīkstējām visi un sākās individuālās pārmeklēšanas, tad gan mazā palaida asaru, kad tante ar rokas detektoru gāja tai klāt un arī ar tēti nesaprotami, ko onkulis dara, bet ne ko darīt... drošibas kontrole tika izieta ar vieglu izbīli (citās viss bija operatīvi un bez liekiem jautājumiem un papildus pārbaudēm, pat neskatoties, ka vedām arī pretsāpju līdzekli 200ml)

No FUE lildostas uz Calete de fuste braucām ar 3.autobusu (maksā 1.40eur, taksis 12-13eur ar to braucām atpakaļ uz lidostu - biju klibs uz abām kājām), ieradāmies Caleta jau tumsā apartamentus atradām labi un tad sākām meklēt recepciju, kas izrādījās bija viena uz diviem apartamentu kompleksiem, bet visu beigās atradām. Dzīvojām Fuertventura Beach Club, vienas guļamistabas apartamenti (virtuve kopā ar dzīvojamo izstabu un guļamistba) izmaksāja 108gbp uz 7 naktīm, pirku caur alpharooms. Tā ir angļu zona, ļoti klusi un mierīgi (šamie trako (atpūšās) pabos, bet tie nebija mums pie logiem), apartamenti vienkārši, bet visai mājīgi un cenas/kvalitātes attiecība laba (piesieties jau tur bija kam, bet nekas tāds, kas traucētu vai kaitinātu)

Lidojums FUE-STN-RIX lidmašīna nekavēja un ieradās STN pēc grafika 15.35 min (izlidoja 11.15 no FUE arī pēc grafika), pie paskontroles kādi 100 cilvēki rindā (tā nav liela rinda, gāja ātri, tikām cauri 17-18 minūtēs), pie self service gate rinda kādi 5 cilvēki, bet ar mazu bērnu tur iet nevarējām. Drošības kontrole STN kopš 2012.gada, kad tur biju pēdējo reizi stipri izmainīta un kļuvusi operatīvāka, lielu rindu nav (atkal ap 100 cilvēkiem, kas tiek sadalīti vairākās plūsmās un jau pēc nepilnām 10 min esam cauri. Reiss uz RIX 17.15, gate close 16.45, aizkliboju līdz gātei laikā (palika vēl kādas 15 min rezervē), tomēr šis savienojums bija stresains un ja lidotu vēlreiz, ņemtu reisu nākamajā dienā un viesnīcu. Bija vēl ģimene ar diviem bērniem, kas tāpat lidoja no FUE uz RIX, arī paspēja bez problēmām.

Izmaksas: lidojumi RIX-HHN-FUE-STN-RIX aptuveni 309eur uz trim cilvēkiem (precīza summa būtu jārēķina, bet slinkums, jo bija peripētijas ar grupona e-dreams kuponiem, kā rezultātā RIX-FUE bija bezmaksas (sīkāk par to jau rakstīju edreams kuponu tēmā), bet nāca klāt vietu rezervēšana (75eur un RIX drošības nodeva 21eur, kas arī aptuveni sastādija atgriezto summu, tā ka beigās tie paši 300eur vien palika). Jāsaka, ka pirkt vietas nevajadzēja (kaut kāda jēga tam bija tikai FUE-STN), jo nepērkot vietas lidojumam STN-RIX tāpat iedeva visas kopā. 

Oasis Fuerteventura (tāds atraktivs ZOO) izmaksāja 74eur (28eur no lielajiem un 18eur no bērna)

Kopumā (lidojums, dzivošana, ēšana, atrakcijas, transports, pirkumi) sanāca ap 780 - 800eur uz visiem, kas bija mazliet vairāk par pieplānotajiem 700, bet reāli varēja mierīgi palīst zem 700 eur, bet kamēr saproti kas cik maksā jau ir pagājušas 3-4 dienas. Galveno kļūdu sapratām jau pirmajā dienā pēc ierašanās - 7 dienas ir par maz!

llbb
Lietotāja llbb attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 28/10/2014
Ziņas: 430
Manīts: pirms 1 d

Izlasīju, pasmaidīju un sailgojos pēc FUE. Ļoti, ļoti tur patika! Prieks, ka ir cilvēki, kas ne tikai brauc ceļojumos, bet arī uzraksta ceļojuma atskaiti.. nevis kā es.Smile

Mēs bijām novembra beigās uz 5 dienām. Vēl vairāk par maz. Grin Nakamreiz brauksim uz kādām 10. Par dzīvošanu Caleta no savas puses varu ieteikt Bungalows Castillo Playa. Ļoti jauka un tīra vieta. Un ļoti tuvu gan pludmalei, gan Caleta "centram". 

 

Who lives sees, but who travels sees more. 

bambasso
Nav tiešsaistē
Kopš: 07/07/2012
Ziņas: 469
Manīts: pirms 49 ned
Kur: Latvija

Par Oasis piebilde - pērkot biļetes Internetā, stipri zemāka cena (mums uz 4 cilv.ietaupījums bija ap 30 eur). der arī uzrādīt telefonā, izdrukā viņi tur paši uz vietas.

llbb minētie bungalo šobrīd jārezervē laicīgi, jo viss izpārdots bija jau pāris mēneši iepriekš Frown

andris1
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/07/2009
Ziņas: 2664
Manīts: pirms 8 st
Kur: RIX

 Par Oasis - pērkot kasē 28 eur, internetā 26.20, bērnam 18 un 16.20 internetā, kopā varēja ietaupīt 5.40 uz trim, bet tā nav liela summa. Esot oasis varēja nopirkt biļetes otrajam apmeklējumam 15 eur lielajam un 10eur mazajam, vēl bija piedāvājums ap 17.10eur no G. Kanārijas (kuģis +ieeja) un 14.10 no Lanzarotes (kuģis +ieeja). Oasis mājas lapa http://www.fuerteventuraoasispark.com/en

Apartamenti, ir jāīrē laicīgi (ja grib par nelielu cenu), pats ņēmu jau novembrī, vēlāk pieauga cena un uz decembra beigām jau rādīja, ka vietu uz maniem janvāra datumiem vairs nav.

bambasso
Nav tiešsaistē
Kopš: 07/07/2012
Ziņas: 469
Manīts: pirms 49 ned
Kur: Latvija

hm, vai nu mainītas cenas vai ko esmu sajaukusi tad, atvainojos (pat nočekoju tagad, uz visiem 13 eur starpība). 

 

llbb
Lietotāja llbb attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 28/10/2014
Ziņas: 430
Manīts: pirms 1 d

Par tiem bungalo - rezervēju caur booking nepilnus 2 mēnešus iepriekš. Kad bijām uz vietas, nevarētu teikt, ka viss būtu pilns.. Bet ok, daudz nevaru spriest, jo mēs tikai 1 nakti tur bijām, par cik pamatdzīvošana bija Corralejo un Caleta palikām tikai pēdējo dienu, lai tuvāk lidostai. Ticu, ka jo ātrāk rezervē, jo labāka cena un lielākas iespējas norezervēt vispār, jo spriežot pēc TA atsauksmēm, ļoooti iecienīta vieta. Kad pati biju tur, sapratu, kāpēc. Manuprāt, ideāla palikšana Caletā gan braucot divatā, gan ar bērnu. Ja nav vēlmes pēc AI, protams (es Fuerteventurā neredzu šādai atpūtai jēgu, bet cilvēki jau dažādi). Smile

Who lives sees, but who travels sees more. 

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 4188
Manīts: pirms 23 st

 Aizvediet Īsļaudis (mazos ceļotājus) uz Popkorna pludmali (popcorn beach), domāju, ka viņiem patiks! Katru gadu aiznesot kilogramiem vietējā "popkorna". Nenoliedzams fakts.

 Fuerteventuras augšpusē. Tuvāk Lanzarotei.

https://mymodernmet.com/popcorn-bay-fuerteventura/

 2020 DIV; DES; MIT; AJA; JAC; ELO; CIK; TIK; VAR; BET; VAR; ARI; TIK; CIK; VAR

 

trafs
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/05/2017
Ziņas: 719
Manīts: pirms 21 min

Lei Fengs rakstīja:

Aizvediet Īsļaudis (mazos ceļotājus) uz Popkorna pludmali (popcorn beach), domāju, ka viņiem patiks! Katru gadu aiznesot kilogramiem vietējā "popkorna". Nenoliedzams fakts.

Skaidrs, ka aiznes. Interesantāk - cik apēd, cik pagaršo, cik pēc tam darba vietējam dentistam?