Flores sala, Indonēzija

9 atbildes [Pēdējā ziņa]
EEg
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/06/2015
Ziņas: 121
Manīts: pirms 1 ned

Lūdzu padalieties ar informāciju un pieredzi, kas ir pabijuši Flores, Indonēzija.

Protams daudz info ir izlasīts, tomēr interesē personīgs viedoklis....Labuan Bajo, Ruteng, Riiung, Bajawa, Ende, Kelimutu vulkāns, Maumere...

ko iesakiet apskatīt, ko var izlaist, kādas superīgas pludmales, vai salas apkārt Flores, foršas palikšanas vietas, kur iesakiet ilgāk uzturēties un tml.

Izmaksas...

Paldies!

zaza
Nav tiešsaistē
Kopš: 31/03/2009
Ziņas: 122
Manīts: pirms 2 d

Bijām Flores salā  2017.gada rudenī. Vispār jau tur ļoti patika. Daba, forši cilvēki, nav daudz tūristu. Vietējiem palika ļoti daudzas bildītes ar mums Smile

Pirms tam arī visu ko salasījāmies, aptaujājām dažādas kompānijas par tūrēm. Maršruti jau visām pa lielam vienādi, tikai  atšķiras cenas. Mēs paņēmām tikai šoferi uz 4 dienām no Maumeres līdz Labuan Bajo. Cena bija 4 mlj IDR. Varbūt ne pārāk paveicās ar šoferi, jo ar angļu valodu ne pārāk spīdoši bija, neko pārāk daudz nestāstīja, bet pašu nepieciešamāko varējām saprasties. Viesnīcas paši rezervējām. 

Sākumā, iepazīstoties ar tūrēm, likās, ka viņi tur krietni pārspīlē ar laikiem, kādi norādīti pārbraucieniem. Bet reāli tā arī bija, ceļi, kaut gan ir labā stāvoklī, ir ļoti līkumaini.  Skati apkārt ļoti smuki, zaļš. Bet diemžēl laikam lielāko daļu nemaz neredzēeju, jo mani tā līkumošana ātri vien iemidzināja, lai kā arī centos turēties pretī miegam. 

Pārsvarā jau visi piedāvā līdzīgas programmas, atkarībā no laika, cik paredzēts pavadīt. No ciematiem bijām, kur var piebraukt. Kelimutu krāteris no rīta, noteikti iesaku. Spider rīsu lauki, zilo akmeņu pludmale, araka destilēšana (ar kanēli-ņamma).

Vienīgais, kas visās tūrēs iekļauts- Ranamese lakes, nav vērts, izskatījās kaut kāda vietējo piknika vieta, vēl ar ieejas maksu.

Labuan Bajo daivojām, tāpēc no turienes nekādas ekskursijas neņēmām. Pilsētiņa maza, diezgan netīra, palikām nedaudz ārpus pilsētas Villa Domanik. Vieta dievīga, nedaudzas villas, ar skatu uz saliņām, un uz un no pilsētas bezmaksas transfērs kad vien vajag.

Tā ka, ja kaut ko konkrētāku, welcome.

EEg
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/06/2015
Ziņas: 121
Manīts: pirms 1 ned

Paldies par aprakstu un info!

Man doma Flores uzturēties 2 nedēļas, sākums Labuan Baji 2 dienas, paņemt tūri uz Komodo nacionālo parku un vēl blakus salām, tad noīrēt automašīnu uz 4 dienām, dodoties tālāk uz Ruteng, pa ceļam visas apskates - piemērām rīa lauki, tad iespējams palikt 1 nakti Wae rebo ciemā (jūs bijāt?), tālāk uz Kelimutu, tad uz Maumeri.

MUMERĒ plānojam palikt kādas 5 dienas, lai mierīgi atpūstos un baudītu salas, snorkelēšanu un kāds daivingošanu Smile

Tālāk neesmu saplānojusi - doma ir vai nu apmeklēt 17 salu arhipelāgu (jūs bijāt?) vai arī Bajawa - palikt vietā ar skaistiem kalnu skatiem 2 dienas un vēl paķer kādu ciemu, Endi, vai kko tml, tad no Bajawas lidot uz Labuan Bajo, tālāk uz Jakartu...

Plānos tādas - rīsu lauka Cancar apsklate, Wae rebo ciems, zilo akmeņu pludmale, rozā pludmale, Liang Bua hobitu alas, Kelimutu, Malanage karstie avoti..

tie vēsturiskie ciemi tur laikam ir bez gala......

doma būtu/ un jautājums arī - vai ir kaut kas vēl skatāms Maumeres apkārtnē, iespējams kāda forša sala, pludmale - neko īsti i-netā super neatrodu....tur ar ir kkāds kalns, bet vai kāpt? doma iznomāt motorollerus un kkur pabraukt apskatīt, bet tie ceļi .....

par ceķlošanas ilgumu - jā esam sapratuši, ka 100 km ir vairākas stundas....

 

zaza
Nav tiešsaistē
Kopš: 31/03/2009
Ziņas: 122
Manīts: pirms 2 d

Mēs Flores bijām 9 dienas, tā ka apkārtējiem arhipelāgiem nesanāca laiks. Toreiz sākāmām ar Javu, tad caur Denpasaru lidojām uz Maumere un tur uzreiz arī mums bija šoferis. Tā kā par Maumeres galu nav vispār nekādu komentāru. Bet, cik atceros, toreiz meklējot, tas gals neizskatījās pārāk interesants. 

Mums atpūta un daivings bija otrā galā- Labuan Bajo, tur 5 dienas. 

Tūrei bija 4 dienas, tā ka nekādus dziļos objektus neapmeklējām, jo tad vajadzētu vairāk laika. Maumerē ielidojām pusdienlaikā, pirmajā dienā piestājot pie Koka beach nopeldēties, pārbrauciens uz viesnīcu netālu no Kelimutu lake. Tāpat vieiesnīcā bijām tikai ar tumsu. 

No ciematiem bijām Wolotopo- netālu no Endes, un Bena village. Biju lasījusi par Ruteng Poo, kas sanāca pa ceļam, tur arī piestājām, bet nu tur tikai pāris mājas, no vecajām šķiet tikai viena saglabājusies. 

Un runājot par pludmalēm, izņemot Koka beach, pārējās pārāk peldamas neizskatījās- akmeņainas, tumšas, lieli viļņi. Kad skatījos viesnīcu Labuan Bajo- vai nu pie jūras, vai pilsētā, pēc atsauksmēm sapratu, ka nav jēgas maksāt lielu naudu par viesnīcu pie jūras, jo pludmales tur nav foršas.  

Mums vienu dienu pa ceļam sanāca neplānota pauze, vienā ciemā kāds vietējais, nez par ko protestēdams, vai ko, bija aizbarikādējis ceļu, tā ka gara rinda ar mašīnām stāv un gaida, kamēr kāds atbrauks un atbrīvos.

EEg
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/06/2015
Ziņas: 121
Manīts: pirms 1 ned

Man jautājums, cik viegli bija sāmeklēt šoferi ar automašīnu, vai maksa rēķinās par am, vai cilvēku daudzumu (mēs 5).

Vai ir vēl kādas opcijas, ka jāņem vērā pie am nomas. Jūs paši diktējāt maršrutu, vai arī šoferis kko ieteica?

Lasu LP, ka dienā am īre 600-800 000, kas ir max 50 EUR - cik var ticēt?

Vai ir vērts ņemt gidu un par to maksāt apmērām tikpat?

andrian
Lietotāja andrian attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 02/02/2010
Ziņas: 726
Manīts: pirms 2 d

Viegli sameklēt, LP cena reāla, šoferis pats ir gids, piedāvās maršrutu, Tu koriģēsi Smile

Puisītis vizināja trīs stundas par 300 000, nekaulējāmies

EEg
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/06/2015
Ziņas: 121
Manīts: pirms 1 ned

paldies par info, ko skatījāties?

andrian
Lietotāja andrian attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 02/02/2010
Ziņas: 726
Manīts: pirms 2 d

Bali rīsu terases skatījām. Kafiju degustējām, tā rinda bez maksas, bet tase luvak 50 000 Smile

EEg
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/06/2015
Ziņas: 121
Manīts: pirms 1 ned

Tagad pati varu atbildēt uz saviem jautājumiem - un varbūt kādam arī noderēs.

Mūsu 5 dienu brauciens no salas vienas malas uz otru - bija super, ļoti pareizi bija rezervēt gidu esot LV un vadoties pēc labām atsauksmēm. Kāpēc iepriekš - tāpēc, ka ceļš ir nopietns brauciens, gan gidam ar šoferi, gan tūristiem, tas ir sliktā stāvoklī un ar serpentīniem, pārvietojoties apmērām 20-30 km/h... Ceļš nav tūristiem pārpildīts, tāpēc ļoti noder gida zināšanas un rūpes, gan par maršrutu - atkarībā no ceļa stāvokļa, laika apstākļiem un tml. - kas tiešām ir ļoti svarīgs apstāklis, to saprot tikai esot tur uz vietas... Ja kādam noderēs gids - varēšu iedot kontaktus. Gids - perfekts!

Wae rebo - tas ir kkas, kas ceļos uz to pusi - iesaku uzkāpt tos 9 km kalna ciematā un palikt pa nakti... neaprakstāma eksotika...

Daivingošana - diezgan dārga, Komodo nac. parkā - 1 diena / 180 EUR / 3 daivi

Cenas pēkšņi var ietekmēt piemērām laika apstākļu rezultātā sagrauts vienīgais salas lielceļš.

Ja vēk kādi jautājumu par Flores, varu mēģināt atbildēt...

vitalijsl
Nav tiešsaistē
Kopš: 07/01/2014
Ziņas: 145
Manīts: pirms 4 st

Mani pieci centi par cenām Flores.

Ar gidiem ir tā, ka labāk kaulēties uz vietas. Aptuvenā mēraukla - 800K IDR auto/gida pakalpojumi dienā, uz vairākām dienām lētāk.

Par Komodo daivingu nemāku teikt, bet pie Maumere izmaksas ir krietni zemākas - 65EUR 2 daivi: http://ankermi-happydive.com/ankermi-english/ankermi_prices.html

Kuģīšu dienas izbraucieni Riung / Maumere maksā 200-400K IDR / pax (atkarībā no braucēju skaita) ar ēdināšanu, ūdeni un masku/pleznām snorkelēšanai.

Vietējais transports - 50-120K IDR / pax (atkarībā no kompānijas un busiņa tipa) par 4h braucienu (vidējais attālums starp lielākām pilsētām - Labuan Bajo - Ruteng - Bajawa - Ende - Maumere).

Neizmantojām, bet pārlidojumi salas ietvaros (piemēram, Labuan Bajo - Ende) maksā ap 25EUR/pax.

Uz Flores tiešie lidojumi no Javas ir tikai no Surabajas (Surabaya - Labuan Bajo).