Hi
Beidzot saņēmos,visu laiku nav laika
Nedaudz izmaksas par izmaksām (2 cilvēkiem)
Lidojumi
Viesnīcas
Naudu labāk mainīt Manilā 1eur apm 54 PHP (principā labākais kurss ko redzēju ceļojuma laikā bija tieši lidostā) Salīdzinoši ElNido par 1 eur 50PHP apmēram.
Vispirms liels paldies visiem kas palīdzēja ar padomiem kā un kādā secībā veidot šo ceļojumu,bet atsevišķs paldies Monsters,viņš palīdzēja ļoti konkrēti un reāli daudz !!!
25 nov. Piedzīvojumi sākas jau Rīgas lidostā kad mūs negribēja čekot iekšā jo neesot Ķīnas vīzas, bet pēc garas konsultācijas ar supervaizeri iečekoja mūsu bagāžu līdz Manilai, kas likās ļoti dīvaini. Nezinu kā būtu beidzies šis pasākums, ja 3 dienas dzīvotu Gundzau turpceļā nevis otrādi. Sava grāmatiņā ko viņi ilgi pētīja atrada ka bez vīzām lidz 3 dienaktīm tur var palikt jūrnieki, diplomāti un vēl kaut kas.Tātad ielidojot Guandzau procedūra ir samērā vienkārša - dodamies uz trazīta pasažieriem domāto izeju kur neizejot (nemaz nelaiž) caur šo izeju jūs nostopē un liek uzgaidīt, mūsu gadījumā pazvanīja kaut kam. Pēc min 15-20 ieradās pāris meitenes kas izskaidroja procedūru - aizpildiet veidlapu (iedod) un nākiet man līdzi, pie rokas aizveda jau līdz paskontrolei kur uzrādot šo veidlapu tika iespiests 24 stundu tranzītvīzas zīmogs (lai dabūtu 72 stundu trazītvīzas zīmogu būtu vajadzīgs viesnīcas rezervējums un nākamās lidzmašinas reisa apstiprinājums). Izejot paskontroli uz lentas atradām mūsu bagāžu, kas itkā bija iečekota līdz Manilai (paldies atkal Monsters). Varbūt viņa tur arī nonāktu, tikai jautājums KAD?
26. nov Ielidojam Manilā, nekādu pārsteigumu nav, dodamies uz viesnīcu gulēt, ir jau nakts, rīt lidojums uz pirmo pieturvietu Busuangas salu jeb tautas valodā Coron.
27. nov Kā jau agrāk tika pieminēts, par Coron sauc administratīvo centru Busuangas salā kur izvietots vairums hoteļu bet pati Coron sala ir liela un labi saskatāma no jebkuras vietas pilsētā. Lidojums notiek ar propelleru lidmašīnu. Busuangas galvenā lidosta atrodas salas vidienē un tiek apzīmēta ar kodu USU. Lidosta ir ļoti maza, ar koka galdiņu bagāžas izsniegšanai.
No lidostas nokļūt līdz viesnīcai nav nekādu problēmu - te ir gan miniveni busi gan tricikli. Mēs braucām ar minivenu par 150 naudiņām. Lai vieglāk rēķināt mēs viņu naudu noapaļojām uz 0,02 eiro centi (kas dabā gandrīz tā arī ir) par peso jeb reizini ar divi un dali ar desmit, vai vienkārši x2 un nonem pedejos 2 ciparus un dabū summu, šajā gadījumā 3 euro (tas gan no cilvēka). Viesnīca MontTapjasHotel (tā lielā dzeltenā ēka attēlā)
nav nekas dižš,bet priekš šīs salas normāla viesnīca ar diezgan garšīgu virtuvi un ļooti izpalīdzīgiem darbiniekiem,nu piem.,tā pavēlāk ,kad jau viņu darbinieki itkā jau vairs nestrādā ,bet man vēl nav izdzerta ruma glāze,ledu man rumam gāja skaldīt apsardzes darbinieks.Pirmais kas pārsteidza nesagatavotus bija viņu kontaktligzdas,tās atkal jau piegādāja staff.Viens liels mīnus bija numuriņā esošais kondieris,tas rūca tik skaļi ka atrasties ar ieslēgtu kondieri vienlaicīgi numurā nebija reāli,bet saldēja labi.Tūristu šajā salā nav īpaši daudz jeb varbūt vēl nebija sezona.Pirmo dienu veltam nelielai pastaigai pa pilsētu(līdz centram 5 min ar kājām) un konstatējam ka tādu nabadzību nav vēl nācies redzēt nekur citur kur jau nu ir pabūts.Vakarā uzreiz tiek nomēģināti izslavētie HotSpring
kas izrādās ir vieni no nedaudzajiem pasaulē karstajiem sālsūdens avotiem.Tie patiešām ir vienreizēji ar saviem plus 40 pēc celsija un šo procēdūru neizlaidām nevienu dienu ko bijām uz šīs salas.Ceļs gan līdz turienei ir pabriesmīgs un ar tricikli aizņem gandrīz pusstundu.Kamēr jūs pieņemat karstās vannas tricikls stāv un gaida jūs,tas kopā maksā apmēram 300-500 peso atkarībā cik ilgi tur atrodieties.Ieeja HotSpring 200 peso.Divus vakarus bijām vienīgie apmeklētāji,bet kādu vakaru saskaitīju ap 40 cilvēku.Blakus atrodas arī bufete kur var dabūt gan aukstu alu gan rumu ja ir vēlme.Ēšana Coron vienozīmīgi labākā ir LoloNonoys Food Station
,tika pārbaudītas vairākas,bet šai par labu esam norādīja kaut vai tas fakts ka viņa vienmēr bija pilna ar cilvēkiem un cilvēki mēdza stāvēt pat rindā.Te ēdienkarte kam interesē.
Un jā,ēstuvē ir savs galdiņš latviešiem domāts
Coron ir vairākas bankas kur samainīt naudu kā arī pie visām bankām bankomāti.Par bankomāta izmantošanu papildu tiek atskaitīti 200 peso no kartes.Vakarā nopērkam ekskursiju A uz nākamo dienu.Atšķirībā no ElNido te par ekskursijām nav pieņemts kaulēties,atbilde ir vienkārša-fixed price,sorry.
Jebkurā ekskursijā ir iekļautas cenā pusdienas.
Pusdienas tiek sāktas gatavot jau laicīgi turpat uz laivas ar ko braucat ekskursijā
28 nov Ekskursija mūsu un arī citas ir atceltas dēļ taifūna kas kaut kur ir.Nolīgstam triciklu un dodamies uz kādu pludmali kas atrodas min 15 tālak aiz HotSpring,pludmale ir tāda nekāda un nolemjam doties uz HotSpring.Vakarā tiek iepirkta atkal ekskursija,šoreiz ņemam C tūri,kurā ir 3 pieturvietas-Banana Island,Isla Bulog un Malcapya Island.Nu ko lai saka-visas vietas ir skaistas
29nov tātad tūre C ,vakarā hotspring,pēc hotspring vakariņas un laba masāža.
30nov Nolemjam ņemt tūri kas saucas Coron Ultimate Tour un ir itkā tūres A un B apvienojums.Ir 7 vietas kas jāapskata un kā izrādās esam vienīgie kas nopirkuši šo tūri un viņa principā izvēršas par privat tūri-esam katrā vietā tik ilgi cik paši gribam.Ļoti skaista vieta Twin Lagoon kur ūdens virsējā kārta(apmēram metru) ir auksta,vēsa bet tālāk ir siltais sālsūdens.īsti nevarēju iebraukt kā tas viss notiek,varbūt kāds zina ?.Vietējais stāstīja ka notiek tads kā cikls,bet tā arī netiku gudrs kāds,bet saistīts ar viņu limestone klintīm laikam.Tad ļooti skaists snorks ir Coral Garden,kur ieraugu savu pirmo bruņurupuci.
Vēl labs snurks bija 7 islands roks,bija gan čūskas gan bruņurupuči.laivojot papļāpājām ar gidu Toto(apm 20 gadīgs puisis,kurš par visu ir sajūsmā).Viņa alga ir 200 peso dienā,taxi pelna no 150-200 peso dienā,visvairāk uz salas saņem viesnīcu darbinieki -ap 275 peso.Viņš sapņo saplenīt naudu un iestāties augstskolā.Augstkolu cenas pēc viņa vārdiem ir diezgan lielas-15k par 3 mēnešiem parsta augstskola,bet jau labākās maksājot 45k par 3 mēnešiem. Vakarā dodamies uz Toto darbadevēju ofisu un vēlamies nopirkt tūri D kas ir vistālāk un par cik esam vienīgie gribētāji tad nākas viņu noformēt ka privat tour bet jau oficiāli-cena 4 000 peso plus vel visi salu apmeklejumu fī,kas satādīja vēl papildus 600 peso.
Vēl superigās ir Nemo zivtiņas kas dzīvo jūras anemonēs.Viņas dzīvo ģimenēs un tikai šajā augā un esot viegli noķeramas,es gan adedzināju pirkstu gar to anemoni
https://www.youtube.com/watch?v=gCfFT4LpE7Y&list=LLADYeBR3DeLt7bn7yFk-Ix...
1 dec. Tūre D sastāv no vienas sals apmeklējumu(Pass Island)
divu zemūdens vraku skatīšanos(Kara laika Japāņu zemūdene un vēl kaut kads kuģis) un Lusong Island Coral Garden.Pēdējais tad bija labākais ko nācies redzēt snorkojot,reāli skaisti,tas ko var redzēt Šarmelšeihā nestav līdzi.Ja vēlreiz būtu šaja salā tad ņemtu privat tour tikai uz šo vietu un visu dienu snorkotu.Viss tik krāsains,gan koraļļi gan zivis un kronis visam bruņurupuči kas peld savā vaļā,tas ir jāredz!Vakars-HotSpring,masāžas un labas vakariņas.
2 dec Startējam ar prāmi uz ElNido.Pēc pusdienām uz prāmja bija šāds skats.
.Vēl viena interesanta fīča pusdienās bija ka trauki(plastmasas) bija apvilkti ar celofāna maisiņiem lai tie nav jāmazgā Biļetes nopērkam pāris dienas iepriekš,cena 1500 peso vienam.Startējam 8.30 no rīta un galā esam 15.30.Lielie prāmji iet pustukši,biļetes stipri iepriekš nav jāpērk.Iet arī mazākas laivas,satiku ElNido pazīstamu seju ar ko bijām kopā kādā Coron eksursijā un viņš pastāstīja ka ieradies ar laivu kur max cilvēku skiats bija 15-20 cilvēki,mūsu liellaiva bija 80 cilvēkiem paredzēta.Mūsu viesnīca „ Ipilsuites” ir gana populāra ElNido un ir pilna ar cilvēkiem.Pretī mūsu viesnīcai atradāss ekskursiju tirgotava „Little Paradise”
,gribu diezgan droši apgalvot ka viņa piedāvāja(vā)labākās cenas uz tūrēm ElNido.No jebkuras tūres mums tika nomesti 400(!) peso,atšķirībā ko citur deva bija 200 peso atlaide,man gan sākumā bija piebilde-vēlos doties visās ekskursijās un ja ņemšu pie jums kāda katrai būs atlaide? Visās gan nedevāmies.Ēdām ElNido tikai divās kafe,kas atrodas jūras malā,tās nevar sajaukt-tikai šajās divās kafe ir svaigais galds ārpusē
-izvēlies savu jūras mošķi,pasaki kādā veidā gribi lai tas tiek pagatavots un ej meklē brīvu galdu.Man topā bija well done Red Snaper vai Lapu-Lapu
zivtiņas un viņu vietējā mērcīte-sojas mērce ar čili un calamansi(mūsu laims) mmmm...Vakariņas diviem ar vairākiem aliem parasti bija 800-1200 peso robežās.lielākais rēkins par vakariņām bija 1500 ar 2 ruma pudelēm. 2 ruma pudeles izvērtās pļāpājot ar divām krievu māsām kas vienatnē ceļoja pa Ķīnu un Filipīnām.Viņām nekur nekas nebija rezervēts,brauca kur acis rāda,palika tur cik ilgi gribēja un kas interesanti viņām nebija pilnīgi nekādas apdrošināšanas.
3dec C tūre,šī ir tūre ko visbiežāk atceļ dēļ laika apstākļiem un mēs arī kā vairums rezervējām šo tūri pirmo.Melnais jau savā forumā ir aprakstījis A un C tūres tāpēc neatkārtošos.
http://www.melnais.com/forum/26-481-1
C tūre 12 posts A tūre 8 posts
. Bet ko gribu atgādināt tas ir par apaviem-ņemiet līdzi savus normālus ūdens apavus,koraļļu čības,sauciet kā gribat,tur ir problēma nopirkt normālus.Man paveicās Coron nopirkt labas diving čības(diving centrā),bet tā bija veiksme tiešām jo veikalos nebija un diving centri tikai iznomā nevis pārdod.
4 dec A tūre. Sāka nepatikt viena lieta publiskajās tūres-visur kur atbrauc iedod laika ierobežojumu apm 30 min un bija tādas vietas kur lidz krastam jāiet apm 10 min pa koraļļiem un principā jānāk uzreiz atpakaļ,jo nav laika,jābrauc tālāk.Vēl slikta publisko tūru iezīme ir ka visi visur ierodas vienlaicīgi,un ja pie vientuļas,mazas saliņas stāv apmēram 10 laivas nu tas tā.A Tūres pēdējā pieturvieta 7 Commandos beach
-reāli skaista vieta,pludmale,bet ap pulksten 15 pārvēršas par tirgus laukumu... šī bija pēdējā publiskā tūre kur braucām,otrā dienā nolīgstam privat tour pie tās pašas „Little Paradise” pa 3k peso,kas salīdzinoši ir lēti,citur redzēju pa 5-7k.
5 dec Dodamies ar savu laivu ekskursijā pusotru stundu ātrāk(8.00) nekā citas laivas(tā ir vēl viena privat tour priekšrocība).Mums ir arī savs gids-diezgan labi angliski runājoša vietējā.Iebraucam Lielajā lagūnā kur iepriekšējā dienā neiebraucām jo laiva bija par lielu.Skaista vieta,šī ir vieta kur vietējie atdzen savas laivas lai pārlaistu kādas lielākas vētras ko arī mēs varējām novērot vakarpusē laivojot mājup daudzas laivas devās pretējā virzienā.Brauciena laikā uzlido kaut kāds melns mušu mākonis un gide liek noliekties cik var zemu laivā un apsegt ar rokām galvu galvu-savvaļļas bites pēc kāda laika viņa paziņo,ja iekožot nabā esot uzreiz kirdik,ja vnk iekož tad arī esot smagi.šī būdiņa klintī ir bezdelīgu ligzdu sargu būda.ligzdas maksā padārgi un Filipīnas ,pēc gida vārdiem esot lētākā vieta kur šo delikatesi nobaudīt,es gan nekur tādu piedāvājumu nemanīju.Cena par šo zupu svārstās,ja nemaldos no 50 eur lidz 1000 eur.
6dec Ekskursijas atceltas dēļ vētras brīdinājuma,tuvojas Haqupit jeb vietējo valodā Ruby,kas solās kļūt par vērienīgāko taifūnu pēdējos gados,bet nekļūst.Bet mēs arī bijām nolēmuši šo dienu pavadīt netālu esošajā pludmalē-Las Cabanas.Tas ir apmēram 7-10 min brauciens ar tricikli dienvidu virzienā,pludmale tā sev,nekā īpaša,arī ar peldēšanos pašvaki-tālu jāiet un akmeņains.Vakarā uzzinam ka Modessa salas apmeklējums mums iet secen jo krasta apsardze ir izsludinājusi trauksmi palielā reģionā,kur laivām aizliegts pamest ostu un tas skar arī Palawan salu,nu vismaz virs PuertoPrincesas.Vēl vairāk,saņemam epastu no Modesas salas kūrētājas(baigi forša tante May kā vēlāk izrādās)ka tiek evakuēti arī patreizējie iemītnieki.Vienu brīdi bija doma –galvenais tikt tur ,tad lai nāk taifūns.May epasta arī uzreiz piebilst-ja būsiet PuertoPrincesā uzmeklējiet manu ofisu un atgriezīšu jums depozītu.
7dec Check out Ipilsuites.Gribējām palikt vēl vienu dienu šajā viesnīcā,bet diemžēl nebija brīvu numuriņu.Izlemjam palikt vienu dienu ilgāk ElNido un vienu dienu ātrāk ierasties Puertoprincesā.Viesnīcu atrodu pārsimts metru tālāk-Garnethotelelnido,viesnīca nav no lētajām,bet par cik ir pustukša tad dabūju numuriņu(superior delux) ar 2000(!) peso atlaidi(standarta cena 3,8k)-4 jumta stāvā plaši apartamenti ar large viewing deck.Skats no jumta stāva tiešam ir skaists-viss līcis redzams,manuprāt šī arī ir augstākā viesnīca ElNido.Tagad uzmetot aci mājaslapai viņu visur rāda sold lidz pat maijam ieskaitot.Nolemjam doties nelielā ekskursijā ar rolleri(600 peso pilnīgi jauns rolleris ar pilnu bāku tajā pašā „Little Paradise”) uz Nacpan Beach.Apmēram nepilnas stundas brauciens uz ziemeļiem .Pludmale tiešām ir ļoti skaista,plaša,bet par nelaimi ir tik lieli viļņi dēļ Ruby ka peldēties nav variantu.Pēc pludmales aizlaižam līdz „autoostai” lai noskaidrotu cikos un kā brauksim uz PuertoPrincesa.Izrādās ka lielie autobusi kursē samērā bieži-ik pa 2 stundām līdz kādiem 14 dienā.Izvēlamies vienīgo aircondition reisu kas attiet ap 10.00.Lielo busu(kļūda!) izvēlamies dēļ aprakstiem ka viņos ir ērtāk sēdēt,par cik ceļš nav no īsajiem-apm 6 stundas.Cena 380 peso no deguna.Miniveni ved pa 500 peso.
8dec Esam krietnu pusstundu līdz autobusa attiešanai,autobusā jau sēž poļu pāris,sasveicinamies,uzzinam no kurienes kurš esam un samaidamies.Lielo bagāžu ieliekam autobusa bagāžas nodalījumā un arī vienu rokas bagāžu.Pulksten desmitos autobusa ir kādi 8-10 cilvēki un brauciens var sākties.Nepaspējam izgriezt uz lielās šosejas ka ir pirmais balsotajs(apmēram) 30 m no stāvvietas.To ka āzijā nav jāatrodas pieturā lai brauktu ar vēlamo trasportu tiku lasījis melnais.com aprasktos,bet nekad nedomāju ka tas ir tik spēcīgi attīstīts tur.Tātad cilvēks mierīgi gaidīja 30m no autoostas kad autobuss sāks kustēt un tad pacēla roku.Viņam bija „bagāža”...motorollers.Apmēram minūtes 25 tika mēģināts motoroleru dabūt autobusa bagāžas nodalījumā,kas beigās arī izdevās.Kā vēlāk izrādījās mūsu čemodāni bija diezgan cietuši šā pasākuma rezultātā.Pirmā kilometra posmā autobuss pietur apmēram vēl 6-7(!) reizes.Arī biļešu kontrolieris(svarīgākā persona autobusā) izrādas ir „aizmirsis” autoostā ūdeni un bombonkas,kas tiek nopirktas speciāli piestājot pie kāda veikaliņa.Pirmo 10km laika autobuss ir pieturējis tik daudz reižu ka tas drusku sāk krist uz nerviem,sākam nožēlot ka neizvēlējāmies šatl minivenu kam ir tikai viena pietura līdz PuertoPrincesai.Vēl bija kāds pasažieris kas palūdza apturēt autobusu,jo gribēja pačurāt.Pačurāja viņš uz priekšējā riteņa busa,bet kroni visam uzlika tas ka viņš izkāpa pēc 2 km...Otroz noteikti nebrauktu ar lielo busu bet izvēlētos minivenu.Interesaanta lieta bija autobusa biļete
tos caurumus ar veiklām kustībām,gandrīz neskatoties izdur kontrolieris un biļetē ir visa info-gan busa numurs,gan cik ta maksa ,cik km jābrauc utt.Ierodoties PuertoPrincesā ir sajūta ka esam ieradušies kaut kādā lielpilsētā,pirmo reizi ieraugam „mormālu” pārtikas veikalu-tik ļoti sen nav redzēta civilizācija..Mūsu rezervētā viesnīca FersalHotel kas atrodas preti lidostai skaitās samērā šika(45 eur par nakti),visi lokās,klanās,paver durvis utt.Vakarā aizlaižam līdz vietējai promenādei,kur notiek visādi priekšnesumi saistībā ar Ziemassvētkiem,visādi tirdziņi un protams izēšanās.Puerto tiek nomēģināts tamiloks
un protams baluts-vārīts pīļu olas embrijs.
Jāsaka ka baluts ir daudz labāks par tamiloku.
Pašā vakarā piesakam otrās dienas ekskursiju-Honda Bay Island tour.
9.dec Ekskursija sākas 5.30(!) no rīta. Ekskursija sastāv no 3 salu apmeklējuma,pirmās divas salas nu tādas nekādas,vienīgi uz pirmās(ja nemaldos starfish island)ir feins mērkaķītis, kurš prot taisīt manikīru un necieš sievietes un bērnus
https://www.youtube.com/watch?v=rmb3adokCdA&index=2&list=LLADYeBR3DeLt7b...
Skaista sala ir trešā-Cowrie Island ar feinu kafeinīcu,feinu pludmali un pat savu masāžu nojumi. Vakarā pēc ekskursijas lidostā nolemjam nočekot vai ar rītdienas avioreisu ir viss OK un konstatējam ka viņš izlido nevis 10 no rīta kā bija jābūt ,bet gan 14 ar kapeikām.Nolemjam pirmo dienas pusi veltīt Cowrie salai.
10dec Ar tricikli dodamies uz vietejo ostu kas ir diezgan tālu no lidostas un tricikla vaditājs piedāvā ka mūs gaidīs,uz abpusēji izdevīgiem nosacījumiem vienojamies,vēl viņš piesakās mums palīdzēt nopirkt privat tour,kas kā izrādās ir visai sarežģīta procedūra.Viss ostā ir samērā juceklīgi,bet sava kārtība tur visā ir(draivers ar šo pasākumu nopelna sev tējas naudu),kadi 4 maksājumi(island fee,boat fee utt) un esam jau uz savas laivas,bez taxista butu apmēram 3x ilgāk.
Puertoprincesa lidosta atgadina mazpilsētas autoostu.Mūsu lielā bagāža tiek rūpīgi svērta un esošo pārsvaru 4kg nākas pārlikt.Interesanta lieta ko novērojām lidostās ir visādi aklo cilvēku pasākumi-masāžas,dziedāšana uc. Nesanāca izbaudīt šo masāžu bet izskatījās laba.Ielidojam Cebu bez kavēšanās un dodamies uz viesnīcu.Viesnicas pasākums ir sekojoš-cenā ir iekļautas vakariņas,viena no 3 izklaidēm kas ir pieejamas uz jumta
https://www.youtube.com/watch?v=IIflMwnSFpE
š populārākā ir Coaster Ride.Par cik neļauj ņemt līdzi gopro kameru tad mēs izvēlamies izklaidi-4D kino
Vakariņas(37 stāvs) bija interesants pasākums-visādu veidu virtuves vienā lielā zālē.Mēs bijām kādi 4-6 apmeklētāji konkrētajā brīdī,bet apkalpojošāis personāls bija virs 40 cilvēku,vienkārši cilvēki stāv pie katliem un smaida J
11 dec No rīta dodamies uz Cebu ostu,no kuras paredzēta mūsu Filipīnu ekskursijas pēdējā pieturvieta-Aļona Beac.Vajadzīgais ir terminālis numur 1.Te prāmju saraksts no Cebu uz Bohol(Tagbilaran)Ved 2 veidu kompānijas.
Pa ceļam liekam taxi piestāt Magelan Cross,sabildējamies ,tantes par noteiktu samaksu nodejo mums un saliek par mums svēcītes,varam doties tālāk.Apmēram pēc 2 stundām esam Tagbilaran ostā.Nolīgstam sakarīgu taxi pa 450(izkāpjot no prāmja cena ir 600)stāvvietā un laižam uz Aļona Beach kas ir apmēram 20-25km.Pa ceļam sarunājam ekskursiju uz mazajiem mērkaķīšiem (tarsier)un šokolādes kalniem nākamajai dienai,bet mēs kaut kur nošpikojam(izlasīju aprakstā kādā) ka uz šokolādes kalniem jāierodas pirms saulēkta un mēs tā arī darām,taxistu sarunājam būt pludmalē 4 no rīta.
12 dec 5.15 esam šokolādes kalnos,saule lec 5.50. Sagaidam saulīti un laižam uz mērkaķīšiem,arī tur ierodamies drusku par agru-vēl slēgts.Pusstunda laika,staigājam pa vietējo miestu noskatam kē divas sievietes cītīgi ar šķērēm(mazajām) griež zāli pie mājas.Kāds 5 puika 7 no rīta kioskā nopērk divas 0,7 ruma pudeles un smaidīgs aiziet mājās.
Tarsīri smuki zvēriņi
,kāds darbinieks pasauc klusītēm sānis un piedāvā fotosesiju ar tarsīru par 2k peso.Uz 1k tad arī vienojamies un kaut kur dziļāk dzungļos sabildējamies ar mazo tarsīru visādos veidos. Aizmirsu pastāstīt par Aļona Beach,īstenībā mums baigi patika-skaista pludmale,
feini barčiki ,ēstuves jūras krastā,
vakaros dzīvā mūzika,feini..
13dec Izlemjam doties ekskursijā uz Oslob uz Whale Sharks watching
.Brauciens(laivošana) gara un nogurdinoša turp bija 3 stundas,atpakaļ 4,bet pats pasākums reāli labs-peldēties ar tādiem monstriem atklātā jūrā bija iespaidīgi.
https://www.youtube.com/watch?v=m04iT2XQzgg
laivā ar kuru devāmies ekskursijā esam mēs 2 un 5 jaunieši no Vācijas,Beļģijas un Zviedrijas.Pēc peldes ar haizivīm šie piedāvā doties uz netālu esošo ūdenskritumu –Tumalog WaterFall.Ūdenskritums atrodas 7-8 minūšu braucienā no mūsu pieturvietas un arī ir reāli labs.
https://www.youtube.com/watch?v=PoT3swB01Mw
Viens liels mīnus Oslob apmeklējumam ir laiks ceļā-turp 3 stundas,atpakaļ 4(bija baigie viļņi).
14dec Pēdējā diena Filipīnās,no agra rīta dodamies jau uz lidostu un ap 11 esam Manilā,kur visu dienu bumbulējam pa kaut kādu shopping mall.Tur apēdām ko tādu ko 2 dienas nevarējām pārvārīt.Nu pa lielam tas arī viss
Ja ir kādi jautājumi par kaut ko mēģināšu atbidēt ja zināšu
Ooooo, whale shark!!! Cik forši!!! Un pat snorkelējot, ne nirstot!!
Paldies par aprakstu!
Aš siekalas saskrēja mutē, skatoties "jūras mošķu" bildes.
Super, paldies par info, noderēja, tieši pēc nedēļas jādodās tajā virzienā.
Paldies par aprakstu! Riktīgi labs!
Jā, uz Filipīnām vajadzētu, paldies par aprakstu!
Paldies! Atsauci atmiņā manējo gadu veco ceļojumu uz Filipīnām. Bet sapratu - jābrauc vēl un vēl, jo tik daudz kas palicis neredzēts!
Kā tajos jūras mošķu restorānos, ar svariem nekrāpjas?
Kā tajos jūras mošķu restorānos, ar svariem nekrāpjas?
Kā tajos jūras mošķu restorānos, ar svariem nekrāpjas?
cena zivij vai kādam citam mošķim tiek noteikta uz aci,neko tur nesver.Piemēram garneles iet porcijās-lielās garneles piem. 8gb tik un tik,mazās 20gb maksā atkal tik un tik utt.
Vareni esi pastrādājis....
Hey…padalīšos arī ar savu pieredzi. Es Filipīnās, principā tādā pašā maršrutā, kā Mazais74, biju ~ pirms mēneša- no janvāra sākuma līdz vidum. Par naudas maiņu…jā visizdevīgākais kurss bija Manilas lidostā, taču biju pārsteigta, ka salās vietējiem, ne maiņas punktos (kuri ir ļoooooti maz), ne bankās, nepatīk eiro…dolāri jā, bet bija vietas, kur eiro atteicās mainīt vispār. Par Coronas HotSpringiem…man personīgi pa dienu tur nepatika braukt, jo diena jau tāpat bija karsta un jūras ūdens, kurā otrpus HotSpringiem var veldzēties no karstā ūdens, ir atkāpusies. Par tūrēm Coronā un kaulēšanos- mums gan kko sanāca nokaulēt…ņēmām 3 tūres, no kurām kopumā 500 peso iedeva atlaidi (cenas tādas pašas kā Mazais74 attēlā). Man personīgi Ultimate Tour patika vislabāk. D tūre nepatika- bija ļoti tāli jābrauc līdz salai, bija liels vējš, mākoņains….diezgan nogurdinoši…vispār no vietējiem sapratu, ka janvāris viņiem tātad skaitās vēl samērā auksts, tādēļ citi gidi ar piespiešanos, trīcēdami leca iekšā ūdenī…mums, protams, likās, ka ir OK . Interesanti, bet salu apmeklējumu fī mums nebija jāmaksā- tas bija iekļauts jau tūres cenā. No 3. tūres dabūjām atteikties, jo mani piemeklēja ļoooti nopietnas vēdera problēmas, par ko biju pārsteigta, jo pirms pāris gadiem, braucot uz Taizemi, un ēdot tur visur, arī ielas kafejnīcās, problēmu nebija vispār, bet šoreiz bez vietējā ārsta apmeklējuma neiztiku . Tūrisma birojs ļoti atsaucīgs šajā ziņā, jo pasakot, ka esmu saslimusi, atgrieza visu 3. dienas tūri 100% apmērā. Visiem ļoti iesaku, kuri domā tuvākā vai tālākā nākotnē braukt no Coronas uz El Nido ar prāmi, noteikti izvēlēties prāmi, ar ko brauca Mazais74. Mēs, pērkot biļetes, arī teicām, ka gribam braukt ar vislielāko viņiem pieejamo prāmi, bet nākamajā dienā, kad mūs aizveda pie “prāmja” un teica, ka šis ir mūsējais, jau biju nelielā šokā…. tas bija tas mazākais, par ko Mazais74 jau rakstīja augstāk. Startē tas arī ~ 8.30, bet reāli izbraucām h vēlāk. Šī diena bija briesmīga, jo, atklātā jūrā iebraucot, viļņi bija nenormāli lieli, ka man pat līdz pēdējam brīdim neatstāja doma, ka šis diemžēl ir mūs pēdējais brauciens…kanādietis, kurš brauca ar mums vēl pastāstīja (tikko bija izlasījis netā), ka dažas nedēļas iepriekš šis brauciens esot ildzis ~ 36 h, jo kapteinis (kuri tur bija kkādi jaunieši) esot sapratis, ka dēļ lielā vēja gala mērķī nenonāks, tāpēc nakti bija pārlaiduši uz kkādas salas! Nonākot El Nido…visu vakaru “peldēju pa viļņiem” ! El Nido palikām Joaquin's Bed and Breakfast – diezgan laba viesnīca + personāls ļoti atsaucīgs. Šeit gan nopirkām tikai vienu tūri, no kuras katram arī nometa 200 peso. Kādēļ tikai vienu? Tāpēc, ka atgriežoties atpakaļ no pirmās dienas tūres, sapratām, ka vējš arī turpmākās dienas nebūs mazāks un tūres nebūt nav izbaudāmās šī iemesla dēļ, bet vairāk jau ir kā mocības. Ūdens apavus noteikti vajag, tādēļ biju priecīga, ka biju paņēmusi tos līdzi. El Nido no ēstuvēm ļoti patika vāciešu ēstuve, 2. jūras līnijā- ArtCafe. Nākošās 4 dienas braukājām uz pludmalēm, Nacpan Beach (Long Beach) ļoti skaista pludmale, iznomājot rolleri tur nonācām, kurā vairākmetrīgie viļņi bija superīgi. Vēlējāmies redzēt arī gaiļu cīņas, taču kad sākām interesēties, tieši tajā dienā tās notika (1x nedēļā) un, ņemot vērā ceļu, kurš būtu līdz tām jāmēro, tās būtu jau beigušās. No El Nido ar pašu agrāko busu (minivenu), plkst. 5:00, izbraucām uz Roxas, lai tālāk dotos uz PortBarton. Kādēļ tik agri? Jo bija bail, ka nenokavējam vienīgo busu, kurš iet no Roxas līdz PortBarton. Kad nonācām Roxas (~plkst. 8:00), tad katrs uzrunātais vietējais darbinieks autoostā, par to cikos tad iet buss līdz PortBarton, teica savādāk, viens teica, pēc 30 min, kāds pēc h un visi kā viens apgalvoja, ka tas ir vienīgais buss dienā. Bet beigu beigās tikām skaidrībā un noskaidrojām, ka buss iet ~ 11.30. Pats braucien līdz PortBarton ir viens liels piedzīvojums, jo tas notiek ar jeepney…tam nav ierobežotu sēdvietu, jo tas aptur pie katras vietas, kur kāds to stopē un, ja nav vietas iekšā, tas nenozīmē, ka nevar kāpt uz jumta! Neomulīgi bija tad, kad šoferis piestāja benzīntankā un uztankoja divas 300l mucas ar degvielu un piesēja tās jeepney aizmugurē, pēc šī soļa, daži vāciešu jaunieši bija gatavi braukt ar tricekli līdz PortBarton, jo saprata, ka tas nav normāli….bet viss labi, kas labi beidzas . PortBarton mums ļoooti patika…klusi, mierīgi, jūra pie paša bungalo, taču…pa dienu viss superīgi, paradīze, bet ap 18-tiem, kad satumsa, mūsu bungalo pārvērtās briesmonī…pa visām šķirbām, spraugām, kuras tur nebija maz, iekšā vēlās kukaiņi, ķirzakas, mega vaboles unnnnn tarakāns…tas bija p-kts uz i, to ieraugot, skrēju uz recepciju un teicu, lai dod normālāku bungalo, ar betonētiem pamatiem…saņēmām, kurā WC telpā dzīvoja ~ 30cm liela ķirzaka!!!! Tādēļ uz PortBarton gribētu vēl kādu reizi aizbraukt, tikai par guļamvietas izvēli gan 100x pārdomātu. Šeit paņēmām 1 tūri, kurā bijām tikai 2…bija OK. Rezumē…Malaizija, kuru apmeklējām pirms un pēc Filipīnām un Filipīnas ļoti patika un noteikti gribētu atgriezties tur vēl kādu reizi
sannka/mazais74, paldies par aprakstiem, šogad pats skatos aviobiļetes oktobrī vai novembrī uz Filipīnām
Man liekas tas, ka kurss ceļojuma sākumā lidostā bija labāks un tas ka eiro neviens negrib mainīt, ir vairāk saistīts ar to, ka eiro kopš rudens un sevišķi decembra vidus eiro šausmīgi zaudē vērtību attiecībā pret dolāru. Ja vasarā lietas vēl bija 1,38-1,35 USD par 1 eiro, tad tagad var dabūt tikai 1,14 (janvārī bija pat 1,11). Vismaz es te pa Vjetnamu ceļojot izjutu ļoti lielu starpību un kožu pirkstos par to, ka visu piķi nesamainīju novembrī...
Mazais, cik laicīgi vispār pirki aviobiļetes iekšējiem lidojumiem?
Es pirku 6 mēnešus iepriekš akcijas laikā, kad cena bija 0,00, maksājot tikai nodokļus. Cik pētīju regulāri vēlāk, lētāk nekas nepalika. Nācās arī vienu biļeti nopirkt uz vietas nokavēta reisa vietā, cena bija x3,5. Jāskatās, protams, arī, kurā mēnesī brauc, high season praktiski visi populāro galamērķu reisi bija pilni.
Sveiks,
arī es pirku 6mēnešus pirms uz akcijām.
Ja pirksi Cebu Pacifik biļetes, rēķinies ka lidojums var tikt pārcelts arī uz vairākām dienām, kā tas bija manā gadījumā.Ne viens mans reiss ar Cebu Pacifik nenotika laikus.
Ja brauktu atkārtoti noteikti pačekotu arī citas avio kompānijas(Philipin Airways u.c)
kaut kas traks.. kā tad vispār kaut ko iespējams plānot, ja reisu pārceļ uz vairākām dienām?
Vispār mani interesējošajos maršrutos arī tie Philippin Airways rādās vissakarīgākie. Vēl no vietējiem kaut kāds Zest Airways (īsie pārlidojumi starp salām). Ir kāda pieredze ar tiem?
Random, Zest kā tāds vairs nav - tagad tas ir Air Asia Phillipines,
Esmu lidojis divas reizes viens reiss mazliet kavējās, bet nu minimāli 20-30 minūtes. Lidmašīnas gan diezgan vecas viņiem - vismaz tās ar ko man gadījās lidot.
kaut kas traks.. kā tad vispār kaut ko iespējams plānot, ja reisu pārceļ uz vairākām dienām?
reisus mēdz pārcelt ļoti sliktu laika apstākļu dēļ, bet parasti tikai kavēšanās, max 1-2st., iespējama. Jūnija sākumā jābūt labai akcijai, es arī skatos pamazām..
Man no 4 Cebu Pacific reisiem visi bija laikā un pat ielidoja ātrāk, laikam paveicās
Es pirku 6 mēnešus iepriekš akcijas laikā, kad cena bija 0,00, maksājot tikai nodokļus. Cik pētīju regulāri vēlāk, lētāk nekas nepalika.
))) , gribēji lai aviokompānija Tev piemaksā???
kaut kas traks.. kā tad vispār kaut ko iespējams plānot, ja reisu pārceļ uz vairākām dienām ?
Vispār mani interesējošajos maršrutos arī tie Philippin Airways rādās vissakarīgākie. Vēl no vietējiem kaut kāds Zest Airways (īsie pārlidojumi starp salām). Ir kāda pieredze ar tiem ?
Vienkārši plānojot jāņem vērā iespēja, ka lidojumi var kavēties, vairākas dienas - tas jau ir ekstrēmi un reti. Vislabāk ņemt lidojumus no rītiem, tad vismaz līdz vakaram procentos 95% jau aizlidos. Starp citu, Cebu Pacificam parasti ir vislabākā bāzes/sākuma cena, bet pieskaitot visus fee un aizejot līdz maksāšanai cena nopietni mainās, un tam pašam Philippin Airways ar lielāku sākuma cenu maksājamais gala cipars mēdz rezultātā sanākt pat labāks. Būtībā visas kompānijas kas lidinās pa Filipīnām ir vienā līmenī, cenas jautājums.
Cebu Pacific 100peso akcija. Lidojumi līdz 31.dec., mums pirkšana līdz 5.aprīļa 19:00. Pieskaitot nodokļus, vietējiem lidojumiem 650peso ar 15kg bagāžu, bez bagāžas 262, t.i. 5EUR
Jautājums tiem, kas bijuši Filipīnās - kāds ir personīgais viedoklis par "must see" vietām šajā valstī ? Nu, piem., vai Manila un tās apkārtne ir tā vērta, lai atrautu dienu no būšanas kaut kādās salās, džungļos, alās u.tml. ?
Literatūras ir daudz, viedokļu arī, tādēļ kaut kāds kopsavilkums priekš sevis jāuztaisa, pirms maršrutu plānot
Jautājums tiem, kas bijuši Filipīnās - kāds ir personīgais viedoklis par "must see" vietām šajā valstī ? Nu, piem., vai Manila un tās apkārtne ir tā vērta, lai atrautu dienu no būšanas kaut kādās salās, džungļos, alās u.tml. ?
Mums vienīgais, kas Manilā likās vērtīgs tērēt laiku, bija Intramuros.
Jautājums tiem, kas bijuši Filipīnās - kāds ir personīgais viedoklis par "must see" vietām šajā valstī ? Nu, piem., vai Manila un tās apkārtne ir tā vērta, lai atrautu dienu no būšanas kaut kādās salās, džungļos, alās u.tml. ?
Literatūras ir daudz, viedokļu arī, tādēļ kaut kāds kopsavilkums priekš sevis jāuztaisa, pirms maršrutu plānot
Mans viedoklis - Manilu var arī neskatīt. Ļoti "pārbāzta", "pārlādēta" un transporta pārpilna pilsēta ar uzmācīgiem pakalpojumu sniedzējiem un diedelniekiem un bez savas sejas. Patika Pagsanjan falls, bet tas gan ir pasākums uz visu dienu vai vismaz lielāko dienas daļu, ņemot vērā to, ka satiksmes autobuss uz Santa Cruz de la Laguna iet vismaz 2-2,5 st. vienā virzienā. Organizēti grupu braucieni tajā virzienā tika manīti tikai korejiešu tūristiem.
Jautājums tiem, kas bijuši Filipīnās - kāds ir personīgais viedoklis par "must see" vietām šajā valstī ? Nu, piem., vai Manila un tās apkārtne ir tā vērta, lai atrautu dienu no būšanas kaut kādās salās, džungļos, alās u.tml. ?
Kā sociāli un kulturāli īpatns veidojums Manila varētu būt apskatāma kā tāda, ja vien par šādām lietām vispār ir interese. Karš šo pilsētu principā nonesa no zemes virsas, tā kā no vēstures pieminekļiem tur nekas gandrīz nav palicis. Ņemot vērā to, ka Manila ir galvenais transporta centrs un liela daļa lidojumu notiek caur Manilu, tad mierīgi ieskatam var iemest Manilu kaut kur pa vidu, uz kādu pusdienu ar vienu nakšņošanu, vairāk gan nav vajadzības.
Vispār jau visi šitie "must see" ir domāti turistas vulgaris paveidam, jeb tiem kas paši īsti nezina ko viņiem vajag. Filipīnas ir pietiekami lielas, visu apskatīt vienā reizē vispār nekādu cerību, tā kā galvenais noorentēties uz ko velk pašam. Tomēr ņemot vērā dažu vietu unikalitāti pasaules līmenī, maršutā vajadzētu iekļaut Boholu - Šokolādes kalni un trezīri ar Alona beach gastranomisko piedāvājumu vakarā, kā arī Palawan salu - El Nido dēļ.
"Must see" sanāca piespiedu kārtā mums Manilā - kautiņš pie viesnīcas, kur plūcās vissenākās profesijas pārstāves un vēl kāds taksists. Viena riktīgi iemanījās vēl spert pa taxi durvīm. Pārējie noskatījās, līdz tomēr apsargi no mūsu viesnīcas iejaucās. Bet ļembasts bija liels! Bet citādi patiešām garlaicīga pilsēta.
Jozikam pilnīga taisnība - drīzāk paveiksies ja paši netrāpīs kādā notikumā. Manila atšķirībā no pārējām Filipīnām ir samērā nemierīga, lai gan tas jau daudz atkarīgs no tā kurā Manilas rajonā sanāk būt. Mūsu kompānijai sanāca ekšens ar balto vīriešu kompāniju viesnīcā, kas vakarā bija uztaisījuši viesnīcas baseinā 'mega pasākumu ar vietējām meitenēm, bet tas jau tomēr bija tīri patīkams un vizuāli iespaidīgs notikums, loģiski līdz brīdim kad pienāca laiks aizmigt