Cik bīstami ir būt Kolumbijā?

3 atbildes [Pēdējā ziņa]
SantaGreen
Nav tiešsaistē
Kopš: 01/11/2018
Ziņas: 11
Manīts: pirms 14 ned

Sveiki visiem!

Jautājums tiem, kas ceļojuši pa Kolumbiju - kā jūs raksturotu drošību, esot ārzemniekam, šajā valstī? Internetā var atrast dažādus viedokļus, tomēr kamēr vien apzināti nelien visādos tumšos caurumos, tikmēr visam vajadzētu būt ok. Tomēr ir zināms uztraukums. 

Pastāv iespēja, ka man būs jādodas uz Cucuta, kas atrodas tieši pie Venecuēlas robežas. Pilsēta ir 50.vietā bīstamāko pilsētu sarakstā, bet tomēr kaut kā jau cilvēki izdzīvo šajās valstīs. Ļoti novērtēšu pieredzes stāstus un ieteikumus! 

Paldies! 

Undii
Nav tiešsaistē
Kopš: 22/09/2012
Ziņas: 64
Manīts: pirms 4 d
Kur: Rīga

Varu vien piekrist vispārējam viedoklim, ka ar drošību tur viss ok, ja ceļotājs, pēc savām iespējām, minimizē starpgadījumu iespējamību (neitralitāte uzvedībā un apģērbā; bez vajadzības nedoties graustu rajonos; nevicināties ar iPhone Smile utt. ). Tas, kas nav no paša ceļotāja atkarīgs, tas nav paredzams un starpgadījumi tik un tā var notikt, par ko liecina arī dažādi satikto ceļotāju stāsti par Kolumbiju. 

Mana personīgā pieredze 2,5 mēnešos Kolumbijā ir bez starpgadījumiem un ar pēcgaršu, ka kolumbieši ir visjaukākie un izpalīdzīgākie cilvēki pasaulē. Ar vīru izbraukājām Kolumbiju, sākot no Ekvadoras robežas līdz pat Karību piekrastei, pārsvarā ar sabiedrisko transportu (arī nakts autobusi). Pēc sajūtām - Karību piekraste šķita "nemīlīgāka", īpaši Santa Marta.

Pilsētās, atkarībā no rajona, kaitinošākais laikam ir naudas prasīšana, bet tam tik lielā mērā nav saistības ar drošību. Piefiksēju, ka uzkrītošāk man prasīja naudu, tad kad biju viena. Medeljinā vienreiz tiku izsekota. Sāku jau bīties, bet tā izrādījās tikai naudas prasīšana. Spāniski nokliedzos, ka nesākšu te dalīt naudu tikai tāpēc, ka esmu gringa. Man uzreiz pievienojās apkārt esošie cilvēki un aizdzina puisi. Atkal stāsts par kolumbiešu izpalīdzību - ja arī kas atgadās, liela iespējamība, ka apkārtējie palīdzēs. 

Spāņu valodas zināšanas - liela priekšrocība, lai izvairītos no starpgadījumiem, apkrāpšanas utt. Vismaz skaitļus vēlams apgūt, pirms došanās uz Latīņameriku.

SantaGreen
Nav tiešsaistē
Kopš: 01/11/2018
Ziņas: 11
Manīts: pirms 14 ned

Paldies par komentāru! Spāņu valodas pamatus zinu, bet plānoju vēl apgūt, lai varu vismaz basic valodā komunicēt Smile

Undii
Nav tiešsaistē
Kopš: 22/09/2012
Ziņas: 64
Manīts: pirms 4 d
Kur: Rīga

Super! Krāšņākai pieredzei tas viennozīmīgi noderēs. Smile