Sveiki,
vai kāds ir braucis uz Azoru salu pusi kādreiz??
Labprāt saņemtu ieteikumus/pieredzi ap/par lidmašīnām, pašām salām, cenām, hoteļiem, atpūtas veidiem.....
Hellou, esmu bijusi Madeira (man liekas viena no lielakajam Azoru salam)... no tas ar prami uz tuvakajam var tikt vairakas reizes diena.. Kura sala tevi tieshi interese?
nedomāju, ka madeira ir Azoru salu grupā. Madeiras sala atrodas Madeiras arhipelāgā...
No Azoru salām interesē jebkura, uz kuru var normāli aiztikt no Eiropas.
Azoru salas ir 9:
Pavirši parakājoties netā, izskatās, ka pamatā ar tiešajiem reisiem no Lisabonas var aizlidot uz 3 salām: S.Miguel (PDL), Terceira (TER), Faial (HOR).
Pati gan neesmu tur bijusi, tā ka varbūt kāds, kurš tur pabijis, varēs palīdzēt vairāk
Madeira nav Azoru salas.
Esmu bijis Azoru salās. Konkrēti - San Migel salā, kas ir arī lielākā no Azoru salām. Vienu reizi dzīvē tās noteikti jāredz!
Biju gan rudenī (oktobrī) un tad vairs nebija ļoti silts (ap +25), pa reizēm līņāja, bet okeānā peldēties varēja, jo tas bija vienlīdz silts ar Baltijas jūru vasarā. Salas veidojušās uz vulkāniem, tāpēc ir ļoti skaista daba. San Migel sala ir veidojusies arī no blakus esošiem diviem vulkāniem, kas laika gaitā savienojušies ar sauszemi. Šobrīd uzbruacot augšā kalnos, paveras fantastiski skati uz krāteriem ar izteikti zaļu ūdeni vienā vulkānā, bet fantastiski zilu otrā. Kalni gan nav lieli (~ 0.5 - 1 stundas) nesarežģīts brauciens. Sala nav plata un no kalnu augšas paveras lielisks skats uz okeāna plašumiem gan vienā pusē, gan otrā. Salas ir slavenas ar siltajiem pazemes ūdeņiem, tējas audzēšanu, dabu, keramiku, ananāsiem (gan redzēju tikai vienā vietā un pie tam siltumnīcas), kortenzijām (faktiski salas simbols), paradīzi sērfotājiem un vaļu vērošanu. Kortenziju ziedēšanas laikā arī skati varētu būt mums ļoti nepierasti krāšņi, jo ziedi ir neiedomājami daudz un katrs zieds tomēr ir cilvēka galvas lielumā. Oktobrī gan gaļa no kortenzijām jau ir novītušas, bet skaisti tāpat. Arī vaļu vērošana droši vien ir iespaidīga, bet rudenī vaļi ir prom un var doties vērot vienīgi delfīnus. Īpašs stāsts ir par sērūdenraža un parastajiem siltajiem avotiem, kurus var baudīt gan tāpat brīvā dabā, gan SPA centros. Protams, dabā sajūtas bija neaprakstāmas - ej uz avotu pa riktīku "lietusmežu", kur papardes ir trīsmetrīgas, liānas u.c. tropiskie koki un sajūta tik sirreāla, ka liekas - tūlīt no krūmiem pabāzīs galvu kāds dinezaurs. Aizej meža vīsū uz nelielu ūdens baseinu, ko ieskauj mežs un klintis no kurām iztek siltais avots. Pelde - bauda neaprakstāma.
Lielākā daļa tūristu izmanto iespēju apmeklēt dabas parku, kurā esot 90% no visām pasaules koku sugām. Pie parka visi pārsvarā izmanto paēst pusdienas, kas tiek sautētas zemes caurumos, ar no zemes nākošo tvaiku - eksotika, ar iespēju pašam piedālīties pie ēdiena izcelšanas (atrakšanas) no zemes cauruma. Interesants un iespaidīgs ir arī mākslīgais ūdenskritums (prieks, ka cilvēki māk uztaisīt skaistu skatu "no nekā"). Tālāk zem ūdenskrituma upīte darbina daudzas ūdens dzirnavu kaskādi, kādas nebiju redzējis nekur citur pasaulē (ūdens tek pa dzirnavu jumtu un ietek caur "skursteni" dzirnavās, tālāk iztek lejā no tām un tek pa nākamo dzirnavu jumtu u.t.t.). Tas īsumā viss. Pati galvaspilsēta - Ponta Delgada ir ar "portugālisku" pilsētiņas arhitektūru un ļoti šaurām ieliņām. Noteikti jāaiziet uz "Lava tubes"- lavas tuneļiem Ponta Delgadā, kas vispār netiek īpaši reklamēti tūristiem (jo tur vēl strādā zinātnieki un cenšas saglabāt unikālo vidi), bet tai pat laikā tūristi var viņas apmeklēt. Ļoti liels retums pasaulē, kur laba ir sacietējusi no virspuses un apakšas un vidū izveidojušies tuneļi. Tas īsumā viss.
Attiecīgi es teiktu, ka ar 6 dienām pilnīgi pietiek, jo visu salu var izbraukāt 3 dienās. 1 dienu var braukt vērot vaļus, pastaigāt pa pilsētu. Protams, viss atkarīgs no katra individuālajām vēlmēm.
Sala visa šobrīd ir pakārtota tūristiem, bet vēl 5-6 gadus atpakaļ tā vispār nebija tūristu skarta (nebija pat lāgā viesnīcasm, vai restorāni)
Kad meklēju variantus, kā aiztikt uz salām (tas gan tomēr bija gadu atpakaļ), tad llēti varēja aizlidot no Lisabonas ar TAP (lidojām ar Aerobusu ar 8 sēdekļu rindām), bet samērā dārgi bija aizkļut no Rīgas līdz Lisabonai. Tomēr zinu, ka iet čarteri arī no Londonas pa tiešo un, iespējams, ka caur turieni var atrast lētāku variantu.
Uz vietas var īrēt motorolleru, bet ņemot vērā šaurās ielas un ceļus tas ir bailīgi un mēs īrējām mazlitrāžas auto pa 80LVL uz trijām dienām
Dzīvojām The Lince Azores Great Hotel - varbūt nav pats lētākais (bija 70EUR/dbl/dienā), bet citādi, jauns, tīrs un lielisks!
paldies Ilmim par info!!
aaa vēl-kādas cenas? (vispār)
Cenas - nekas īpašs - tādas pašas kā Eiropā.
Biju pirms pāris gadiem Azoru salās, lidojumus līdz Lisabonai kaut kā sakombinējām, bet tālāk ar vietējo TAP. Par San Miguel salu augstāk praktiski viss jau apstāstīts. Mēs internetā atradām no vietējās kompānijas paketi- cik atceros, šķiet ka uz dienām 6, un tajā bija iekļauti 3 hoteļi- viens Ponta Delgadā, viens pie Terra Nostra parka, un vēl viens citā pilsētā. 6 dienas bija ok, lai lēnā garā nesteidzoties izbraukātu visu salu. Iespaidi par salu neatkārtojami - viss zaļš, hortenzijas, milzu papardes ... nu vienkārši skaisti !
Tad nākamā sala Picu- daba pavisam savādāka, tur īrējām mājiņu pie okeāna, bija rudens, vējš, lietus, kalnos bieza migla, bet diezgan pasilts. Tur sabijām dienas 3, bet tajā laikā pietiktu arī ar 2. No Pico ar prāmi pārbraucām uz Faial-sākotnēji bija paredzētas 3 dienas, bet vairāk par 1-1,5 dienām tur darīt īpaši nav ko jo saliņa ir ļoti maza, un viss jau kaut kur redzēts. Visās salās īrējām mašīnu- ceļi ir labi, satiksme arī ļoti ok, visur uz objektiem ir norādes, skatu punkti atzīmēti.
Kā tur ar mašīnu īri? Kādi ceļi? Serpentīni baigie?
Atradu labu piedāvājumu - 370 EUR vienam no Spānijas lidojums ar viesnīcu, bet jāizdomā dienas laikā, jo jābrauc kopā ar mazu bērnu.
Izīrēt mašīnu nekādas problēmas, tikai cik atceros, īre nebija dikti lēta. Galvenie ceļi ir ļoti labi, visur norādes, arī mazākie neceļi tīri labi izbraucami, un nekādi ekstrēmie serpentīni nav.
Domāju, ka piedāvājums labs - vajag tik izmantot.
ceļi ir ļoti labi, serpentīni ir, taču tie ir vienkārši un ne gari, tā, ka ar to nevajadzētu būt problēmām. Automašīnu īre nebūt nebija dārga pie izīrētājiem - RENT A CAR ILHA maksāja 35EUR dienā Fordu Fiestu. Tas gan bija 2009.gadā.
Automašīnu īre nebūt nebija dārga pie izīrētājiem - RENT A CAR ILHA maksāja 35EUR dienā Fordu Fiestu. Tas gan bija 2009.gadā.
Nu tagad Ford maksāja 80 EUR, mēs ņēmām Nissan Micra, pat tāda maksāja 52 EUR.