Augsta asinsspiediena ārsts

33 atbildes [Pēdējā ziņa]
Revolving
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/12/2015
Ziņas: 45
Manīts: pirms 2 gadi

Labdien!

Lūdzu, iesakiet ārstu Latvijā, kurš var pēc būtības veikt un/vai noteikt izmeklējumus personai ar augstu asinsspiedienu, kā arī pēc tam izstrādāt personalizētu un reālistisku rīcības plānu, sekot līdzi pārmaiņām un attiecīgi koriģēt plānu.

Jau iepriekš pateicos!

Māris
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/04/2009
Ziņas: 4134
Manīts: pirms 1 d

Kardiologs

Ingemaars
Lietotāja Ingemaars attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 27/04/2010
Ziņas: 2397
Manīts: pirms 5 st
Kur: RIX

Andrejs Ērglis

k
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/10/2008
Ziņas: 2166
Manīts: pirms 1 d
Kur: Rīga

Jebkurš ģimenes ārsts + šaurāks speciālists pēc tam, kad ģ.ā. ir noteicis hipertensijas iespējamo cēloni. Ne vienmēr tas ir kardiologa lauciņš.
Prof. Ērglis protams to var, bet tas būtu kā pieaicināt formulas braucēju ķerras pārstumšanai.
Bet kādā sakarā jautājums ceļotāju forumā? Pacients ir ārzemnieks? Tad uz Premium Medical, piemēram.

zahuj
Nav tiešsaistē
Kopš: 27/10/2009
Ziņas: 4403
Manīts: pirms 1 d

nu kaut vai tādēļ, ka "Sarunas par citām tēmām (off-topic)"

Snorke
Nav tiešsaistē
Kopš: 23/05/2013
Ziņas: 504
Manīts: pirms 2 d

Jebkurš ģimenes ārsts jau nu gan nē! Lielākoties viņiem ir dziļi vienalga ... Bet jāsāk gan ir ar ģim. ā,pieprasot ,lai izraksta valsts apmaksātu nosūtījumu uz visām asins un urīna analīzēm,kas pacientam pienākas ik pa cik tur gadiem! Laboratorijā jāpalūdz,lai analīžu rezultātus nosūta arī uz pacienta e-pastu (obligāti jāizprintē!) Un tad ar šiem rezultātiem jāiet pie kardiologa uz privātpraksi. Tukumā ir ļoti laba kardioloģe  Strižko,bet pierakstu varot dabūt pēc 2-3 mēnešiem. Rīgā esot labs kardiologs Feders,kas nesen atgriezies no Vācijas,bet protams,par attiecīgu cenu,pie tam visas turpmākās analīzes un izmeklējumi tad ir par paša naudu!(kā jau visās privātpraksēs)

Revolving
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/12/2015
Ziņas: 45
Manīts: pirms 2 gadi

Paldies, Snorke! 

k
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/10/2008
Ziņas: 2166
Manīts: pirms 1 d
Kur: Rīga

Snorke rakstīja:

,lai izraksta valsts apmaksātu nosūtījumu uz visām asins un urīna analīzēm,kas pacientam pienākas ik pa cik tur gadiem!

Pirmā dzirdēšana, ka ir kāds "visu analīžu komplekts", kas "pienākas" pacientam. Jebkurai analīzei ir kāds mērķis. Atrast vai izslēgt kādu novirzi. Ja gribi sagatavoties vizītei pie speciālista un ģimenes ārstu uzskati tikai par dispečeru, kurš izraksta pacienta pasūtītās analīzes, zāles un slimības lapas (Tavs varbūt tāds ira), tad pieprasāmo pasūtījumu saraksts jāmeklē Eiropas Hipertensijas vadlīnijās.

Var atrast šeit: https://academic.oup.com/eurheartj/article/39/33/3021/5079119
pdf failā sākotnēji nepieciešamo analīžu saraksts ir 3042. lpp

Un tomēr, maz ir cilvēku, kuriem hipertonija ir vienīgā un galvenā slimība. Parasti ir smuka buķetīte, kuru tieši ģā vajadzētu sašķirot pa ziediņiem.

orsons21
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/01/2009
Ziņas: 15000
Manīts: pirms 1 st
Kur:

Ir, ir reizi gadā bez maksas var iztaisīt asins analīzes uz virkni parametru, arī ja ne ar ko īpašu neslimo. Ir, kas pienākas reizi divos gados, vai pat retāk. Ir parametri, kuru analīzes ''pienākas'' bez maksas tikai ar attiecīgām diagnozēm. Bet nu vispār, ja runājam par valsts dotēto medicīnu, tad vispirms jāiet pie ģimenes ārsta ar savām sūdzībām, tas nozīmēs analīzes un vēl virkni nepieciešamo izmeklējumu, ja nepieciešams, norīkojumu pie kardiologa vai cita speciālista. 

Privātā klīnikā un par savu naudu, protams, var darīt, kā grib. 

Snorke
Nav tiešsaistē
Kopš: 23/05/2013
Ziņas: 504
Manīts: pirms 2 d

to k

Protams,ka visas analīzes tiek taisītas ar kādu mērķi, viens no tiem - atrast slimību, pirms tā cilvēkam ir paspējusi nodarīt neatgriezenisku ļaunumu. Tāpēc ir tādas analīzes, kas ģim. ā. ir jātaisa pacientam 1 x gadā, vīriešiem pēc kaut kāda vecuma taisa prostatas PSA reizi 2 gados, pēc kaut kāda vecuma visiem taisa slēpto asiņu meklēšanu fēcēs utt. BET !!!!  Ļoti reti ir tādi ģ. ā., kuri apzvana savus pacientus un saka, sen neesat bijis pie manis, atnāciet, parunāsim par jūsu veselību, uztaisīsim analīzes... ģ. ā. ir laimīgs, ja pacients viņu netraucē, neko no viņa negrib un liek viņu pilnīgā mierā un, lai ārsts var neko nedarot saņemt naudu par viņam pierakstīto pacientu skaitu! Tāpēc pacientam ir pašam jāprasa no ģ. ā. visu, kas pacientam pienākas un, lai neatrunājas, ka ārstam analīžu kvotas beigušās!

Bzh
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/12/2012
Ziņas: 1746
Manīts: pirms 4 st

Snorke rakstīja:

ģ,ā. ir laimīgs,ja pacients viņu netraucē,neko no viņa negrib un liek viņu pilnīgā mierā un,lai ārsts var neko nedarot saņemt naudu par viņam pierakstīto pacientu skaitu! Tāpēc pacientam ir pašam jāprasa no ģ.ā. visu,kas pacientam  pienākas un,lai neatrunājas,ka ārstam analīžu kvotas beigušās!

Nu jau vairs nē. Ja ārsts neliekās par savu pacientu 3 gadus ne zinis un pacientam nekas nekaiš (resp., ārsts nav vajadzīgs), tad ārstam šo pacientu atņem (valsts par viņu vairs nemaksā).
Man, kā reiz, ir šī problēma, jo tad, kad man vajadzēja dabūt jaunu ģimenes ārstu (vecais nomira aizgāja pensijā, jaunajam pacientu pārāk daudz), tad pat tie, kurus nozīmēja NVD (6 gab., pēc atsauksmēm internetā 2 tikai pajautāju, vai varu būt viņu pacients), paziņoja, ka esot pārslogoti un mani pieņemt kā pastāvīgu pacientu nevar Smile Tā arī neesmu ticis pie ģimenes ārsta. Kas būs tad, kad kaut kas nopietnāks gadīsies - hvz. Būs jāpaļaujas uz apdrošināšanu Smile

Šis viedoklis ir mans un attiecas uz mani, pat, ja reizēm tas ir uzrakstīts vispārējā formā :)

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 4741
Manīts: pirms 3 d

Snorke smagi troļļo (vai arī personīgs aizvainojums). Man drusku zināma (no ļoti tuviem avotiem) šī nekānedarīšanas virtuve. Protams, ja ikdienas 13+ stundu (7 izbrauc, mājās ir pēc 22) psiholoģiski ne to vieglāko darbu var nosaukt par naudas saņemšanu neko nedarot, nu ko, katram savi tarakāni galvā.

Es arī netieku pie ģimenes ārsta (NVD ieteiktie mani ignorē), viņi ir gan pārslogoti, gan arī noteikumi tā nemaz "kuru katru no ielas" neļauj pacientos pierakstīt.

bumbuls
Nav tiešsaistē
Kopš: 05/06/2010
Ziņas: 561
Manīts: pirms 4 ned

Vispār jau tikai 10% gadījumu augusts asinsspiediens ir sekas kādai konkrētais slimībai, kuru var izmeklēt un pēc tam ārstēt. 90% cēlonis nav zināms, un šajos gadījumos primāri ir pareizs dzīves veids, racionāls uzturs un sports. Daudziem labi palīdz samazināts sāls patēriņš. Ja nekas nepalīdz, tad atliek tikai šaibas.

Reāli normāls ģimenes ārsts ir tas ar ko ir jāsāk un visdrīzāk, ka viņš arī palīdzēts (izņemto varbūt tajos 10% gadījumu ģimenes ārsts nosūtīs pie pareizā speciālista)

2023: RIX, FMM, AGP, FRA, LUX
2022: RIX, STN, AGP, TRF, VLC
2021: RIX, MUC, ATH, VIE, LTN, VNO, CHQ
2020: RIX, CPH, LUX, FRA

lundi
Nav tiešsaistē
Kopš: 06/09/2010
Ziņas: 335
Manīts: pirms 40 ned
Kur: Islande

Ja gribas korektu rezultatu, jaatrod ársts, kam ir aparatúra 24h asinsspiediena monitoresanai. Nav nekáds kosmoss, parasta aproce un neliels klamburs lidzi. Vienreizeji méríjumi ársta kabinetá nereti sanák daudz augstaki neká patiesíbá ir

lundi

k
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/10/2008
Ziņas: 2166
Manīts: pirms 1 d
Kur: Rīga

lundi rakstīja:

Vienreizeji méríjumi ársta kabinetá nereti sanák daudz augstaki neká patiesíbá ir

Vadlīnijas saka tieši tā:
4.7.1 White-coat hypertension Although the prevalence varies between studies, white-coat hypertension can account for up to 30 - 40% of people (and >50% in the very old) with an elevated office BP. It is more common with increasing age, in women, and in non-smokers. Its prevalence is lower in patients with HMOD, when office BP is based on repeated measurements, or when a doctor is not involved in the BP measurement. A significant white-coat effect can be seen at all grades of hypertension (including resistant hypertension), but the prevalence of white-coat hypertension is greatest in grade 1 hypertension.

Snorke
Nav tiešsaistē
Kopš: 23/05/2013
Ziņas: 504
Manīts: pirms 2 d

jtt! Snorke netroļļo, Snorke ir farmaceite,kam aptiekā jāuzklausa arī pacientu sāpe par ārstu darbību/nedarbību + vēl personīgā pieredze ar savu ģim. ā. Un nefleitē,neviens no viņiem nestrādā 13 st. dienā!

Bzh! Apjautāju pāris ģim. ārstus - neviens no viņiem nav pat dzirdējis par pacientu izslēgšanu pēc 3 gadus ģ.ārsta neapmeklēšanas! Teica,ka tas ir tikai normāli,ja jauni,veseli  cilvēki neiet pie ģ.ārsta. Tikai sievietēm jebkurā vecumā esot obligāti jāiet 1 x gadā pie ginekologa ,vīrieši varot dzīvot mierīgi,kamēr  ... Smile

Atis
Nav tiešsaistē
Kopš: 20/04/2012
Ziņas: 515
Manīts: pirms 1 ned

Es apšaubu informāciju par pacientu izslēgšanu. Es pie ģimenes ārsta neesmu bijis aptuveni 12 gadus, jo ta taisno eju pie maksas speciālistiem. Nav arī slimibas lapas bijušas no viņas vai jebkas cits. Paskatījos nupat e-veselībā, man ir tā pati ārste aizvien reģistrēta.

lieneva
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/07/2016
Ziņas: 1378
Manīts: pirms 2 st

Atis rakstīja:

Es apšaubu informāciju par pacientu izslēgšanu. Es pie ģimenes ārsta neesmu bijis aptuveni 12 gadus, jo ta taisno eju pie maksas speciālistiem. Nav arī slimibas lapas bijušas no viņas vai jebkas cits. Paskatījos nupat e-veselībā, man ir tā pati ārste aizvien reģistrēta.

Man tā pati situācija.

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 4741
Manīts: pirms 3 d

Snorkei vienpusēja pieredze, tiesa, man arī. Tikai tās mūsu pieredzes pretējas. Protams, ka tās 13 h nav nepieceļoties no krēsla, ir arī pārvietošanās starp pacientu pieņemšanas vietām, kas atrodas pieklājīgā attāluma gan viena no otras, gan no mājām (nav jau Rīgas centrs par ko tā lielākā viļņošanās interneta vidē), kur nu vēl mājas vizītes.

gklavs
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/01/2017
Ziņas: 2373
Manīts: pirms 4 st

jtt rakstīja:

Snorkei vienpusēja pieredze, tiesa, man arī. Tikai tās mūsu pieredzes pretējas. Protams, ka tās 13 h nav nepieceļoties no krēsla, ir arī pārvietošanās starp pacientu pieņemšanas vietām, kas atrodas pieklājīgā attāluma gan viena no otras, gan no mājām (nav jau Rīgas centrs par ko tā lielākā viļņošanās interneta vidē), kur nu vēl mājas vizītes.

Ģimenes ārsts pieņem SAVUS pacientus vairākās vietās? Kaut kā negribās. To ka ārsts var strādāt vairākās vietās, tam ticu. Bet tas nav viens un tas pats.

orsons21
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/01/2009
Ziņas: 15000
Manīts: pirms 1 st
Kur:

Mans pieņem. Tas gan ir laukos.

Doroteja
Nav tiešsaistē
Kopš: 23/01/2013
Ziņas: 1087
Manīts: pirms 2 gadi

Atis rakstīja:

Es apšaubu informāciju par pacientu izslēgšanu. Es pie ģimenes ārsta neesmu bijis aptuveni 12 gadus, jo ta taisno eju pie maksas speciālistiem. Nav arī slimibas lapas bijušas no viņas vai jebkas cits. Paskatījos nupat e-veselībā, man ir tā pati ārste aizvien reģistrēta.

Arī apšaubu. Desmit gadu var nerādīties, neviens neizslegs.

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 10901
Manīts: pirms 21 st

 Ieteiktu nekavēties ar iemeslu noskaidrošanu paaugstinātam asinsspiedienam un novēršanai. Man ģimenes ārste sen ieteica lietot "maziņas, maziņas ripiņas", bet, protams to ignorēju, jo, kurš sprigans un "jauns" džeks to dara. Tagad ir krietna kaudze ar "lielām, lielām ripām" un ievietots stents apliecošajā sirds artērijā.

 Pretspiediena zāles tagad nelietoju, jo nodzina līdz nepieredzētiem "zemumiem"-105/75. (bija ap 170/100).

 Sportoju, baigi nepārcenšos, jūtos labi.

 Darbības veica A Slimnīcas aritmoloģijas nodaļā, jo oriģinālā bija "fully booked". Uzņemties atbildību kaut ko ieteikt negribu, jo kas vienam šķiet Ok, citam var nederēt.

 

 

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 4741
Manīts: pirms 3 d

gklavs rakstīja:

Ģimenes ārsts pieņem SAVUS pacientus vairākās vietās? Kaut kā negribās. To ka ārsts var strādāt vairākās vietās, tam ticu. Bet tas nav viens un tas pats.

Ārsts ir tur, kur ir pacienti nevis otrādi. Mūsu valstī ir brīva (iekšējā) migrācija, vietām (daudzviet) masveida. Šī ir tāda vieta. Migrēšana nav iemesls mainīt savu ģimenes ārstu (nemaz neminot, ka to izdarīt ir gana sarežģīti vai, kā manā personiskajā gadījumā, praktiski neiespējami). Tas attiecas arī uz tālajiem migrantiem (Īrija, UK utt.).

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 20445
Manīts: pirms 35 ned
Kur: RIX

Pēc Tevis rakstītā sanāk, ka ģimenes ārsts brauc pie pacienta uz Īriju…

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 4741
Manīts: pirms 3 d

Iespējams, ja no 2.5-3.5k standarta pacientu skaita kāds 1k gana kompakti atradīsies citā valstī, to nemaz nevarētu izslēgt. Par vietējo birokrātiju, vai LV ģimenes ārsts drīkst attiecīgajā valstī legāli pieņemt savus LV pacientus, ne jausmas. Bet pašlaik "īrieši" paši brauc uz LV pie sava ārsta un neviena puse nav ieinteresēta no šīm attiecībām atteikties.

Mans reālais stāsts par situāciju, kas līdzīga, ka siguldietis/valmierietis/etc. dzīvo un strādā Rīgā, bet saiknes (tai skaitā ģimenes ārstu) ar dzimto vietu nav zaudējis. Ja pacientu skaits spēj nodrošināt pilnvērtīgu (rinda apsīkst tikai ap čučumuižas laiku) pieņemšanu pāris dienas nedēļā, ir loģiski, ka ārsts šos pacientus pieņem viņu atrašanās vietā.

gklavs
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/01/2017
Ziņas: 2373
Manīts: pirms 4 st

jtt rakstīja:

Iespējams, ja no 2.5-3.5k standarta pacientu skaita kāds 1k gana kompakti atradīsies citā valstī, to nemaz nevarētu izslēgt. Par vietējo birokrātiju, vai LV ģimenes ārsts drīkst attiecīgajā valstī legāli pieņemt savus LV pacientus, ne jausmas. Bet pašlaik "īrieši" paši brauc uz LV pie sava ārsta un neviena puse nav ieinteresēta no šīm attiecībām atteikties.

Mans reālais stāsts par situāciju, kas līdzīga, ka siguldietis/valmierietis/etc. dzīvo un strādā Rīgā, bet saiknes (tai skaitā ģimenes ārstu) ar dzimto vietu nav zaudējis. Ja pacientu skaits spēj nodrošināt pilnvērtīgu (rinda apsīkst tikai ap čučumuižas laiku) pieņemšanu pāris dienas nedēļā, ir loģiski, ka ārsts šos pacientus pieņem viņu atrašanās vietā.

Kaut kādas pasakas par divām prakses vietām

Tā izklausās pēc ārsta problēmām. Mums Jelgavā nevienam ārstam nekur nav jāiet, pacienti paši atskries pierakstīties.

Mums ir problēmas reģistrēties pie ģimenes ārsta, parasti pasūta meklēt pēc pieraksta, bet tur parasti viss pilns.

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 4741
Manīts: pirms 3 d

Mums Jelgavā (Rīgā, Daugavpilī etc.) tā pilnīgi noteikti ir, bet man zināms lauku ārsts un liels pulks viņa pacientu ir tuvējā (50 km) "Jelgavā" un ne ārsts, ne pacienti nav gatavi viens no otra atteikties un valsts arī neliek (par atteikšanās sekām gan pats, gan es, gan Bzh jau te rakstīja).

Kurš darba dienā ar slimu bērnu bez sava auto rikšos uz laukiem pie sava ģimenes ārsta? Tāpēc rikšo ārsts (un šis ir iemesls kāpēc man tādi Snorkes izteicieni liekas aizvainojoši pat tad, ja tie ir patiesi).

Revolving
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/12/2015
Ziņas: 45
Manīts: pirms 2 gadi

Snorke vienīgā no visiem, kas gribēja palīdzēt un te kaut ko ierakstīja, ir sapratusi jautājumu. jtt, man prieks, ka jums ir zināms kompetents un pašaizliedzīgs ģimenes ārsts, bet tas nekādi nemaina citu pieredzi uz labo pusi. Ja nu vienīgi jūs tad viņu nosauktu un viņš turpmāk brauktu arī pie mums. Te vairāki raksta, ka netiek pie ģimenes ārsta dažādu iemeslu dēļ.

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 4741
Manīts: pirms 3 d

Valsts nav dumja (brīžam), ārstiem ir ļoti daudz ierobežojumu  (un sankciju), tai skaitā uz pacientu skaitu. Citādāk sanāks, ka labajiem katram būs daždesmit tūkstoši (kas fiziski nav pavelkams), bet nelabajiem neviena. Pat uz vietas deklarējušos šobrīd īsti pieņemt nemaz nevar (jau esošais pacientu skaits par lielu). Mani, kas tur nav deklarējies, nemaz nevar pieņemt pat ļoti gribot.

Revolving
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/12/2015
Ziņas: 45
Manīts: pirms 2 gadi

Es nesaprotu, kā izpaužas valsts gudrība? Vieglas smiltis, neveiksminieki, kam nav paveicies ar ģimenes ārstu?