Atsauksmes par jaunu web lapu - ceļojumu karti

13 atbildes [Pēdējā ziņa]
alijs
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/03/2016
Ziņas: 5
Manīts: pirms 7 gadi

Sveicināti!

Gribētu dzirdēt ceļotāju domas/atsauksmes par vienu web projektu - ceļojumu karti... un šī izskatās varētu būt īstā vieta, kur meklēt ceļotājus Wink

Tātad - tā ir online karte, kurā iespējams atzīmēt ceļojumus, iekrāsojot apceļotās valstis (kaut kas līdzīgs tām nokasāmajām scratch-map, ko daži liek pie sienas). Doma vienkārša - var reģistrēties (vai izmantot draugiem.lv login) un veidot savu ceļojumu karti. Vai nu pats priekš sevis, vai lai parādītu draugiem, vai kaut vai visai pasaulei (privātuma līmeni var izvēlēties). Valstīm var pievienot novērtējumus, piezīmes, saites uz galerijām, ceļojumu aprakstiem. Izveidoto karti iespējams arī izeksportēt kā PNG attēlu.

Jautājumi ir - vai domājat, ka tas ir noderīgi/interesanti? Vai zināt vēl kādu tamlīdzīgu web lapu latviešu valodā?

Un tiem, kuri būs saņēmušies tur arī piereģistrēties un apskatīt visu tuvāk, daži papildjautājumi - kas patika? Kas nepatika? Ko vēl gribētos tādā kartē redzēt/uzlabot (kaut vai iespēju ielikt saiti uz celakaja.lv profilu, vai jebko citu, kas vien ienāk prātā)? 

Tātad vēlreiz, links uz web lapu: http://karte.mycompany.lv

Linca
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/10/2009
Ziņas: 3331
Manīts: pirms 22 st

Es neredzu jēgu tādai kartei. Es jau izmantoju matador network karti un pilnīgi ar to pietiek. Draugiem.lv vispār iet uz beigām manā izpratnē, un cilvēkus drīzāk piesaista savā valodā izmantojami jau esošie globālie resursi.

alijs
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/03/2016
Ziņas: 5
Manīts: pirms 7 gadi

Matador Network ir ASV websaits un pie Eiropas kartēm viņi ne pārāk ir piedomājuši. Līdz ar to Eiropas daļā viņiem ir visādi "sīki" trūkumi (piem. nav Slovēnijas, nav Melnkalnes, utt). Tas, starp citu, arī ir iemesls, kāpēc man tieši nepatīk iztulkotie "globālie resursi" - tie pamatā tomēr ir veidoti konkrētajai valstij un tas ne vienmēr vienlīdz labi der visiem pārējiem. Bet jebkurā gadījumā paldies par viedokli! Wink

P.S. Ar draugiem.lv šis projekts ir saistīts tikai tik daudz, ka tā ir viena no iespējām šeit piereģistrēties.

RX
Lietotāja RX attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/07/2009
Ziņas: 3880
Manīts: pirms 5 d
Kur:

Ja es esmu bijis tikai Čikāgā 3 dienas, man visa ASV skaitīsies?

Buicis
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 5550
Manīts: pirms 6 st
Kur: RIX.

Protams ka skaitīsies. Aizbrauc uz 8. martu tulpes uz Pleskavu tirgot un visa plašā Krievija skaitīsies. Tāpat, kā ar jau pieminētajām skrāpējamām kartēm.

2024: RIX, FRA, BER.
http://my.flightmemory.com/buicis

RX
Lietotāja RX attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/07/2009
Ziņas: 3880
Manīts: pirms 5 d
Kur:

Varbūt kādam tā karte arī noder, bet Latvijas tirgus būs par mazu, lai kaut ko turpinātu, kad entuziasms noplaks. Jāskatās plašāk. Ieteikums no manas puses variēt ar krāsas toņiem. Jo vairāk reižu būts, jo tonis tumšāks. Ja cilvēks bijis 1 reizi uz vienu dienu, valsts knapi iekrāsota (bet vairs ne balta). Ja bijis ļoti bieži un tiešām valsti kaut nedaudz iepazinis - pats tumšākais tonis.

alijs
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/03/2016
Ziņas: 5
Manīts: pirms 7 gadi

Citāts:
Ja es esmu bijis tikai Čikāgā 3 dienas, man visa ASV skaitīsies?

Jā, un tas pats piem. par Krieviju arī taisnība. No vienas puses nav ideāli, bet neko labāku nevarēju izdomāt - gluži pa pilsētām, štatiem utt dalīt šķiet būtu pārāk sīki.

Par krāsu toņiem, tā ir laba doma - tagad ir atšķirīgas krāsas valsts apmeklējumam "Caurbraucot", "1 reizei", "2 reizēm" un "3+ reizēm". Nez, varbūt arī varētu vairāk toņus...

Jā, Latvijas tirgū tas pagaidām ir tikai entuziasma līmenī... bet tāpat sākumā jāsaprot, kas vispār cilvēkus interesē, kādas vajadzības utt, pirms ko nopietnāku darīt.

laukjis
Lietotāja laukjis attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/01/2009
Ziņas: 856
Manīts: pirms 16 st

Tā kā diezgan tautiešu ir paklīduši dažādos virzienos, es pieliktu opciju "Pastāvīgā uzturēšanās vieta" vai vienkārši "Dzīves vieta", domāts valsti.

Vēl, īpaši gan neiedziļinājos, bet:

- kaut kur prasītos redzēt logu ar kopsavilkumu, ķipa cik valstis kopā varbūt pat ar tālākām opcijām;

-  skatījos kā ieķeksēt Singapūru, dēļ mēroga nesanāca.

zahuj
Nav tiešsaistē
Kopš: 27/10/2009
Ziņas: 4402
Manīts: pirms 12 st

uztaisi tik visu kā kaut vai te un būs labi: http://www.mytravelmap.tk Grin simts un viena šāda lapa.

alijs
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/03/2016
Ziņas: 5
Manīts: pirms 7 gadi

@laukjis, paldies par idejām! Opcija "Dzīves vieta", jeb "Mājas" papildus noderēs arī tad, ja pamēģināšu piem. uz EN vai RU valodu iztulkot un mazliet plašākā mērogā izmēģināt. Statistiku ar varētu pielikt - varbūt pat procentos, cik % no pasaules valstīm apmeklētas pēc skaita, pēc teritorijas. Un par mazajām valstīm ar būs kas jāizdomā...

@zahuj, tagad jau simts un divas! Grin Bet nu labi, skaitam tāpat nav nozīmes, visu izšķir, kas lietotājiem patīk. Ceļojumu forumu varbūt pat miljons un viens pasaulē, bet mēs tik un tā tieši šajā rakstam Wink To karti nebiju redzējis, pamaz tur funkciju izskatās, bet kādu ideju varbūt arī var pasmelties.

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 20445
Manīts: pirms 31 ned
Kur: RIX

alijs, mēs šajā forumā rakstam, jo koncentrējamies galvenokārt uz labiem darījumiem no Latvijas un citādi tieši Latvijas ceļotājiem aktuālām lietām. Tavas kartes gadījumā analogs būtu, ja piemēram Latvija būtu sadalīta sīkāk un varētu atzīmēt kā apmeklētas Latvijas pilsētas vai novadus.

Lai kāds lietotu tieši šo karti, tai jābūt atšķirīgai/labākai par pārējām kaut kādā aspektā, jābūt unikālai īpašībai. Šobrīd tādu tur neredzu.

alijs
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/03/2016
Ziņas: 5
Manīts: pirms 7 gadi

Juris rakstīja:
Lai kāds lietotu tieši šo karti, tai jābūt atšķirīgai/labākai par pārējām kaut kādā aspektā, jābūt unikālai īpašībai.
Precīzi tieši tā. Un tas arī ir iemesls šai tēmai - mēģināt noskaidrot pēc iespējas vairāk viedokļus, kādas īpašības būtu tās, kas liktu lietot tieši šo karti.

Btw, viena jauna īpašība jau ir tikko parādījusies pateicoties tieši idejām no šīs tēmas - neliela statistika par apmeklēto valstu skaitu un cik tas ir % no visas pasaules.

 

Pavirsis
Lietotāja Pavirsis attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/08/2011
Ziņas: 714
Manīts: pirms 7 st

Štati, provinces un citi sīkāk izdalīti apgabali (lielām valstīm) tomēr būtu diezgan interesanti. Arī mazliet objektīvāk.

Bzh
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/12/2012
Ziņas: 1745
Manīts: pirms 7 st

Eu... A kur ir Andora, Kaboverde, Malta u.c. valstis? Smile

Šis viedoklis ir mans un attiecas uz mani, pat, ja reizēm tas ir uzrakstīts vispārējā formā :)