Aptauja airBnB izīrētājiem Baltijas valsīs

6 atbildes [Pēdējā ziņa]
keflavik
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/09/2012
Ziņas: 1415
Manīts: pirms 2 d

Man kursabiedrenes/studentes palūdza ielikt aptauju bakalaura darbam.

  • Aptauja paredzēta tiem , kuri izīrē savu Baltijā esošu īpašumu caur airBnB.
  • Starp dalībniekiem tiks izlozēta arī Amazon 40GBP dāvanu karte.

 

Te links uz aptauju: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScBZ5-tmhYGnmv5ZEDIITLryX5CX5sg...

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 20445
Manīts: pirms 37 ned
Kur: RIX

Šīs tēmas ietekmē varu paziņot, ka kursabiedrenes diemžēl nezina, kā pareizi rakstās viņu augstskola. Virsraksts arī nepareizi. Smile

bagatibu_sala
Nav tiešsaistē
Kopš: 06/01/2015
Ziņas: 214
Manīts: pirms 39 ned

Dalīšanās Ekonomika? - wtf? Smile

bagatibusala.wordpress.com

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 20445
Manīts: pirms 37 ned
Kur: RIX

Sharing economy. Tas ir (manuprāt) sadomāts termins, ko izmanto, lai privātpersonu ekonomisko aktivitāti mēģinātu pasniegt kā kaut ko nebijušu. Smile Airbnb nosauc par dalīšanās ar dzīvesvietu, Uber ir dalīšanās ar braucienu utt. Par nelielu samaksu. Smile Ar ko tas atšķiras no vienkāršas izīrēšanas un pakalpojuma sniegšanas par maksu — netiek paskaidrots.

Nevar jau pārāk pārmest topošajām bakalaurēm, ka mēģina atkārtot pasaules modesvārdus.

bumbuls
Nav tiešsaistē
Kopš: 05/06/2010
Ziņas: 561
Manīts: pirms 21 st

Bet tas jau arī ir nebijis. Internet platforma, kurā tu ērti vari padalies ar savām privātajām lietām par naudu Wink Izīrē nevajadzīgu istabu dzīvesvietā vai izvizini kādu ar savu auto kamēr brīvs laiks. Reāli gan jāpiekrīt, ka 90% no airbnb un uber ir vienkārši papildus sales channel eksistējošiem biznesiem. Šādā variantā protams tas nav ne ar ko savādāks kā viss līdz šim zināmais. Bet pati doma par sharing economy nav slikta, žēl tikai ka reāli dzīvē tas nestrādā.

2023: RIX, FMM, AGP, FRA, LUX
2022: RIX, STN, AGP, TRF, VLC
2021: RIX, MUC, ATH, VIE, LTN, VNO, CHQ
2020: RIX, CPH, LUX, FRA

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 20445
Manīts: pirms 37 ned
Kur: RIX

Internets padarījis vienkāršāku ļoti daudz ko, bet vai tādēļ piemēram Amazon vai Ebay sauc par 'sharing economy'? Nē, tā ir normāla ekonomiska transakcija, ko tehnoloģijas atvieglojušas. Tāpat ar dzīvokļu un istabu izīrēšanu, tas viss notika arī agrāk, internets to padarījis pieejamāku, pārceļot tiešsaistē aģentūru, kura palīdz satikties izīrētājam ar klientu.

Ja iedziļinos, laikam vairāk mani kaitina šī fenomena pretenciozais nosaukums. 'Sharing' tomēr liek domāt par nesavtību, augsti morālu rīcību, kaut patiesībā tas ir triviāls pirkšanas-pārdošanas akts, ne nosodāms, ne uzteicams — ikdiena. Ja man būtu nosliece uz konspirācijas teorijām, es domātu, ka šāda divkosība nosaukuma un būtības neatbilstībā ir smalki izplānota, lai izdarītu spiedienu uz likumdevējiem — nu kā jūs tā, laipni cilvēki ar plašu sirdi dalās, bet jūs gribat aplikt ar nodokļiem…

orsons21
Tiešsaistē
Kopš: 04/01/2009
Ziņas: 15019
Manīts: pirms 6 min
Kur:

Juri, bet kādas vēl konspirāciju teorijas, tieši tā tas acīmredzot arī ir! Visa tā nosaukuma būtība, lai pēc iespējas varētu izlaipot starp dažādām likumdošanām un optimizēt nodokļus.