"Apgrieztā" karantīna burbulis

7 atbildes [Pēdējā ziņa]
vkwic
Lietotāja vkwic attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 31/10/2008
Ziņas: 2776
Manīts: pirms 6 gadi
Kur: Carved From Tides – Ceؤ¼akؤپja

vai kapec iekšlietošanai tik populars butilizets udens nevis no krana,

te Quora resursa zinatnieku atbilde–viedoklis uz Forbes jautajumu

Linca
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/10/2009
Ziņas: 3331
Manīts: pirms 2 d

Lasīju savulaik, ka Zviedrijā ūdens no krāna ir tīrāks un tam ir stingrāki standarti. Tanī pat laikā, katrreiz, kad braucu uz Igauniju, man atnāk korporatīvais pre-travel advisory, kur rakstīts:

Unsafe
Tap water unsafe to drink. Food in good quality restaurants and hotels usually safe.

Tā ka kāds kaut kur uzskata, ka Igaunijā krāna ūdeni vis nevajadzētu dzert. No neseniem piemēriem par šiem pašiem "advisory", Lielbritānijā, Spānijā, ASV, Izraēlā, Vācijā, Polijā, Austrijā, Nīderlandē var. Turcijā, Ķīnā, Slovēnijā un Emirātos nevar.

Janka2014
Lietotāja Janka2014 attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 07/09/2014
Ziņas: 966
Manīts: pirms 2 st
Kur: RIX

Nu Latvija savulaik (varbūt vēl arī šobrīd) bija minēta, kā valsts, kur noteikti vajadzīgs sapotēties pret A hepatītu visiem ceļotājiem, kuri brauc uz šejieni. Protams, labs ieteikums un var jau noķert visu kaut ko arī šeit, bet ja salīdzinam, piemēram Indiju ar Latviju? Tā kā tiem advisory domāju var tik lielu uzmanību nepievērst.

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 4723
Manīts: pirms 1 st

No tā ko zinu - no krāna bez problēmām var dzert Skandināvijā. Baltijā var tīrīt zobus un izmantot kafijas/zupas vārīšanai (kaut tauta veikalos diezgan intensīvi pērk lielās pudeles/mučeles un stiepj uz māju). Varētu pie mums arī dzert, bet neviens negarantē krāna ūdens pastāvīgumu (šodien var dzert bez problēmām, bet rīt kāds koks iepeldējis). Trešās un ceturtās pasaules zemēs no krāna, ne tik zobus neiesaka tīrīt, bet pat augļus mazgāt.

zmejs
Lietotāja zmejs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/01/2014
Ziņas: 1168
Manīts: pirms 2 d

Bulshits. Lielaka dala pudeludens tirgotaju pie mums fase to pasu krana udeni, labakaja gadijuma pirms tam izdzenot caur filtru. 

Rekur experiments http://spoki.tvnet.lv/tribine/Kurs-labaks-krana-udens-vai-pudeles/741528

laukjis
Lietotāja laukjis attēls
Tiešsaistē
Kopš: 08/01/2009
Ziņas: 854
Manīts: pirms 13 min

Par to krāna ūdens pastāvību, baidos, ka nevienā valstī nebūs garantijas, bet pie mums, pirms izvēlēties pieslēgt dzeramā ūdens aparātu pie krāna ūdens ar pāris, pēc izskata simboliskiem filtriem, aizstiepu ūdeni no krāna uz ekspertīzi un, protams, ka tie rādītāji vairākas reizes augstāki, nekā minimāli noteiktie. Vienkārši pie mums tie ūdens bunduļi, man domāt, kaut kā vēsturiski iegājušies 

321
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/06/2011
Ziņas: 2270
Manīts: pirms 2 gadi
Kur:

Es dzeru krana udeni. Krana udens ir slikts ja ir vecas caurules pa kuram vinsh atcelo lidz glazei

\m/

procesors
Nav tiešsaistē
Kopš: 22/08/2012
Ziņas: 809
Manīts: pirms 6 st

Vecas caurules nav sliktas, ja vien nav cauras, no vairuma caurulēm ūdens iegūst nokrāsu no nogulsnējumiem, ja kādu laiku neesi tecinājis.

Bet citādi, neatceros kur lasīju, bet Latvijā no okupācijas laikiem esot saglabājies attiecīgai cilvēku kategorijai aizspriedums pret krāna ūdeni, jo jā, agrāk to hlorēja utt.  

Tagad viņu izpratnē sanāk tā: netīrs ūdens + netīri augļi= tīri augļi.