Aktīva vulkāna krāterī var iekāpt tepat pie Sicīlijas

13 atbildes [Pēdējā ziņa]
Kaspars no Adve...
Lietotāja Kaspars no Adventures attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 05/02/2014
Ziņas: 5
Manīts: pirms 4 gadi

Hei, ceļotāji!

Vai zinājāt, ka aktīvu vulkānu var vērot katrs no mums un ar garantiju. Nevajag gaidīt, kamēr sāksies kārtējais Etnas izvirdums (un ja tas sāksies, jūs tur klāt nemaz nelaidīs). Vajag tikai nopirkt lēto avio uz Sicīliju (Ryanair lido no Kauņas pa tiešo uz Trapani - apm 70 EUR), un tad ar prāmi aizkuģot līdz Vulcano un Stromboli salām. 

Mēs Trapani noīrējām auto un aizbraucām pa Sicīlijas piekrasti līdz Milazzo ostai. No šejienes ir regulāra prāmju satiksme uz Vulcano un Stromboli saliņām. Abas ir vērts apskatīt, t.i. nevis tikai apskatīt, bet izbaudīt:)

Stromboli

Tu sēdi 900 m virs Vidusjūras uz krātera malas un vēro saulrietu. Tad, ik pa kādām 10 minūtēm, no krātera izšaujas sakarsētu akmeņu lietus. Akmeņi gaisā atdziest un grabēdami kā milzīgi krusas graudi sabirst visapkārt krāterim. Te pēkšņi no citas puses izpūšas sodrēju mākonis. Piķa melns. Saule noriet un nu tā pa īstam var vērot lavas ezeru krātera centrā - kā tādu sarkanu aci. Sajūtas ir neaprakstāmas!

 

Vai tas ir droši? Jā, bet nevajag mēģināt iekarot vulkānu vieniem pašiem. Ir vairākas aģentūras, kas katru vakaru no baznīcas laukuma ved augšā uz krāteri. Meklējiet Google pēc Stromboli Trekking jeb Tours. Cenas visiem apmēram līdzīgas. Jārēķinās ar 5 stundām un kādiem 25 EUR. Ļoti jautra atrakcija ir kāpiens lejup. To prasījās nofilmēt, bet tad laikam manam aparātam būtu beigas! Vairāk kā stundu skrējām pa smalku putekļu pilnām tranšejām.

Bērnus gan vulkānā nelaiž! Toties ar bērniem ir iespējama cita atrakcija - vulkāna vērošana no kuģa jūrā. 

Kur nakšņot... Nezinu. Mēs laicīgi neko nenorezervējām un atklājām, ka tādu skaidri apzīmētu viesu māju vai viesnīciņu salā vispār nav. Toties ideāla naktsmītne izrādījās zem zvaigžņu pielietajām dienvidu debesīm aiz kādas zvejnieku laivas. Un ļoti cenas efektīva. Labi, ka nākamajā rītā viņi to laivu nestiepa jūrā;)

No rīta ar pirmo prāmi var doties uz netālo Vulkano salu.

Te ir cita vulkāniskā atrakcija - karsts dubļu ezers, kurš atrodas pašā jūras malā. Lieliska iespēja izsildīt vecos kaulus un izmasēties karstu tvaiku strūkliņās. Ar dubļiem var tā riktīgi nosmērēties, tikai jāuzmanās, ka netiek acīs! Toties ar nomazgāšanos pēc tam gan ir problēma. Un ne jau tāpēc, ka nebūtu duša. Tā te pieejama pa pieticīgām eiro naudiņām. Problēma ir tāda, ka glumie dubļi nekādīgi negrib nākt nost. Bet varbūt tas ir veselīgi? Nu tā vismaz mēs sevi mierinājām, kad Sicīlijā visi ap mums rauca degunus - sak, kas te pēc sēra tā smaržo... 

Pašlaik visur sāk piedāvāt Lieldienu lidojumus uz Sicīliju. Varbūt izmēģināsiet?

Kaspars no Adve...
Lietotāja Kaspars no Adventures attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 05/02/2014
Ziņas: 5
Manīts: pirms 4 gadi

(Dzēsts. Balsu diņģēšana ir nožēlojama. — Juris)

shustrik
Nav tiešsaistē
Kopš: 02/04/2012
Ziņas: 2306
Manīts: pirms 10 st
Kur: LON

tik tiešām sīva cīņa. Ja cilvēks iepērk reklāmu Facebookā, lai uzvarētu konkursā, tad acīmredzot balva tik tiešām ir vērtīga Smile

Kaspars no Adve...
Lietotāja Kaspars no Adventures attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 05/02/2014
Ziņas: 5
Manīts: pirms 4 gadi

Smile:)Smile ar AvanTūristiem esam sapinušies kopš mūsu kolosālā piedzīvojuma Marokā. Toreiz lidostā sapazināmies pirmo reizi, bet līdz brauciena beigām visi bijām kļuvuši par lieliskiem draugiem. Un par savu ceļojumu uzņēmām ļoti jauku un dinamisku filmiņu, ko vēlāk visiem izrādījām k-Sunī. Tagad var noskatīties arī utubā  http://youtu.be/GvoKvTpqE4c 

shustrik
Nav tiešsaistē
Kopš: 02/04/2012
Ziņas: 2306
Manīts: pirms 10 st
Kur: LON

Izskatās pēc laba piedzīvojuma, sen neesmu tādā braucis, jo baigi daudz laika jāpatērē kaut ko tādu plānojot. Būs kādreiz ar šitiem jāaizbrauc Smile

BB
Nav tiešsaistē
Kopš: 19/01/2014
Ziņas: 48
Manīts: pirms 1 gads

Man tas patiktu, nākamajā reizē, kad būšu Sicīlijā noteikti izmēģināšu Smile

RS
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/10/2008
Ziņas: 149
Manīts: pirms 9 ned
Kur:

Balsu vākšanas konkursa reklāmēšana nav baigi ētiski. Ja atskaite, tad liec pilnu nevis daļiņu un pārējā ir vietā, kur var balsot Smile

keflavik
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/09/2012
Ziņas: 1351
Manīts: pirms 10 ned

Jā pie balsu vākšanas tiešām labi pastrādāts - pat ceļakāja ir atrasta un profils izveidots. Domāju ka ar tādām pūlēm noteikti izdosies uzvarēt. Interesanti kāda ir balva, kura atmaksā šīs pūles?

 

Apraksts interesants un cerams, ka nākotnē būs vēl.

Kaspars no Adve...
Lietotāja Kaspars no Adventures attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 05/02/2014
Ziņas: 5
Manīts: pirms 4 gadi

Balva ir iespēja paviesoties jebkura piedzīvojumu meklētāja svētnīcā - National Geographic galvenajā birojā. Un nevis kā tūristam, bet gan kā nacionālās atlases uzvarētājam - latviešu interesantākā piedzīvojumu stāsta autoram. Mēs daudzus gadus apbrīnojam NG bildes un rakstus un apskaužam to autorus. Kas zin, varbūt šī ir tā lielā iespēja kļūt par NG reportieri kādā no mūsu nākamajām avantūrām. Esam bijuši teju 60 valstīs un katrs brauciens ir bijis fantastisks, pašu plānots un realizēts piedzīvojums. Esam izveidojuši 10 ekspedīciju filmas un apjomīgo adventures.lv bilžu blogu. Šis konkurss ir iespēja piepildīt divu aizrautīgu piedzīvojumu meklētāju sapni. 

Un, galu galā, tie kam nepatīk vulkāni, kvēlojoši akmeņi saulrieta debesīs, pēc sēra smirdošas, bet pinīgi unikālas dubļu vannas, tie taču par šo stāstu var vienkārši nebalsot:) 

Māris
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/04/2009
Ziņas: 3325
Manīts: pirms 1 st

Nu, man jau liekas, ka, lai kļūtu par NG reportieri, tomēr nedaudz jāpiemīt arī rakstnieka talantam. Lai vai cik jauki nebūtu visi Ceļakājā lasāmie apraksti, viņi taču visi ir pilnīgi vienādi. Noderīgi, lai iegūtu informāciju un tā, bet tādas tīri literāras vērtības jau viņos nav.

Kaspars no Adve...
Lietotāja Kaspars no Adventures attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 05/02/2014
Ziņas: 5
Manīts: pirms 4 gadi

Ceļakājas pamatnoteikumos stāv ierakstīts, ka jādalās praktiskā informācijā. Tāpēc jau ceļakājas versija atšķiras no oriģināla. Te ieliku tehnisko informāciju. Oriģinālajā rakstā jau nekā no tā nav. Tur ir par Piedzīvojumu Smile

Monsters
Nav tiešsaistē
Kopš: 27/07/2012
Ziņas: 430
Manīts: pirms 1 gads

MK stāv rakstīts - viena taisnība, viens likums visiem, bet kā mēs visi labi zinām, tā ir tikai tehniska informācija, un tāpēc dzīve atšķiras no orģināla. Tikai tehniska infa.

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 19340
Manīts: pirms 4 st
Kur: RIX

Ceļakāja ir domāta kā vieta, kur ceļotāji apmainās ar pieredzi, dalās informācijā par akcijām un citām iespējām, kā ceļot izdevīgāk un interesantāk. 

Tā nav vieta, kur bez maksas reklamēt savus uzņēmumus, blogus, tvitera un feisbuka kontus utt. To var darīt par maksu, bet ne šajā lapā. Ja liek aprakstu, tad lūdzu visu.

Robeža starp dalīšanos pieredzē un reklamēšanos var būt diezgan neskaidra, bet šaja gadījumā taču acīmredzams, ka cilvēks vienkārši diņģē balsis konkursam.

Kaspar, ja vēlies reāli piedalīties ceļakājā, tad laipni lūgts! Līdz tam saites izņēmu.

Ingemaars
Lietotāja Ingemaars attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 27/04/2010
Ziņas: 1473
Manīts: pirms 8 st
Kur: RIX

Žetons Jurim. Ilgi domāju, kā Juris uz notiekošo reaģēs.