AAE - apskates objekti un dzīvošana

25 atbildes [Pēdējā ziņa]
keflavik
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/09/2012
Ziņas: 1349
Manīts: pirms 15 st

Labdien ceļakājieši!

Ar ģimeni uz Dubaiju došos decembra beigās līdz janvāra sākumam. Ceļojuma ilgums 10 pilnas dienas. Esmu sācis plānot gan apskates objektus, gan dzīvošanu, jo cik noprotu, tad jaunais gads AAE un Dubaijā varētu būt noslogotāks.

Pirmkārt, Kādi būtu ieteikumi dzīvesvietas izvēlē 4 personām

  1. Kur labāk dzīvot centrā vai pie pludmales? Pie pludmales cenas izskatās samērā astronomiski.
  2. Varbūt kāds ir īrējis apartamentus pie Jūras?
  3.  Vai ir portāli, tūrisma aģentūras, kuras piedāvā īpašas atlaides uz viesnīcām? 
  4. Kā darīt labāk - visas 10 dienas ņemt vienā viesnicā un tad katru dienu braukāt uz apskates objektiem? Vai arī ņemt teiksim 5 dienas atsevišķi Dubaijā un 5 dienas viesnīcu Abu Dabī?

Otrkārt, kā labāk izplānot ceļojumu - kādas ir galvenās apskates vietas AAE Jūsuprāt (bez Abu Dhabi un Dubaijas)? Kādi ir interesantākie apskates objekti, u.c. Dubaijā un Abu Dabī, kā arī citur?

Treškārt, kā labāk pārvietoties -

  1. tikai ar īrētu auto (vai pie apskates objektiem ir bezmaksas stāvvietas? Cik aptuveni maksā maksas stāvvieta? Vai Dubaijā un Abu Dabī ir lieli   sastrēgumi, u.c.?)
  2. Kombinācijā īres auto + sabiedriskais transports vai taksometrs? (cik lieli ir attālumi, vai sabiedriskā transportsa infrastruktūra ir laba?)
  3. Tikai sabiedriskais transports + taksometri?
  4. Ar kājām? Grin

Atvainojos par daudzajiem jautājumiem.

switchs
Lietotāja switchs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 21/02/2012
Ziņas: 538
Manīts: pirms 14 st

Emirāti nav domāti kājām gājējiem. It kā viss ir tuvu, bet aiziet nav tik vienkārši Smile  Taxis ir lēts, tiešām. Bet tāpat, ja gribi  braukt daudz tad lētāk protams ir savs auto. Sastrēgumi pašā pilsētā nav lieli, drīzāk starp pilsētām grūtāk pārvietoties. Piemēram daudzi no strādājošajiem Dubajā dzīvo Saržā, un tad nu visi brauc... šis posms ir ļooti noslogots. 

Mans objekts nr. viens bija tuksnesis. Ļoti patika! Ja būtu iespēja brauktu ar safari džipiem, noteikti iesaku nelaist garām. Bet mēs paši aizbraucām un pastaigājām pa tuksnesi.

Auto maksas stāvvietas neredzēju. Izbraukāju krustu šķersu (ap 900km) nekur nebija jāmaksā, ja nu vienīgi par maksas ceļiem. 

Kur labāk dzīvot? Ja gribi laiku pavadīt pludmalē, tad pludmalē, ja vairāk apskatīt pilsētu... Smile loģiski ne? Pašās pludmalēs, izņemot glaunos hoteļus nav, ko redzēt. 

Coletya
Lietotāja Coletya attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/03/2013
Ziņas: 650
Manīts: pirms 8 ned
Kur: CPH

switchs rakstīja:

Emirāti nav domāti kājām gājējiem. It kā viss ir tuvu, bet aiziet nav tik vienkārši Smile

Kāpēc? Smile

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 17629
Manīts: pirms 7 st
Kur: RIX

No sabiedriskā transporta diezgan attīstīts ir metro: http://www.rta.ae/dubai_metro/english/home.html

zaza
Nav tiešsaistē
Kopš: 31/03/2009
Ziņas: 108
Manīts: pirms 2 d

Abu Dhabi, manuprāt, 5 dienas varētu būt par daudz, jo pašā pilsētā nekas īpaši skatāms nav, un pa dienu nemaz ārā negribas uzturēties dēļ lielā karstuma. Viens no retajiem bezmakas apskates objektiem Abu Dhabi šeiha Zayeda mošeja - noteikti vērts apskatīties. Vēl atkarībā no interesēm - Yas sala ar atrakciju parku, Ferrari pasauli, un arī tuksnesis pie Abu Dhabi esot smukāks, ja brauc tuksneša safari. 

Pa Abu Dhabi pārvietojāmies ar taksi- ļoti lēts un divas reizes braucot pa vienu un to pašu maršrutu, cena sakrita kapeika kapeikā.

Dubaijā, ja dzīvošana pilsētā - ieteiktu skatīties viesnīcu tuvāk metro pieturai, jo ar metro visērtākā satiksme. Metro gan vienmēr bija pilns, tā ka pēc garas dienas uz kājam piesēst atpūsties bija diezgan bezcerīgi Smile Arī autobusi ir ok, tikai tad jāizpēta maršruti. Tā kā pilsēta gar jūru ir diezgan gara - ar taksi var sanākt padārgi. Apskates objektos ieejas maksas diezgan sālītas. Ja ir vēlēšanās uzbraukt Burj Khalifa - tad biļetes jāpērk iepriekš internetā, tā cena būs krietni zemāka nekā pērkot uz vietas, un uz vietas pērkot var būs izpirkti 'ejošākie' laiki - uz saulrietu. Turpat blakus ir arī strūklaku šovs- katru pusstundu notiek.

Ēdām pārsvarā lielveikalos food kortos, var izvēlēties virtuvi pēc katra gaumes un cenas tīri ok.

Vēl bijām Fujairah - pašā pilsētā redzēt nav ko. Tajā krastā bijām dēļ daivinga, tur ir pāris padārgas viesnīcas pie jūras, kuras gan atrodas pilnīgā nekurienē.

Starp pilsētām Abu Dhabi - Dubaija un Dubaija - Fujairah pārvietojāmies ar sabiedrisko autobusu, bet no Fujairah uz Abu Dhabi - lidojām, riktīgi pa lēto.

agneeshuks
Nav tiešsaistē
Kopš: 10/09/2010
Ziņas: 153
Manīts: pirms 2 st

Tieši tapēc Coletya ka bieži vien nav trotuāra, vai ir celtniecība utt. Pat it kā maz posms var izvērsties par šķēršļu zonu.

keflavik
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/09/2012
Ziņas: 1349
Manīts: pirms 15 st

Mazliet off-topic, bet uzgāju rakstu par nāvējošu slimību AAE : http://www.tvnet.lv/zinas/arvalstis/465838-francija_miris_pirmais_inficetais_ar_sars_jauno_paveidu

procesors
Nav tiešsaistē
Kopš: 22/08/2012
Ziņas: 745
Manīts: pirms 14 st

Tā nav nāvējoša slimība AAE, bet globāla un vājas imūnsistēmas ķermeņiem. Kā arī ja jau uzskati ka AAE tad piebilsti, ka arī Vācijā, Lielbritānijā utt Smile citādi cilvēki domās, ka AAE ir viena vīrusaina valsts.

Arviic
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/10/2012
Ziņas: 274
Manīts: pirms 1 d
Kur: Pasjolok Mārupe

Vai tad AAE nav viirusaina valsts??? Grin Dzirdeeju, ka Izraeela tur taisas savus jaunos biologjiskos ierocus izmeegjinaat, taa ka padomaajiet divreiz,pirms braukt uz turieni... Smile

keflavik
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/09/2012
Ziņas: 1349
Manīts: pirms 15 st

Varbūt kāds var padalīties ar konkrētiem piemēriem - kurā viesnīcā un par kādām naudām ir dzīvots?

ievisija
Tiešsaistē
Kopš: 10/03/2013
Ziņas: 604
Manīts: pirms 12 min

Par attālumiem Dubajā piekrītu- pirms braukšanas, paskatoties kartē, šķita, ka no viesnīcas līdz pludmalei viens pūtiens un tikpat līdz lielajiem debesskrāpjiem, bet realitātē tos gabalus staigāt kājām, turklāt vēl tajā karstumā, nu galīgi negribējās. Un patiešām pilsēta nav paredzēta kājāmgājējiem.

Tā kā bijām tikai 2 pilnas dienas, tad riktīgi "pa tūristu modei" izmantojām hop on-hop off busus, kas izvadā pa galvenajām vietām, lai vispār rastos priekšstats par pilsētu. Busa biļetes nav lētas tāpat kā visas tūristu atrakcijas, bet, no otras puses - vismaz samaksā un zini, ka papildus neviens ar naudas pieprasīšanu par jebko neuzbāzīsies. Šobrīd, esot Šrilankā, man tas pietrūkst. Nākamreiz, esot Dubajā domāšu par citiem transporta veidiem.

Tur, kur nebraucām ar busu, izmantojām taksi, jo ar mazu bērnu metro vai citu sabiedrisko izmēģināt negribējās. Jāsaka, ka dažbrīd brauciens ar taksi izmaksāja lētāk nekā ūdens pudele lielveikala kafejnīcā Smile

Dzīvojām Majestic Tower Hotel, cenas nemācēšu pateikt, jo maksāju paketē kopā ar daudzko citu, bet pie reception dzirdēju, ka kaut kādiem gribētājiem numuru piedāvāja par 123 $ par nakti. Lēti tas, protams, nav, bet viesnīcas līmenis salīdzinoši labs, brokastis arī pietiekoši bagātīgas.

Coletya
Lietotāja Coletya attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/03/2013
Ziņas: 650
Manīts: pirms 8 ned
Kur: CPH

Izskatās, ka tad taksi jāņem. Tik jārēķinās ar sastrēgumiem (?), lai nenokavētu nākamo lidojumu.

ievisija
Tiešsaistē
Kopš: 10/03/2013
Ziņas: 604
Manīts: pirms 12 min

Sastrēgumus izteiktus manīju tikai vakarpusē laikā no pussešiem līdz kādiem astoņiem-deviņiem.  Atkarīgs no tā, cikos reiss.

Coletya
Lietotāja Coletya attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/03/2013
Ziņas: 650
Manīts: pirms 8 ned
Kur: CPH

Nu jā, tā arī plānoju, ka tajā laikā labāk neriskēt.

Arī tajā Metro lapā rakstīja, ka no 16 labāk laicīgāk braukt. Pilns esot.

laba
Nav tiešsaistē
Kopš: 19/09/2011
Ziņas: 22
Manīts: pirms 1 d
Jūsu rezervācija
Viesnīcas informācija

 

Viesnīca Oasis Court Hotel Apartments
Adrese Khalid Bin Waleed (Bank Street), Bur Dubai
Dubai,
Apvienotie Arābu Emirāti
Tālrunis +971043322332
Fakss +97143975511
E-pasts Seltalawy [at] binzayed [dot] ae, sales [at] oasiscourt [dot] com
Tūrisma informācija -Lai apskatītu personificētus braukšanas norādījumus, lūdzu, ejiet uz http://www.booking.com/directions.lv.html?id=612999584
Jūsu rezervācijas informācija

 

Reģistrēšanās sestdiena, 2011. gada 12. novembris, reģistrēšanās 14:00 – 00:00
Izrakstīšanās sestdiena, 2011. gada 19. novembris, izrakstīšanās 12:00 – 13:00
Viesnīcas lapa http://www.booking.com/hotel/ae/oasis-court-apartments.html?aid=331511&label=postbooking_confemail
Daudzums
1 numurs
Kopējā numura cena AED 2940.00 Lūdzu, ievērojiet: papildus maksājumi (piemēram, par papildus gultu) nav iekļauti šajā cenā

Numurs 1, Divu guļamistabu dzīvoklis ar skatu uz baseinu - Iemaksa ir neatgriežama - Cenā iekļautas brokastis

Piedāvājumā ietilpst: - Privāts balkons ar skatu uz baseinu - Sagaidīšanas komplekts - Dienas laikraksts

priekš 4 personas

(stingri nesmēķētāju)

  • Iemaksa ir neatgriežama - Cenā iekļautas brokastis

 

Janochka
Tiešsaistē
Kopš: 18/10/2011
Ziņas: 733
Manīts: pirms 1 min

Pirms viesnīcas rezervācijas sākumā noskaidro par vīzām. Mēs tās pirkām caur Latvijas aģentūru, un vīzu taisa tikai kopā ar viesnīcu. Bet tas mums izmaksāja lētāk nekā vīza pa tiešo + viesnīcas rezervācija pašiem. Palikām pusi laika AbuDabi, pusi - Dubaijā. Abu Dabi viesnīcas būs lētākas, jo pilsētas nodoklis ir zemāks. Man arī Abu Dabi patika vairāk. Pārvietojamies ar taxi+sabiedriskais, transports ir lēts. Pārtika, restorāni man arī nelikās dārgi. Visas interesantākas vietas jau pieminētas augstāk.

keflavik
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/09/2012
Ziņas: 1349
Manīts: pirms 15 st

Neatrodu atbildi uz jautājumu: vai no Latvijas tūrisma aģentūras var paņemt 1 nakti + vīzu. Un pēc tam pārējās meklēt pats (jo vīza jau ir)?

Janochka - ja nav noslēpums, tad no kādas aģentūras ņēmi ? (varbūt arī uz cik ilgu laiku un kādā viesnīcā)?

ievisija
Tiešsaistē
Kopš: 10/03/2013
Ziņas: 604
Manīts: pirms 12 min

man vīzu taisīja Vanilla Travel, caur kuriem arī ņēmu viesnīcu.

zaza
Nav tiešsaistē
Kopš: 31/03/2009
Ziņas: 108
Manīts: pirms 2 d

Mēs vīzu taisījām un viesnīcas rezervējām Alida Tours. Pirms tam aptaujāju vairākas tūrfirmas, izvēlējos Alidu jo viņi piedāvāja viszemāko cenu vīzai (80 USD) un pietiekami plašu viesnīcu izvēli. Jautāju par iespēju nepirkt visnīcas visām naktīm, bet viņi kaut kā diplomātiski izvairījās no atbildes uz šo jautājumu Smile   Citām tūrfirmām prasības bija viesnīcas uz visām naktīm, bet bija, kas prasīja minimālais uz 3 naktīm, bet tad imigrācijas dienests varot kļūt aizdomīgs

Viesnīcu izvēlē mums galvenais kritērijs bija atrašanās vieta un pietiekami labas atsauksmes nevis lētākā cena. Abu Dhabi dzīvojām Centro Al Manhal (110 USD) viesnīca atradās 300 m no Al Wahda Mall un autoostas. Tālāk uz Dubaju braucām ar autobusu, tā ka līdz autobusam varējām aiziet kājām.

Dubajā- Suite Novotel Mall (158 USD)- blakus Mall of Emirates, pa vidu starp divām metro stacijām.

Elllucis
Nav tiešsaistē
Kopš: 27/01/2009
Ziņas: 48
Manīts: pirms 2 gadi

Ja kopumā uz vietas būsim 4 dienas, vai ir prātīgi mēģināt skatīt arī kaut ko ārpus Dubajas vai labāk vnk noorientēties tur? un kas būtu tas, ko būtu vērts redzēt tieši tur?
atvainojos, ka arī iespraucos tēmā ar saviem jautājumiem Smile

Janochka
Tiešsaistē
Kopš: 18/10/2011
Ziņas: 733
Manīts: pirms 1 min

Vīzu un viesnīcas ņēmām caur Ar-tur, viņiem bija laba izvēle un adekvātas cenas. Viesnīcas ņēmu uz visām dienām. Abu Dabi tā pati Centro al Manhal kā zaza Smile, ļoti patika, iesaku, Dubaijā - Marina Byblos (tuvu metro un pludmalei). 

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 3115
Manīts: pirms 1 d

 Indijas Tadžmahala cienītājiem būs iespēja pievienot vēl viena apskati! Šoreiz AAE, tikai nedaudz jāpaciešas! Emirātu naudas maisi u.c.investori tak nepievils?

 http://www.arabianindustry.com/construction/news/2015/dec/29/dubai-to-replicate-indias-taj-mahal-by-2018-5248360/#.VokYufl96Uk

AST;ONP;ADS;MIT;

Edzus
Nav tiešsaistē
Kopš: 01/07/2013
Ziņas: 2595
Manīts: pirms 3 st
Kur: RIX

Un tiem, kurus Tadžmahal īsti neuzrunāja, noderēs šī frāze: "It is not a replica… it is two times bigger than Taj Mahal"

Janochka
Tiešsaistē
Kopš: 18/10/2011
Ziņas: 733
Manīts: pirms 1 min

Abu Dabi solīja Luvras muzeju atvērt 2012. gadā, joprojām nav atvērts...

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 1863
Manīts: pirms 53 min

Janochka rakstīja:

Abu Dabi solīja Luvras muzeju atvērt 2012. gadā, joprojām nav atvērts...

Tagad gan viss notiek - Louvre

ievisija
Tiešsaistē
Kopš: 10/03/2013
Ziņas: 604
Manīts: pirms 12 min

Jā, Luvra jau gadu atklāta. Manuprāt, noteikti ir vērts apmeklēt!