Lūgums ieteikt viesnīcu/vai vismaz rajonu, kurā meklēt viesnīcu...ja ne centrs, tad kur? pie metro? pa 50-70EUR/nakts būtu optimāli
Nokļūšana no/uz Beauvais lidostu - ieteikumi...
Apskates objektu TOP (saprotu ka daudz ...un Eifelis) - bet katram pieredze dažāda, varbūt saņemu kādus labus ieteikumus, nianses un tml....
Apskates objektiem - Zvaigznē ir pieejams ceļvedis par Parīzi. Parīzē iespēju ir milzums un gaumes ir tik dažādas.
Bauvais lidosta - Parīze autobuss par 17 eiro vienā virzienā uz/no Porte Maillot. http://www.aeroportbeauvais.com/bus.php?lang=eng
Viesnīcu izvēle Parīzē ir ļoti plaša. Pēdējā laikā izvēlos TimHotel - to Parīzē ir daudz, nav pārāk dārgas un parasti brokastis arī ir iekļautas cenā.
Tādam budžetam noteikti ieteiktu meklēt caur airbnb. Tikko arī uz 3 dienām biju Parīzē, palikām gan pašā centrā pie Hotel de Ville/Parīzes Dievmātes katedrāles Le Marais rajonā (4th) diezgan plašā dzīvoklī par EUR120/nakts (noteikti gribējām savu virtuvi, lai varam izbaudīt sierus un saldumus), bet sapratu, ka rajonam īsti nozīmes nav. Galvenais - lai blakus/tuvu ir metro vai vilciens. Ar velo izbraukājām krustu šķērsu, nelikās, ka centrā būtu kāds nedrošs rajons. Tādai Parīzes sajūtai gan neieteiktu apmesties debesskrāpju rajonā La Defense, bet tā citādi visa Parīze ir kā mūsu klusais centrs. Es svārstījos starp Le Marais rajonu un St Germain (6.rajons), bet pabraukājot ar velo sapratu, ka abi labi. St Germain tāds klusāks, pilns ar mākslinieku veikaliem. Vasarā varbūt ir citādi, bet februārī mani pārsteidza cik tukšas ir Parīzes ielas un likās, ka tūristi aizbrauc tikai līdz Eifelim un līdz Luvrai. No rīta ap 9iem vispār pilnīgs pamirums. Ieteikumi:
- Noteikti ieteiktu izmantot Parīzes velo sistēmu Velib, ja patīk braukt ar velo. Par EUR1.7 var visu dienu braukāt, jo pirmās 30minūtes katram braucienam ir par velti un velo novietnes ir ļoti daudz. Ja ir velo, tad noteikti var paspēt vredzēt visu.
- Man ļoti patika izbrauciens ar velo līdz Louis Vuitton muzejam (Fondation Louis Vuitton) gar Buloņas mežu.
- Parīzē jāēd siers, konditoreja un šokolāde. Pirms brauciena uzgāju kāda amerikāņu pavāra blogu http://www.davidlebovitz.com, kurā atradu ļoti daudz informācijas tieši par kulinārajiem baudījumiem Parīzē. Pilnīgi noteikti ieteiktu maršrutā iekļaut Parīzes senāko konditoreju Stohrer (51 Rue Montorgueil), kura darbojas kopš 1730.gada un tās īpašnieks bija Luija XV šefpavārs. Tur var nopirkt izcilu citrona tarti (tarte du citron), Mont-Blanc (kuram virsū tādi kā spageti makaroni, kas gatavoti no kastaņiem un, protams, visādi ekleri. Es gan ikdienā cenšos no šī visa izvairīties, bet, tie saldumi bija tiešām dievīgi. Un man likās, ka bagete taču visur ir bagete. Parīzē sapratu, ka arī to var sabojāt, gadījās nopirkt arī tādu, tāpēc pārējās reizes pieturējos pie ieteikumiem. Uz šīs pašas ielas ir daudz mazo siera un vīna veikaliņu, tomēr pirkumus ieteikums neatstāt uz vakaru, jo tad tur viss ir slēgts. Labākā šokolāde Parīzē esot A l`Etoile d`Or (30Rue Pierre Fontaine 9th), tā ir pa ceļam uz Mouling Rouge. Tā kā sagadījās iet tieši garām, noprovējām un varu apstiprināt - tiešām gardi. Veikaliņa īpašniece ir ļoti kolorīta sieviete gados, kura vienmēr sastopama aiz letes, skotu svārciņiem mugurā un matiem sapītiem 2 bizēs. Runā gan tikai franciski, tā kā komunikācija nesanāca, toties bija vien darbiniece, kura runāja arī angliski.
- ļoti patika iela/tirgus Rue Cler netālu no Eifeļa torņa. Tur arī dažādi mazi siera/augļu/vīna/grāmatu veikaliņi, bet īpaši iesaku iestādījumu ar nosaukumu Davoli. Tas ir viens no maziem gaļas un citu ēdienu/delikatešu veikaliņiem, kur tirgo daudz un dažādu gatavu pārtiku. Vietējie stāv garās rindās un trauciņos nes uz mājām, mēs palūdzām, lai mums uzservē turpat uz ielas. Ļoti gardi un nedārgi. Piedāvājums visu laiku mainās. Pirmajā dienā 2atā paēdām par EUR13, bija tik garšīgi, ka atgriezāmies arī otrajā dienā. Tad gan izvēlējāmies gaļu no dārgā gala un uz abiem sanākca ap EUR22, bet tiešām kārtīgas pusdienas.
- tēju jādzer mājās. Tā kā bijām februārī, no rītiem vēl bija auksti, gadījās ieiet kafejnīcā/bārā, kur ptēja maksāja EUR6.50/gabalā.
- top objekti jāapskata no rīta kad tajos ir maz cilvēku. Pārējā pilsēta ir tukša arī pa dienu.
Lai izdodas!
Mēs arī caur airbnb par 100EUR/nakts dzīvojām apartamentos netālu Radio France - Maison de la radi
Brokastīs skrēju pēc kruasāniem uz tuvāko maiznīcu, vakarā tuvākajos veikaliņos augļi, siers, vīns vai ļoti labs seafood retorāns. Esmu dzīvojis arī citur apartamentos, bet tieši Parīzē tie iederās vislabāk.
Daudz jauku ieteikumu Debesmannas komentārā, bet par rajonu (ka tam īsti nozīmes nav) tomēr negribētu piekrist. Nav obligāti jādzīvo centrā, bet nevajadzētu izvēlēties arī galīgus imigrantu / musulmaņu / nēģeru rajonus. Tad Parīzes apmeklējums var sanākt diezgan depresīvs.
Viesnīcas ieteikumam vismaz cilvēku skaits būtu jāzina. No savas pieredzes varu ieteikt https://www.airbnb.com/rooms/506135: ļoti 'parīzisks' mājoklis, tuvu pie metro, līdz Monmartrai 10 min kājām.
TOP objekti man mazliet specifiski: Kanalizācijas muzejs (strādājošā kloākā ar visām žurkām), Musée des arts et métiers: aparātu oriģināli, ar kuriem izdarīti daudzi zinātnes fundamentālie atklājumi, svaru un mēru etaloni, pirmās fabriku mašīnas, u.t.t.
Daudz jauku ieteikumu Debesmannas komentārā, bet par rajonu (ka tam īsti nozīmes nav) tomēr negribētu piekrist. Nav obligāti jādzīvo centrā, bet nevajadzētu izvēlēties arī galīgus imigrantu / musulmaņu / nēģeru rajonus. Tad Parīzes apmeklējums var sanākt diezgan depresīvs.
Varbūt tie sliktie rajoni ir tālāk no centra, jo kaut kur jau tie droši vien ir . Mēs visvairāk braukājām pa 1-10o rajonu + Buloņas mežs nedaudz. Pa dienu nekas neliecināja par nelabvēlīgas publikas klātbūtni. Policisti pa 3 uz katra stūra.
Laikos, kad viesnīcas cena Parīzē bija ~1/3 no manas mēnešalgas, gulējām pie Buloņas meža ielas malā mašīnā. Pienāca žandarmi, modināja, teica lai braucot prom. Bet tā kā gribējām dzirdēt arī motivāciju, šie skaidroja, ka vispār drīkstot palikt atpūsties, tikai šeit esot 'big danger'. Pēcāk atstiepa arī kādu brošūru, no kuras varēja saprast, ka tieši tur esot geju prostitūtu tusa vieta. Nu, mums netraucēja, nevienu neredzējām.
Paldies par informāciju, ļoooti viss noder! Īpaši Debesmanna par interesanto aprakstu un ieteikumiem!!! Gaidu vēl
Vai rezervēt un apmaksāt apartamentu caur www.airbnb.com un www.vrbo.com - droši? Meklēju 2 cilvēkiem, saproti, ka 4 naktis ap 300 eur var atrast tīri ok.
Apmaksāt droši, rezervēt - neliels risks, ka var neapstiprināt un atteikt. Jālasa atsauksmes par hostu. Tepat ceļakājā arī par pieredzi ar airbnb var pietiekami daudz atrast, lai nesāktu no jauna rakstīt. Ja izmanto servisu pirmo reizi, ieteicams pievienoties stafetei: www.celakaja.lv/forumi/airbnb-atlaizu-stafete-25-25-usd
ok
Par rajoniem, ko labāk neizvelēties — ap Nord staciju var iet daudzus kvartālus un domāt, ka atrodies kādā Āfrikas valstiņā. Par citiem rajoniem mazāk zinu. Presei patīk pārspīlēt un taisīt ažiotāžu par Parīzes "no-go" zonām. Oficiālajām iestādēm savukārt patīk pārspīlēt otrā virzienā un stāstīt, ka viss ir vislabakajā kārtībā, kas arī nav gluži taisnība.
Francijas valdība ir publicējusi kartes ar smalki nosauktiem 'jūtīgajiem rajoniem' – zones urbaines sensibles. Parīzē tādi ir atzīmēti deviņi. Tajos dzīvošana visticamāk būs neomulīga.
Francijas valdība ir publicējusi kartes ar smalki nosauktiem 'jūtīgajiem rajoniem' – zones urbaines sensibles. Parīzē tādi ir atzīmēti deviņi. Tajos dzīvošana visticamāk būs neomulīga.
OMG, viņiem tur tās ''sensitīvās'' zonas pa visu valsti simtos mērāmas! Turklāt izbrīna tas, ka tādas ir arī pavisam mazās pilsētēlēs.
Kaut kā negribētos piedzīvot Latvijā pienākam tādus laikus.
P.S. Kā jau pie francūžiem, klātpieliktā karte ir gandrīz nekam nederīga - to nevar ne samazināt, ne palielināt, lai saprastu, kur īsti attiecīgais rajons atrodas pilsētas kontekstā.
Galvenais taču tomēr ir, lai no apmešanās vietas pa logu redzams Eifelis, nu kā visos seriālos un filmās ) man patika.
Hoteli "ar dzīvniekiem" par šādu summu var Parīzē dabūt, visvieglāk laikam Monmartrā Citādāk budžets 100-150 ir skarbajai realitātei atbilstošāks.
No savas pieredzes palika sajūta, ka Parīzes centrālā daļa ir relatīvi droša, šausmu stāsti jau galvenokārt par betona piepilsētām. Pat staciju apkārtne man tik melna nelikās (vakariņoju mazā restorāniņā bulvāra šķērsieliņā netālu no Nord un tur bija praktiski tikai "aborigēni", nekādas krāsainības), bet tiesa, īpaši pa šiem rajoniem neklaiņoju.
Par transportēšanos - ja pārvietoties no viena punkta uz otru (lidosta-Parīze-lidosta), tad šatls un nekādu noviržu. Ja ar piedzīvojumiem - tad ar busu uz vietējo staciju uzmetot aci arī pilsētiņai un tālāk ar vilcienu. Laikam par tagadējo šatla cenu būs lētāk, laiks ceļā arī vairāk.
Parīzes centrālā daļa ir tik relatīvi neliela (pašam bija pārsteigums), ka izstaigājama arī ar kājām, kur nu, ja vēl augstāk pieminēto velo paņem (priecē, ka arī Parīzē tas gandrīz bezmaksas, ja saprātīgi lieto).
Ar augstāk minētajām labajām un sliktajām bagetēm pieredzes nav, bet par kruasāniem varu teikt tikai to, ka tie, kas ar šādu nosaukumu tirgojas te, ir absolūti cits produkts un pat netuvojas franču izstrādājumam, arī pārsteigums sev.
jā, Monmartrā būs vislētākās viesnīcas, bet rajons tiešām nav labākais. Īpaši ja plāno vēlu staigāt un atgriezties. 50-70 eur diviem manuprāt nav reāli. Jau iepriekš biju ieteikusi izmantot groupon saitus - piemēram vācu groupon.de ir daudz Parīzes viesnīcu, arī zem 100 eur, pati arī izmantoju.
Jā, izskatās, ka dzīvošana vidēju jārēķina pa 100eur/nakts - ne pats lētākais un ne tuvu dārgākajam, bet kko atrast vismaz var ap centru domāju labākais variants būs neliels apartaments ar balkoniņu
Kā ar Luvras apmeklējumu - tur noteikti paies vesela diena?
Skatoties ko grib redzēt Luvrā - pat visā dienā apskatīt visu nav iespējams. Ievēro, darba laikus un brīvo pirmo mēneša svetdienu: http://www.louvre.fr/en/hours-admission 2 dienas nedēļā strādā līdz 21.45 - mēs gājām tieši tad pēcpusdienā, bija ok.
Tas tiešām ļoti atkarīgs no tā, ko grib redzēt. Ja tikai Monu Lizu, tad pietiks ar 20 min. Es Luvrā pirmoreiz pavadīju nedēļu.
Tas tiešām ļoti atkarīgs no tā, ko grib redzēt. Ja tikai Monu Lizu, tad pietiks ar 20 min. Es Luvrā pirmoreiz pavadīju nedēļu.
Līdzjūtības...
Klasiskai pastaigai pa Luvru vajagot 6 minūtes. Mūsdienās gan pat rinda pie garderobes ir ilgāka. Nemaz nerunājot par pūli pie Līzes.
Kā ar Luvras apmeklējumu - tur noteikti paies vesela diena?
Kas šī par pieticību, tur ar mēnesi var nepietikt. Es gan biju tikai dažas stundas, bet arī bez neliela kopiespaida un Lizas neko vairāk neguvu. Iespaids (skudriņas pa muguru) bija no Nīkes statujas. No Lizas drīzāk tradicionālā vilšanās, ka bilde tik maziņa. Pēc Ermitāžas u.c. caru mitekļiem Luvra gan tādas lauku sētas iespaidu atstāja, norakstīju gan uz to, ka šī pils kādus gadsimtus vecāka par Ziemas pili.
Vismaz agrāk normāls un nedārgs rajons dzīvošanai bija apmēram starp Triumfa arku un Trocadero vaikautkātā. Latīņu kvartālu arī nevajag atmest.
Varu padalīties ar mūsu naktsmājām Parīzē, Monmartras rajonā; https://www.airbnb.com/rooms/1193966 Mums patika ļoooti, ļooti. Ideāls variants ģimenei vai draugu kompānijai līdz 5 cilvēki. Bildēs mazliet drūms, bet dzīvē ļoti mājīgs un stilīgs dzīvoklītis. Saimnieces gan itālietes, bet ļoti laipnas un viesmīlīgas, sagaida, visu izrāda, sagatavojušas par ielaminētus bukletus ar tuvākajā apkaimē labākajām kafe, veikaliem, bulangerie utt. Slēgts pagalms, 10 min metro, blakus ielas tirdziņš, kur pirkām svaigas garneles un ēdām pilnas mutes
Dzīvokļa izmaksas: 3 naktis 480Eur, tā kā bijām 2 ģimenes, tad attiecīgi ģimenei: 240Eur, bijām pagājušā gada martā!
Par rajonu: apkārtnē, kur dzīvojām, sajūtas bija, ka esam vienīgie tūristi rajonā, visi vietējie ar savām ikdienas gaitām.
Kad plānojām, bija skaidrs, ka gribam redzēt visas must see standarta vietiņas, kā izrādās Parīzi ļoti labi var izstaigāt kājām, visi objekti ir gana tuvu viens otram.
Mēs gan bijām nopirkuši Hop on, hop of autobusa biļetes 2 dienām, izbraukājām visus autobusa maršrutus + izmatojām šo busu arī kā sabiedrisko transportu!
Runājot par cilvēku masām pie ieejas Eifelī un Luvrā, laikam jāsaka, ka mums ļoti veicās (to gan var attiecināt uz visu ceļojuma laiku, jo viss notika un sakārtojās plūstoši, iztikām bez lieka stresa), jo ne pie Luvras, ne Eifeļa rindu nebija vispār!!! Kaut paziņas, kas bija bijuši pirms mums un citi, kas bija bijuši pēc, spļaudijās par cilvēku masām un rindām! Eifelī, mes gan bijām jau onlinā nopirkuši biļeti uz konkrētu laiku, ar visu to, ka cilvēku pie ieejas nebija nemaz, mūs ātrāk par norādīto laiku iekšā nelaida, nācās vēl pusstundu gaidīt. Kaut ar mākslu esmu uz Jūs un ceļojumos nekad neapmeklēju mākslas muzejus, un arī šoreiz nelabprāt gribējās iet iekšā Luvrā, taču pateicoties tam, ka rindu nebija vispār (ja būtu rinda un būtu jāgaida 2h, noteikti iekšā neietu) muzejā gājām un teikšu tā, ne kapeikas nenožēloju un iesaku visiem, man patika ļoti, Luvrā pavadījām 4h, kaut pirms tam domāju, ko tie cilvēki tur 5h var darīt?!?
Rezumē: Parīze ir lieliska vieta īsajām brīvdienām, daudz ko redzēt un baudīt! Labprāt aizbrauktu vēlreiz!
P.s. Lidojums: ar Luxexpress Rīga-Viļņa, ar Ryanair Viļņa-Parīze, atpakaļ pa tiešo ar Wizzair Parīze-Rīga, kopējās izmaksas vienm cilvēkam ap 115 Eur
paldies visiem par informāciju, viss noder!!!
es nopirku biļeti ar Ryaner - 2 pers = 110 EUR, + am stāvvieta 5 dienām = 20 EUR + degviela ap 30 EUR = 160 EUR/2 pers = 80 EUR=1 personai
vai kāds esiet apmeklējis šovu: https://www.lido.fr/ - vakardien nopirku biļetes, it kā ļoti slavē, moulin rouge - gan dārgi, skatījos...
vēl jautājums par airbnb.com - skatos, ka daži dzīvokļi prasa visādas drošības naudas, citi nē....kā tad fiziski šī nauda tiek -rezervēta? uz konta?
par Luvru/eifeli/hop on - vai ir atšķirība, ja biļetes tiek nopirktas i-netā -tas rindu procesu paātrina, vai nē?
vēl jautājums par airbnb.com - skatos, ka daži dzīvokļi prasa visādas drošības naudas, citi nē....kā tad fiziski šī nauda tiek -rezervēta? uz konta?
par Luvru/eifeli/hop on - vai ir atšķirība, ja biļetes tiek nopirktas i-netā -tas rindu procesu paātrina, vai nē?
Par Airbnb: visu naudu rezervē uzreiz, kā nobuko dzīvokli, reāli no konta noņem tad, kad esi jau atgriezies mājās un airbnb devis ziņu no sevis, ka viss bija ok un dzīvokļa saimnieks nav bijis krāpnieks utt. (ja pareizi atceros)
Par online biļetēm: process paātrinās par to, laiku ko būtu jāstāv, lai pie biļetes vispār tiktu (cilvēku masu gadījumos runa iet par 2h), onlinā pirktām biļetēm, vismaz Eifelī, ir atsevišķa ieeja, bet lai ar liftu uzbrauktu uz pašu augšu tik un tā jāstāv rindā! Luvrā arī bija blakus atsevišķa ieeja izredzētajiem, bet nemāku teikt vai tur varēja iet ar online pirktām biļetēm, jo no sākuma rinda ir lai izietu drošības pārbaudi, kases ir jau iekšā un kā jau teicu mums rindu nebija vispār!
Hop on/of busam nekādu priekšrocību nav, ja bus pilns jāgaida nākamais. Mēs izmantojām šo: city-discovery.com
Man Luvrā rinda bija tikai augšā pie ieejas piramīdā (kad gāju ārā pa pazemi, tur rindu vispār neatceros redzējis), bet kustējās visai ātri. Biļeti pirku automātā, kur rinda bija daži cilvēki priekšā. Toties uz d`Orsay rinda galīgi neuzrunāja, kādu pusstundu tur apkārtnē grozījos un neradās sajūta, ka būtu notikusi kāda virzība uz priekšu.
Man par Parīzes dzīvokli airbnb naudu noņēma uzreiz pēc rezervēšanas. Drošības nauda aprakstā bija minēta, bet reāli netika ņemta. Vari uzrakstīt jautājumu izīrētājam.
Par rindām - to Tev neviens nepateiks, jo cilvēku plūsma tur dažāda. Mēs uz eifeli pirkām biļetes iepriekš, uz vietas bija garas rindas, tā kā mūsu gadījumā tas noteikti bija vajadzīgs.
Uz Luvru tikām bez rindas - ka jau rakstīju gājām pēcpusdienā garajā darba dienā, uz Eifeli stāvējām ap 40 minūtēm bet netikām pašā augšā - bija pārpildīts un nelaida, uz d'Orsay muzeju stāvējām ap 1.5 stundu.
Vai pareizi saprotu, ka uz Beauvais lidostu schedule buss pienāk/attiet no Palais des Congres apkārtnē...un izbraukt uz lidostu vajadzētu ~3,5 h pims izlidošanas laika?
Porte Maillot. Autobusu pietura ir apmēram pretī Concorde la Fayette augstceltnei. Apmēram pusotra stunda ceļā un 2 h, kā jau pienākas, būt lidostā pirms reisa.