13 dienas pagarinot vasaru (Agadira, Marakeša un apkārtne)

7 atbildes [Pēdējā ziņa]
erixniko24
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/09/2010
Ziņas: 132
Manīts: pirms 4 ned

Tā kā Latvijā sākās rudens un gribējās katkur uz siltām zemēm aizbraukt. Tad šoreiz izvēlējāmies Maroku. It īpaši ka tur var aizlidot ar Ryanairu un salīdzinoši lēti.  Lidojums bij paredzēts turp caur Briseli uz Agadiru un atpakaļ no Marakešas caur Milānu uz Viļņu

Lidojuma izmaksas ir aptuveni 130 ls uz cilvēku ( varēja jau lētāk bet tad jāpaliek pa nakti kādā no Eiropas pilsētām kas drošvien izmaksātu vairāk)

Tad nu apraksts:

  Lidojums uz Briseli (charleroj) bij ar ryanareru un tur nākamais lidojums pēc 1h 20 min uz agadiru.

  Tad nu tur mēs atri atradām transfēr durvis un tikām pa taisno uz Geitiem ( cik iepriekš te lasīju tad ejot visu procedūru apkārt varētu ar nepaspēt uz nākamo reisu.  Tālāk ar ryanairu uz Agadiru.. Tad nu 11 no rīta izbraucam no Rigas un jau 18:00 jau bijām Agadiras lidostā.

  Tālāk bij plāns neizmantot taksi kas maksā 200 Dirhamus ( 20 euro) bet ar vietējo autobusu 22  ( atradu internetā ka tur itkā var aizbraukt) . Protams dzīvē viss savādāk. Izejot no lidostas atradām pieturu kur varētu piestāt autobusi. Bet protams numurs uz stabiņa bij savādāks (37) un protams nebij zināms kad viņš brauks un vai vispār būs . Bet mazliet pagaidot mums pa izbrīnu piestāja vecss mersedess un ar Latviešu numuriem.. Kā izrādījās viņi marokā nodarbojas ar tūrismu un tieši no tā paša reisa bij sagaidījuši vēl kādu ceļotāju no Latvijas ( www.avanturisti.lv) . Liels palides viņiem par bezmaksas nogādāšanu hotelī + vēl vietējā lielveikala apmeklēšanu . Jo savādāk būtu jāņem vietējie takši kas gan jau maksātu daudz vairāk.

Viesnīcu ņēmām uz 9 dienām Agadirā ( 3 zvaigznītes izmaksas 2viem cilvēkiem 200 euro ar brokastīm). Atradās viesnīca pilsētas centrā otrajā līnijā no okeāna.

  Pa šīm 9 dienā tad doma bij izmantot vietējās tūrfimas ( līdzīgi tur ir kā Ēģiptē , Turcijā, Tunisijā ucc..)

Cenas : 

  1. Legzīra  ( 190 km attalumā) izmaksāja 35 euro no cilvēka ar iekļautām pusdienām.  Šo objektu ieteiktu apskatei. Ļoti skaistas klintis un pārējie objekti ( braucām krievu grupā)
  2. Māasa parks ar dzipiem  : 30 Euro ar pusdienām.  Ja nau ko darīt var aizbraukt bet īpaši nekā interesanta nebija ( ņēmām pie angļu grupas bet protams puse franči līdz ar to vairāk tika stāstīts franču valodā L )
  3. Essueira :  25 euro bez pusdienām .. Vērts aizbraukt pa mazām naudiņām . Skaists ceļš gar okeānu + tik daudz redzētas bildēs kazas kokos J + pilsēta diezgan skaista

Vēl bija doma aizbraukt uz ūdens kaskādēm kaukur netālu bet cik sapratu tad tur dēļ karstuma viss izžuvis un nepiedāvāja ekskursijas kā arī lasīju par 2dienu ekskursijām uz Sahāras tuksnesi . Tad nu tur ar nebij nekāds izvēles ( ja grib pa 200 euro protams visu var). Ja neīrē auto un grib apskatīt apkārtni tad no Agadīrā neiteiktu ilgi uzturēties . Labāk uz Marakešu. 

   Brīvajās dienās izmantojām protams pludmales kas ir ļoti platas un drošas. 

Vēl ieteiktu aizbraukt ar vietējo autobusu uz netālo Taghazaout (7 dirhami) un atpakaļ nojiet kādu gabalu ar kājām ( nogājām 6 km bet līdz agadirai 20 km)

Protams arī pati sērfošana marokā ar skaistajiem viļņiem. Tad Taghazaut vai tuvāk kautkur agadiras virzienā ir pietiekoši lēti + lielāki viļņi nekā paša pilsētā ( izmaksas dēlis + kostīms 15 euro visa diena instruktors 2 h 20 euro) gadirā prasa pa dēli 10 euro uz stundu.

Vēl par dzīvošanu Agadirā: Ja nav viesnīcā vakariņas var izmantot vietējos restorāniņus . Cenas draudzīgas diezgan: Piem: zupa + otrais + saldai un tēja = 55 dirhami.  Protams pludmales promenādē  jārēķinās x2 un vairāk. Alkoholu vislētāk pirkt kautkādus vīnus ( franču lielveikalā 1,5 L sarkanvīns maksā 48 dirhami. Alus gan dārgs ap 15 un uz augšu pa bundžiņu)

TakšiPettit pa pilsētu izmaksā pēc skaitītāja ( neatceros cik bet lēti ļoti) kā arī pilsētas autobusi ar pa kapeikām

Tālā pēc 9 dienām agadīra plāns bij braukt 5 dienas pavadīt Marakešā un no turienes apmeklēt kādus tūrisma objektus

  Braucām ar autobusu ( Supratours cena  10 euro vienam cilvēkam , ilgums 3 h)  Biļeti pirkām pāris diens iepriekš
  Tad nu tur paņēmām viesnīcu uz 5 dienām ( izmaksas 3 zvaigznītes 60 Ls uz diviem ar brokastīm)

Eksursijas piedāvā uz katra stūra cenas ko izmantojām:
1.  Ūdenskritums Ouzout (160 km)  :  25 euro bez pusdienām. Tās viņi peved savā ēstuvē un izmaksas ap 10 euro no cilvēka par 3 ēdiniem. Protams var ņemt savus ēdienus līdzi un neēst kafēnīcā

Ūdenskritums ļoti skaists un vērts aizbraukt plus nav tikai apskate bet arī pastaiga 3 h garumā pa taciņām

2.  Quarzazate (200 km attalumā)  : 30 euro ved pāri visiem atlasa kalniem, līdz ar to baudāms ceļš un galā maza veco laiku pilsētiņa . Kuru var redzēt daudzās filmās ( gladiators, game of throne ucc..) Par ēšanu tas pats variants kas iepriekšējā ekskursijā

Vēl piedāvāja ekskursijas uz 2-3 dienām gan uz tuksnesi gan uzkāpt kalnā ( 4160m.v.j.l.). Cik saprotu katru dienu viņas notiek.

Pašā Marakešā pa 2vām dienām nav īsti vairāk ko darīt . Jo ārā tomēr pieturās temperatŗa pie 35 un vairāk grādi tapēc karsti.  Par medīnu runājot . Tad bez kartes vai vietējo palīdzības grūti ko atrast. Tapēc labāk ņemt kādu vietējo gidu par samaksu vai kā mēs darījām nopirkām karti ar tūristu taciņām kuras aizved pie visiem objektiem un staigājot uz katra stūra sazīmētas bultiņas kur iet ucc..

Ēšana Marakešā mazliet dārgāka nekā Agadirā ( vai arī nemākam kaulēties) unpārvietošanās ardārgāka ar takšiem. 

Atpakaļ lidojums no Marakešas uz Milānu ar Ryanair. Tad 2 h gaidīšana un tālāk ar Wizair uz viļņu no kuras ar Simpl Express uz Rīgu

Izmaksas vienam cilvēkam uz 13 dienām visu ieskaitot mums sanāca aptuveni 500 Ls

Ja kādi vēl jautājumi tad centīšos atbildēt Smile

Viestursp1
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/02/2013
Ziņas: 8601
Manīts: pirms 2 st

Fantastiski paveicās ar tiem nesavienotajiem lidojumiem, ja tik vien bija starpā kā 1 st.20 min. un 2 st. Es parasti tik īsus starplaikus starp nesavienotajiem LOW COST airlines reisiem netaisu (kopš Skavstā nokavēju RIX reisu). Sevišķi stulbi, ja gadās turpceļā nokavēt nesavienoto lidojumu. Ir mazāk noslogoti virzieni, kuros RYANAIR un WIZZAIR lido vien 2-3 reizes nedēļā.

erixniko24
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/09/2010
Ziņas: 132
Manīts: pirms 4 ned

NU jā es ar liakam nākamreiz sākot no 2 h strapību. Jo turp ceļā bij stresiņš...

Viestursp1
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/02/2013
Ziņas: 8601
Manīts: pirms 2 st

Ar tām divām stundām arī tā ir, kā ir. Par provi RIX- Skavsta bieži vien nezin kāpēc kavējas par 1-1,5 stundām, lai gan attālums mazs. Vispretīgākais ir tad, ja nākamais lidojuma posms ar RYANAIR vai WIZZAIR nav katru dienu.Tad praktiski nojūk visa ceļojuma konstrukcija un plāni jāmaina. Manam puikam tieši tāpēc, ka Dublinai bija atstātas tikai nepilnas 2 stundas starp lidojumiem, Tenerifes brauciens izmaksāja ap 800 Ls (dārgāk nekā ar aģentūru). Sākotnējā doma gan bija ietaupīt. Te viens foruma dalībnieks arī samaksājis liekus 850 latus par jaunām aviobiļetēm no Londonas 4 personām tai pašā dienā, jo bija starp nesavienotajiem lidojumiem atstājis ļoti īsu spraugu (ap 2 stundām) un nokavēja paredzēto reisu uz RIX.

andris1
Lietotāja andris1 attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/07/2009
Ziņas: 2710
Manīts: pirms 4 ned
Kur: RIX

Cik silts/auksts ūdens bija okeānā? Kad bijām decembrī Kasablankā - gaiss +28, okeānā viļņi (bērnus labāk nelaist), ūdens ap 17-18 grādiem.

erixniko24
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/09/2010
Ziņas: 132
Manīts: pirms 4 ned

Visas dienas saulains. Agadira diegan silts virs 20 toc tik nez precizi.. Mierigi varēja sēdet ūdenī un nelīst ārā.. Ne tā kā latvijā

Gaisa temperatūra virs 30 grādiem agadirā un Marakešā gan karsts .

andris1
Lietotāja andris1 attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/07/2009
Ziņas: 2710
Manīts: pirms 4 ned
Kur: RIX

kad īsti biji? ...septembris, oktobris?

erixniko24
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/09/2010
Ziņas: 132
Manīts: pirms 4 ned

Tiko paris dienas atpakal. No 4 lidz 17 oktobrim