Varbūt te ir kāds sēņu speciālists? Man dārzā izauguši četri šitādi te, gribētos nogaršot:
Jā, ir.
Izskatās gan nevis pēc parastajiem (tie ir brūnīgāki un apaļāki, arī lielāki, aug dārzos, parkos, kur ir lapu koki), bet smailajiem (mazāki, aug mežmalās, augšanai nav obligāti vajadzīgi lapu koki, parādās ātrāk par parastajiem). Angliski šie ir tie, kas saucas "black morel".
Ēdami un garšīgi ir visi. Es viņus nevāru (lāčpurnu apvārīšana tiek ieteikta tikai Latvijas sēņu lapās; nekur citur Eiropā un pasaulē viņus nevāra, un arī pie mums vārīšanu iesaka, šķiet, galvenokārt tāpēc, ka ir cilvēki, kas ar lāčpurniem jauc bisītes, bet tās gan ir jāvāra), vien apcepu, tāpat kā baravikas vai gailenes (vai rudmieses, vai saulsardzenes, vai dažas bērzlapju sugas, vai smiltenes (tās gan tagad skaitās, ķipa, indīgas), vai atmatenes, vai citas sēnes, kuras nav obligāti jāvāra).
Principā lāčpurnus točna ne ar vienu citu sēni sajaukt nav iespējams. Bisītes ir krunkainas, lāčpurniem ir šūnas - atšķirība ir milzīga.
Jā, paldies,manā apkaimē lapu koku nav, tikai priedes.
http://www.senes.lv/taxons/morchella.htm
Izskatās, ka vai nu smailais, vai augstais, sākumā padomāju par pēdējo, bet pēc cepurītes un kātiņa proporcijām spriežot, tomēr vairāk velk uz smailo. Par izmēriem grūti spriest, jo nezinu, cik lieli tie parasti izaug. Pirmajā bildē redzamais ir paliels, varbūt jau drusku pāraudzis, pārējie trīs varētu būt līdz 10 cm augstumā. Prasīšu sievai šodien pusdienās.
Angliskā Wikipedia gan drusku sapinās, un neiesaka ēst nevārītus, bet pēdējā rindkopā vispār neiesaka ēst. Nezinu gan, priekš kam tur minēts mikroskops:
Morels contain small amounts of hydrazine[22] toxins or an unknown toxin that are destroyed through cooking, (the presence of hydrazine is controversial since there are no primary references of hydrazine having been detected in the species), so morel mushrooms should never be eaten raw.[23] It has been reported that even cooked morels can sometimes cause mild intoxication symptoms when consumed with alcohol.[24]
This mushroom should not be eaten as it causes gastrointestinal disorder and cannot easily be identified without a microscope.
Mazie trīs ir 7-8 cm gari, lielais izaudzis 17 cm. Pēdējais laikam drusku pāraudzis, tam ir tāda kā voblas smaka; mazajiem nekādas smakas nav. Bet ceru, ka ēst var visus!
Tas lielais tad varētu būt augstais, viņi ir baigi līdzīgi. To, kam ir voblas smaka, es Tavā vietā neēstu, jo vispār viņiem ir jāsmaržo patīkami. Tā kā drusku pēc zemes, drusku tā sēnīgi.
Domāju, ka lielais bija drusku pāraudzis un sācis izdalīt sporas, tāpēc arī tam izteiktāka smaka. Apēdām visus, tā jau tur maz bija. Ja nu vairs neparādos, lūdzu norakstīt uz Covid-19 upuriem ...
Bet jā, laikam divas dažādas sugas, jo lasīju, ka smailais ir līdz 8 cm, kas kā reizi atbilst tiem mazajiem, bet augstais var izaugt līdz pat 20 cm (manējam bija 17).
Un kādi iespaidi?
Normālas sēnes, nav, protams, aromātiskas kā baravikas, bet garšīgākas par vienu otru "prasto" sēni. Plus vēl tas, ka dabūjamas svaigas pavasarī.
Bet šis ir briesmīgi, ka jāēd nepazīstamas sēnes, lai izdzīvotu... Velna covid...
Nākošie būs visi dārzā atrodamie gliemeži. Un varžu kājiņas jau arī skaitās delikateses.
Orsons sakārdināja ar savām sēnēm, ieskrēju es arī mežā...
Nu, lūk, smailie ir apmēram šāda lieluma. Tas, kas bija stipri lielāks, noteikti ir augstais.
Parastie būs kādu nedēļu vēlāk.
Proper! Ēd savus griķus un daudz neizrunājies!
Brīnums, ka sēņu eksperte Aringa te vēl nav kaut ko gudru ierakstījusi.
Eiropā vispār viņi ir padārgi. Pie mums gan netirgo vispār, jo neesot tik daudz, lai būtu jēga tirgot.
Orsons sakārdināja ar savām sēnēm, ieskrēju es arī mežā...
Nu, lūk, smailie ir apmēram šāda lieluma. Tas, kas bija stipri lielāks, noteikti ir augstais.
Parastie būs kādu nedēļu vēlāk.
Kur ir tas mežs, kur tā var ieskriet un atrast ? Vispār jau viņi diezgan reti skaitās, cik saprotu.
Man liekas, ka vismaz Latvijā smailie nav tik ļoti reti, kā par viņiem raksta
Šonedēļ sanāca aizbraukt uz dzimto Liepājas pusi. Un tad nu pa radio Kurzeme dzirdēju ziņās vairākas reizes, ka Igaunijā, laikam dabas muzejs ir uztaisījis virtuālo pavasara sēņu izstādi, kur izklāsta par visādām pavasara sēnēm Igaunijā. Es gan parakājoties interneta dzīles neko tādu neatradu, bet varbūt mūs pavasara sēņu mīļiem tā būtu noderīga informācija. Vislabāk man patika info, ka esot sēnes kas augot uz čiekuriem un ir ēdamas.
Labāk 1/2 pudele ruma, nekā igauņu murķeļi:)
https://www.loodusmuuseum.ee/ru/kevadseened
Tur ir par čiekuriem ar! Vakars pie Emajogi! Strobilurus Esculentus!!!
Pa kreisi ir daudz un dažādas. Lūdzu izvēlieties tās, kur naža un dakšiņas atzīme. Negribētos, ka pazūd ceļojumu korespondenti:)
Nu jā. Man kļūda bija kad sāka likties, ka Igauņu valoda man jau ir tuva Vajadzēja provēt krieviski
Hmmm...apskatot bildes, sieva teica, ka šie izstrādājumi esot ķēves pupi.
Muļķības, nav tie nekādi ķēvpupi. Ķēvpupiem apakša nav pieaugusi pie kātiņa un krokojums ir vairāk krunkains, nevis šūnains. Ja paņem acis rokā un apskatās, tad var redzēt, ka bildēs esošajiem lāčpurniem (īpaši vienam manā bildē, citiem varbūt nav tik redzami) cepurītes apakša ir saaugusi ar kātiņu.
Foto, kur ķēvpups salikts kopā ar lāčpurnu, te var labi redzēt atšķirību:
P.S. Ķēvpupiem tāds vispārīgais izskats ir apmēram it kā kaut kas pa vidu starp lāčpurniem un bisītēm.