29. marts 2019. gadā tiek minēta kā pēdējā bez problēmu diena lidojumiem uz Apvienoto Karalisti. Kā attīstīsies notikumi - nākotne rādīs.
http://guests.blogactiv.eu/2018/03/09/ryanair-right-to-warn-on-flights-a...
Tā kā neviens vēl nezin, vai Brexit notiks vispār un, ja, tad tieši kā, varbūt Harry nemaz nevajadzēs
Atkal parādījušies solījumi likvidēt brīvu ieceļošanu Apvienotajā Karalistē sākot ar oktobra beigām. Interesanti ko tas nozīmēs? Vai vajadzēs vīzu? Par to vēl tiekot spriests. Man ir vēlāk lidojums uz Kanārijas salām ar pārsēšanos Londonā abos virzienos.
https://www.delfi.lv/news/arzemes/lielbritanija-tulit-pec-brexit-aptures...
Runa taču iet par cilvēku, kas ierodas uz palikšanu, tiesībām.
An end to freedom of movement would not affect those EU citizens coming for holidays and short trips, but would impact those who wish to work or study in the UK.
Jā, bet Delfi, protams, uzraksta tā, lai visiem liktos, ka bez vīzas vairs nevienu iekšā nelaidīs.
GBP tagad knapinās, īstais laiks šopingam UK.
Jā, bet Delfi, protams, uzraksta tā, lai visiem liktos, ka bez vīzas vairs nevienu iekšā nelaidīs.
Delfiem laikam jāsamaksā 2 eiro un tad viņi pastāstīs arī patiesību. Par velti jau nevar atļauties.
Protams, visādi var būt, bet sliecos domāt, ka vajag nokāpt no panikas pogas jautājumā par Brexitu. Lielbritānija paliks pietiekami atvērta civilizētu valstu godīgiem pilsoņiem arī turpmāk. Man šķiet, ka bezvīzu režīms ar Lielbritāniju Latvijai stājās spēkā vēl tad, kad Latvija ne tuvu nebija ES dalībvalsts (labojiet, ja kļūdos). Par tiem, kas vēlās dzīvot UK cits stāsts, bet te jau ir ceļotāju forums.
Man šķiet, ka bezvīzu režīms ar Lielbritāniju Latvijai stājās spēkā vēl tad, kad Latvija ne tuvu nebija ES dalībvalsts (labojiet, ja kļūdos).
Nekļūdies. Es pirmoreiz tur lidoju 1997.gada decembrī un VOA režīms jau bija labu laiciņu (pilnīgs bezvīzu laikam tikai pēc 2004.gada iestājās).
Nebija pat nekāds VOA, piesieties gan varēja, labāk, ja bija atpakaļ biļetes un/vai viesnīcas rezervācija un, ja vēl varēja sagādāt ielūgumu no kādas UK kompānijas , tad Anglija bija 99.999999% vaļā.
Ar UK bija līgums par Latvijas pilsoņu bezvīzu iebraukšanu, kas ar iestāšanos ES pārkvalificējās uz ES pilsoņu brīvu ceļošanu. Un tāpēc nepilsoņiem šobrīd vajag vīzu, jo līgumā par viņiem nekas nebija..
Nebija pat nekāds VOA, piesieties gan varēja, labāk, ja bija atpakaļ biļetes un/vai viesnīcas rezervācija un, ja vēl varēja sagādāt ielūgumu no kādas UK kompānijas , tad Anglija bija 99.999999% vaļā.
OK, diplomātiskajās niansēs neorientējos, bet landing card bija jāpilda un uz visādiem jautājumiem par ceļojuma mērķi, naudas daudzumu makā, naktsmājām utt. utt. arī bija jāatbild. Pasē iespieda zīmogu ar 6 mēnešu termiņu. Tāpēc neteiktu, ka ar atpakaļceļiem un viesnīcām bija tikai labāk, drīzāk tā bija obligāta sastāvdaļa.
Lielbritānija bija viena no valstīm, kas nekad nebija atzinusi Baltijas valstu iekļaušanu PSRS, tāpēc ar Latvijas pasi (arī, piemēram, de facto nepastāvošas Latvijas Republikas vēstniecības Londonā vai Vašingtonā izdotām) Lielbritānijā bez vīzas varēja iebraukt visu pēckara laiku. Noteikumus nemainīja 1991. gadā, kad parādījās "jaunās" Latvijas pases. 1995. gadā ierados Lervikā (Šetlandu salās) ar kuģi no Bergenas & esmu visai pārliecināts, ka mana Latvijas pase bija pirmā, ko turienes robežsargi redzēja. Nekādu jautājumu.
Lielās Klints zēni cer uz Šengenu. Kāds par to ir kaut ko dzirdējis? Gibraltārs.
Zinu, ka pastnieki, fish&chips piegādātāji, telefonbūdiņu apkalpotāji vakarā itin spējīgi cīkstās pret LAT izlasi futbolā!
https://skift.com/2022/08/05/a-new-eu-border-status-for-gibraltar-could-be-a-big-boost-for-tourism/
Jaunās banknotes ar Čārlzu III jau apritē!
https://www.bankofengland.co.uk/banknotes/king-charles-banknotes
Britu numismāti tagad iemainīs šīs maksimālajā apjomā un varēs turēt īkšķi... paši saprotat, par ko .
Kāds sakars numismātiem ar banknotēm?
Par monētām protams cita runa.
Laikam tomēr sakars ir. bet neļauj man izlabot.