Sveiki, interesē ceļojums aiz polārā loka 2016 g. martā.Mērķis-redzēt ziemeļblāzmu.gribēu arī apmesties daudzmaz lielākā pilsētā, nevis kādā ciematiņā. Šobrīd ir tāds variants Tromso 2016.g.14.-17.martā.Līdojums būs bez bagāžas
€167.02
|
|||||||||||||||||
|
Dzīvesvietu plānoju atrast vai nu caur AIRbnb, vai nu kādā kempingā.
Ir vispār kāda pieredze/zināšanas par blāzmām? Negribētu, lai sanāk vilšanās...
Tik īsā laikā ir diezgan liela iespēja neko neieraudzīt (neskatoties uz it kā piemēroto reģionu), kaut vai tie paši mākoņi var visu izbojāt + ar aci ne tuvu neredzēsiet tādu krāšņumu kā bildēs + jābrauc maksimāli tālu no pilsētu gaismām un var nākties pavadīt aukstumā diezgan ilgu laiku + noteikti jāskatās arī Mēness fāze uz tiem datumiem (pilnmēness galīgi nav laba ideja - spožs) + jāseko KP indeksam (ja uz Saules maza aktivitāte, attiecīgi arī mazas iespējas kaut ko iespaidīgu redzēt).
Varu tikai apstiprināt visu, ko artursp jau teica. Un ko Tu sagaidi no lielākas pilsētas. Pilsētas aiz polārā loka nemēdz būt lielas. Un parasti tajās nav tik daudz ko darīt. Tieši mazos ciematiņos ir vairāk dažādus aktivitāšu pie dabas - izbraukt ar suņiem pajūgā, paslēpot, kāpt pa sasalušu ūdenskritumu ar alpīnisma ekipējumu, slidot, iet pārgājienā, iet pirtī un pēc tam izvāļāties sniegā. Tie ir tikai daži no variantiem.
Esmu palicis abisko.net hostelī (Zviedrijā), kas paralēli ir arī suņu audzētava un piedāvā izbraucienus ar suņiem.
Tur var nokļūt, lidojot uz Kirūnu un tad uz Abisko ar autobusu vai vilcienu. Otrs variants ir lidot, braukt ar prāmi uz Stokholmu un tad ar nakts vilcienu no Stokholmas līdz pat Abisko.
Biju ļoti apmierināts, lai arī redzēju tikai vāju ziemeļblāzmu (jo paliku tikai 3 naktis). Tāpēc ieteiktu, kā minimums palikt 4 vai labāk 5, lai būtu lielāka iespēja ieraudzīt ziemeļblāzmu.
Paldies par padomiem! Pieredzes ar ziemeļblāzmu nav nekādas, tikai izlasīju, ka martā esot lielākā varbūtība to redzēt. Tajos datumos mēness ir pirmajā ceturksnī, varbūt jāpadomā par jaunu mēnesi... Bet kad apkārt ir pilnīga tumsa arī ir savi mīnusi-bildēm utt. Un saprotu, ka prognozēt to blāzmu dažus menēšus uz priekšu ir bezjēdzīgi. Uz Tromso gribas tāpēc, jo slepošana, alpinisms un suņu braucieni neinteresē. Ja neizdosies redzēt ziemeļblāzmu, tad vismaz uz pilsētas gaismām no vietēja paugura paskatīties
Saistībā ar bildēm. Visas bildes, ko Tu parasti redzi internetā ar ziemeļblāzmu, ir ilgās ekspozīcijas bildes (vairākas sekundes), kas bildētas uz statīva. Savādāk ziemeļblāzmu nevar nofotografēt. Un, ja fonā būs pilsēta ar gaismiņām, tad pie ilgas ekspozīcijas tā būs pārgaismota.
Ja ir vēlme nofotografēt cilvēku ar ziemeļblāzmu fonā, tad parasti dara tā, ka uzliek ilgo ekspozīciju (vairākas sekundes), un beigās izšauj zibspuldzi. Rezultātā ziemeļblāzmu iegūst ar ilgo ekspozīciju, bet cilvēku ar zibspuldzi, jo zibspuldze jau vairāk par pārdesmit metriem nevelk un līdz debesīm netiek.
Tas īsais ievads ziemeļblāzmas fotografēšanā.
Braucienu var apvienot arī ar lielāku pilsētu, bet tad pašu ziemeļblāzmu būs jābrauc skatīties ārpus tās. Var pavērot laikapstākļus, prognozi, un tad braukt skatīties, ja viss sakrīt. Ja būs ļoti spēcīga, tad, protams, varēs redzēt arī no pilsētas tumšāka nostūra vai piepilsētas, bet nešķitīs tik stipra/gaiša, kā arī fotografējot ar ilgo ekspozīciju, foto būs nedaudz sabojāts ar no pilsētas nākošajām gaismām.
Var piesekot šim twitter kontam: https://twitter.com/aurora_alerts
Tajā tiek publicētas ziemeļblāzmas prognozes (parasti stundu pirms ziemeļblāzmas).
Es par laimi diezgan iespaidīgu ziemeļblāzmu redzēju nesen Latvijā, un šis “must see” ķeksītis ir ievilkts. Draugs dzīvo Tromsø un smejas par japāņiem, kuri iztērē milzīgas summas, lai redzētu šo parādību. Tie tiekot saukti par pingvīniem, jo, satupuši Radisson viesnīcā ar izdalītajiem apmetņiem plecos, atgādina šo amizanto dzīvnieciņu baru. Ja es tomēr izlemtu vēlreiz medīt ziemeļblāzmu, tad ieklausītos šeit izteiktajos padomos, lai nekļūtu par izsmieklu vietējiem.
Nav īpaši glīti no drauga puses smieties par japāņiem, kas pienes naudu vietējai ekonomikai un izrāda patiesu interesi par dabas skaistumu. Ja viņi kaut ko dara nepareizi, lai draugs uzorganizē tūres japāņiem no Radisona uz tumšākiem skatupunktiem, tā vietā, lai viņus izsmietu. Būs apmierināts gan draugs, gan japāņi.
Viņš ir nedaudz dīvains, jo bez smaida uz sejas viņu neesmu redzējis. Secinājām, ka tā viņš pretojas depresijai tumsas dēļ.
Es tikko biju Reikjavīkā un redzēju ziemeļblāzmu pilsētā, pie tam vairākas reizes. Galvenie nosacījumi esot skaidras debesis un kaut kur ārpus pilsētas, kā arī, protams, cik spēcīga todien ir ziemeļblāzma. Redzēju pilsētā bez visas nepieciešamības izbraukt ārpus (ko gan es vienalga izdarīju). Novēroju, ka tā parādās kaut kur uz pusnakti - tādā agrā tumsā neredzēju. No vietējiem arī dzirdēju tādu lietiņu - ja ir samaksāts par eksursiju, kura sola apskatīt ziemeļblāzmu, bet kaut kādu apstākļu dēļ tas nav bijis iespējams, jums piedāvā vēlreiz to pašu ekskursiju, šoreiz bez maksas, kamēr dabūsiet to redzēt.
Jā, Reikjavīka man ir viens no variantiem, bet uz turieni šķiet, aizlīdot ir nedaudz dargāk un pilsēta ir tālāk no Ziemeļpola)
starp citu, vai SAS mēdz būt kādas akcijas?man ir viņu membercard, bet par kādiem bonusiem neesmu dzirdējusi
Ziemeļblāzma nav gluži ziemeļpolā, tās centrs noteikti nav. Te var redzēt, kur to parasti vislabāk var redzēt. Islande ir ļoti labs variants un varbūt pat par "tālu" uz ziemeļiem
paldies,interesanti
Šodien mēģināju noķert (neveiksmīgi) Ziemeļblāzmu, un aizgāju līdz šādam saitam: http://www.softservenews.com/Aurora.htm . Varbūt kādam noder.
Šķiet, ka interesanta štelle! Ziemeļblāzma. Uzrakos kam tādam: http://www.vesturesklubs.lv/forum/24-2734-1
Mēģini tā: 2daļas spirts viena daļa šampis un ziemeļblāzma garantēta (koktēlis tā arī saucās - ziemeļblāzma)! Pats gan neesmu mēģinājis, bet paziņa no Krievijas ziemeļiem teica, ka strādā "bezotkazno"!
Vakar Ziemeļblāzmu tiešām nevarēja redzēt, bet bija smuki redzams Piena ceļš.
Ir vēl FB lapa, kur sekot līdzi; https://www.facebook.com/AuroraAlerts/?fref=ts
Ā, un mēs vēl šito skatamies: http://www.aurora-service.eu/aurora-forecast/ (bet lapa mēdz brīžiem nestrādāt)
(šobrīd ir KP 5, principā pie pamales līz ar tumsas iestāšanos būtu mazliet jābūt redzamai)
Jūtos reāli piečakarēts! Braucām mēģināt kaut ko ieraudzīt pie solītā stipruma 5.33. Pirms tam izpētīju, ka Latvijā lai varētu redzēt, stiprumam vajadzētu būt ap/no 6, tā ka bijām gatavi arī neko neieraudzīt. Tā arī bija, neko neredzējām, bet toties prognozes rādīja, ka pēc nepilnas stundas stiprums pakāpsies līdz 7.67. Nu ko, kā saka - verņaks Devāmies stundas pastaigā pa pludmali, lai solītajā laikā ieraudzītu... NEKO! Morāli sagrauti , nācām atpakaļ. Un kam lai tagad tic šai dzīvē ? Ja ne naksnīgā 2h pastaiga pa pludmali, tad vakars būtu reāli izčakarēts.
Es tagad esmu Lilastē un mēs redzējām gan tikko, bija ap 6 indekss. Vakar 2h pa Tūjas apkārtni gan neko
Jā, tagad arī ziņu portāli ziņo, ka nedaudz pēc 19-tiem daudzi redzējuši. Tas ir ~1h15m pēc http://www.softservenews.com/Aurora.htm prognozētās maksimuma fāzes. Nu ko, daba ir daba un to precīzi laikam nekad nevarēs noprognozēt.
Man gan izskatījās ka prognoze bija ļoti precīza. Maksimuma fāze bija brīdī, kad mēs bizojām pa šoseju, kad tikām līdz Lilastei, sāka krist uz 6,67; 6,33; 6, un varēja arī ar aci redzēt, ka paliek mazāk.
Nu nezin, maksimuma fāze bija ap 17.50, mēs to sagaidījām un bijām pludmalē vēl līdz ~18.20, kamēr aizstaigājām līdz auto, neko tā arī neredzējām.
Šobrīd arī esot 7,3
Es pa logu skaisti redzu ostu un tumsu tālumā, bet tie salūti....
Man patika šis komentārs https://twitter.com/orkaans/status/682499178262564865
Te var redzēt mūsu veikumu, gan Piena ceļu pirmajā dienā, gan ziemeļblāzmu otrajā: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1680175898862404.1073741879.1481744415372221&type=3
Skaisti, malači !
Paldies! Ar aci gan tik koši neizskatījās, bet redzēt tāpat varēja.
Maksimumu noķērām ap 17.30-17.50. Knapi paspējām, jo vēl 17.00 sēdējām mājās, Rīgas centrā, un dzērām tēju. Tajā brīdī solīja, ka būs kp 7.3 pēc 50 minūtēm. Nesāmies kā negudri, bet paspējām tīri labi. Tik steigā nepaspēju īsti neko īsti sagatavoties, cimdus paķēru kādi bija par rokai. Rezultātā pirksti normāli pasala, beigās objektīvu mainīju nejūtot, kur stiprinājums. Statīvs arī aukstumā kļuva tik vārgs, ka savienojuma vietā vienkārši "dzin" un viss - statīva nav. Bet nu pāris kadrus paspējām uzņemt.
Nu, ta pagājšnakt z.blāzma bij panākusies līdz LAT. Šonakt ar kāda iespēja pastāvot.
Pazīstami puiki salikuši bildes, bet es neko nezinu!
Nez, vai Dienvidu puslodē varētu būt Dienvidblāzma ?
Ja kaimiņu kranovščiks saraus vadus ta būs 100%:)
Nez, vai Dienvidu puslodē varētu būt Dienvidblāzma ?
Ja nav, uzjauc pats:
https://lv.drink-drink.ru/koktejl-severnoe-siyanie/