Varbūt kādam ir kāds ceļojuma plāns braucienam ar auto uz horvātiju? Doma no 18.06.11 (izbraucam no rīgas līdz 26.06.11.(atgriežamies rīgā).
Nebaidu, bet varētu būt skarbi 8d.par maz. Horvātijai exelenti būtu vismaz 10-14d. Bet lai veicas!
Pievienojos iepriekšējam komentam... tas ir par maz. Šajā laikā tikvien pagūsi kā aizskriet līdz Adrijas jūrai, pāris dienas tur pavadīt un jau būs jāmūk atpakaļ. 10 dienas - absolūts minimums, ja gribi arī kaut ko redzēt (ja arī atpūsties - pieliec vēl dažas dienas). Savulaik izbraucu visu piekrasti - no pašas augšas līdz Dubrovnikiem.
Es ierados ar avioreisu, un dažas dienas nomāju auto uz vietas. Viennozīmīgi varu pateikt, ka auto šajā valstī dod lielas priekšrocības, jo, piemēram, Plitvicas ezerus var mierīgi izstaigāt agri no rīta, pirms ierodas cilvēku bari ar autobusiem (tur sezonā pa dienu ir baigās rindas). Pāris dienās gan iznāca izbraukāt tikai pašus ziemeļus un dažas salas.
Es arī tikko no turienes atgriezos. Bijām 11 dienas (+1 diena šopingam Varšavā) - diezgan lielā steigā tikām līdz Dubrovniekiem un atpakaļ (pa ceļam apskatot Budapeštu (Ungārija), Šibenik, Trogir, Split, Hvar, Krka, Plitvice, Postojna (Slovēnija), Vīne). Pagulēt pludmalē vispār nesanāca. Nevarētu teikt, ka jūtos baigi atpūtusies
Vai kādam nav kāds labs praktisks ieteikums, kur Horvātijā meklēt naktsmājas (apartamenti, istabas), ceļojot pa tām mazajām pilsētiņām? Ir doma arī pāris naktis palikt Bol - varbūt kāds zina konkrētas adreses?
Starp citu, draugos bija labs apraksts par Horvātiju - gan no sadzīviskās puses, gan apskatāmās.
Vai kāds ir īrējis auto ES valstī un ieradies ar īrētu auto Horvātijā? Vai vispār tas ir teorētiski iespējams?
Personiski nebrauktu uz turieni pat par brīvu, drausmīgi turizēts širpotrebs par nežēlīgām cenām, tur pat salīdzinājumam Francija liekas ļoti lēta valsts, Itālijā vispār viss būs uz pusi lētāks. Ja nu gribas, tad taču blakus ir Melnkalne, Maķedonija, Bosnija - tā Horvātija blakus tam visam nestāv. Bosnijā pats dārgākais otrais krutā krogā maksās mazāk par pašu lētāko Horvātijā. Arī Serbija burvīga valsts ar veco padomju auru un dadanismu, prikolīgi. Nesaprotu es tos Horvātijas braucējus.
Esmu braucis ar Itālijā normātu auto, nekādu problēmu nebija. Nomā gan nejautājām, vai drīkst Uz robežas tikai pases skatījās, nekādus mašīnas dokumentus neprasīja.
A kurš teica, ka negrib tērēties?
Es mēģināju braukt no Slovēnijas uz Horvātiju ar Itālijas auto, mani neielaida, sakot ka vajag reģistrācijas apliecības oriģinālu (bardačokā bija tikai kopija).
Mēs braucām ar Vācijā īrētu auto - viss kārtībā, nedrīkstēja braukt uz Bosniju.
Nomājām auto Ungārijā (mūsējais salūza) no privātpersonas, bija dokumenti un nomas līgums (varbūt?) ungāru valodā. Loģiski, Ungārijas numuri, mums Latvijas pases. Pasēm uzmeta aci, pārējais neinteresēja.
Forši, paldies par atbildēm!
Nomājot no Hertz, Avis, Sixt, Europcar, Budget...etc. viņiem to nevajag teikt, protams, jārēķinās, ka problēmu risinājumi uz sava rēķina.
Rēķins var būt ievērojams, jo Horvātijā uz ceļiem ir dolomīta šķembas, kuras kļūst ļoti slidenas lietus laikā.
Pēc 1.jūlija daudzas lietas tur mainīsies, nomas auto OCTA/KASKO ieskaitot.
Šādi rīkojoties jārēķinās, ka apdrošināšana būs pēc būtības nederīga arī atļautajās teritorijās. Nomas mašīnas parasti ir aprīkotas ar GPS-loggeriem - konstatējot, ka auto bija izbraucis ārpus atļautās teritorijas, praktiski jebkurus zaudējumus nomniekam liks kompensēt no savas kabatas.
Kāpēc jūs domājat, ka nedrīkst braukt, un, attiecīgi, ja brauc, tad nevajag teikt? Vajag palasīt noteikumus, tas taču rakstīts parasti pie katras rezervācijas! Manuprāt 90%, ka drīkst braukt, bet var jau būt ka kļūdos. Šaubu gadījumā var viņiem piezvanīt vai uzmeilot. Es vizinājos pa Horvātiju, Slovēniju un nedaudz Itāliju ap 2003. gadu, un lai gan tajā laikā ES bija tikai Itālija, robežkontrole gan starp Slovēniju un Itāliju, gan Slovēniju un Horvātiju bija ļoti formāla. Braukt drīkstēja visur. Daudzus neapturēja vispār un dokumentus neprasīja. Dīvaini, jo tolaik uz Latvijas robežām ar Lietuvu un Igauniju visus diezgan čakarēja, 100% pārbaudīja un vadīja datorā, kamēr starp ES un neES valsti pārbaudīja tikai izlases veidā. Vienreiz īrēju auto Zagrebā, izbraukāju arī Itāliju un atdevu Ļubļanā. Horvātija un Slovēnija ir puslīdz draudzīgas valstis, nu vismaz tikdaudz, cik Latvija un Lietuva apmēram. Itāļi arī masveidā brauc uz horvātu pludmalēm un kazino, tā kā viņu mašīnu tur ir ļoti daudz - es būtu ļoti pārsteigts, ja ar Itālijā īrētu auto pēkšņi nedrīkstētu braukt uz Horvātiju.
Europcar'am bija saitā rakstīts, ka par atļautajām valstīm jājautā. Es arī pajautāju, man atbildēja "you are allowed to travel in these countries..."
Faktiski robežsardze nelaida cauri bez reģistrācijas apliecības oriģināla, un Europcars atteicās uzņemties jebkādu atbildību, aizbildinoties ar to, ka visi pārējie brauc un nekādas problēmas nav bijušas. Uzrakstīju jautājumu Horvātijas robežsardzei, šie apstiprināja, ka "original documentation is required". Tā kā YMMV.
Rēķins var būt ievērojams, jo Horvātijā uz ceļiem ir dolomīta šķembas, kuras kļūst ļoti slidenas lietus laikā.
Pēc 1.jūlija daudzas lietas tur mainīsies, nomas auto OCTA/KASKO ieskaitot.
Kas tieši mainīsies pēc 1.jūlija? Kā tas iespaidos mani, kā auto nomātāju?
Kas tieši mainīsies pēc 1.jūlija? Kā tas iespaidos mani, kā auto nomātāju?
No 1.julija Horvatija iestasies Eiropas Savieniba ar visam no ta izrietosajam sekam.
Pāris jautājumi par Horvātiju, varbūt kāds varētu atbildēt:
1) vai uz vietas tiek visur pieņemti eiro, vai jāmaina uz vietējo valūtu?
2) kādas salas no Rijekas līdz Hvarai Jūs ieteiktu apmeklēt ar vai bez auto?
Vēl šopavasar vajadzēja kunas. Cik atceros, tad Horvātija gan iestājās ES, bet vēl nepārgāja uz EIRO. Salas gan laikam labāk būtu apmeklēt ar auto (izņemot Dubrovniku tuvumā esošās Elaphiti islands, jo tās ir pārāk mazas un tur ar auto nav kur ieskrieties). Uz lielajām salām neīstajā sezonā (maija sākums, laikam arī septembra otrā puse, kad tūristu pamaz) prāmju satiksme vairāk piemērota vietējiem - rīta pusē uz Splitu vai Dubrovnikiem, vakara pusē atpakaļ. A vot salas esmu redzējis tikai Splitas un Dubrovniku galā, līdz ar to ko redzēt otrā piekrastes galā nevaru pateikt.
Shustrik varu ieteikt Pagas salu.
singuna, vai nu nemāku meklēt, vai nu Internetā samērā maz info par to salu. Vari detalizētāk izstāstīt, kas tur ir apskatāms un darāms?
Pag sala ir kādus 50-60 km gara, ne pārāk plata un paskarba sala, kur tā īsti nav ko darīt. Vieni vienīgi akmeņi.. kazu un aitu ganības. Veģetācija tāda nīkulīga.. Var jau būt, ka var atrast arī ko skaistu, bet visur, kur mēģinājām tikt pie jūras, apstākļi tādi paskarbi - pliki akmeņi, kas duras kājās.. Ūdens, protams, silts un dzidrs. Bija pāris pilsētiņas, kas ne ar ko īpašu atmiņā nav palikušas, nu, vismaz uz citu pilsētu fona. It kā jau vēsture tām vietām sena, tādēļ, iespējams, kaut ko var atrast, tomēr, domāju, ka Horvātijā ir daudz skaistākas vietas, kas ir zaļas un gleznainas.
Ar nokļūšanu bija tā, ka mēs vienā galā atbraucām ar prāmi (cenas neatceros, bet nekas briesmīgs nebija), bet otrā galā nobraucām nost (tilts).
Vispār jau Horvātijā tas garais gabals tūlīt aiz Krk salas un Rijekas (sākot no Crkvenicas) līdz pat Zadarai un Splitai ainaviski diezgan pagarlaicīgs un arī ar īpaši lielu interesantu salu daudzumu neizceļas. Es tomēr ieteiktu vairāk fokusētaies uz tām salām, kuras vairāk vai mazāk viegli sasniedzamas no Splitas (Hvar, Brač) vai no Dubrovnikas pievārtes (Elaphiti islands, Korčula).
OK, paldies visiem par viedokļiem, uz vietas skatīšos, kur sanāks un nesanāks tikt
Pagas sala ir vienkārši jāapskata, ainava ir skarba, bet tur jau tā savdabība ir... Iesaku arī nopirkt Pagas sieru, Pagas sāli un vīnu. Horvātijā peldoties noderēs gumijas apavi, jo jūrā ir daudz jūras ežu, lielākā daļa pludmaļu ir kalnainas un ar durstīgiem akmeņiem bagātas.
Piekrītu singunai Man arī patika Pagas sala, jo pilnībā atšķīrās no citām redzētajām - specializējušies uz sāls ieguvi, turklāt Pagas salas galā (tur kur prāmis) ir neliels ciemats (aizmirsu nosaukumu) - tur tantes brīnišķīgas mežģīnes auž utml.darinājumi, šeit ieiet jūrā tiešām prasa izturību - reāli asi un lieli akmeņi, bet izdevās , šiet arī ēdām vienu no gardākajām zivju zupām ar tomātiem un zivju velšu plati - zicili!
Domāju, ka '- ja ir iespējas un laiks - vajag apskatīt, ainava dažbrīd kā tuksnesī
nesen atgriezāmies no Horvātijas ceļojuma , tāpēc informācija svaiga EURo veikaliņos, cafe nepieņem, bet viesnīcās var maksāt gan EURo, gan KUNās
Varbūt vēl kādi must-see ieteikumi par Horvātijas ziemeļu daļu (no Plitvices ezeriem uz augšu) un Slovēniju? Dzīvosim Krk salā, pārvietosīmies ar auto, bet līdz dienvidu galam nebrauksim, gribās apskatīt vietas kas max. 3 stundu brauciena attālumā. Vai Zagrebā vai Ljubljana ir vērts iegriezties? Kuru no nacionāliem parkiem ieteiksiet? Cik sapratu - Plitvice ezeri ir iespaidīgākie, bet kā ar pārējiem?