Termoveļa

5 atbildes [Pēdējā ziņa]
Armandez
Nav tiešsaistē
Kopš: 22/10/2017
Ziņas: 29
Manīts: pirms 3 ned

Sveiciens. Iestājoties aukstajai sezonai nepieciešams iegādāties termoveļu. Tā lai var komfortabli justies dabā, pārgājienos. Interesē pirmais līmenis (uz miesas).

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 4716
Manīts: pirms 6 st

Ja pie pirkšanas nav vajadzība piemērīt, tad Vācijas utt. internetveikali būtu lieliska vieta.

reinis.berzins
Lietotāja reinis.berzins attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/07/2013
Ziņas: 388
Manīts: pirms 11 st

"Termo" ir mārketinga birka, lai pircējs nopirktu tieši šo veļu (base layer). Patiesībā 1 mm bieza veļa no jebkāda materiāla termoizolācijas ziņā būs līdzīga (mazliet lomu spēlē porainība - cik daudz nekustīga gaisa satur apģērbs, jo nekustīgs gaiss ir labākais termoizolators).

Mitrumā gan termoizolācija mainās: poliesters vispār neuzsūc mitrumu, neilons mazliet, vilna uzsūc, bet silda arī slapja, bet kokvilna ne silda, ne žūst.

Lai izvairītos no liekā mitruma, tāpat kā visām parējām kārtām* arī veļai  jābūt "elpojošai" (jāizvada ādas mitrums ārā tvaika veidā), tātad veļai jābūt porainai.

*Arī ārējā kārta ideālā variantā vienlaikus gan "elpotu", gan aizsargātu pret lietu un vēju, bet praksē pat labākie materiāli ("Goretex") nav īpaši elpojoši un "svīst", tāpēc mitrums un temperatūra jāregulē ar rāvējslēdzēju.

Protams, aukstā laikā ieteicama garā veļa (ar garām piedurknēm un bikšu starām) - ja to sauc par "termoveļu", tad termins ir vietā. Vēl ieteiktu īkšķu caurumus (tad no piedurknēm sanāk tāds kā puscimds), kapuci un pat rāvējslēdzēju - ar to var ātri sevi atvēsināt un izvadīt lieko mitrumu, nevis ģērbt nost kārtas vai gaidīt, kamēr jau esi sasvīdis.

It īpaši, ja ar šo veļu guļ, tad tai jābūt elastīgai (pievienots elastāns vai līdzīgs materiāls). Tas palīdz muskuļiem atslābināties.

Dārgākā garā veļa ir no merino vilnas (patīkama ādai, nesavairojas smaku radošās baktērijas). Lētākā no poliestera - arī var atrast patīkamu ādai un porainu, kas aizvada lieko mitrumu projām no ādas (neporains poliesters sakrāj ūdeni un nelaiž cauri, kas nav patīkami pie ādas).

heheeei
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/09/2018
Ziņas: 27
Manīts: pirms 4 ned

Es merino termo veļu pirku brubeck.lv veikalā Avotu ielā, uz vietas piemērot. Likās labs price & performance. Iepriekš man bija kaut kāda cita veida "termo" veļa un šis upgrade krietni uzlaboja komfortu.
 

Haso
Nav tiešsaistē
Kopš: 20/12/2013
Ziņas: 247
Manīts: pirms 13 ned

Ka jau Reinis rakstīja, Merino un citu vilnas veļa galvenā priekšrocība izpaužās ekstremālakos apstākļos un pie ilgstošām fiziskām slodzēm- silda arī slapja nesmird. Tās dažādās sintētiskās galvenokārt ikdienas treniņiem vai pārgājienos ar iespēju vakaros izmazgāt un rītā uzvilkt svaigu un sausu.

JolantaB
Lietotāja JolantaB attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 31/03/2014
Ziņas: 238
Manīts: pirms 3 d

Es sev priekš slēpošanas kalnos arī nopirku Merino vilnas termoveļu. Tas gan bija jau pirms daudziem gadiem, bet joprojām to izmantoju. Toreiz to pirku Regatta Outlet K.Barona ielā.