Maljorkas pludmales apskatīt

15 atbildes [Pēdējā ziņa]
cola
Nav tiešsaistē
Kopš: 07/05/2019
Ziņas: 14
Manīts: pirms 1 gads

Ilgi gribēju, beidzot arī saņēmos uzrakstīt savu pirmo aprakstu šeit. +Šobrīd arī ir laiks atskatīties nesenajos ceļojumos. 
Maljorka. 2019.gada septembra otrā puse. 8 dienas. Mēs – divi ceļotāji, kam ļoti, ļoti patīk ūdens, pludmales un peldēšana, braucām tās feinākās pludmales lūkot. 

Aviobiļetes: Rīga-Frankfurte-Palma un Palma-Frankfurte-Rīga, divi pieaugušie, Rynair, ar rokas un 10kg bagāžu katram – kopā 280 eur
Auto noma: 8 dienas, vispilnākā apdrošināšana, divi reģistrēti autovadītāji, Goldcar – 193 eur

1.DIENA
Mazliet vējainā septembra dienā braucam sildīties uz saulaino Maljorku. Ļoti solīds rīta reiss - 10:50 izlidojam no Rīgas, Frankfurtē pusdienas, alus un pirmie pa īstam siltie saules stari, 20:30 nolaižamies Maljorkā, Palmā. Karstums un suta jūtams pat lidostas telpās. Auto nomu izvēlējāmies Goldcar (neieturēja depozītu, kā arī zemākā cena) turpat lidostā. Lielākā rinda tieši šai auto nomai, bet 20min un izstāvēts. Piedāvā trīs dažādas auto opcijas – izvēlamies Wolksvagen Polo, pavisam jauns, spidometrā 30’000 km (bet jūtams, ka auto kārba jau pabijusi serpentīnos). Izejot no lidostas paveras diezgan iespaidīgs skats uz daudzstāvu autostāvvietu – ļoti, ļoti daudz īres auto. Starp citu, Maljorka ir vieta, kur 90% no automašīnām, ko redzējām pārvietojamies pa ceļiem, bija īrētas automašīnas (var atpazīt pēc uzlīmes uz aizmugurējā vējstikla) – tātad tūristu ļoti daudz, lai gan tikai vienā no apskates objektiem visa brauciena laikā izjūtu tūristu drūzmu.
Pirmā naktsmītne paredzēt ārpus Palmas (Palmā nakšņošana krietni dārgāka nekā tad, ja pabrauc kaut pāris km ārpus)– El Arenal. HotelBoogaloo – nekas šiks, bet tās ir mājas vienai naktij, turklāt ierodamies jau tumsā – aizejam pavakariņot turpat blakus viesnīcai un liekamies gulēt.

2.DIENA
Ceļamies agri, brokastis pieklājīgas. Pirms lecam auto un sākam savu saplānoto maršrutu, dodamies uz El Arenal pludmali uz rīta peldi. Super! Palmas, baltas smiltiņas un pavisam maz cilvēku.


 Pēc peldes atpakaļ uz Palmu – apskatam katedrāli (The Cathedral of Santa Maria of Palma) (tiesa, tikai no ārpuses), pastaigājam pa vecpilsētas ieliņām un dodamies tālāk. Ir pārāk karsts un smacīgs, organisms jūtas apjucis un vēl nav saradis ar to, tādēļ nolemjam turpināt ceļu. Uz kurieni? Pludmali, protams. Dodamies uz Magaluf pludmali. Magalufa pazīstama kā Maljorkas ballīšu pilsēta – tā ir pilna ar vācu un britu tūristiem, ļoti daudz jauniešiem, visi staigā pa ielām puspliki. Patiesībā diezgan savdabīgs skats. Ūdens super silts, pludmale ir diezgan daudz cilvēku, tāpēc mēs nopeldamies un prom! Nākamo apskatam Torre del Verger torni (no tā paveras ļoti feins skats!), piestājam Banyalbufar uz pāris fotogrāfijām (cilvēku vispār necik!) un dodamies izstaigāt divus ciematus – Valldemosa un Deia. Abi ļoti feini, senatnīgai, interesanta arhitektūra. Arī Soller pilsēta ar savu ostiņu – Port de Soller ļoti šarmanta. 


Šajā dienā vēl bija ieplānots pa Sa Calobra ceļu kalnos doties uz Torrente de Pareis – klintīs ieskautu pludmali. Ja dosimies, tad ceļu atpakaļ pa serpentīniem uz viesnīcu nāksies mērot pilnīgā tumsā. Braucam! Dodamies ar auto kalnā – serpentīni, kalnu kazas, jūra – viss forši! Aizbraucam līdz galam, saule jau riet, pēdējais tūristu autobuss ir aizbraucis. Dodamies pa solīdi izcirstu tuneli klintī un nonākam akmeņainā klinšu ieskautā pludmalē. Mēs, vēl pāris cilvēki un divas laivas tur peldoties sagaidījām saulrietu. 


Atpakaļceļš pa serpentīniem tumsā, nepilna stunda un esam viesnīcā - Hotel Villa Barbara CallePlaya Kanpikafortā. 

3.DIENA
Kanpikaforta ir feins ciemats – no rīta brokastis, pelde pludmalē un tālāk. 
Šī būs interesanta diena. Dodamies uz salas „ragu” – skatu punktu Mirador Es Colomer Formentor – mazliet jāpagrūstās kalnos ar tūristu autobusiem, bet ir tā vērts! Kalni, jūra, klintis – tiešām iespaidīgi!


Nākamā pieturvieta – Cap De Formentor – bāka kalnos. Šis bija vienīgais ceļš, kur nācās gaidīt tūristu auto rindās. Vienīgā reize, kad nenovinnējām ar ierašanās laiku. Vai bija tā vērts? Nonākot galā un kāpjos pa trepēm, es pakritu. Nelabi sāpēja. Man reiz ir bijis lauzts pēdas kauls, šīs sāpes likās stipri līdzīgas. Nu neko, jādodas uz slimnīcu. Ierodamies, kāja pamatīgi sapampusi, nozīmē rentgenu. Visi šķobās un saka, ka izskatās lauzta. Gaidām rezultātus. Viss kārtībā – lauzta nav, tikai pamatīgi samežģīta. Pamatīgi aptin kāju, izraksta pretsāpju zāles un smēri, ko nopērkam aptiekā. Iesaka nedēļu pagulēt un paturēt kāju gaisā (ko racionāli nolēmu nedarīt). EVAK karti man neņem pretī – neesot valsts slimnīca! Labi, izsit čeku – 431 eur, es samaksāju (vēlāk iesniedzu čekus un rentgenu apdrošināšanai (If – iesaku!), atmaksāja visu, pat iekļaujot 20 eur par zālēm aptiekā 2 dienu laikā). 
Pēc slimnīcas apmeklējuma paēdam pusdienas/vakariņas, ieejam vietējā barbershopā (pa 17 eur smuki sapucē ceļojuma biedru!), nolemjam aizbraukt uz pludmali pirms viesnīcas - Cala Mesquida pludmali. Pēc tam paliekam Hotel y Apartamentos PlayaMar – vakarā vēl apstaigājam ciematu. 

4.DIENA
Dodamies uz Canyamel ar blue flag pludmali – ātri nopeldamies un tālāk. Padaudz tūristu. Sa Coma – tas pats. Iebraucam nelielos ciematiņos, pastaigājam pa klintīm (kāja sāp krietni mazāk!), atrodam mazas, foršas pludmalītes, piemēram, pie Porto Cristo ciemata (vēl Cala Romantica,  Cala Murada, Cala Milor, Cala Ferrera, Cala Figuera un Cala D’or, ko iepazīstam šajā un nākamajās dienās – tāds šarms ir klinšu ieskautajām pludmalēm!). Porto Cristo ciematā arī tiekam pie, iespējams, labākās itāļu picas Maljorkā – pie ostiņas, uz stūra, itāli dzirdēsiet!
Es Pontas – klints jūrā – līdz tai ved feina pastaigu taka no autostāvvietas. 


Nākamā naktsmītne ved vairāk salas vidū – tā ir pilns kalnos un, starp citu, vienīgā mūsu naktsmītne, kas nav pie ūdens. Uz pašu viesnīcu ved neliels serpentīns, tā atrodas kalna galā - Petit Hotel Hostatgeria Sant Salvador. Ar brokastīm un trīs kārtu vakariņām ļoti normāls cipars, neliela istabiņa ar mazu lodziņu uz kalniem ar diezgan labu skatu.

5.DIENA
Pamostamies, pa mazo lodziņu neko nevar redzēt – viss balts, ārā totāla migla. Nu neko, paēdam, nobraucam no kalna – „lejā” viss forši – spīd saule un silts.
Dodamies uz Es Trenc pludmali – vienīgā vieta, kur par ieraukšanu pie-pludmales parka zonā, jāmaksā naudiņa, šķiet, 2 eur par personu bija. Cilvēku maz, pludmale – fantastiska! Smiltiņas tik baltas, ūdens nu tik zils! 


Šajā dienā devāmies uz pirmo viesnīcu, kurā nakšņojām trīs, nevis vienu nakti. Mazliet lielāka viesnīca, ar baseiniņiem, pieeju ēdieniem un dzērieniem – domājām nu tik zvilnēsim (kārtējais atgādinājums sev – mēs vēl neesam zvilnētāji!). Viesnīca pat ļoti okej – Hotel Cala d'Or Gardens (teju pie pašas Cala d’Or pludmales). Biju viņiem bookingā ierakstījusi ziņu, ka ļoti priecātos, ja man piešķirtu numuriņu ar foršu skatu no terases, dabūjām arī!

6.DIENA
Mums iestrādājām ritms – ejam peldēties vēlu vakaros, kad vairs neviena nav un agri rītos, kad vēl neviena nav. 
Calo Des Moro un S’amarador pludmales.
Turpat Cala d’Or ciematā ir superīgas pastaigu ieliņas – mazi suvenīru veikaliņi un visforšākās kafejnīciņas. 

7.DIENA
No rīta pastaiga pa Cala Ferrera klintīm, pelde, nolemjam – izbrauksim šodien ar kuģīti! 
Turpat viesnīcā nopirkām biļetes, pastaiga līdz ostai – aiziet 3,5h! Ar kuģīti mūs ieved mazajās pludmalītēs no jūras puses, ir iespēja pavērot klintis no otras puses un pat tiekam Cala Mondrago pludmalē, kurā nevarējām iekļūt pa sauszemes ceļu, jo tie ved caur Mondrago nacionālo parku. Piestājam uz nepilnu stundu mazā zvejnieku ciematā Portopetro – super! Pastaigājam un apēdam saldējumu.

Atpakaļceļā ar kuģīti iebraucam nelielās pludmalēs, vienā pusē atver lekšanas laipiņu, otrā – piepūšamu slidkalniņu! Es sapratu, ka kājas dēļ tā arī nenolecu no Maljorkas klintīm, kuģītis ir iespēja vismaz tā. Ļoti iesaku!

8.DIENA
Ļoti agrs rīts, dodamies uz Palmu, pulksten 6:50 atstājam auto lidostas stāvvietā, atslēgas Goldcar pastkastē. 

8:50 Maljorka – 11:10 Ķelne
16:00 Ķelne – 19:10 Rīga

trafs
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/05/2017
Ziņas: 1581
Manīts: pirms 22 min

Baigā kārdināšana ar tādiem aprakstiem. Laikā, kad nekur netiekam, un nākotne neskaidra.

Un, starp citu, Maļorka, nevis Maljorka https://www.tilde.lv/tildes-sarunas/maljorka-vai-majorka-ne-malorka

cola
Nav tiešsaistē
Kopš: 07/05/2019
Ziņas: 14
Manīts: pirms 1 gads

Jā, protams, kārdināšana tā ir, bet no otras puses - nav labāka laika, lai apskatītos uz paveikto un domātu par nākotnes ceļojumiem. Katram gan savs šajā laikā.

AShs
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/12/2014
Ziņas: 708
Manīts: pirms 52 min

cola rakstīja:

Jā, protams, kārdināšana tā ir, bet no otras puses - nav labāka laika, lai apskatītos uz paveikto un domātu par nākotnes ceļojumiem. Katram gan savs šajā laikā.

Šis tiešām būtu īstais brīdis šādas ceļojumu atskaites postēt! kad vēl, ja ne tagad, kad ir gan bik vairāk laika lasīt un rakstīt! Smile Un, manuprāt, noderīgi visiem, kuri kādreiz nākotnē domā, kurp doties! 

propers
Nav tiešsaistē
Kopš: 19/06/2014
Ziņas: 4415
Manīts: pirms 1 st

Cik es esmu skatījies iepriekš - bija lēta un viegla nokļūšana, bet no braukšanas atturēja dārga nakšņošana.

cola
Nav tiešsaistē
Kopš: 07/05/2019
Ziņas: 14
Manīts: pirms 1 gads

Galvaspilsētā Palmā nakšņošana likās pārāk dārga, tur nepalikām. Braucot apkārt salai pārsvarā nakšņojām vienkāršās viesnīcās, bet ar labu lokāciju (ciematu/pilsētiņu centri, tuvu pludmale, tuvu kafejnīcas, tirdziņi) - cena par nakti 60-80 eur par nakti divām personām ar brokastīm. Braucām septembra otrajā pusē, viesnīcas rezervēju augusta pirmajā pusē.

ilzuks79
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/01/2014
Ziņas: 168
Manīts: pirms 3 d

Eh, būs jāaizbrauc, kad varēs, izklausās ļoti feini! Un manas ausis nepanes latviskoto Maļorka, tāpēc - lai dzīvo Maljorka! Grin

cola
Nav tiešsaistē
Kopš: 07/05/2019
Ziņas: 14
Manīts: pirms 1 gads

Haha, jā, man līdzīgi ar to Maļorku. Smile

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 4498
Manīts: pirms 52 min

Kaut spāniski neprotu, tomēr MaLjorka liekas ir nepareizi, tuvāk ir MaJorka, par MaĻorku vispār te pirmoreiz ieraudzīju. Nespānim burtu LL kombināciju runā kā J. Kā īsti ir, "spānieši"?

Māris
Tiešsaistē
Kopš: 08/04/2009
Ziņas: 4060
Manīts: pirms 8 min

Vai nu 'Majorka' vai 'Maljorka'. "Maļorka" ir idiotisms.

zahuj
Nav tiešsaistē
Kopš: 27/10/2009
Ziņas: 4259
Manīts: pirms 1 d

Mallorca (Catalan: [məˈʎɔɾkə], Spanish: [maˈʎoɾka]) or Majorca (English: /məˈjɔːrkə, -ˈɔːr-/ mə-YOR-kə, -⁠JOR-)

 

Jā, stulbie katalāņi un spāņi....

 

 

Edman
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/09/2012
Ziņas: 43
Manīts: pirms 23 ned

trafs rakstīja:

Un, starp citu, Maļorka, nevis Maljorka https://www.tilde.lv/tildes-sarunas/maljorka-vai-majorka-ne-malorka

Kādā veidā var būt Maļorka, un tajā pašā laikā Sevilja?

Abos nosaukumos "ll" ir viena un tā pati skaņa.

 

Vēl:

"Arkansas" izrunā bez pēdējā "s" burta, vispareizāk būtu "Arkansā".

Kolorado ar garo "ā" izrunā tikai tad ja tu esi no totālas dienvidu pāķenes, piemēra, no Arkansā Grin

Andzejs
Nav tiešsaistē
Kopš: 06/08/2011
Ziņas: 659
Manīts: pirms 1 st
Kur: RIX

Edman rakstīja:

trafs rakstīja:

Un, starp citu, Maļorka, nevis Maljorka https://www.tilde.lv/tildes-sarunas/maljorka-vai-majorka-ne-malorka

Kādā veidā var būt Maļorka, un tajā pašā laikā Sevilja?

Abos nosaukumos "ll" ir viena un tā pati skaņa.

 

Vēl:

"Arkansas" izrunā bez pēdējā "s" burta, vispareizāk būtu "Arkansā".

Kolorado ar garo "ā" izrunā tikai tad ja tu esi no totālas dienvidu pāķenes, piemēra, no Arkansā Grin

Pirmo reizi dzirdu ka saka Sevilja. Seviļa bijusi gan padomju laikā, gan tagad.

Piemēram literatūrā -Seviļas bārddzinis.

Tas, ka galotnes latviskotas, tas normāli. Pamēģini nodziedāt korejiešu, ķīniešu vietvārdus viņu valodā, un pierakstīt latviski.

trafs
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/05/2017
Ziņas: 1581
Manīts: pirms 22 min

Edman rakstīja:

trafs rakstīja:

Un, starp citu, Maļorka, nevis Maljorka https://www.tilde.lv/tildes-sarunas/maljorka-vai-majorka-ne-malorka

Kādā veidā var būt Maļorka, un tajā pašā laikā Sevilja?

Abos nosaukumos "ll" ir viena un tā pati skaņa.

Tas nav pie manis, tas pie spāņiem vai katalāņiem Smile

Latviešu valodā ir princips atveidot izrunu iespējami tuvu oriģinālvalodai. Ja tuvāk sanāk Maļorka, tad tā arī jāraksta. Nav ko sarežģīt.

Bet galvenais, ka ceļotāji publicē savus aprakstus, kas ir gan izklaidējoši, gan praktiski noderīgi, jo gan jau varēs atkal doties uz Maļorku vai Maljorku.

ARD
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/01/2010
Ziņas: 1292
Manīts: pirms 15 st

Edman rakstīja:

 

Kādā veidā var būt Maļorka, un tajā pašā laikā Sevilja?

Abos nosaukumos "ll" ir viena un tā pati skaņa.

LL dažādos vārdos izrunā atšķirīgi. Tos izrunā savādāk arī katalāņu valodā (Majorkā). Argentīnā LL vispār izrunā kā Š.

Bet neskatoties uz to, nevienā variantā es nedzirdu "Maļorka". Par Sevilju var strīdēties...

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 4498
Manīts: pirms 52 min

Nu tai Seviļai kājas aug ne no spāņu valodas, ja balstāmies operā - oriģināls ir franciski Le Barbier de Séville, opera itāliski Il barbiere di Siviglia, bet tuvāk mūsu reģionam Ļ ir nosaukumā krievu valodā.