Ķīna pirms 3 gadiem

13 atbildes [Pēdējā ziņa]
andis
Lietotāja andis attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 12/08/2011
Ziņas: 631
Manīts: pirms 2 st

Atradu datorā Ķīnas aprakstu, ko biju uzrakstījis pirms 3 gadiem. Varbūt kādam noder, varbūt kādam interesanti palasīt. Lūdzu bargi nekritizēt, ja kādas lietas liekas novecojušas vai rakstīšanas stils nepatīk. Neko nelaboju. Ir arī diezgan daudz bilžu, bet šeit laikam bija pagrūti ielikt. 

Tā kā parasti iztiekam bez tūrisma aģentūru palīdzības, jau pāris mēnešus iepriekš sēdos pie viesnīcu rezervēšanas un ceļojuma maršruta sastādīšanas. Neatsveramu palīdzību man sniedza ļoti jauka meitene, kas dzīvo Ķīnā. 

Tad nu 18. septembrī 15 cilvēku kompānijā devāmies ceļā, lai divas nedēļas skatītos Ķīnu. Plāns par Ķīnas ceļojumu. Kad pavasarī parādījās brieda jau pāris gadus neticami zema akcijas cena, apzvanīju visus interesentus un nopirkām biļetes Rīga — Brisele — Pekina — Brisele — Rīga. Vienam cilvēkam biļete izmaksāja 265 latus. Protams, ja tagad man būtu jāpērk biļete, es mēģinātu atrast variantus, lai atpakaļ varētu lidot no kādas citas Ķīnas pilsētas, piem. Šanhajas, vai pat no kādas vēl tālākas. Bet tajā brīdī priekšstats par Ķīnas apmēriem bija diezgan miglains. Kaut arī biļete būs nedaudz dārgāka, ietaupīsiet naudu, ko maksā vilciens Šanhaja — Pekina un tas ir apm. 50 — 60 Ls. Vēl labāk būtu lidot caur Helsinkiem, tādā veidā krietni samazinot lidmašīnās pavadīto laiku, jo Hainan Airlines lidmašīna ceļā no Briseles uz Pekinu lidoja pāri Baltijas jūrai Smile

                                                                                                                                                                                        

Pekina (Beijing). Labi gan, ka lidostā mūs sagaida autobuss, jo lidmašīna ielido ļoti agri, īsti izgulējušies neesam un sameklēt ceļu uz viesnīcu būtu ļoti grūti. Protams, tikai autobuss arī neko neatrisinātu, jo nesatiku nevienu autobusa vai taksometra šoferi, kurš saprastu angliski Smile

Ja grupā nav neviens ķīniešu valodas pratējs, noteikti iesaku ņemt vietējo gidu. Citādi būs ļoti ļoti grūti Smile

Mūsu viesnīca bija vienā no vecajiem Hutong rajoniem. Hutongi ir tādi veco māju kvartāli ar ļoti šaurām ieliņām un iekšpagalmiņiem. Uzreiz, izejot no viesnīcas, sākas vietējo dzīvesvide:ēstuvītes, darbnīciņas, mazītiņi pārtikas veikaliņi. Un, protams, pilnīgi neviens nesaprot angļu valodu. 

Tjaņaņmiņas laukums, Aizliegtā pilsēta, Vasaras pils. Visur pilns ar vietējiem tūristiem, ļoti reti redzami baltie tūristi. Redzams, ka ekskursijā uz galvaspilsētu organizēti tiek vesti laucinieki, strādnieki ar ģimenēm. Kaut arī vasaras svelme jau garām, karstums dažbrīd liekas nomācošs. Tradicionālajam Pekinas smogam cauri izspraukusies spoža saule. 

Pekinā attālumi milzīgi, ielas ļoti plašas, laukumi vareni. 

Pirmais pārsteigums par taksometriem. Pekinā tie ir lēti un to ir ļoti daudz. Diemžēl viņi nelabprāt ņem ārzemniekus. Ja pareizi sapratu, tad viņi negrib problēmas. Svešvalodas šoferi nezin, izskaidroties un saprast ārzemniekus ļoti grūti. Jā, pie tūrisma objektiem dežūrē taksometri, kas par vismaz 5 reizes augstāku samaksu bez skaitītāja ir gatavi aizvest, bet tas vairs nav lēti. Tāpēc iesaku Pekinā uz taksometriem īpaši nepaļauties. Diezgan ātri apguvām ķīniešu valodā sakāmo: ieslēdz skaitītāju Smile.

Naudas maiņa. Daži no mūsu kompānijas bija iepirkuši Ķīnas juaņas jau Rīgā. Bet šeit nav tas izdevīgākais kurss. Naudu ātri var samainīt Pekinas lidostā. Drusku labāks kurss būs bankās, bet tur jāpavada vismaz 15 minūtes, kamēr tiek aizpildīti vairāki dokumenti un vairākkārt pārbaudīta nauda(obligāti jāuzrāda pase). Naudu var samainīt arī viesnīcās, diemžēl pārsvarā tikai 100 $ naudaszīmes. Mazākas viņi negrib ņemt. Kurss visur diezgan līdzīgs, apm. 6, 23 — 6, 29 juaņas par ASV dolāru. 

Ēdiens. Mūsu bariņam iecienītākais un uzticamākais ēdiens bija pelmeņi, dažādi pēc izskata, dažādi pēc nosaukuma. Protams, ēdām arī dažādus citus ēdienus, bet gandrīz vai neviens no tiem nebija mums ierastie Ķīnas restorānu ēdieni. Tur tie bija daudz daudz asāki, parasti porcijā mazāk gaļas, vistas gaļa pārsvarā ar kauliem. Ļoti bieži sastopami dažādi subproduktu ēdieni:astes, zarnas, vistu nagi utt. Ļoti bieži ēdienu sastāvā ir rieksti. Ļoti daudzos ēdienos tiek izmantots tofu. Ļoti daudz dažādu zupu, ko pagatavo jūsu acu priekšā:pamatā ir buljons, kuram pievieno pelmeņus, nūdeles, zaļumus, dažādas sēnes, tofu un visādas citas nesaprotamas lietas. Lētākie ēdieni uz ielas vai strādnieku ēstuvēs maksāja 4 — 6 juaņas. Pekinas pankūka, ko ēd uz ielas, arī 6 juaņas. 

Pilnīgs pretstats — ļoti elegantā un stilīgā Pekinas pīles restorānā katrs samaksājām 160 — 200 juaņas. Daži gan likās nepaēduši, jo laikam cerēja, ka Pekinas pīle būs milzīgs cepts pīles gabals katram Smile

Tā tas gluži nav un galdā tiek likta tikai šķēlītēs sagriezta pīles krūtiņa. To, kopā ar zaļumiem un īpašu mērcīti, ieritina pankūciņā un ēd. Mēs žēli noskatījāmies kā pārējās skaisti brūnās pīles daļas aizceļo atpakaļ uz virtuvi. 

Nakts tirgus – diezgan eksotiski ēdieni: skorpioni, vaboles, varžu kājiņas, sienāži, čūskas un visādi citādi mošķi. Pagaršojām gandrīz visu Smile

Alus bundžiņa veikalā maksā 6 juaņas, ēstuvēs 10 — 12 juaņas. 

Lielais Ķīnas mūris. Biju salasījies forumos, ka ļoti lēti var aizbraukt uz mūri ar metro. No North Station, zilā līnija uz Badaling, cena 6 juaņas. Labi, ka mani atrunāja. Badalingā esot trakāk kā Disneilendā, tūristi viens otram kāpj uz galvas. Noīrējām autobusu un aizbraucām krietni tālāk no Pekinas. Mūris un apkārtnes skati nelika vilties. Kāpiens kalnā diezgan nopietns, slinkākie var braukt aukšā ar pacēlāju. Lejā var braukt ar rodeli, par maksu, protams. 

Kā jau visur Ķīnā, arī šeit jāpērk biļete. Cena laikam bija 45 juaņas. Vasaras pilī ieeja 30 juaņas, Aizliegtajā pilsētā 50 juaņas. Šur tur tūrisma objektu iekšpusē var būt vēl atsevišķa maksa par kādu objektu, piemēram templi vai muzeju. Gandrīz visur mums izdevās nopirkt arī studentu biļetes tiem, kam bija ISIC kartes. Apmēram 10 juaņas lētāk. 

Kaulēšanās. Jākaulējas ir visur, izņemot kafejnīcas un īstus veikalus. Bieži vien izdevās nokaulēt pat 10 kārtīgi. Piemēram, izšūtas glezniņas, par kurām pie mūra prasīja 250 juaņas, izdevās nokaulēt uz 35 — 25 juaņām. Liels bija mūsu izbrīns, kad citā pilsētiņā veikaliņos ieraudzījām tās pašas glezniņas ar sākumcenu 20 juaņas Smile

Vilcieni. Mums pārbraucieni ar vilcienu bija četras reizes, visas guļamvagonos. Vislabākie vilcieni bija maršrutā Pekina — Šanhaja — četrvietīgas kupejas ar baltiem palagiem, baltu galdautu, termokrūze ar karstu ūdeni. Šiem vilcieniem apzīmējums ir D. Ar apzīmējumu T jau ir zemākas kategorijas vilcieni ar ne tik labām ērtībām. Gaidot vilcienu stacijā, atcerējāmies šausmu nakti kādā Vjetnamas vilcienā, kurš bija pilns ar prusakiem, netīrumiem un smakām. 

Saistībā ar vilcieniem ir viena problēma. Biļetes uz jebkuru reisu var nopirkt tikai vienā virzienā, tikai 10 dienas iepriekš, tikai uzrādot pases kopiju un vienlaicīgi tikai 5 cilvēkiem. Agrāk to varēja izdarīt tikai klātienē vai caur kādu vietējo tūrisma aģentūru. Nesen ieraudzīju arī piedāvājumu to darīt onlainā, bet neesmu pārliecināts vai tas darbojas. 

Smēķēšana. Paradīze smēķētājiem. To var darīt jebkur: viesnīcu istabās un vestibilos, vilcienu tamburos, restorānos, veikalos, praktiski jebkur. Un to viņi arī dara diezgan centīgi. Tāpat kā spļauj puņķus uz ielas. Centīgākie diezgan regulāri. 

Gribētu apgāzt dažus aplamus priekšstatus, ko bija nācies dzirdēt par ķīniešiem:

Ķinieši visur ejot pidžamās un nedomājot par savu izskatu. Pilnīgi noteikti nepiekrītu. Divu nedēļu laikā uz ielas redzēju divus cilvēkus pidžamās. Protams, daudziem apģērbs ir ļoti vienkāršs, lēts. Bet Šanhajā un Hangzhou cilvēki ģērbjas ļoti labi un eiropeiski. 

Par tūristiem vietējie brīnoties, nākot klāt un gribot aptausīt. Varbūt lauku apvidos arī drusku brīnās, vairāk skatās virsū. Bet nebija tādu gadījumu, kad gribētu aptaustīt. Bet kopā nofotografēties gan gribēja, pie tam diezgan bieži. Bet tas ir tāpēc, ka tas skaitās stilīgi. Kautrīgākie centās mūs neuzkrītoši nofotografēt, izliekoties, ka fotografē kādu ainavu. 

Suzhou. Ķīnas Venēcija, kanālu, dārzu un parku pilsēta. Pazemīgā pārvaldnieka dārzs ar ļoti lielu un apbrīnojamu banzai kociņu kolekciju. Ieeja 70 juaņas. 

Ļoti skaista vecpilsētas ieliņa gar kanālu. Kafejnīcas, suvenīru veikaliņi. Var izbraukt ar laivu pa kanāliem. 

Silk faktory Nr. 1 — zīda ražotne, kur var redzēt visu procesu no zīda tārpiņiem līdz gatavam audumam. Protams, viss uz tūristiem vērsts, plašs veikals, restorāns. Bet bez liekas uzbāzības. Pirmā vieta, kur neredzēju vietējos ķīniešu tūristus. 

Hangzhou. 

Viena no bagātākajām Ķīnas pilsētām. Tas redzams jau iebraucot pilsētā. Kilometriem gari, ļoti skaisti un sakopti apstādījumi, dzīvžogi. 

Pilsētas centrā Rietumu ezers, ap kuru notiek visa dzīve. Krāsainu strūklaku šovs ar mūziku, pastaigas gar ezeru, izbrauciens ar kuģīti, ļoti labi restorāni, pūķu laidēji. Vispār ļoti jauka pilsēta. Viesnīcu iesaku izvēlēties pašā centrā pie ezera. 

Budistu templis ar lielāko Budas statuju Ķīnā un ļoti daudziem klintīs izkaltiem tēliem. Ieeja 45? juaņas, bet vēlāk papildmaksa par ieeju pašā templī. 

Krizantēmu un jasmīnu tēja. Ezera promenādē diezgan dārgi, minimums 45 juaņas par tasīti. 

Wuzhen. 

Senā kanālu pilsēta. Ieejas maksa pilsētā 80 juaņas, un tas tikai vienā daļā. Ja grib apskatīt otru daļu, vēl 100 juaņas. Krāšņi, skaisti, efektīgi, bet drusku nedzīvi. Pilnībā atjaunotas vecās mājas un ielas, bet tur neviens nedzīvo. Tikai restorāni, veikali un viesu mājas. Nepārtraukta tūristu plūsma. 

Wuyishan

Gribējām dabu, kalnus, upi. No Hangzhou 7 stundu brauciens ar vilcienu uz dienvidiem. 

Ļoti skaists kalnu apvidus, oolong tējas plantācijas, tējas degustācijas, brauciens ar plostu pa upi, kāpiens kalnos, tikšanās ar mūku, brīnišķīgi dabas skati, karpu makšķerēšana, masāžas. 

Tēja, tēja un vēlreiz tēja. Plantācijas, degustācijas, simtiem tējas veikalu. Es neteikšu, ka ši tēja man ļoti garšotu. Priekšroku tomēr dodu melnajai tējai. 

Ieeja kalnu apvidū 150 juaņas, brauciens ar plostu 100 juaņas. 

Brīnišķīgs un neaizmirstams šovs naktī pie upes, kalna pakājē. Jau vairākus gadus katru vakaru apm. 2000 skatītāju, simtiem dalībnieku, skatītāju tribīne, kas griežas ap savu asi. Ieejas biļete 210 juaņas. 

Senais ciemats Xiamei Ancient Dwellings. Reāls ciemats ar reāliem cilvēkiem, aizraujoši personāži, neaprakstāma vide, atvērti dzīvokļi. Grūti vārdos aprakstīt, varbūt fotogrāfijas kaut ko izteiks. 

Šanhaja

Ļoti liela, moderna, eleganta pilsēta. Debesskrāpji, augstceltnes, jaunbūves. 

Bunds ar krastmalas promenādi, Franču koncesijas rajons ar restorāniem, parki ar vingrotājiem no rītiem, viltoto preču tirgi, tūristu kuģīši Huanpu upē, skats no debesskrāpja uz pilsētu, Šanhajas cirks ar pasaulslaveniem akrobātiem, Puduna ar saviem debesskrāpjiem. 

Daudz rietumnieciskāka par Pekinu, cilvēki turīgāki, ģērbjas elegantāk, brauc civilizētāk. 

Valsts svētki, pilna krastmala ar priecīgiem cilvēkiem, karogi, svētku noskaņa. 

Pādējā diena, atkal Pekina. 

Valsts svētki, pati galvenā brīvdiena gadā. Uz centru neriskājam braukt, jo daudzkur slēgtas ielas, varbūt arī sastrēgumi. Apskatam Pekinas olimpiādes stadionu — Putna ligzdu. 

Pēc tam mākslinieku rajons. Īsti nezinu nosaukumu, bet varētu būt 798 Art District. Bijušās militārās rūpnīcas teritorijā iekārtots mākslinieku, dizaineru rajons ar desmitiem galerijām, izstāžu zālēm mākslinieku veikaliņiem, kafejnīcām. Ļoti forša aura, patīkama vide, cilvēki. Laikam pirmā vieta Ķīnā, kur nav jāmaksā ieejas maksa Smile

Vēl daži iespaidi:

Gandrīz uz visiem pilsētu (vismaz lielo) trotuāriem speciāli izbruģēti celiņi neredzīgajiem. 

Milzīgi, vienkārši neaprakstāmi lieli, jaunceltņu rajoni. 

Elektromopēdi — pilnīgi izkonkurējuši velosipēdus. 

Dejas uz ielām un laukumiem — gan pa pāriem, gan kaut kas līdzīgs līnijdejām. 

Dziedātāji uz ielām, vienkārši stāv un dzied, parasti daži klausās. 

Ķīnieši ne tuvu nav tik mazi augumā kā vjetnamieši vai srilankieši. 

Īstenībā jau iespaidu ir daudz daudz vairāk, tikai aprakstīt un nofotografēt tos ir ļoti grūti. 

andrian
Lietotāja andrian attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 02/02/2010
Ziņas: 732
Manīts: pirms 21 ned

andis rakstīja:

Ja grupā nav neviens ķīniešu valodas pratējs,noteikti iesaku ņemt vietējo gidu. Citādi būs ļoti ļoti grūti.

nepiekrītu..

andis rakstīja:

Drusku labāks kurss būs bankās, bet tur jāpavada vismaz 15 minūtes, kamēr tiek aizpildīti vairāki dokumenti un vairākkārt pārbaudīta nauda (obligāti jāuzrāda pase)..

vislabākais kurss..

andis rakstīja:

Smēķēšana. Paradīze smēķētājiem. To var darīt jebkur: viesnīcu istabās un vestibilos, vilcienu tamburos, restorānos, veikalos, praktiski jebkur. Un to viņi arī dara diezgan centīgi. Tāpat kā spļauj puņķus uz ielas. Centīgākie diezgan regulāri.

tošno tak..

Bzh
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/12/2012
Ziņas: 1743
Manīts: pirms 1 st

Foršs apraksts un atsauca daudz atmiņu - arī pirms 3 gadiem biju - aprīlī Smile

1) Pekinā ir lieliska metro sistēma. Paldies normis, kas ieteica paņemt līdzi Loanely Planet ceļvedi, kur vietu nosaukumi ir gan ķīniski, gan angliski. Tur arī bija dažādi veidi, kā nokļūt, izmntojot sabiedrisko transportu :) 
Tā kā man skaidras naudas pārvadāšana uzdzen šermuļus, tad es labāk iztērēju liekus 10eur, bet izņemu naudu bankomātos. Ķīnā to bija gana daudz, lai nebūtu 15min jāstāv bankā un jāaizpilda papīri (kursu neatceros, bet maksa par naudas izņemšanu bija nepatīka, taču ne traģiska Smile)

2) Es braucu uz otru pusi - Lanzhou, Xi'An, HuaShan un kaut kas vēl Smile Vilcieni diezgan regulāri kavēja. Autobusi, ja tas bija atpakaļceļš, lidoja (uz šosejas, kur max atļautais ātrums ir 80km/h, autobuss brauca hvz cik, jo spidometrs beidzās ar 140km/h, taču bultiņa bija vēl labu gabalu tālāk ) Ja autobusam tas ir turpceļš, tad viņš brauks paredzēto laiku.. Smile

3) Ķīniešiem, šķiet, ir lielo nāciju problēma - ja Tu nebūsi pirmais, Tu nekas nebūsi. Tas izpaudās pilnīgi visur un viņi var mierīgi nogrūst tevi no ceļa, lai tikai tiktu pirmais Smile Arī vilcienā, kur numurētas vietas, viņi 2h stāv rindā, lai tikai tiktu pirmie iekāpt = tas man likās šausmīgi dīvaini Smile

4) Ķīnieši ir īsi. Un garš baltais viņiem bija vietējā mēroga zvaigzne. Angliski viņi prot tikai Hello un Hi, ko pielietoja pilnīgi visi - sākot no bērniem, beidzot ar veciem onkuliņiem.. Smile Un, ja bērni pēc hello smaida, tad pieaugušie kautrējas un novēršas.. Pie pusmilijonā Hello, es pārstāju meklēt, kurš tad mani ir pasveicinājis Grin Jāatzīst, ka Pekinā šī problēma bija mazāk izteikta. Laukos tā bija vnk uzkrītoša Smile (Es joprojām atceros tās sievietes izskatu, kas piebrauca pie motocikla un tā kārtīgi ievilka bērnam, lai tas beidzot apskatās uz īstu, baltu cilvēku.. Grin)

5) Angļu valodu viņi nezin, taču lielai daļai, sevišķi jaunākiem cilvēkiem ir viedtelefoni ar interneta pieslēgumu Smile Ar 2 telefonu palīdzību (man bija offline angļu-ķīniešu vārdnīca, viņiem bija google tulkotājs) sazināties nebija nekādu problēmu.. 

6) Cenas neatceros. Zinu, ka ieejas visādos muzejos un parkos bija salīdzinoši augstas (ap 10-15eur). Lēnie vilcieni salīdzinoši lēti, autobusi pavisam lēti Smile Tā kā ar takšiem nebraucu, par tiem neko daudz nezinu :) 

7) Jā, ķīnieš dzied.. Viņi dzied visur, vienkārši stāvot uz ielas stūra, gaidot autobusu, ēdot nūdeles Smile Un nevis ta kā mēs, pie sevis kaut ko dungājot, bet no sirds un pa visu rajonu Smile Bet nebija tik slikti - dažiem pat ļoti labi tas sanāca Smile

8) Gaļas ēdienu pie viņiem bija grūti dabūt. Es patiešām nezinu, vai tas buljons, kurā viņi vārīja nūdeles, bija veģetārs, taču kaut ko, kur klāt ir gaļa, bija krietni jāpameklē Smile (Gaļas hieroglifs bija vienīgais, kuru iemācījos (es ceru, ka tas bija gaļas hieroglifs, lai gan vienmēr gaļa bija klāt. Kāda - nav ne jausmas - varbūt suns:)). Un vienmēr uzjautrināju viesmīles, kad ēdienkartē ar ļoti nopietnu sejas izteiksmi es šo hieroglifu mēģināju atrast)

 

Edit: Vai, ku dzeltens(no smaidiņiem, ne pēc satura) tas teksts. Bet par Ķīnu piedienas Smile

Šis viedoklis ir mans un attiecas uz mani, pat, ja reizēm tas ir uzrakstīts vispārējā formā :)

andis
Lietotāja andis attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 12/08/2011
Ziņas: 631
Manīts: pirms 2 st

Jā, labi papildinājumi. Bet jāatzīst, ka katram sava pieredze un dažās jomās izrādās pat krietni atšķirīga.

Atcerējos par dziedāšanu. Vienā no nacionālajiem parkiem mums autobusā iekāpa gide un pēc pāris iepazīšanās vārdiem, teica, ka vēloties mums kaut ko nodziedāt. Kad pēc dziesmas pieklājīgi paplaukšķinājām, viņa priecīga nolēma mums veltīt vēl vienu dziesmu. Teikšu godīgi, viņa nebija nekāda soliste Smile

de
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/10/2008
Ziņas: 163
Manīts: pirms 21 ned

Paldies par aprakstu un papildinājumiem!

Es no savas puses varu piebilst, ka bankā Pekinā nostāvējām nevis 15 minūtes, bet gan bišku vairāk kā stundu. Lai gan neviens nečammājās, visi strādāja kā bitītes. Un vēl par svētku laiku...mums iekrita nedēļa, kad visiem ķīniešiem bija brīvdienas (kaut kad oktobrī). Visi apskates objekti pārpildīti ar vietējiem. Vilcienu biļetes  nevarējām nopirkt uz visiem iecerētajiem galamērķiem, jo tad tās bija nopērkamas tikai uz vietas un izrādījās jau izpirktas. Cilvēku ka biezs, jo ķīnieši izmanto brīvās svētku dienas, lai paceļotu! Noteikti nebrauktu vairs uz turieni svētku laikā. Bet vispār Ķīna priecēja, pat ļoti! 

ekze
Nav tiešsaistē
Kopš: 17/12/2013
Ziņas: 358
Manīts: pirms 4 st
Kur: RIX

Man ar ķīnas bankām slikta pieredze Smile  divās bankās ( GuangZhou ) nezināja par tādu Latviju Grin nācās Bankomātos ņemt Grin tā gan bija svētdiena līdz ar to nebija daudz citu opciju. 

Un par valodu arī piekritīšu adrian, ka bez valodas noteikti var iztikt, protams teorijā kaut kur vari pārmaksāt vai aizbraukt nepareizi, bet nu ar to jārēķinās braucot patstāvīgi Smile un vienmēr palīdz zīmju valoda Smile

 

Par ēdienu teikšu ka labākais vietējais ķīniešu ēdiens ir Yunnan provincē, vairāk atgādina taizemi Smile

2024: FRA, VIE, ZRH, SIN, HKT, PEN, LGK, TIA AGP

andris1
Lietotāja andris1 attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/07/2009
Ziņas: 2710
Manīts: pirms 2 ned
Kur: RIX

Ar interesi izlasīju, paldies!

zince
Lietotāja zince attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 07/12/2008
Ziņas: 56
Manīts: pirms 1 ned

Pekinaa dziivojaam viesniicaa, kuraa bija bankomaats. 2 cilveekiem no muusu grupas shis bankomaats iedeva viltotas 100 juan naudasziimes. To, protams, atklaajaam vien krietni par veelu...

Pekinaa arii jaauzmanaas no nelegaalajiem taxi, meiteneem sanaaca ljoti nepatiikams piedziivojums, kad ieved tumshaa ielaa, aizsleedz auto durvis un pieprasa extra naudu.

No redzeetajaam vietaam man vislielaako iespaaja atstaaja Zhangjiajie nacionaalais parks, ljoti iesaku. 

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 10624
Manīts: pirms 1 d

 Ķīnā ir jārunā vietējā valodā. Nav problēmu. Naudu lieliski var samainīt Tavex. Rīgā.

 Baigi ekselentu busiņa šoferi nobalsojām Siaņā. Reāls Xianliang Ferrarij k-gs!Smile Riepu švīkstoņa ausīs vēl tagad skan!

 

 

orsons21
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/01/2009
Ziņas: 14789
Manīts: pirms 7 st
Kur:

Lei Fengs rakstīja:

 Ķīnā ir jārunā vietējā valodā.

Nākamreiz ņemiet Lei Fengu par tulku!

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 10624
Manīts: pirms 1 d

 Klau, Andi! Ausu tīrītājus (lokālie Lor-i!) parka kafūzīšos dabūjāt? Nu, tā, sēdi it kā ar savu meiteni un klip, klip, klip džekiņš pienāk ar visiem pribambasiem (ne, ne bambasso, no ceļakājas Smile) un rāmi taujā vai Tev cienīts k-gs no ausu dobumiem:) nevajaga sēru izdabūt ar profesionāliem metāla pričendāļiem ārā? Mūsu tējnīcā čalītis parakstījās un tāāād profiņš urbināja auss gliemežnīcu! Krāva sēru meitenei par iepriecinājumu, lai tas čoms turpmāk labāk dzird, ko meitene  dzīvē vēlās!Smile Bij smuki! Es ceru, ka viņi tagad ir laimīgi!Smile

 

 

andis
Lietotāja andis attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 12/08/2011
Ziņas: 631
Manīts: pirms 2 st

Ausu tīrīšanu redzēju, tikai garāmejot ielas frizētavām.

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 20445
Manīts: pirms 23 ned
Kur: RIX

Saņēmu jautājumus no vairākiem Ķīnas braucējiem, ielikšu arī publiski savas atbildes:

Vai ir vērts aizbraukt Šanhaju vai Siaņu, ja nopirkta biļete turpatpakaļ uz Pekinu uz nedēļu — ja būtu pircis open-jaw, tad savādāk, bet braukt turpatapakaļ uz kādu citu pilsētu manuprāt nav prāta darbs dēļ milzīgajiem attālumiem Ķīnā. Grozies kā gribi, pārbraucienā zūd liela daļa dienas, vai nu laika ziņā, vai nogurstot nakts pārbraucienā.

Pekinā ļoti labi var iztērēt nedēļu un vēl paliks ko darīt. Viena diena aizies uz Ķīnas mūri, viena diena Aizliegtajai pilsētai, diena Vasaras pilij, diena milzīgajā Zoo apskatīt pandas, tad vēl kāds no bezmaksas muzejiem (Capital, Art, National vai kāds cits), 798 rajons, varbūt feiku tirgus, kuriozi suvenīri no pārtikas veikala (4l kanna ķīniešu 56% degvīna veikalos ir par ~5 EUR), Debesu templis, hutongi, Houtai ezera piekraste vakarā, Jingshan parks, utt utt, skatāmā pietiek. Biju jau otrreiz un neradās sajūta, ka viss izdarīts.

Muzejos, lai dabūtu bezmaksas biļeti, jāņem līdzi pase. Tagad rudenī viss ātri veras ciet, 16:00 vai 17:00 (toties biļetes lētākas kā vasarā). Pilsēta milzīga, jārēķinās vismaz ar stundu, lai nokļūtu uz attālākajiem objektiem ar metro.

(Šanhajā gan 4 dienās izdarījām visu būtiskāko un neplānoju turp braukt vēlreiz.)

Vilciena biļetes, lai velti netērētu laiku stacijās, pirku www.ctrip.com ar piegādi viesnīcā (pāris EUR dārgāk).

Naudu samainīju Rīgā pie citiem ceļakājiešiem, kas atgriezās ar pārpalikumu. Nav problēmu izņemt arī bankomātos.

Viesnicās bija universālie kontakti, papildus pirkt pārejas nevajadzēja.

Prombraucot nācās lidostā zaudēt USB akumulatoru/lādētāju telefonam, jo kaut arī tas niecīgs pēc izmēra, nebija uzrakstīta ietilpība, tādus viņi nelaiž lidmašīnā. Eiropa ar to bija izbraukāta daudzkārt…

      Juris
      Nav tiešsaistē
      Kopš: 29/10/2008
      Ziņas: 20445
      Manīts: pirms 23 ned
      Kur: RIX

      andis rakstīja:

      Lielais Ķīnas mūris. Biju salasījies forumos, ka ļoti lēti var aizbraukt uz mūri ar metro. No North Station, zilā līnija uz Badaling, cena 6 juaņas. Labi, ka mani atrunāja. Badalingā esot trakāk kā Disneilendā, tūristi viens otram kāpj uz galvas. Noīrējām autobusu un aizbraucām krietni tālāk no Pekinas.

      Metro uz mūri neiet, iet reģionālais vilciens (tagad no Huangtudian vilcienu stacijas, kas pie Huoying metro stacijas — 8. un 13. līnijas krustojums).

      Par Badaling pārblīvētību manuprāt šausmu stāstus sacer busu un dārgo tūru piedāvātāji. Paejot pārsimt metrus tālāk no galvenās ieejas, bijām vieni paši. (Tas gan bija pirms vairākiem gadiem, šoreiz uz mūri nedevos.)