Jordānija - Wadi Rum tuksnesis

9 atbildes [Pēdējā ziņa]
Aleksis
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/10/2016
Ziņas: 35
Manīts: pirms 1 st

Sveiki!

Pirms pāris dienām biju Jordānijā, apmeklēju vienu no TOP apskates vietām - Wadi Rum tuksnesi, kurš ir slavens ar savu sarkanīgo nokrāsu. Šajā tuksnesī ir uzņemtas vairākas Marsa tematikai veltītas filmas. Kā viena no svaigākajām filmām, kuru gan jau daudzi ir redzējuši, ir Marsietis (Martian). Parasti apmeklētāji izvēlas apskatīt tuksnesi ejot pārgājienā un/vai braucot ar džipu.

Tad nu lūk.. ar vietējo beduīnu-gidu - Salemu Hamedu Al-Zalaiehu biju noslēdzis vienošanos - viņš mani pabaro un nodrošina naktsmājas, bet es savukārt noreklamēju viņa "biznesu" kādā no Latvijas interenta forumiem. Viņa "bizness" ir darbs ar tūristiem, kuri atbrauc apskatīt tuksnesi. Ir iespējams ar viņu izbraukt džipu tūrē, nakšņot tuksnesī (tūristu) beduīnu teltī, nodrošina ar brokastīm/pusdienām/vakariņām, doties izjādē ar kamieļiem, doties trekingā un pakāpelēt pa klintīm... var piedāvāt gan dažu stundu programmu, gan vairāku dienu programmu... pa lielam, visu ko piedāvā citi tuksneša gidi...

Konkrētā gida plusi:

- ir īsts vietējais tuksneša beduīns;

- vairāk kā divdesmit gadu pieredze tūrismu jomā;

- "lētā gala" (respektīvi, brauc ar vecu džipu, vienkārša telts, kurā izmitina uz gulēšanu tūristus utt).

Un par mīnusiem:

- nezina perfekti angļu valodu (bet saprasties var un ir labi iemācījies tuksneša leģendas);

- lai maksimilizētu peļņu, var džipu tūres vidū paķert vēl kādu noklīdušu tūristu un/vai izmitināt papildus cilvēkus teltīs;

- prātīgi brauc pa tuksnesi.

Par cenām,

cenas ir izstiepts jēdziens - atkarīgs no tā cik ļoti prot kaulēties, kāds ir pieprasījums, vai tā ir sezona vai nesezona, cik daudz cilvēku utt. Bet tā provizoriski... par četru stundu džipu tūri, kurā ir seši cilvēki, prasa 10-15 dinārus (13-20 eiras) no galviņas, tikpat arī par gulēšanu teltī. Ja seši gribētāji grib braukt visu dienu ar džipu, pārnakšņot teltī un tikt pabarotiem, tad prasa 30-40 dinārus (38-51 eiras) no galviņas. Manis minētās cenas ir aptuvenes, nesezonā, kuras laika gaitā mainīsies un tās nevajadzētu uzskatīt par oficiālajām. Par citām izmaksām (kamieļa izjādes utt) neesmu informēts. Pieļauju iespēju, ja sarunā, tad var nakšņot arī pie viņa mājās tuksneša ciematā un redzēt kādos apstākļos dzīvo vietējie.

Kontakti:

Facebook - https://www.facebook.com/salem.alzalabieh

+962 772 214 251 (ir WhatsApp'ā)

+962 795 877 163

salem_rum1 [at] yahoo [dot] com

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 4670
Manīts: pirms 2 st

Aleksis rakstīja:

Ja seši gribētāji grib braukt visu dienu ar džipu, pārnakšņot teltī un tikt pabarotiem, tad prasa 30-40 dinārus (38-51 eiras) no galviņas.

Regulāri saskaroties ar informāciju par šo vietu, šīs cenas liekas pēc baigā lētuča. Parasti par aprakstīto pakalpojumu ņemot 100-150 un vairāk.

Aleksis
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/10/2016
Ziņas: 35
Manīts: pirms 1 st

Es pieļauju iespēju ka tās ir nesezonas cenas... decembrī/janvārī, kad tūristu nav tik daudz. Bez tam, cenas arī ir atkarīgs no servisa. Tuksnesī braukā gan jauni džipi, gan veci. Šim gidam ir ļoti vecs džips, varētu būt kādi 20 gadi jau... un pieļauju iespēju ka tuksnešu telts (naktsmājas) arī nav no tā labākā gala. Tamdēļ, ja prioritāte ir kvalitāte un serviss, tad šis nav tas gadījums, ja vēlas max lētu servisu, tad var apdomāt.

+Vēl jau arī atkarīgs kā prot kaulēties... ja vienojas jau pirmajās 2-3 minūtēs, tad cena jau arī būs 100-150, bet ja uzstāj uz savu cenu un ej pie citiem vai vispār ej projām, tad tā cena būtiski krītas. Pēc vietējā takša teiktā vidējā alga tajā apkaimē ir 500-600 eur mēnesī... tad var paši spriest, cik adekvāta ir summa.

Edzus
Nav tiešsaistē
Kopš: 01/07/2013
Ziņas: 3333
Manīts: pirms 1 st
Kur: RIX

Aleksis rakstīja:

Pēc vietējā takša teiktā vidējā alga tajā apkaimē ir 500-600 eur mēnesī... tad var paši spriest, cik adekvāta ir summa.

Tas nav rādītājs. Man joprojām atmiņā teksts par Āfriku - "It's poor, but it doesn't mean it's cheap".

torrr
Lietotāja torrr attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 16/04/2010
Ziņas: 757
Manīts: pirms 5 st
Kur: Rīga

Vai Jordānijā izmantoji Revolut karti ATM un veikalos, vai ir ATM komisija un vai JOD kurss ir izdevīgs?
Ja brauci no Eilat, kā tur ar Revolut izmantošanu?

Aleksis
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/10/2016
Ziņas: 35
Manīts: pirms 1 st

Par valūtas kursu,

Normālos maiņas punktos valūtas kurss svārstījās no 0.777-0.781 JOD par 1 eur. Revolut kurss 0.781-0.782 JOD par 1 eur. Uz vietas pārsvarā mainīju līdzpaņemtos eiro uz Jordānijas dināriem. Bankas automātos par valūtas izņemšanu iekasē papildus 3 - 5 dolārus.. atkarīgs no bankas..

Braucu uz Eilatu, bet tur tik ar karti nopirku autobusa biļeti.. uzturējos tik pāris stundas.

staff
Tiešsaistē
Kopš: 12/03/2013
Ziņas: 721
Manīts: pirms 5 min
staff
Tiešsaistē
Kopš: 12/03/2013
Ziņas: 721
Manīts: pirms 5 min

Veikalos, kur pieņem maksājumu kartes Revolut strādāja bez problēmām.

Aleksis
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/10/2016
Ziņas: 35
Manīts: pirms 1 st

Gids palūdza vēl painformēt, ka piedāvā daudz dienu tūres. Re ko man atsūtīja:

 

 

This is one of the programs that I work in the desert and I have Rum Jordan .. if you want to write the appropriate and thank you I was born here, in the desert WadiRam and I work as a guide more than 26 years. I know this desert very well and I will show you the best. Also we can visit some places, which are not popular, other guides don’t know these places and tourists don’t visit them. Wadi Rum is very big, , it is better to trekking for 4 or 5 days.

1 The first proposal:

Real trekking: (HIKING AN TREKKING IT IN ERARY)Program:4 or 5 days:

Price for this trekking: 55 JD/ PER PERSON PER DAY

If you don’t want to go by jeep, ONLY trekking, it’s possible also. Jeep will go from point to point without you, so you will walk only trekking with guide together, but without heavy backpacks.

At the beginning of the month of Septembermay be mild weather It may be walking program directory with 3 hours before lunch and 3 hours after lunch.

The first day - ONE DAY TOUR PACKAGES Travel to the, , Lawrence Spring, ,Ancient Map, Sand Dunes, Anfyshieh Inscriptions, Lawrence House, Little Rock Bridge, Khazali Canyon, Um Fruth Rock Bridge, & the Sunset Place Overnight in a Bedouin Style Desert Camp - Lunch and Dinner Breakfast in the Desert (Seven Pillars of Wisdom\ Show you from the visitor center after the arrival + Nabatean Temple and AL shallaleh spring Near the village of Wadi Rum ).

The second day - Travel to the Sunrise Place, Barrah Canyon, Barrah Rock Bridge, Mushroom Rock and Burdah Rock Bridge and Canyon The direction of Mount Abu Khchibp and Um Fruth Rock Bridge and the Sunset Place with an - Breakfast and Lunch Dinner Included.

The third day: SOUTH DESERT - Travel to the Sunrise Place, Mount Kherobp high ground, open and beautiful landscape from where there are some great views After living through the area ِAL fraih and we are working through the mountains AL heish From this we see many areas of high and beautiful and also seeing White Sand Desert, Wadi Sabat,Little Bridge in the South, Double Rock Bridge,White Desert Mountains, Elephant Rock the Sunset Place - Lunch and Dinner Breakfast in the Desert.

The Fourth day - Travel to the Sunrise Place , JEBEL UM AD DAMMI in the boridard between Jordan and saodi ariba, from where there are some great views , White Sand Desert, Wadi Sabat , the Sunset Place ,Breakfast and Lunch Dinner Included.

The fifth day - Travel to the Sunrise Place ,from Wadi Sabat to Mount Hrab Antar is a component inside the mountain cave,and Wadi Umm Gazah from where there are some great views and Patterns Almugodhvi Mount Rizqa located through Aqaba and to Mount AL Qattar There is a spring of water ,After returning to the village of Wadi Rum.

 

2 The second proposal:

 

I can offer jeep tour with a lot of trekking, during the 3 day 2 night 2.mix trip jeep walk: Yes, if you want to walk + ride jeep possible We can do for you a mix trip, jeep and walking, it means you walk alone in canyons, or in open areas, and the guide who drive the jeep show you the way, also you ride the jeep to change from one area to another.

PRICES FOR 3 or 4 or-5 DAY TOUR PACKAGES mix trip jeep walk

1 PERSON ( when a person is alone ) 75 JD PER DAY

2-4 PEOPLE 50 J PER PERSON PER DAY

5 -9 PEOPLE 40JD PER PERSON PER DAY

10 OR MORE PEOPLE 35 JD PER PERSON PER DAY

The price includes all meals, jeep transfers as stated, guide service and equipment for sleeping in the desert. It does not include the entrance fee to Wadi Rum which is 5JD per person. We supply mineral water.

Info:

+962 772 214 251 (WhatsApp)

+962 795 877 163

salem_rum1 [at] yahoo [dot] com

Ilmis
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/02/2011
Ziņas: 421
Manīts: pirms 5 st

staff rakstīja:

Aqabā pie viesnīcas captains hotel (pretējā ielas pusē) bija bankomāts, kurš neņēma komisiju.

Kurš ta? Tur divi pretīm: Bank al Ethiad un Jordan Kuwait Bank