Ieceļošanas nosacījumi Horvātijā

6 atbildes [Pēdējā ziņa]
orsons21
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/01/2009
Ziņas: 11573
Manīts: pirms 22 min
Kur:

Laikam šādas tēmas vēl nav... Kas ir bijis, te taču viss pa smuko vakcinētajiem, neko vairāk par sertifikātu nevajag? Vai ir kādas formas jāpilda?

Kas ar maskošanos sabiedriskās vietās iekšā un ārā?

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 3668
Manīts: pirms 5 st

Iesaka to iebraukšanas formu aizpildīt, bet nespiež. Tātad vajag ziņas no "frontes līnijas".

wildd
Nav tiešsaistē
Kopš: 21/09/2017
Ziņas: 80
Manīts: pirms 2 d

30. jūlijā pietika ar sertifikātu, lai iebrauktu. Aizpildīju arī kaut kādu viņu "covid pass" pirms iebraukšanas, bija problēmas aizpildīt no telefona (rādija, ka kāds lauks nav aizpildīts, lai gan viss bija aizpildīts), no datora sanāca. Bet ejot cauri pasu kontrolei, prasīja uzrādīt tikai sertifikātu.

mursitis
Nav tiešsaistē
Kopš: 21/07/2010
Ziņas: 210
Manīts: pirms 58 min
Kur:

Lidoju pirms mēneša uz Rijeku. Ir sertifikāts, aizpildīju arī horvātu iebraukšanas deklarāciju. Divas dienas pirms lidojuma visu nosūtīju AirBaltic, viņi pārbaudīja, apstiprināja, ka viss ok un Rīgas lidostā vairāk neviens neko nepārbaudīja. Ierodoties Rijekas lidostā tikai pasu kontrole. Atpakaļ lidojot pie check-in prasīja uzrādīt vai nu negatīvu testu, vai sertifikātu.

Horvātijā iekštelpās visi diezgan apzinīgi nesā maskas. Vienā otrā restorānā arī pie āra galdiņiem oficianti apkalpoja maskās. Arī Plitvices ezeros, braucot ar kuģīti un/ vai autovilcienu maskas jāvelk. Āŗā maskas nav.

orsons21
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/01/2009
Ziņas: 11573
Manīts: pirms 22 min
Kur:

Paldies par izsmeļošo atbildi!

 

wildd
Nav tiešsaistē
Kopš: 21/09/2017
Ziņas: 80
Manīts: pirms 2 d

Runājot par maskām, man gan likās nedaudz savādāk, vienīgās vietas kur maskas tika vilktas bija lidosta, lielie veikali un kuģītis/autovilciens Plitvicē. Pilnībā visur citur izskatījās, ka visiem gan vietējiem, gan iebraucējiem vienalga par maskām, restorānos/kafejnīcās pie galdiņiem neviens īsti nevelk, uz tualeti ejot arī neviens nevelk, viss diezgan brīvā režīmā, bet nu tas pirms 2-4 nedēļām. Mēs pēc pieraduma gan arī mazajos veikaliņos vilkām un citās vietās. Bet ja salīdzināju ar Portugāli, kur biju mēnesi iepriekš, kur visi uz ielām vilka maskas (vismaz Lisabonā), nekur neļāva ieiet bez maskas uzreiz bļaujot virsū (pat ja netīšām aizmirsti), tad te bija pavisam savādāk.

menson
Nav tiešsaistē
Kopš: 10/09/2012
Ziņas: 112
Manīts: pirms 1 st

Dīvaini. Uz Horvātiju var lidot bez visādiem testiem, notestējoties pa ātro tur pat uz vietas, kaut vai lidostā, un vēl lētāk kā pie mums.

Bet AirBaltica mājas lapā pie ceļošanas noteikumiem uz dažādām valstīm nekas nav minēts par šādu iespēju, tikai aprakstītas opcijas par 48h un 72h testiem pirms lidojuma. Ko tas nozīmē, ka RIX visgudrais klerks var neiečekot lidojumam, ja lido bez testiem?

https://www.airbaltic.com/lv/celojot-uz-citam-valstim