Hawaii

20 atbildes [Pēdējā ziņa]
Dunduri
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/05/2010
Ziņas: 810
Manīts: pirms 2 d

Tākā te atkal ir parādījušās labas cenas uz Hawaii, tad uzrakstīšu pārskatu, tā sakot "ņe othodja ot kassi". Iespaidu ir lērums, tie ir ļoti dažādi, arī neizmēģināto iespēju palika daudz - tā ka šo salu apmeklējums varētu derēt  visām gaumām.  Mūsu galvenais fokuss bija daba, atstājot vāļāšanos pludmalēs citai reizei (kaut gan laiks pludmalēm tāpat atradās un bija pietiekoši).

Bet nu nedaudz strukturētāk:

Havajas sastāv no 8salām un nnn maziņajām mikro saliņām. Galvenā lidosta Honolulu atrodas Oahu salā. Bez tās apmeklējām vēl Maui, Kauai un Big Island (tiek saukta arī par Hawaii island).

- daba ļoti, ļoti daudzveidīga. Šajā nelielajā platībā ietilpinātas 3 klimatiskās zonas. Gan pludmales, gan kalni, gan džungļi, gan tuksnesīgi rajoni, gan savannas, gan ūdenskritumi utt. Līdzi vajag 1 litru ožamā spirta, jo regulāri jāģībst no dailes Smile)

- klimats - dievīgs. Bijām februārī - ne pārāk karsts, ne auksts, tikai ļoti, ļoti vējains. Līst gan ik pa mirklim, pilnīgi no skaidrām debesīm, bet mums tas visu laiku bija īslaicīgi. Jāpievērš uzmanība apģērbam augstajos kalnos - tur vajag arī siltu jaku

- satiksme starp salām - avio vai kruīza kuģi. Pēdējais variants nodrošina reizē ēdināšanu+gulēšanu, tomēr ir ierobežojoši, ja ir vēlme pavadīt uz salas vairāk laika, nekā paredz kruīza plāns. Nav arī lēti. Mēs izvēlējāmies avio. Biļetes ap 60-120$ vienā virzienā. Silti ieteiktu izvēlēties Hawaii Airways - tā ir salu lielākā kompānija ar n-tajiem reisiem. Mums bija biļete arī uz Pacific Wings, kuri atcēla reisu, dzirdēju, ka Go! arī mēdzot atcelt, lidojām arī ar Island Air, kuriem bija ļoti maziņa, uz 30 pasžieriem lidmašīna. Vēl avio jāpievērš uzmanība reisa laikam - te tiek lietots am un pm. Šīs kļūdas dēļ nācās mainīt reisu, tad izrādījās, ka tuvākie 7h reisi uz Hilo ir izpārdoti - attiecīgi prātīgāk pirkt laicīgi. Nododamā soma maksā 17$, bet tur nepiesienas, ja iet ar 2 hand bags (abi var būt normāla izmēra čemodāni). Hawaii Airways lidostās ir automātiskie iečekošanās aparāti, tādēļ nav jāmeklē iepriekšējā vakarā printeris.

- auto īre. Ir daudz kantoru, bet vajadzētu to darīt savlaicīgi. Kad avio biļešu ķibeles dēļ nācās lidot uz Big Island citu lidostu, tad izrādījās, ka nevienai no tur esošajām nomām nav nevienas brīvas mašīnas. Cenas normālas - economy car ap 30$ dienā. Mani mulsināja ieteikumi visos ceļvežos neatstāt neko vērtīgu mašīnās un atstāt auto durvis neaizslēgtas, jo auto stiklu izsišana un apzagšana esot diezgan bieža parādība. Durvis tomēr slēdzām, bet īpaši piedomājām, lai salonā nekas iekārojams nemētātos.

- viesnīcas. Nenormāli dārgas - daudz kur bija problemātiski atrast 2-viet. zem 100$. Jārezervē laikus, jo paliek tikai dārgāk un dārgāk, it sevišķi, ja brauciens nov - apr., kas skaitās ziema un high season. Pāris vietās paņēmām caur Arbn, bet te jārēķinās ar min laika nosacījumiem - bieži tās ir vismaz 3-5 dienas. Tā ka vairāk nakšu pavadījām CS.

- attālumi uz salām nelieli (salas nedaudz virs 100 km pa diagonāli, Big Island gan lielāka), tādēļ var arī gulēt vienā vietā un braukāt riņķī. Ceļiem vairāk tiek lietoti to vārdi, nevis numuri. Pie tam vārds ik pa laikam var mainīties. Bet GPS visu atrisina. Diemžēl arī pilsētu/miestiņu nosaukumi atkārtojas uz vairākām salām. Piemēram, Waimea mēs sastapām kādās 3 salās utml. – ar šito vajadzētu rēķināties, rezervējot viesnīcas utt.

- aktivitātes. Hiking. Neskaitāmas takas. Obligāti nepieciešami kārtīgi apavi, jo takas ļoti dubļainas, mālainas. Tā kā te bieži līst, tad ar iešļūcenēm pa mālu viegli varēs iešļūkt aizā. Ūdenssporti – 100% topā. Viss iespējamais visām gaumēm. Atkarībā no ziema/vasara būs vairāk viļņu salu Z/D pusē. Golfs – nenodarbojamies, bet golfa reklāmas un laukumi bija visās malās.

- pārtika, augļi veikalos samērā dārgi. Ļoti bieži ēstuvēs (it sevišķi austrumu) paēst bija lētāk nekā gatavot apartamentā pašiem.

- info. Tas pats Lonely Planet. Ļoti labas bija grāmatas Oahu Revealed utml arī par citām salām. Diemžēl pati biju aizņēmusies, nevarēšu iedot. Varu pārsūtīt LP pēdējo elektr.versiju, kā arī iedor grāmatu Hiking Hawaii.

- tūres. Ļoti plašs piedāvājums, bet viss ļoti, ļoti dārgi. Katrā salā, ja nerezervē iepriekš, ir vērts paņemt reklāmas bukletu - tur visādi atlaižu kuponi

Iindividuāli par salām. Vēlreiz uzsvēršu – mūsu fokuss bija daba un aktivitātes. Te nepieminēšu n-tās pludmales un līčus , kuri bija mūsu ceļā un kur, protams, var nopeldēties un pavāļāties smiltīs (gan melnās, gan baltās, gan zaļās un sarkanās).

Oahu
Šī sala atstāja vismazāko iespaidu, bet te visvairāk patiktu ģimenēm ar bērniem - tām te ir ļoti daudz atrakciju un atpūtas vietu.Mūsu izvēle bija:

- salas austrumu stūris no Honolulu - te ir kalns + krāteris Diamond Hill, kurā ir vienkārša taka, no kuras paveras skats uz Honolulu. Diezgan stāva taka ir uz vēl vienu kalnu (neuzkāpām) Koko Head. Tālāk ir laba pludmale Hanauma Bay snorkelingam ziemā, jo šajā līcī ir mierīgs, neskatoties uz lielajiem viļņiem citur. 7,50$ cilv. Var būt parking problēmas. uz vietas var arī visu inventāru izīrēt. Tālāk pa ceļu vēl vairāki view point, tad arī Halona Blowhole, kur noteiktos apstākļos pa caurumu šaujas gaisā ūdens. Atpakaļ uz Honolulu pa Paly Hwy (Nr.61), kur it labs skats uz ieleju (Pali Lookout)

- Pearl Harbor. Ja ierodas agri no rīta (jau no 7am), tad var būt cerība saņemt bezmaksas tūri pa muzeju un +/- apkārtni. Ap pusdienlaiku jau visas biļetes izņemtas. Mēs apmeklējāk militāro kuģi Missouri 22$. Iespaidīgi. Var apmeklēt arī militāro zemūdeni, aviācijas muzeju.

- no Honolulu uz Z un tad pa North shore ceļu ar riņķi atpakaļ. Te pa ceļam ir Dole ananasu audzētava, kur ir gan vilcieniņa tūre (padārgi) pa dārziem, gan arī pasaulē lielākais labirints (5$). Ananasu lauki gan redzami pēc tam ceļam abās malās pa pilnam. Braucot pa salas Z ceļu gar okeānu, ir bezjēgā daudz pludmaļu, visa veida ūdenssporta piedāvājumu, klints arka jūrā – La’oie Point,   garneļu audzētavas Kahuku, kur daudz būdiņu, kur tās pagatavotas tirgo (garšīgi!!!), nu, un te ir vienkārši skaisti. Te ir arī Polinēziešu kultūras centrs, kur varot pavadīt vai visu dienu. Mums likās padārgi (ap 70$)

- Honolulu un Waikiki - hoteļu un veikalu apkopojums.  Polinēziešu mūziku un Hula dejas var pa brīvu redzēt daudzos lielos shoping centros, viesnīcās, Waikiki International Market place (7pm), kā arī parkā pie Duke sērfotāja skulptūras (arī 6 vai 7 pm), ja nelīst lietus.

Big island
Mūsu  plāns bija lidot uz Hilo, atpakaļ no Kona (kopā 2 dienas):

- no Hilo uz Z ir vērts aizbraukt uz Akaka falls

- pie Hilo, protams, svarīgākais apskates objekts ir Volcano National park. Te ir vērts gan apbraukt volcano crater road, gan nobraukt pa Chain of Craters road un pa lavas laukiem pastaigāt (tur var arī apskatīt Petroglyphs – senos zīmējumus), gan ieiet Thursnot tube, gan nedaudz paiet pa takām. Bet pašā vakarā uzbraukt uz Jaggar museum , sagaidīt saulrietu un tad paskatīties, kā baltie dūmi no krātera kļūst koši sarkani. Vajag visitor center pajautāt, kur plūst lava - ja tas būs no Chain of Crater pušes, tad paši varēs līdz turienei aiziet, (uzmanīgi), ja no otra ceļa puses (130.ceļš, kas ir ārpus parka teritorijas) - tad tur nav jēgas braukt - tur laiž tikai ar tūrēm ap 150$ un neļauj pat kāju uz lavas uzlikt, jo esot private property. Vēl te pieejamas nakts kuģu tūres, kas piebrauc no okeāna puses un var redzēt tekošo lavu. Neatceros, cik, bet bija dārgi
Nac parkā bija Volcano House – viesnīca par jēdzīgām cenām -ap 60$ istaba.

- virzienā uz Kona ir the most Southern point, kur ir tāds vējš, ka lielākā daļa koku aug horizontāli

- Pu'uhonua o Honaunau nac.parks – senā polinēziešu svētvieta un tabu teritorija. Biškuc tā kā fufelis, bet smuka pludmale, kur var peldēties, kā arī gar otru parka pusi forši var pa plakaniem akmeņiem pastaigāt un paskatīties bruņurupučus un zivis, kas lielajās lāmās ieskaloti

- Konas vizītkarte ir kafija un te ir vairākas fermas, kur to demonstrē. Greenwell Farms šīs tūres ir par brīvu. Nekas super-puper, bet tā kā pa ceļam, tad var piestāt un šādus tādus interesantus faktus uzzināt

- snorkelēšana ar Manta rajām. Viens no iespaidīgākajiem ceļojuma notikumiem. Nē, šitās rajas nav bīstamas, un šāda aktivitāte esot pieejama tikai nedaudzās vietās pasaulē. Šīs rajas ir nakts dzīvnieki, tādēļ pasākums notiek pēc saulrieta. Ir ļoti daudz kompāniju, kas to piedāvā, bet jūtīgā vieta – laika apstākļi. Ja ir vētra, tad būs štruntīgi. Kompānijas parasti naudu neatmaksā, bet pārceļ uz citu dienu. Ja citas dienas nav – nu tad atkal bēdīgi. Mēs rezervējām iepriekšējā dienā, iepriekš noskaidrojām, kādus laika apstākļus sola (kaut gan tie tur mainīgi). Ar bukleta atlaidēm Splashers Ocean Adventures bija 70$.

- Konā labi līcīši pie okeāna, kur peldēties, snorkelēt.

- ja ir vēl kāda brīva diena, tad būtu vērts braukt uz salas Z – Waipio Valley (daile, hiking)

Maui
Manuprāt,  sala ar visdažādāko un iespaidīgāko dabu, piedāvājumu. Nu, vismaz 4 dienas tai vajadzētu atvēlēt.

- Haleakala nac. parks (jārēķina visa diena). Augstu kalnos (3000 v.j.l), reāli auksti. Daudzi uz šejieni brauc sagaidīt saullēktu, kurš pie pareizās mākoņu kombinācijas esot satriecošs. Arī saulriets no Leleiwi lookout. Kalns paceļas virs mākoņiem. Skaidrā laikā var redzet blakus salas (bet man tomēr labāk patika mākoņu variants, tikai jāuzbrauc līdz pašai augšai). Hikings uz krātera vidu ir lielisks - sajūta kā pa mēness virsmu. Itkā no augšas visu var redzēt, bet ejot lejā, mainās krāsas un sajūtas. Labākā izvēle ir Sliding Sands trail. Pa to var paiet kādu 1h uz leju un tad atpakaļ. Ieteiktu pēc kādu 50-60 min iešanas pagriezties pa kreisi uz tālumā redzamo nelielo, koši iekrāsoto krāteri (tur gan ir zīme, ka taka slēgta, bet mierīgi līdz tam var aiziet). Kopā turp- atpakaļ iznāca gandrīz 3h. Te aug dīvaini augi - silverswords, nebiju tādus ķēmus redzējusi.  Piedāvā arī jāt lejā krāterī ar zirgu.

Vēl piedāvā uzvest augšā kalnos ar auto un tad izsniegt velosipēdu. Līdz lejai vairāk kā 30miles - ļoti daudzi šitā ripoja lejā.

- Road to Hana. Nu, šitas dievīgi. Jāsāk ļoti agri no rīta, lai varētu paspēt visu riņķi pa gaismu nobraukt (bet ar 12h laika starpību tāpat jau agra mošanās sanāk). Nevajag atcelt pasākumu, ja stipri līst - te līstot parasti, bet ne jau visu ceļu. Par šo ceļu vajadzētu individuāli palasīt - tur ļoti daudz vietu, kur piestāt  un iet haikos, peldēties okeānā vai zem ūdenskritumiem. Pieminēšu pāris (ne visur ir uzraksti):
      - Garden of Eden 10$ (pēc 10 mile marker) neliels, bet labi kopts bot.dārzs ar izciliem skatiem uz okeānu un ūdenskritumiem
      - Haipuaena falls (half mile after 11 mile marker) - te virs pirmā ūdenskrituma austāk ir vēl viens, kurš ir maz zināms un te sanāks ideāla individuālā pelde
      - drīz pēc pagriezena uz Ke'anae pussalu (12 mile marker) uz lielā ceļa vienmēr esot busiņš, kur tirgo ceptas vistiņas (gardas)
......- Wai'anapana park (32 mile marker) ar melno pludmali un klinšu arku
       - jau aiz Hanas ir Venus pool (aiz 48 mile marker, pirms tilta neliela taka uz okeāna pusi) - skaisti klinšu veidojumi kā mazi baseiniņi un līcis, kur var droši peldēt
       - Ohe'o Gulch (42 mile marker), kur ir 7 Sacred pools - viens iekrīt otrā ar nelieliem ūdenskritumiem
       - turpat ir taka uz Waimoku falls (te der tā pati Haleakala nac. parka biļete). Taka ir feina - pēc kāda laika augšup sākas reāls, biezs bambusu mežs un sajūta kā Vjetnamā. Pašā galā skaists ūdenskritums
       - ceļu atpakaļ var veikt, atgriežoties pa to pašu trajektoriju, tomēr daudz interesantāks ir šaurais Pilani Hayway (daļēji neasfaltēts). Te gan jābrīdina, ka pēc lielām lietavām tas nebūs caurbraucams, jo ūdens plūdīs pāri. Kā to noskaidrot - nezinu. Ainavas tur ir lielisks - sajūta kā kombinācijā Skotija+savanna.

- Ziplining. Te ir vairākas kompānijas, kuras to piedāvā. Mēs izvēlējāmies Flayin’Hawaiian Zipline, jo tai ir visgarākās trases, tomēr tās izvietotas gar vienu kalnu grēdas pusi, tādēļ skati atkārtojas. Var pastudēt,vai citu piedāvājums ir savādāks. Pasākums reāli dārgs 190$. Puiši gan nopietni - uz 5cilv grupiņu 3 pavadoņi, kuri pret drošības pasākumiem izturējās ārkārtīgi nopietni. Nobraucienos tiekot sasniegts pat 60 m/h, bet to tiešām nejūt un lidojumi ir forši. Atkarībā cilvēku skaita grupā,  pasākums aizņems kādas 2-4h.

- Vaļu vērošana. Aktuāli ziemas periodā. Redzējām kādus 20 vaļus. Tuvāk par 100 yards viņiem nevar braukt klāt, bet vienalga - skati uz tiem viņu lēcieniem ir skaisti. Mēs izvēlējāmies Pacific Whale Foundation 37$, bet piedāvājums ir liels un bukletos ir atlaižu kuponi. Tūres vairākas reizes dienā. No agra rīta paņēmām ziplining, pēcpusdienā - vaļus. Vaļi startē no Ma'alaea harbour. Vaļus var reāli redzēt (tālumā) no krasta ceļā no Ma'alaea uz Lahaina (binoklis!)

- Lahaina ir ļoti tūristisks salas centrs ar aktīvu nakts un ielu dzīvi (milzīgs banjanas koks pilsētas parkā). Ietekmējāmies no Guide book un aizgājām uz iluzionista šovu "Warren and Annabelle's". 60$. Biļetes tiekot nedēļu uz priekšu izpārdotas, bet mēs piegājām, pajautājām un pielika 2 papildus krēslus. Šovs tāds, ka reāliatkrīt žoklis un vēl ilgi pēc tam domā, kā ellē viņš to izdarīja??? Ja labi saprot English, tad ir arī jautri, jo onka daudz smieklīgi stāsta un pļāpā ar publiku.
- te ir salas labākais daivings un snorkelings - tūres uz Malokini, kur ir zemūdens krāteris (diemžēl šito neizbaudījām)

- pēdējo dienu pavadījām, braucot uz salas ZR stūri. Var braukt uz riņķi. Galvenie "objekti" - Makalua- puna Point (Dragon Teeth) pie Kapalua, kas ir klinšu veidojumi kā gari ilkņi, Nakalele blowhole - liels caurums, kurš izšauj ūdeni, ceļš no turienes uz Kahului(Kahekili Hwy) - drausmīgi šaurs un viņķeļains (skati!!!).

- netālu no Kahului ir Iao valley & Needle 5$ - nu, smuki jau, bet ieteiktu braukt tikai tad, ja ir pa ceļam un ir laiks.

- gulēšanai varu ieteikt Airbnb:  https://www.airbnb.com/rooms/314251 Tīra, laba māja, jauka saimniece, arī beach netālu. Tikai (!!) 85$ 2-viet istaba.

Kauai
Vismežonīgākā sala, tikai 20% apdzīvots. Mēs te pavadījām 3 dienas, bet varētu arī vēl.

- lidojums ar helikopteri. Tas tiek piedāvāts visās salās, bet, ja to baudīt tikai vienreiz, tad šeit. Piedāvājums liels, bet tā kā vidēji vienā reisā (50-60min) tiek vizināti tikai 6-8 pasažieri, tad rezervēt vajadzētu laikus. Jāvelk melnas drēbes, lai neatspīd stiklos un var fotografēt. Diemžēl nevar nopirkt vietu priekšā, jo pasažieri tiek sēdināti atkarībā no svara – vieglākie priekšā, smagākie otrā rindā pa vidu. Lidojām ar Island helicopters. 180$. Skati virs Na Pali coast – skaistākais, ko jebkad dzīvē esmu redzējusi (ieskaitot pilnīgi apaļo varavīksni)

- kajakings pa Wailua river. Daudz kompāniju, cenas no 40-70$. Piedāvājums ietver ne tikai kajakošanu, bet arī iešanu uz ūdenskritumu meža vidū, kur var zem tā nopeldēties (paši, īrējot kajakus, to diez vai atradīsiet). Svētdienās netiek piedāvāts

- Waimea canyon & Koke’e state park (abi free) hiking. Ceļš no Waimea iekšā kanjonā piedāvā gan vairākus skatu laukumus, gan arī virkni haiku. Mēs izvēlējāmies Awa'awapuhi trail, kas pēc 3.2 jūdzēm sniedz satriecošu skatu uz Na Pali coast. Ārā (vai iekšā) no kanjona vajadzētu braukt pa 550.ceļu – koši sarkani māla atsegumi. Pilsētā vajadzētu piestāt pie nelielas būdiņas, uz kuras rakstīts „Jo-Jo’s” – šis puisis ir vairākkārt atzīts par labāko Shave Ice gatavotāju (ap 60 garšu varianti).

- Na Pali coast. Šo salas pusi var apskatīt ar kuģīti, taču ziemā tas nekursē (viļņi). Na Pali coast taka tiek uzskatīta par labāko haiku visās Havajās. Starts ir 560 ceļa pašā galā. Taka iet gar krastu augšā-lejā. Iespējams iet 1 dienu turp, otru atpakaļ, bet lielākoties tauta dodas līdz 2 jūdzes attālajam Hanakapiai beach (rekordists noslīkušo tūristu skaita ziņā). Mēs devāmies vēl 2 jūdzes uz salas iekšieni uz Hanakapiai Falls. Šī taka iet pa mežu, vairākas reizes jāšķērso upe un beigās būsiet līdz ausīm (ok, līdz ceļgaliem) mālainos dubļos. Bet galā ir iespaidīgs ūdenskritums, zem kura var nopeldēties. Un tad tādā pašā garā atpakaļ.

Nu, ir, IR to vērts to gaisa gabalu uz turieni pērties.

Buicis
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 5613
Manīts: pirms 1 st
Kur: RIX.

Izmaxas kopējās? Un cik dienas bijāt?

2024: RIX, FRA, BER, SPU, OTP, IST, SIN, NAN, TBU, TVU.
http://my.flightmemory.com/buicis

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 20447
Manīts: pirms 4 ned
Kur: RIX

Lielisks detalizēts apraksts, paldies! Tiešām būtu interesanti uzzināt aptuvenās kopējās izmaksas, ceļojuma ilgumu (un vai bija pietiekoši, jeb iesaki palikt ilgāk).

Shura80
Lietotāja Shura80 attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 02/11/2009
Ziņas: 666
Manīts: pirms 6 ned

Super apraksts. Tiešām gribētos uzzināt dienu un izmaksu nepieciešamību. 

shustrik
Nav tiešsaistē
Kopš: 02/04/2012
Ziņas: 2505
Manīts: pirms 4 d
Kur: SEA

Lielisks apraksts, paldies! Kā ir ar karstās  lavas plūsmām? Tās ir tikai Volcano National Parkā, vai var vēl viskautkur redzēt?

zaksis
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/02/2011
Ziņas: 6146
Manīts: pirms 52 ned

Paldies, tiešām labs apraksts. Man arī interesē izmaksas un dienu ilgums.

Lietotāja Lī attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/10/2010
Ziņas: 301
Manīts: pirms 14 ned

Dunduri ir vieni no maniem mīļākajiem foruma dalībniekiem - apmeklē vietas, kas arī man ir sarakstā, un akcentu liek uz dabu! Paldies, kārtējais jaukais apraksts! Wink

Dunduri
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/05/2010
Ziņas: 810
Manīts: pirms 2 d

Kopumā ceļojumā pavadījām 17 dienas, no kurām 2 turp, 3 atpakaļ (1 pazūd izplatījumā).
1 diena (ielidošana no rīta no LAX) Oahu
2 dienas Big Island (lidojām turp no agra rīta, projām 3.dienas agrā rītā)
4 dienas Maui (projām 4-tās dienas vakarā)
3 dienas Kauai (lidojam projām 3.(pilnās) dienas vakarā)
2 dienas Oahu (lidojam projām uz mājām 3.dienas agrā rītā).

Starp salām ir ļoti, ļoti daudz reisu, tādēļ nav problēmas ar biļešu iegādi (nu, ja to dara laikus). Tā kā grūti pierast pie 12h nobīdes, tad sākumā dabiska ir mošanās agri no rīta, tādēļ nekādas problēmas ceļojuma sākumā nesagādāja nepieciešamība ierasties lidostā jau agri. Saule rietēja ap 18:30. Līdz ar to  pēc tā anyway paliek tikai nakts izklaides/vakariņas, ko var arī noziedot kādam vakara pārlidojumam.

Izmaksas (kā skaita mans Exelis) kopumā, neskaitot ēšanu & shopping & the like kopā bija sekojošas:
- avio uz Hawaii 450 Ls  vienam (caur FTB)
- avio starp salām (4 lidojumi) 300$ vienam
- auto īre (4 gab uz 4 salām) 350$. Te gan jāpiebilst, ka plānā bija vēl 5-tā īre  (+100$), bet ... klausies nu, latviešu tauta !!!... tā izpalika, jo viens Couchsurferis mums iedeva savējo uz pēdējām Oahu dienām. šo ietaupījumu gan pilnībā nokompensēja 200$, ko samaksājām taksim, lai pārbrauktu pāri Big Island no vienas lidostas uz otru (kur bija rezervētais auto) dienā, kad sajaucu am un pm, un kad biļete uz Hilo nebija nopērkama Smile
- benzīnu kopā nesarēķinājām, bet kādi 40$ uz katras salas, atskaitot Dollars rent, kur tas jau cenā = ap 120$
- viesnīcas (kopumā 6 naktis, iesk LAX) 610$. Pie tam, viena no tām Kauai, Princeville - 155$ (lētākais, ko varēja tajā krastā atrast - bet ārkārtīgi kruta un iespaidīga ar 2 guļamistabām, 2 vannas ist. utt - Bali Hai Villas). Pārējās 7 naktis - CS
- izklaides (tās, kas minētas iepriekš aprakstā) - kopumā vienam ap 580$
- nac. parkiem mums bija America Beautiful karte, tāpēc to cenas nezinu, bet nebija dārgi - ap 5-10$.

Nu, un tas viss kopā 2 cilv - ap 4700$. Vēl pierēķinām ēšanu (piem., 2 cilv. brokastis amīšu style - ap 25-30$, pusdienas Asia style - arī ap 30$), visādus niekus un neparedzētos taxi izdevumus Smile un ... sākam krāt Smile)

Dunduri
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/05/2010
Ziņas: 810
Manīts: pirms 2 d

par sajūtām attiecībā uz brauciena ilgumu - domāju, ka tas laikam būs dziļi individuāli. Šis bija mūsu garākais brauciens un tik ilgi prom no mājām un bērniem ... nožēlojami, bet pēdējā dienā jau abiem gribējās mājās.
Savukārt, ja ir pierasts braukt uz 3 nedēļām, tad, iespējams, tur gribēsies uzkavēties vēl ilgāk, jo klimats tiešām patīkams - saule nenogurdina, pludmales visriņķī.

Lava ir redzama tikai uz Big island Vulkānu parka rajonā (viens no Couchsurferiem bija zinātņu doktors - vulkanologs, tādēļ par šo tēmu daudz uzzinājām). Katru dienu kur-tur Netā ir info par to, kur lava ir redzama. Jāsaprot, ka klāt tai piebraukt var tikai no okeāna puses ar tūres kuģīti (vakaros). Ar kājām būs jāiet reāli lieli gabali - vismaz uz 1-2h vienā virzienā. Idejiski - skaties uz apvārsni un tur, kur redzami paceļamies dūmi, turp arī jāiet. Te, protams, n-tās piebildes par drošību attiecībā uz iespēju iegāzties iekšā, jo lava plūst apakšā arī tur, kur to neredz (bet mūsu vulkanologs sacīja, ka nu tik traki jau arī nav - vnk ar veselo saprātu jābūt draugos). Tas, kas var gan būt problēma - apavi, kurus var arī zaudēt, jo lava ir reāli asa - uz kādas kantes var pārgriezt zoli kā ar nazi. Un, protams, vajag kompasu - tie lavas lauki ir neticami lieli un pirms braukšanas taisni redzējām Discovery (ak, šausmas!) - lost in Hawaii - par vīru, kurš 7 dienas nevarēja atrast ceļu no lavas lauka ārā.
Mēs, diemžēl, sakarā ar avio šaizi un patērēto laiku, braucot no vienas lidostas uz otru, lavu neredzējām. Mums teica, ka vajadzējis braukt agri, lai neuzskrietu tam Private property sargam, bet īsti nezinu, kā to varētu realizēt, jo ne jau līdz naktij staigāsi, auto uz ceļa paliktu (un ceļš ir viens un šaurs). Un sargs mums "laipni" paskaidroja, ka šī svētā propertija pārkāpums esot 5000$ potenciāla soda nauda.

Green Rose
Nav tiešsaistē
Kopš: 28/03/2013
Ziņas: 1
Manīts: pirms 9 gadi

Dunduri, saki, lūdzu, kā ar LV autovadītāja apliecību. Derēja Hawaii? Un kādu apdrošināšanu izvēlēties nomātam auto? Vai ņēmi navigāciju?

Dunduri
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/05/2010
Ziņas: 810
Manīts: pirms 2 d

ar LV vadītāja apliecību ASV nekad nav bijis problēmu, arī tur nē.
GPS mums pašiem bija, tāpēc to nevajadzēja, bet, godīgi sakot, uz salām ir pāris ceļi pa riņķi un baisa nepieciešamība pēc GPS īsti nerodas, vienīgi Honolulu to tā īsti vajadzēja, lai pāris adreses atrastu.
Auto pašriska atbildības apdrošināšanai ir nopirkta uz gadu britu polise, tāpēc tam uzmanību nepievērsām

game
Nav tiešsaistē
Kopš: 01/11/2017
Ziņas: 41
Manīts: pirms 2 d

Kur ieteiktu īrēt auto un kādu - vai vajag apvidus auto, ka ar parkošanos?

Plānojam big Island + Maui + Oahu katrā pa apm 3 dienām janvārī.

Kur to apdrosināšanu ņēmāt?

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 20447
Manīts: pirms 4 ned
Kur: RIX

game, tajos laikos droši vien Dunduri bija insurance4carhire apdrošināšana, bet viņi vairs klientus Latvijā neapkalpo, pašlaik forumiešiem labi veicas ar www.worldwideinsure.com. Ja Tev ir Citadeles Xkarte ar ceļojuma apdrošināšanu, tā sedz autorīres pašrisku (līdz 1500 EUR).

game
Nav tiešsaistē
Kopš: 01/11/2017
Ziņas: 41
Manīts: pirms 2 d

Paldies! Neesmu gan klients Latvijā. Iečekosu, kādi varianti.

 

Nixija
Nav tiešsaistē
Kopš: 05/08/2011
Ziņas: 148
Manīts: pirms 15 min

Pašlaik meita darba brīvdienās Havaju s-lās. Īrē auto, apjautāšos kaut kad  nākamnedēļ un uzrakstīšu. Teica tikai, ka liela satiksme....

Sofija

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 20447
Manīts: pirms 4 ned
Kur: RIX

game rakstīja:

Paldies! Neesmu gan klients Latvijā. Iečekosu, kādi varianti.

https://www.insurance4carhire.com/faqs

Ja esi Lielbritānijas, Īrijas, Francijas, Itālijas, Spānijas, Vācijas, Nīderlandes vai Zviedrijas iedzīvotājs, tad joprojām vari izmantot arī insurance4carhire. Latvijā dzīvojošos gan viņi vairs neakceptē.

Citāts:
To purchase insurance4carhire policies you must be resident in the UK, Republic of Ireland, France, Italy, Spain, Germany, The Netherlands or Sweden.

game
Nav tiešsaistē
Kopš: 01/11/2017
Ziņas: 41
Manīts: pirms 2 d

Super. Paldies, Juri, esmu Nīderlandes iedzīvotāja, būs jāapsver šis insurance4carhire.

Gaidīšu padomus no Nixijas

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 20447
Manīts: pirms 4 ned
Kur: RIX

Ejot uz insurance4carhire caur šo saiti: https://www.insurance4carhire.com/tlm, agrāk bija 20% atlaidi, tagad sanāk pat vairāk. (Viņiem cenas nedaudz cēlušās, bet atlaidi rāda kā no vecās. Smile)

winjanis
Lietotāja winjanis attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 19/02/2015
Ziņas: 119
Manīts: pirms 2 gadi
Kur: LV

Tikko atgriezāmies no HI, daži jaunākie novērojumi/ ieteikumi, ja nu kādam noder.

Lidojums. Tā kā gada laikā KLM vairākkārt mainīja reisus, tad gala variantā samainīju posmus tā, lai tikai viens (VIE-AMS) būtu ar KLM, pārējie ar DELTA, kura manā skatījuma ir viena no klientam draudzīgākajām aviokompānijām.

Nododamās bagāžas pa brīvu, iekasēja tikai 40,- USD par KLM posmu, neskatoties uz KLM biļetes cenu 1EUR (+nodokļi). Ja gadās līdzīgi piedāvājumi, noteikti iesaku pirkt biļeti pie Deltas vai vismaz izvēlēties garos posmus ar viņiem.

Dokumenti. Testus taisījām Vīnes lidostā, lētāk un ātrāk. Tos, izņemot Vīni, nekur neviens neskatījās. Havajām ir īpaša reģistrācija visiem, kuri ierodas no pārējiem štatiem, tomēr nekādas grūtības neradās un QR kodus saņēmām uzreiz. Tos gan tur visur pārbauda un bez koda nekur, ja nu vienīgi karantīnā.

Dārdzība. Nemainīgi augsta. Manuprāt Jaunzēlande nobāl Havaju izmaksu priekšā. Viesnīcas, auto īre, pakalpojumi, izklaides – viss dārgāk nekā citur. Tomēr, ir iespējas. Mēs lielāko daļu palikām kempingos, pāris naktis teltī, arī uz takas. Veikalos cenas kā pārējos štatos, tā ka uz ēdienu var taupīt. Mēs gan priekšroku devām vietējai virtuvei, restorāns trijiem 100-200,- parasti, lai tiktu labākajos, gan jārezervē iepriekš.

Nakšņošana. Janvārī'22 viesnīcas zem 300,- praktiski nebija, šeit gan jāpiezīmē, ka nezinu, kā būtu, ja to visu būtu skatījies kādu pusgadu iepriekš. Ir pieejami kempingi, bet tajos vēlams savlaicīgi rezervēt, jo var gadīties, ka nedēļas nogalēs viss pilns. Valsts parkos daudzas kempingu vietas joprojām nav atvērtas C-19 ierobežojumu dēļ. Teltis celt brīvā dabā nav atļauts, kaut gan Maui rietumu krastā liekas, ka to nekontrolēja, Kauai ir Polihale parks, kur cilvēki brīvā dabā nakšņo, tur gan 4x4 nepieciešams.

Par takām un parkiem. Daudz vietās vēlams savlaicīgi rezervēt, jo vietu nav. Piemēram, Kalalau taka (Kauai). Šo ieteiktu ņemt uz vairāk kā 2 dienām, lai bez liekas steigas mierīgi izbaudit Kalalau pludmali un pašu taku. Rezervējot šo, pievērsiet uzmanību, lai uzreiz varat norezervēt stāvvietu savam auto, mūsu gadījumā tās nebija un radās milzīga problēma, kur atstāt auto, jo nekur to tāpat pa nakti atstāt nevar, sods esot 500,-

Iesaku Hawaii Volcanoes parku (Big Island), šobrīd aktīvs vulkāns un tas jāskatās tumsā, vēlams paņemt binokli vai kādu garāku stiklu. Kauai ieteiktu nenoskopoties un izlidot Helicopter tour, tāpat iziet vairākas takas.  Maui – ja paveicās, norezervēt ( 2 mēn iepriekš vai 25 vietas izmet 2 dienas iepriekš) Haleakala sunrise. Ja nepaveicās, tad var vērot arī saulrietu. Maui niršana pie Molokini krātera. Vaļus redzējām nepieredzēti daudz, burtiski brauc ar auto un skaties uz vaļiem.

Galvenais ieteikums – laicīgi sarezervēt visus parkus, takas, kempingus.

CEĻO AR GARŠU!

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 11327
Manīts: pirms 14 st

Kas pie viņiem tur burzmējas? Amerikāņi, eiropieši, kanādieši, ķīnieši, japāņi? 

Vērtēju tikai no skopuļa viedokļa. Labāk gads neko nedarot Meksikā, nekā viena nedēļa Hawaii, 51 nedēļu enerģiski darbojoties mītnes zemē. Ir izņēmums!!! Ja darbs dara prieku un ienākumus.

 

 

RX
Lietotāja RX attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/07/2009
Ziņas: 3942
Manīts: pirms 2 d
Kur:

Paldies, winjanis, par aprakstu. Biju jau šo galamērķi izdzēsis no sava checklist, bet kādreiz jāmēģina tomēr uz turieni tikt īpašās dabas dēļ.

winjanis
Lietotāja winjanis attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 19/02/2015
Ziņas: 119
Manīts: pirms 2 gadi
Kur: LV

Nu ir jau gan vērts uz turieni braukt. Satikām pārīti no Austrijas, šie katru gadu pa vienai salai uz pāris nedēļām paņem izpētei. Dzīvo kempingos/teltīs, paši gatavo, noīrē vismazāko auto, tā ka ir jau gan varianti.

Šeit bildīte no aktīvā vulkāna, sajūtas īpašas.

 

P.S. Redzējām arī dažus, kuriem labāk gads neko nedarot HI. (nezinu par to nedēļu Meksikā)

CEĻO AR GARŠU!