Ceļošana ar antivielu testu

58 atbildes [Pēdējā ziņa]
Shura80
Lietotāja Shura80 attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 02/11/2009
Ziņas: 666
Manīts: pirms 1 ned

Kā zināms, tad Covid izslimojušiem asinīs ir antivielas, kuras uzrāda antivielu tests. Ja antivielu tests parāda virs " 1 ", tad testētais ir slimojis ar Covid un it kā vairs saslimt nevarot. Nu, sanāk, kaut kas līdzīgs vakcīnai. 

Pagaidām izdodas atrast, ka šis ir liels pluss pie atgriešanās no ceļojuma, jo nav jāsēž pašizolācijā, pamatojoties uz MK not 360, 56.1.punktu "Ja persona var dokumentāri pierādīt, ka ir slimojusi ar Covid-19, ir atveseļojusies un nav infekcioza, ārsts var pieņemt lēmumu, nosakot, ka persona var neievērot šo noteikumu 56. punktā minēto pašizolāciju, un izsniegt vai elektroniski nosūtīt personai veidlapu Nr. 027/u ar šādu ierakstu: "Apliecinu, ka uz (personas vārds, uzvārds) ar 2020. gada ... (datums) nav attiecināmi pašizolācijas nosacījumi"." 

Bet šobrīd neizdodas atrast informāciju par ieceļošanas noteikumiem ārvalstīs ar šo antibody test " uz rokām". Manuprāt, tas būtu jāpielīdzina Vakcīnas sertifikātam vai vismaz Covid testam! Kāpēc, iebraucot, piemēram, Taizemē būtu tik un tā 14 dienas jāsēž karantīnā, jo it kā vari kādu inficēt? Varbūt kāds šo jautājumu ir pētījis, un var padalīties ar info?

Paldies, 

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 4784
Manīts: pirms 10 st

Shura80 rakstīja:

ir atveseļojusies un nav infekcioza

Mani dara uzmanīgu, ka šīs lietas pēdējā laikā šur tur (ne tikai dzeltenajos medijos) sāk uzskatīt par savstarpēji nesaistītām. Ja to kādā brīdī apstiprinās, visa vakcinēšanās kļūs svarīga tikai pašam sapotētajam, nevis apkārtējiem. Un tātad neattieksies uz ceļošanu. "Cīņa" jau notiek ne pret pašu vīrusu (nav iespējama), bet tā izplatību.

Viestursp1
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/02/2013
Ziņas: 8825
Manīts: pirms 2 st

Diemžēl ar COVID-19 izslimojošie var pēc kādiem 3 mēnešiem saslimt ar otrreiz ar šo pašu COVID-19. Mana darba kolēģe, kura, domājams, no sociālās aprūpes personāla dabūja "dāvanā" COVID-19, NOVEMBRA sākumā jau izslimoja COVID-19, bet šo piektdien (29.01.2021.) saslima atkal. Antivielas gan netika noteiktas, bet bija tīri sakarīgs žurnālista Jura Bojāra sižets raidījumā "Aculiecinieks" janvāra sākumā tieši par antivielām ar COVID-19 izslimojušajiem. Secinājums viens - antivielu daudzums pēc izslimošanas katram ir atšķirīgs un tas nav saistāms ar COVID-19 gaitas smagumu. Kontaktpersonām un pēc COVID-19 izslimošanas vieglā formā antivielu daudzums antivielu mēdz būt lielāks nekā pēc COVID-19 pārslimošanas ar smagu gaitu. Nav tiešas korelācijas starp slimības gaitu un antivielu daudzumu. Bet kas visstulbākais - antivielu titrs jau pēc 3 mēnešiem ievērojami mazinās un jau pēc 3 mēnešiem vairums pārslimojošo var saslimt atkārtoti. To, manuprāt, pierāda, arī Zviedrijas mēnešiem ilgie neveiksmīgie mēģinājumi ar "viss atļauts", kuru rezultātā Zviedrija atzina ka kolektīvās imunitātes teorija COVID-19 gadījumā nebija pareiza. Jācer, ka vairums mūsu praktizējošo ārstu ir gudrāki nekā Ministru kabineta klerki un saprot, ka antivielu daudzums īsā laika periodā var strauji nokristies. "Antibody test" nevar pielīdzināt vakcinācijas sertifikātam, jo antivielu titrs nepilna mēneša laikā un pat ātrāk var strauji kristies un šim antivielu testam varētu būt tāda pati jēga kā COVID-19 testam, kurš veikts 24-72 stundas pirms iebraukšanas valstī. Abos gadījumos ir skaidrs, ka testa veikšanas brīdī persona nav inficēta ar COVID-19, toties tas var notikt tuvākā nākotnē.

Gunārs
Lietotāja Gunārs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/07/2009
Ziņas: 653
Manīts: pirms 5 st

Viestursp1 rakstīja:

"Antibody test" nevar pielīdzināt vakcinācijas sertifikātam, jo antivielu titrs nepilna mēneša laikā un pat ātrāk var strauji kristies..."

Nav tā kā dzirdēts (lasīts), ka "vakcinācijas sertifikāts" kaut ko nodrošina vairāk. Cik esmu lasījis - vakcinētais tāpat var saslimt, tāpat var būt izplatītājs, par to kāds ir vakcinācijas izveidotās imunitātes aizsardzības periods arī nav zināms. Ir apgalvojumi (bet kā mēdz teikts  - zinātnē balstīto faktu par to nav), ka no vakcinācijas imunitāte būs ilgāka nekā no pārslimošanas.  Varbūt ir kādam zināmi (zinātnē balstītos faktos) avoti, kas liecina citu.

Diez vai ar vienu vakcīnu vakcinētajiem būs vienāds imunitātes ilgums, nemaz nerunājot par imunitātes ilgumu ar dažādām vakcīnām vakcinētajiem. Līdz ar to "vakcinācijas sertifikāts" izskatās vairāk pēc psiholoģiska aspekta rīka, tas diez vai var dot precīzi izmērāmu pielietojumu.

Saite uz Bojāra veidoto raidījumu - https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/04.01.2021-aizliegtais-panemiens.-operacija-vakcinas-pret-covid.id206928/ 

Gunārs

lapsiņa
Nav tiešsaistē
Kopš: 13/11/2008
Ziņas: 591
Manīts: pirms 11 st

Cik esmu lasījusi, tad Islandē izslimojušajiem ar covid nav jāsēž karantīnā, ja ir līdzi vecais covid pozitīvais tests un antivielu tests, Madeirā arī laiž bez covid testa, ja ir āsta zīme vai antivielu tests, kā arī Igaunijā no 2. februāra varēs ieceļot bez sēdēšanas karantīnā, ja ar covid ir izslimots pēdējo 6 mēnešu laikā.

2024: TUN, RIX, CPH, FRA, WDH, VFA, IST, MUR, RUN, EDI, IOM, ICN, CJU, KIX, SKP, PRN, RMO, TPS, LUX, TRD, DXB, ALA, DYU, SKD, CDG, NBO, TNR, SMS, LHR

Viestursp1
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/02/2013
Ziņas: 8825
Manīts: pirms 2 st

Par vakcīnu iedarbības ilgtspēju reālajā dzīvē grūti spriest, jo vairumā valstu (izņemot Krieviju un vēl dažas) vakcinācija sākās tikai decembra pašās beigās. Piesardzīgs optimisms liek domāt, ka vakcinētie, kuri izvakcinēti 2 reizes, varētu tikt pasargāti np COVID-19 vismaz gadu vai ilgāk. Vakcinācijas sertifikāts pašlaik ir dažu aviokompāniju nākotnes vīzija, jo ir valstis, uz kurām lidojot, obligāti vajadzīgs, piemēram, dzeltenā drudža sertifikāts. Qantas un vēl dažas kompānijas par COVID-19 vakcinācijas sertifikāta nepieciešmību paziņoja, kad masveida vakcinācija vēl nemaz nebija sākusies un šo vakcinācijas sertifikātu uzskata par tikpat būtisku kā, piemēram, vakcinācijas pret dzelteno drudzi sertifikātu. Reālo COVID-19 masveida vakcinācijas efektu mēs redzēsim ne ātrāk kā pēc gada. Nav arī īsti zināms, kā vakcinācijas ietekmē "uzvedīsies" jaunie štammi.

orsons21
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/01/2009
Ziņas: 15314
Manīts: pirms 23 min
Kur:

Viestursp1 rakstīja:

Piesardzīgs optimisms liek domāt, ka vakcinētie, kuri izvakcinēti 2 reizes, varētu tikt pasargāti np COVID-19 vismaz gadu vai ilgāk. 

Ja neņem vērā dažu zinātnieku un pētnieku vēlmi uzdot vēlamo par esošo, tad šim apgalvojumam neesmu atradis pilnīgi nekādu pat visnetiešāko apstiprinājumu. Nu jau ir diezgan daudz gadījumu, kad atkārtoti ar Covid-19 salimst pēc aptuveni trim mēnešiem - nesaprotu, un kādiem pieņēmumiem balstās ideja, ka vakcinācijas dotā imunitāte varētu būt būtiski ilgāka.

Viestursp1 rakstīja:

Vakcinācijas sertifikāts pašlaik ir dažu aviokompāniju nākotnes vīzija, jo ir valstis, uz kurām lidojot, obligāti vajadzīgs, piemēram, dzeltenā drudža sertifikāts. Qantas un vēl dažas kompānijas par COVID-19 vakcinācijas sertifikāta nepieciešmību paziņoja, kad masveida vakcinācija vēl nemaz nebija sākusies un šo vakcinācijas sertifikātu uzskata par tikpat būtisku kā, piemēram, vakcinācijas pret dzelteno drudzi sertifikātu. 

Tas pats - šobrīd nav ne mazāko pierādījumu, ka vakcīna, kas teorētiski kādu laiku pasargā no saslimšanas vakcinēto personu, neļauj tai būt vīrusa nēsātājai. Varbūt, pēc vakcinētas personas kontakta ar vīrusu infekciozitāte ir kaut kādā mērā mazāka vai īsāka laika ziņā, bet maz ticams, ka tā ir tuvu nullei. Līdz ar to vakcinācijas sertifikāta ceļošanas nolūkiem galvenā jēga varētu būt neieberzties svešā valstī uz dārgu ārstēšanos, bet ne pasargāt attiecīgo valsti no vīrusa ievazāšanas.

Viestursp1 rakstīja:

Reālo COVID-19 masveida vakcinācijas efektu mēs redzēsim ne ātrāk kā pēc gada. Nav arī īsti zināms, kā vakcinācijas ietekmē "uzvedīsies" jaunie štammi.

O, nu jaunie štammi būs īstena farmācijas kompāniju medusmaize, ja nu gadījumā izrādītos, ka pret vecajiem vakcīnas ir pārāk efektīvas. Es gan domāju, ka viņu satraukumam nav nekāda pamata - pret gripu vakcīnas jau ir desmitiem gadu, bet kaut kā nemana, ka tā kaut kur pazustu! Smile

 

 

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 11340
Manīts: pirms 3 d

Pagaidām situāciju var ievērtēt kā  jožik v tumaņe https://www.youtube.com/watch?v=

Ja kaut kur nepārvarami būtu jābrauc, 3x dienā trobelētu viņu atbildīgos orgānus. Lai ir smuka atbilde ar parakstiem.

 

 

Andzejs
Nav tiešsaistē
Kopš: 06/08/2011
Ziņas: 741
Manīts: pirms 4 st
Kur: RIX

Ģimenes ārsta izdotā izziņa, ka esi izslimojis, pilnīgs štrunts, bez konkrētas informācijas, bet MK noteikumi tieši tādu prasa izdot. Arzemēs ar tādu var uzreiz doties uz tualeti, un izmantot noderīgāk Frown pierunāju, lai angliski apakšā ieraksta komentāru, ka no tāda līdz tādam izslimots ar covid!

Izslimojot visticamāk organismam rodas stabilāka imunitāte, nekā pēc nepārbaudītām vakcīnām, kuru blaknes var atklāties pēc 2 un vairāk gadiem.

k
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/10/2008
Ziņas: 2204
Manīts: pirms 7 st
Kur: Rīga

Andzejs rakstīja:

Izslimojot visticamāk organismam rodas stabilāka imunitāte, nekā pēc nepārbaudītām vakcīnām, kuru blaknes var atklāties pēc 2 un vairāk gadiem.

Šajā gadījumā ticība ir tiešā pretrunā ar faktiem. 

k
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/10/2008
Ziņas: 2204
Manīts: pirms 7 st
Kur: Rīga

Andzejs rakstīja:

Izslimojot visticamāk organismam rodas stabilāka imunitāte, nekā pēc nepārbaudītām vakcīnām, kuru blaknes var atklāties pēc 2 un vairāk gadiem.

Šajā gadījumā ticība ir tiešā pretrunā ar faktiem. 

propers
Nav tiešsaistē
Kopš: 19/06/2014
Ziņas: 4766
Manīts: pirms 2 st

Varbūt vajag izslimot divas reizes, lai veidotos stabila imunitāte? Kāpēc domā ka blaknes no vakcīnas būs lielākas nekā no pašas slimošanas? Esi noteikti no tiem, kas pirms iedzer aspirīna tableti, izlasi kādas būs blaknes pēc 10 gadiem.

Gunārs
Lietotāja Gunārs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/07/2009
Ziņas: 653
Manīts: pirms 5 st

k rakstīja:

Andzejs rakstīja:

Izslimojot visticamāk organismam rodas stabilāka imunitāte, nekā pēc nepārbaudītām vakcīnām, kuru blaknes var atklāties pēc 2 un vairāk gadiem.

Šajā gadījumā ticība ir tiešā pretrunā ar faktiem. 

Vai var uzzināt avotu, kur tie fakti publicēti?

Gunārs

propers
Nav tiešsaistē
Kopš: 19/06/2014
Ziņas: 4766
Manīts: pirms 2 st
Gunārs
Lietotāja Gunārs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/07/2009
Ziņas: 653
Manīts: pirms 5 st

Šis neskaitās Smile
Neskaitās arī Delfi.lv, TVnet.lv, Vakara ziņas un citi tml. "tautas folkloras" avoti.
Neskaitās arī laikraksta “Jerusalem Post” portāls 
Neskaitās arī "Ceļakājas autoritātes" Wink

Gunārs

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 11340
Manīts: pirms 3 d

Katrā valstī takš raksta, ko vēlas rakstīt

https://www.nih.gov/news-events/nih-research-matters/lasting-immunity-found-after-recovery-covid-19

Šeit var pētīt, ko grib pētīt https://www.niaid.nih.gov/

Amerikanci! Nākamreiz indiešus un kanadcus! 

Indieši http://www.cidsindia.org/

Kanaģecs https://www.ammi.ca/?ID=172&Language=ENG

Krievijā milzīgi sazarojušies. Te viens kantoris https://niioz.ru/covid-19/

Šitiem ar var rakstīt! http://www.chinacdc.cn/en/

Globāls kantoris https://globalhealth.unc.edu/

Kembridžnieki https://www.infectiousdisease.cam.ac.uk/

Reāli pauris apsāpējās:( Korespondents out!

Vislabāk visu būtu prasīt valstīm un kantoriem, kur ražo vakcīnas. Bet tak neko neteiks, drīzāk lapsene iedzels.

 

 

propers
Nav tiešsaistē
Kopš: 19/06/2014
Ziņas: 4766
Manīts: pirms 2 st

Pats vari uz kaut kādu " Degpunktā" atsaukties, bet citi nevar.

Viestursp1
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/02/2013
Ziņas: 8825
Manīts: pirms 2 st

Mīlīši, ko jūs šeit spriedelējat par imunitāti pēc pilnībā pabeigtas vakcinācijas (2 vakcīnas). Eiropa vakcināciju pamatā sāka ap Jauno gadu, Krievija - pusotru mēnesi ātrāk, jo "SPUTŅIK-V" tika uzražots un lietošanai Krievijā apstiprināts ātrāk. Tātad pasaulei ne ar vienu vakcīnu vēl nav īstu pierādījumu tam, cik tad ilgi būs šī pēcvakcinācijas imunitāte, jo nav vēl pagājuši pat ne 3 mēneši un ne gads pēc pirmo klientu vakcinācijas pabeigšanas. Ir tikai praksē balstīti pierādījumi, ka nevakcinētie ar šo "zarazu" var saslimt atkārtoti jau pēc nepilniem 3 mēnešiem kā mana darba kolēģe.

orsons21
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/01/2009
Ziņas: 15314
Manīts: pirms 23 min
Kur:

Viestur, tāpēc jau arī spriedelē,ka datu nav!

Kā Tu pats atzīmēji, pēc slimošanas imunitāte var nesaglabāties pat 3 mēnešus. Savukārt visi mediji mums klārē, ka vakcinācijas pamatā ir organisma iepazīstināšana ar vīrusa pīķa proteīnu - vai nu uzsēdinot to citam vīrusam, vai izaudzējot atsevišķi, vai nu vēl tur kaut kā. Tātad darbības princips līdzīgs kā īstam vīrusam, bet neizraisot būtisku saslimšanu. Tad kāpēc gan lai pēc vakcīnas būtu ilgāka imunitāte, nekā pēc slimošanas? Man izskatās, ka, ja paveiksies, tad tāda pati, ja nē - visdrīzāk zemāka. Bet nu laiks rādīs.

propers
Nav tiešsaistē
Kopš: 19/06/2014
Ziņas: 4766
Manīts: pirms 2 st

Vakcinācija izraisa tikai aizsargreakciju uz konkrēto vīrusu, bet pats vīruss izraisa saslimšanu un 100 dažādu blakusefektu.

k
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/10/2008
Ziņas: 2204
Manīts: pirms 7 st
Kur: Rīga

Gunārs rakstīja:

k rakstīja:

Andzejs rakstīja:

Izslimojot visticamāk organismam rodas stabilāka imunitāte, nekā pēc nepārbaudītām vakcīnām, kuru blaknes var atklāties pēc 2 un vairāk gadiem.

Šajā gadījumā ticība ir tiešā pretrunā ar faktiem. 

Vai var uzzināt avotu, kur tie fakti publicēti?

Šobrīd visvairāk citēts tiek SIREN pētījums, kurš parāda, ka pēc izslimošanas imunitāte ir tikai ~85%. 

 
Viestursp1
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/02/2013
Ziņas: 8825
Manīts: pirms 2 st

propers rakstīja:

Vakcinācija izraisa tikai aizsargreakciju uz konkrēto vīrusu, bet pats vīruss izraisa saslimšanu un 100 dažādu blakusefektu.

Bingo, propers. Šitam es pilnībā piekrītu, neskatoties uz to, ka "antivakcinācijas" piekritēji stāstīs, cik drausmīgas blaknes var būt no pašas vakcīnas. Man ir dzīvs piemērs - darba kolēģis, kurš, ticamāk, darbā neatgriezīsies pēc COVID-19 pārslimošanas iegūto multiplo bojājumu dēļ. Nu jau skartas ne tikai plaušas, bet parādījušies arī CNS bojājumi, kas izpaužas kustību traucējumu veidā.

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 4784
Manīts: pirms 10 st

Tā kā zāļu pret vīrusu nav (un nebūs, ko rāda gripas nu jau simtgadīgā vēsture, par citiem kroņiem nemaz nerunājot) un ārstēti tiek tikai simptomi un komplikācijas, turpinu pieturēties pie versijas, ka otrreizējas saslimšanas nav, vienkārši vīruss (nezināmu iemeslu dēļ) ir "iepauzējis" un tad atkal "atdzīvojies".

Galugalā, mūsos praktiski visos dzīvo herpes vīruss, kas "atdzīvojas" tikai laiku pa laikam (dažiem/daudziem šis laiks mērās desmitgadēs).

propers
Nav tiešsaistē
Kopš: 19/06/2014
Ziņas: 4766
Manīts: pirms 2 st

Herpes vīruss integrējas mūsu DNS un paliek tur uz visiem laikiem. Covid ir RNS vīruss un nav viņam kur mūžīgi glabāties.

orsons21
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/01/2009
Ziņas: 15314
Manīts: pirms 23 min
Kur:

propers rakstīja:

Vakcinācija izraisa tikai aizsargreakciju uz konkrēto vīrusu, bet pats vīruss izraisa saslimšanu un 100 dažādu blakusefektu.

Un kas tad tieši liek domāt, ka organisms, pēc saskares ar vīrusa imitāciju (vakcīnu) būs vairāk gatavs jaunam uzbrukumam, nekā pēc atvairīta īsta uzbrukuma?

gklavs
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/01/2017
Ziņas: 2402
Manīts: pirms 11 st

orsons21 rakstīja:

propers rakstīja:

Vakcinācija izraisa tikai aizsargreakciju uz konkrēto vīrusu, bet pats vīruss izraisa saslimšanu un 100 dažādu blakusefektu.

Un kas tad tieši liek domāt, ka organisms, pēc saskares ar vīrusa imitāciju (vakcīnu) būs vairāk gatavs jaunam uzbrukumam, nekā pēc atvairīta īsta uzbrukuma?

Tas, ka atvairīt īsto uzbrukumu var neizdoties. Pagājušo nedēļu no COVID nomira labs paziņa, pat īsti vēl bīstamo vecumu nesasniedzis.

  

orsons21
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/01/2009
Ziņas: 15314
Manīts: pirms 23 min
Kur:

Bļāviens, bet kurš tad par to šaubās? Jautājums bija, uz kādiem faktiem varētu balstīties minējums, ka feikā uzbrukuma gadījumā antivielas saglabāsies ilgāk (salīdzinot ar tiem, kas izdīvoja pēc īstā uzbrukuma, protams)!?

propers
Nav tiešsaistē
Kopš: 19/06/2014
Ziņas: 4766
Manīts: pirms 2 st

Īstā uzbrukumā vēl pievienojas bakteriālā pneimonija un citas kaites. Uz ko tad īsti organismam gatavoties?

orsons21
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/01/2009
Ziņas: 15314
Manīts: pirms 23 min
Kur:

Nepateikšu ātrumā avotu, bet bakteriālā pneimonija, šķiet, pievienojas mazāk kā 5% gadījumu. Turklāt pret baktērijām jau laikam arī antivielu nemaz nav. 

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 11340
Manīts: pirms 3 d

Ieliksim Shuram80 maķenīt garastāvokli uzlabojošāku ziņu no Taizemes. Var aizrakstīt šiem kadriem, lai paskaidro visu bildi. Cerams, ka atbilde nesekos pēc 1/2 gada. Thy iekšpusē var sākt vizināties bez starpreģionu lieguma https://www.tatnews.org/2021/02/status-of-interprovincial-travel-as-thailand-eases-covid-19-controls-as-of-1-february-2021/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=status-of-interprovincial-travel-as-thailand-eases-covid-19-controls-as-of-1-february-2021

Centrālā Thy Covid lapa man nevērās vaļā http://Corona Virus Disease (COVID-19)https://ddc.moph.go.th › eng

Te vēl daudz informācija par Thy jaunumiem https://www.tatnews.org/2021/01/tat-update-status-of-interprovincial-travel-in-thailand-amid-strict-covid-19-controls/

Ar šitiem grūti cīnīties. Piekusu visādas oriģinālās lapas meklējot! Vēl var robežsargus un lidostu patrobelēt.

Ir vēl viena https://coethailand.mfa.go.th/regis/step?language=en

 

 

propers
Nav tiešsaistē
Kopš: 19/06/2014
Ziņas: 4766
Manīts: pirms 2 st

orsons21 rakstīja:

Nepateikšu ātrumā avotu, bet bakteriālā pneimonija, šķiet, pievienojas mazāk kā 5% gadījumu. Turklāt pret baktērijām jau laikam arī antivielu nemaz nav. 

Tad palūgšu dot skaidrojumu kas notiek ar baktērijām, ja pret tām organismam nav ieroču?