Benina

21 atbildes [Pēdējā ziņa]
RX
Lietotāja RX attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/07/2009
Ziņas: 3897
Manīts: pirms 40 min
Kur:

Kamēr vēl viss svaigā atmiņā, uzrakstīšu dažas atziņas par šo valsti. Ielikšu arī vairākas fotogrāfijas, kuras pašas par sevi runā.

Uz Cotonou jūnija sākumā devos otro reizi 3 gadu laikā, un biju patīkami pārsteigts par vērienīgajiem attīstības projektiem šajā pilsētā. Tieši kā es to biju paredzējis, šī un daudzas citas Āfrikas valstis šobrīd piedzīvo strauju attīstības posmu. Jautājums tikai, par kādu cenu tas tiek darīts. Daudzi to sauc par otro kolonizāciju, jo par dārgajiem objektiem maksās daudzas nākamās paaudzes.

Brussels Airlines lidojuma plānu maiņas dēļ mans ceļojums ieilga par liekām 3 dienām, tāpēc pēc dažu dienu darba ar mūsu sadarbības partneri man radās iespēja nedaudz paceļot pa valsti. Pašā Cotonou un tās apkārtnē neko jaunu ieraudzīt necerēju. Piesārņota un no cilvēkiem brīva pludmale tika labi izpētīta iepriekšējā reizē, bet no tūristu magnēta voodoo padarīšanām man pietika ar dažu videoklipu noskatīšanos, lai saprastu, ka man tas noteikti nav vajadzīgs. Pajautāju sadarbības partnerim, vai ir iespējams nokļūt Pendjari nacionālajā parkā, un viņš noorganizēja man auto (kādus 15gv Totota RAV4) ar savu privāto šoferi Ksavieru, kurš angliski prata pateikt tikai "o-ke". Skatoties kartē, man nelikās, ka brauciens būs tik ilgs un izaicinošs, bet Ksaviers nebrauca pa tiem ceļiem, kurus ieteica navigācija. Un tas arī saprotams - labāk lielāks aplis pa daudzmaz braucamiem ceļiem, nekā taisnākais bedrainais ceļš. Rezultātā līdz viesnīcai Pendjari Lodge braucām vairāk nekā 700km vismaz 10h, un pa šo laiku varēju diezgan labi apskatīt valsti. Tiem, kam tas šķiet pārāk mokoši, esot iespēja atlidot ar privāto lidmašīnu. 

Jau pavisam drīzi pēc izbraukšanas no Cotonou nonācām pāris avārijas situācijās un redzējām avārijas ar līķiem. Kāds džips pilnā ātrumā bija ieskrējis smagajam purnā. Lieki piebilst, ka ātruma ierobežojumus te neviens neievēro. Priekšroka tam, kuram vairāk bezkaunības. Padot ceļu kādam citam satiksmes dalībniekam ir nepiedodama vājuma pazīme. Mīkstais ir arī tas, kurš naktī izslēdz tālās gaismas, cerībā, ka pretimbraucošais izdarīs tāpat. Paldies Dievam galā nonācām dzīvi un veseli. Pie nacionālā parka vārtiem mums pievienojās gids Raz, kurš izrādījās Natitingou izbijusī repa zvaigzne. https://www.youtube.com/watch?v=v0lsY_4vCnA

Vismaz viņš labi runāja angliski, un es varēju uzdot visus jautājumus, kuri bija sakrājušies pa ceļam. Pirms šīs tikšanās gan sanāca misēklis, jo mēs 20km aizbraucām garām pilsētai Tanguieta Burkinas virzienā pa ļooooti izdangātu ceļu, jo navigācija veda uz veco Pendjari Lodge vietu, kura bija slēgta pēc tam, kad 2019.g tur uzbrucēji nogalināja gidu un baltos tūristus aizveda gūstā uz Burkinu izpirkuma prasīšanai. Pazaudētā laika dēļ nacionālajā parkā iebraucām īsi pirms vārtu slēgšanas un tumsas iestāšanās. Pirmais vakara safari man sanāca pa ceļam uz viesnīcu. Man par pārsteigumu viesnīca bija pat ļoti laba, un tur satiku arī baltos tūristus, kuri izskatījās diezgan turīgi. Nepaspēju paprasīt, kā viņi te tikuši, jo no rīta visi bija prom, un es pa visu kompleksu biju vienīgais viesis. Diena pagāja safari braucienā, meklējot ziloņus, kurus diemžēl tā arī neieraudzījām. Arī nīlzirgi bija aizmigrējuši uz citu vietu. Daudz bija dažādu pārnadžu - antilopes, bifeļi, bet nebija graciozo žirafju. Kā lielākais retums man tika parādītas 2 lauvu mātītes, tāpēc secinājums, ka Pendjari nav īpaši bagāts nacionālais parks. Lielos laukumos izdedzināta zāle, lai "labāk varētu redzēt zvērus". Pēc ilgākas braukāšanas Ksaviers paziņoja, ka jābrauc uz Tanguieta pirkt degvielu. Pie reizes arī mani aizveda uz labāko ēstuvi pilsētā. Skats no šīs ēstuves balkona.

 

Pusdienās man piedāvāja chicken vai fish. Kad paskatījos, ka vista ar zivi sautējas vienā katlā, sapratu, ka lielas starpības garšas ziņā droši vien nebūs. Paņēmu zivi, bet sapratu, ka manām bažām par garšu nav pamata. Čili netika žēlots, tāpēc vienīgā garša mutē bija - uguns.

Šo bildi ieliku lielāku, lai redzētu, ka katlā patiešām sautējas vistas kāja un zivs aste.

Pēc pusdienām pa ceļam atpakaļ uz nacionālo parku Raz man parādīja skaistu Pendjari upes ūdenskritumu kaskādi. Beidzot zaļa oāze!

Ksaviers tā nesās, ka uz grantētā ceļa pēc strauja manevra, glābjot vistas dzīvību, mašīnu pamatīgi sanesa. Vienā brīdī es sapratu, ka būsim uz vāka, bet brīnumainā kārtā mašīna sagriezās par 180 grādiem, sasvērās, bet nokrita atpakaļ uz riteņiem. Skāde sākumā nešķita liela.

 Vēlāk gan sāka tecēt radiators un mūs nacionālajā parkā izglāba rendžeri, uzdāvinot kanniņu ar ūdeni. Vakarā uz viesnīcu atbrauca meistars un radiatoru salāpīja.

Ksaviers man lika vilties ļoti bieži. Sen man nebija radusies vēlme kādam kārtīgi iesist. Bet varbūt Ksaviers ir tipisks šīs valsts pārstāvis, un vaina patiesībā ir manī? Viesnīcas bungalo terasē es, labu gribēdams, bieza folija bļodiņā sagriezu viņam mango un iedevu Fitness batoniņu no Latvijas. Pats aizgāju dušā. Kad atnācu, Ksaviers bija devies prom uz savu numuriņu, folijas bļodiņa saņurcīta ar mango atlikumiem mētājās krūmos, un arī batoniņa plēve mētājās pie terases. Redzēju, kā viņš cūkojas piesārņotā pilsētā, bet vēl tagad nesaprotu, kā viņam neienāca prātā, ka viņš dara kaut ko nepareizi perfekti sakoptā vidē? To, ka viņam ir aristokrātiska uzvedība, viņš pierādīja citā epizodē. Izpirku viņam sarkanvīna glāzi, kura tādā nekurienē nebija lēta - kādi 7 EUR. Pēc pirmā malka glāzē iekrita kaut kāds knislis, un Ksaviers cēlu žestu glāzes saturu izlēja krūmos, sagaidot, ka es viņam tūlīt pirkšu nākamo glāzi Smile

Nonākšana tādā vidē cilvēku maina

 Fonā aiz baseina ūdenskrātuve, pie kuras nāk padzerties zvēri. Tos mēģina pārsteigt izbadējies kroksis. 

Mans bungalo (pārējās Pendjari Lodge lepnā kompleksa bildes var redzēt internetā)- liels kontrasts no Beninas urbānās vides:

Dienu un nakti ar kalašņikovu apbruņota apsardze sargāja viesnīcu, tāpēc jutos drošībā. 

No safari braucieniem lielāko iespaidu atstāja termītu pūžņi, kuri te bija sevišķi lieli. Savvaļas ziedi, kādi aug lepnāko dārzniecību dobēs. Baobabi, krāsainie putni un daži sastaptie zvēri.

Pēdējā dienā pēc rīta safari pametām Pendjari un atvadījāmies no Raza. Sanāca neliela aizķeršanās ar naudām, jo izrādījās, ka bankomāti neizdod naudu no Mastercard kartēm. Vēl kaut kādā benzīntankā Ksaviers esot samaksājis 20000 CFA par daudz, atstājis mūs pavisam bez naudas. Sapratu, ka Cotonou atgriezīsimies pēc pusnakts, bet Ksaviers lika saprast, ka pa nakti viņš nebrauks. Būšot jānakšņo Parakou. Viņam ieskaidrot, ka man 10:00 no rīta jānodod tests, lai paspētu saņemt atbildi pirms reisa, šķita neiespējami. Kad likās, ka nu ir ziepes, mašīnai nokāvām dzinēju nekurienes vidū kādus 100km aiz Djougou. Piestājām pie auto servisa, kurš bija uz 4 stabiem uzsliets jumtiņš.

Meistars ar saviem dēliem atstiepa sporta somu pilnu ar atslēgām un instrumentiem, ātri noteica diagnozi, un sāka izjaukt dzinēju, kurš pa detaļai vien stundas laikā pārcēlās uz bagāžnieku. Tad tika paziņota, ka vajadzīgās blīves viņam nav, to varot mēģināt dabūt nākamajā dienā, aizvēra kapotu un devās mājās. Mēs ar Ksavieru gājām slīcināt bēdas naktsklubā ceļa otrajā pusē (primitīvs bārs ar skaļu mūziku). Noziņojām problēmu šefam, kurš solījās mani izpestīt. Sarunāšot taksi. Man tas likās maz ticami, jo takšus kaut kā līdz šim nebiju šajā galā manījis. Saule norietēja un palika pavisam tumšs. Šefam joprojām neizdevās sarunāt taksi, jo tie prasīja Beninai milzīgas summas. Skaidrs bija viens, ka Ksaviers jebkurā gadījumā paliek nekurienē, un viņš sāka uzrunāt nejaušos garāmbraucējus, mēģinot noskaidrot, kur viņš varētu pārnakšņot. Viens žēlsirdīgais motociklists piekrita parādīt vienu moteli, lai sēžoties uz moča - aizvedīšot. Man kaut kā negribējās palikt vienam ceļa malā, tāpēc arī nolēmu apskatīt šo moteli. Kas zi' - varbūt arī man tur būs jānakšņo. Un tā mēs 3 pilnīgā tumsā uz moča pa taciņām braucām vēl lielākā nekurienē, un man iezagās bažas, ka varbūt tās arī beigas. Aizvedīs mani tagad ar vientiesi Ksavieru kaut kur kādā būdā un paprasīs miljonu. Nē - atveda uz nekurienes lielāko naktsklubu, kur sarunājām numuriņu, kuru es nemaz negribēju iet skatīties. Želsirdīgais motociklists mūs atveda atpakaļ un atnāca priecīga ziņa - taksis esot atrasts par 110 EUR, un jau braucot no 100km tālā Parakou. Vēl kādas 2h un es varēšot braukt! Piegāju pie mašīnas un lūdzu Ksavieram to atslēgt, lai tiktu pie savām mantām. Man par pārsteigumu viņš paziņoja, ka mašīnu neesot aizslēdzis. Te nu man gribējās viņam krāmēt otrreiz, jo man datorsoma ar laptopu, Gopro kameru u.c. vērtīgām mantām, kuras kādam vietējam čalim atlika tikai paņemt. Brīnums, bet neviens mašīnu neiedomājās pārbaudīt un mantas bija uz vietas. 

Ieradās taksists un trakais nakts brauviens varēja sākties. Atvadījos no Ksaviera un devos ceļā. Kā mēs nevienu nenotriecām, varu tikai brīnīties, jo visi brauc ar tālajiem, un es absolūti neko tādos brīžos ceļa malā nevarēju saskatīt. Taksistam gan jau radzene pielāgojusies, tāpēc brauca kā džigits. Kā būs, tā būs - neko tāpat mainīt nevarēju, tāpēc atlūzu un pamodos jau pie pašas viesnīcas pludmales malā. No rīta pie baseina ieturēju brokastis, vērojot aiz žoga pa pludmali staigājošās nobarotās cūkas, nodevu analīzes un nākamajā dienā varēju doties mājās. Līdz nākamajai reizei, Benina. Jā... Ksaviers šodien dabūja pirmo smartfonu un atsūtīja man audiosveicienu "Gūūd monīī, čīča... hāā jū?  His a Ksavie in Benina. O-ke". Samācījies angļu valodu...

 

 

 

 

RX
Lietotāja RX attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/07/2009
Ziņas: 3897
Manīts: pirms 40 min
Kur:

Kādā brīvākā brīdī paturpināšu ar atziņām, info par izmaksām, bildēm.

staff
Nav tiešsaistē
Kopš: 12/03/2013
Ziņas: 750
Manīts: pirms 3 st

Foršs apraksts. Paldies!

Pavirsis
Lietotāja Pavirsis attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/08/2011
Ziņas: 715
Manīts: pirms 2 st

Jā, bija interesanti palasīt.

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 4747
Manīts: pirms 12 st

Jauks rakstudarbs Smile

Andzejs
Nav tiešsaistē
Kopš: 06/08/2011
Ziņas: 726
Manīts: pirms 5 d
Kur: RIX

paldies

bambuks
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/02/2015
Ziņas: 244
Manīts: pirms 4 d

Interesanti, gaidām turpināju ar atziņām un detaļām! Smile

RX
Lietotāja RX attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/07/2009
Ziņas: 3897
Manīts: pirms 40 min
Kur:

RX rakstīja:

Kādā brīvākā brīdī paturpināšu ar atziņām, info par izmaksām, bildēm.

Visu laiku šo darbiņu atlieku, bet ar katru dienu svarīgā informācija aizvien vairāk izkūp no atmiņas un faili no datu nesējiem arī. Bet nupat uzgāju čekus par Pendjari Lodge un varu iedot vismaz aptuvenu kopsavilkumu par izmaksām kopā ar vēl dažiem atmiņu zibšņiem.

Te dažas ilustrācijas iepriekšējam aprakstam. Mūsu autoservisa čaļi:

Un te ceļš trijatā uz moča naktī, meklējot nakšņošanas vietu pēc motora nokaušanas. Galvenais nezaudēt paniku.

Izmaksas.

Kovidtesti ielidojot un izlidojot Beninā katrs 70 EUR.

Avio un viesnīcas -  šīs izmaksas ir katra paša ziņā. Ja grib braukt konkrētā laikā un ar komfortu, būs dārgi. Es lidoju tad, kad bija lētas aviobiļetes CDG-BRU-COO-BRU-CDG 360 EUR plus airBaltic uz/no CDG. Divas pirmās nakts "orjol i reška" raidījuma iespaidā paliku Maison Rouge Cotonou (270 EUR par 2 naktīm), kas bija laba izvēle. Interjerā daudz vietējo mākslinieku darbu. Vieta nomaļa bet droša - turīgu cilvēku privātmāju kvartālā. Pēdējās 2 naktis pavadīju Azlai Hotel Cotonou ar skatu uz okeānu (192 EUR par abām naktīm). Šī viesnīca vairāk noplukusi, švakāka ēdināšana, bet liels foršs baseins un okeāna piekraste uzreiz aiz žoga. Izejot no viesnīcas, uzreiz atrodies dzīvas satiksmes ielās. Apejot viesnīcu, nonācu nenormāli piesārņotā pludmalē, kur kanalizācijas peļķēs plunčājās nobarotas cūkas.

Jūras cūciņas mans youtube video. Tas ir jāredz, lai noticētu.

Tās laikam pārtiek no okeāna izskalotām augu atliekām, un īpašnieki ir zvejinieki, kuri dzīvo būdiņās turpat pludmalē. Veči tieši vilka ārā tīklu. Es piestāju, lai nobildētu, bet saņēmu nopietnu uzbraucienu. Lai nogludinātu briestošo konfliktu, stādījos priekšā kā viņu draugs, kurš neko sliktu neplāno darīt. Naudu par bildēšanu negribējās dot, bet es piedāvāju savu palīdzību tīkla izvilkšanā. Mans piedāvājums netika noraidīts, jo darbs smags un liekas darba rokas par sliktu nenāk. Tas tīkls nenormāli garš tiek ievilkts ar laivu, apmests loks un tad ar plikām rokām čaļi to velk krastā, dziedādami ritmisku dziesmiņu, kuru centās iemācīt arī man. Process izrādījās smagāks un ilgāks, nekā es cerēju, tāpēc pēc kādām 20min es padevos. Jebkurā gadījumā no naida mūsu attiecības ar zvejniekiem pārauga draudzībā, un es tiku pavadīts ar smaidiem un ovācijām. Manas rokas tādam darbam nav piemērotas, un uzberztā tulzna tika izmantota kā derīgs attaisnojums kapitulācijai. Tā arī nesagaidīju finišu, lai redzētu, ko tad viņi tur ķer.

Piedrazoto piekrasti ik pa laikam satīra, bet ne jau cilvēks.

Kā jau rakstīju iepriekš, transfērs uz nacionālo parku valsts otrā galā tika noorganizēts man bez maksas, bet atpakaļceļā nācās izmantot taksi par 110 EUR. Lielākā daļa šīs naudas aizgāja degvielā. Nākmreiz par transfēru es palūgtu parūpēties draugam un gidam Raz Rodrigez +22960615839. Labi runā angļu valodā un ir perfekts gids gan pa valsti, gan pa nacionālo parku. Domāju, ka par 250-300 EUR viņš nokārtos transfēru. 

Te video, lai saprastu, kādi ir ceļi Beninas iekšienē. Tie sasisto mašīnu vraki kadrā tika nejauši, bet tāds skats ceļa malās ir ik pēc dažiem km. Ja kāds nodarbojas ar lūžņu biznesu, varu savest kopā ar vietējiem aktīvistiem :)

Par Pendjari Lodge man ir čupiņa čeku. 3 naktis bungalo 255000 CFA plus 4500 CFA nodoklis.

Par uzkodām 50 000 CFA un viens vin rouge Merlot 18000 CFA

Par iebraukšanu African Parks Benin 2 čeki 15000+30000 CFA.

Kopā šis prieks 372500 CFA, kas šodien būtu laikam 570 EUR. Cik samaksāju gidam, grūti atcerēties, bet šķiet, ka ar visu dāsno tējas naudu (30% pa virsu) es viņam iedevu tikai 50 000 CFA. Domāju, ka 1000 EUR ar visu transfēru, 3 naktīm bungalo un gidu vajadzētu iekļauties, lai redzētu Pendjari nacionālo parku, bet galvenais - valsts iekšieni. Ja grib redzēt daudz zvērus, jābrauc uz Keniju, Tanzāniju u.tml. Beninā viss vēl tikai attīstās. Zvēru bari ir nelieli un reti sastopami. Lielākā vērtība ir redzēt cilvēku sadzīvi pa ceļam uz un no nacionālā parka. Pēc tāda brauciena grēks sūdzēties par mūsu ceļiem un sadzīvi.

 

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 10954
Manīts: pirms 23 st

Nu, tā, RX! Šovakar vēl drusku jābauda vīns un rīt experti un expertes nāks klajā ar vērtējumu.

Par valsts izvēli dodam krēslu!

Par tēriņiem zāģējam krēslam kājas nost!Smile

Tāds pirmais vērtējums. .... bet ne pēdējais!

Mums čalis skolā mācījās. Uzvārds Benušs. Domāju, ka viņam būtu -25% Smile

 

 

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 20445
Manīts: pirms 37 ned
Kur: RIX

RX rakstīja:

Jūras cūciņas mans youtube video. Tas ir jāredz, lai noticētu.

Paldies par apraksta papildinājumu! Acis ieplešas par to cūcīgo piedrazotību…

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 4747
Manīts: pirms 12 st

RX rakstīja:

Te video, lai saprastu, kādi ir ceļi Beninas iekšienē. Tie sasisto mašīnu vraki kadrā tika nejauši, bet tāds skats ceļa malās ir ik pēc dažiem km.

90-o sākumā Liepāja-Rīga šoseja daudz neatšķīrās, tikai bez vrakiem. No Ukrainas ne tik sen redzēti ievērojami šausmīgāki video.

RX
Lietotāja RX attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/07/2009
Ziņas: 3897
Manīts: pirms 40 min
Kur:

Juris rakstīja:

RX rakstīja:

Jūras cūciņas mans youtube video. Tas ir jāredz, lai noticētu.

Paldies par apraksta papildinājumu! Acis ieplešas par to cūcīgo piedrazotību…

Atvainojos par necenzētu valodu video - tas ieraksts bija domāts čomiem Whatsapp čatā Smile Līdz Žiga līmenim vēl tālu, bet varu tikai iedomāties, cik stāvu lielumā lamuvārdus viņš manā vietā būtu pateicis, redzot tādu postažu.

Vēl trakāku piekrasti esmu redzējis tikai Ganā, kur manuprāt izskalo Voltas upē samesto. Tepat Ceļakājā reiz fotogrāfijas biju salicis no pludmales dārgas viesnīcas priekšā. Viesnīcas darbinieki stāstīja, ka tīrīt nav jēgas, jo katra nākamā vētra izskalo to pašu daudzumu. Peldoties okeānā, gar kājām jūti glumus celofāna maisiņus Frown

Šī netīrība un dabas noplicināšana daudzās apceļotās valstīs tracina visvairāk. Pats interesantākais, ka cilvēks pat neapjēdz, ka viņš nodara kaut kādu kaitējumu dabai. Viņš tādā vidē dzimis un audzis, redzot, ka drazas visi met zemē un upēs. Cits variants nekad nav bijis pat apsvērts. Pat perfekti sakoptā vidē Pendjari Lodge mans šoferis izmeta krūmos foliju un šokolādes batoniņa papīru bez mazākā sirdsapziņas pārmetuma.

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 10954
Manīts: pirms 23 st

Par šo nevajag cepties! Visu pasauli nepāraudzināsi. 

Senos laikos bij neizpratne par dažu kalnu valstu pārstāvju galda kultūru. Pēc maltītes labāk izskatītos, ja būtu uznākusi apjomīga viesuļvētra, nekā 4 keksi piesēduši uzkost un iedzert. 

Labāk saudzē sevi un nepārstrādājies! Šitais riktīgi nopietni!

Braļukas!Smile (drusku!)

https://lv.wikipedia.org/wiki/Lietuvas_karogs

https://en.wikipedia.org/wiki/Flag_of_Benin

 

 

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 10954
Manīts: pirms 23 st

Tur burzmas lielas? Nosacīti divās Latvijās nosacīti 6x vairāk iedzīvotāju?

Iekārtojušies starp futbola 1/2 grandiem Ganu un Nigēriju. Tieši tagad norisinās Africa Nation Cup-s. Beninieši netika fināldaļā.

Kā sadzīvo ar kaimiņiem? Kurš kur brauc strādāt, kur biznesi?

 

 

RX
Lietotāja RX attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/07/2009
Ziņas: 3897
Manīts: pirms 40 min
Kur:

Burzmas video nosūtīju privāti. Es ilgi nevarēju šķērsot ceļu pie tādas satiksmes un burzmas.

Ar kaimiņiem sadzīvo salīdzinoši labi, jo populāciju veido arī kaimiņvalstu tautas. Tādus īstus beniniešus pat grūti atrast. Beninā satiku daudz cilvēku, kuri paši vai viņu tuvākie senči uz šejieni pārcēlušies dzīvot. Satiku arī viesstrādniekus no Nigērijas, kuri atbraukuši uz laiku peļņā. Par biznesiem runājot, ir īstais laiks tos tur attīstīt. Daudz nišu brīvu.

zaksis
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/02/2011
Ziņas: 6146
Manīts: pirms 40 ned

RX rakstīja:

Burzmas video nosūtīju privāti. Es ilgi nevarēju šķērsot ceļu pie tādas satiksmes un burzmas.

Ar kaimiņiem sadzīvo salīdzinoši labi, jo populāciju veido arī kaimiņvalstu tautas. Tādus īstus beniniešus pat grūti atrast. Beninā satiku daudz cilvēku, kuri paši vai viņu tuvākie senči uz šejieni pārcēlušies dzīvot. Satiku arī viesstrādniekus no Nigērijas, kuri atbraukuši uz laiku peļņā. Par biznesiem runājot, ir īstais laiks tos tur attīstīt. Daudz nišu brīvu.

RX, par to ka pašlaik vajag attīstīt biznesu Āfrikā biju jau kaut kur lasījis, jo tā pašlaik ir lielā iespēju zeme. Varbūt jau biji lasījis šo rakstu par biznesu Gruzijā un tajā apkārtē, bet liekas, ka arī tur varētu būt OK https://jauns.lv/raksts/bizness/478751-uznemejs-gints-vins-par-dzivi-un-uznemejdarbibu-gruzija-un-latvijas-uznemeju-iespejam-dienvidkaukaza-regiona

Ps. Vēl no Takas sanākšanām atceros, ka tev bizness bija saistīts ar koka ēkām, nu var jau būt ka kaut ko jaucu...

RX
Lietotāja RX attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/07/2009
Ziņas: 3897
Manīts: pirms 40 min
Kur:

zaksis rakstīja:

RX rakstīja:

Burzmas video nosūtīju privāti. Es ilgi nevarēju šķērsot ceļu pie tādas satiksmes un burzmas.

Ar kaimiņiem sadzīvo salīdzinoši labi, jo populāciju veido arī kaimiņvalstu tautas. Tādus īstus beniniešus pat grūti atrast. Beninā satiku daudz cilvēku, kuri paši vai viņu tuvākie senči uz šejieni pārcēlušies dzīvot. Satiku arī viesstrādniekus no Nigērijas, kuri atbraukuši uz laiku peļņā. Par biznesiem runājot, ir īstais laiks tos tur attīstīt. Daudz nišu brīvu.

RX, par to ka pašlaik vajag attīstīt biznesu Āfrikā biju jau kaut kur lasījis, jo tā pašlaik ir lielā iespēju zeme. Varbūt jau biji lasījis šo rakstu par biznesu Gruzijā un tajā apkārtē, bet liekas, ka arī tur varētu būt OK https://jauns.lv/raksts/bizness/478751-uznemejs-gints-vins-par-dzivi-un-uznemejdarbibu-gruzija-un-latvijas-uznemeju-iespejam-dienvidkaukaza-regiona

Ps. Vēl no Takas sanākšanām atceros, ka tev bizness bija saistīts ar koka ēkām, nu var jau būt ka kaut ko jaucu...

Tas ir jāredz savām acīm, lai noticētu, tāpēc uzņēmējiem silti iesaku paceļot pa Āfrikas valstīm. Ja galvaspilsētā nav pat jēdzīga veikala, kur nopirkt vērtīgu dāvanu, tā ir biznesa niša. Ja iedzīvotāji kļūst turīgāki, labas ēstuves, izklaides u.tml. ir biznesa niša. Ja 3 gadu laikā valdība forsē ar megaobjektu būvniecību, kur pie siles tikuši lielie būvnieki, jebkura apakšuzņēmēja darbība (transports, darbaspēka/materiālu sagāde) ir biznesa niša. Ja valdības strauji ievieš visādus e-risinājumus, tā ir biznesa niša. Ja palaidi garām biznesa iespēju Latvijā, aizceļo atpakaļ laikā uz Āfriku un pamēģini tur Smile Galvenais atrast īstos cilvēkus tajā galā. Ja esi godīgs un atvērts cilvēks, tas grūtības nesagādā. Man februārī ciemos atkārtoti mēģinās atbraukt draugs no Beninas, kuram šeit jau sarunātas vairākas tikšanās ar IT risinājumu kompānijām. Viņa ģimenei Cotonou ir 6 stāvu biroju ēka, un viņš ir atvērts jebkurai biznesa idejai. Ja kādu interesē parunāties ar viņu, rakstiet privāti.

Kas attiecās uz koka ēkām, tad nu jau 6 gadus ar to nenodarbojos. Man tas projekts vairāk bija noderīgs vērtīgas pieredzes gūšanai. Vienā brīdī uzņēmums attīstījās tik tālu, ka nemitīga spriedze un stress kļuva par ikdienu, bet tas ir kaitīgi veselībai Smile Skatos, ka šobrīd uzņēmums Norvēģijā ir attīstījies jau tik tālu, ka ar to konkurenti mēģina izrēķināties, izmantojot ļoti netīras metodes. Labi, ka uz mani tas šodien neattiecas. Būtu negulētas naktis...

Ingemaars
Lietotāja Ingemaars attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 27/04/2010
Ziņas: 2399
Manīts: pirms 12 st
Kur: RIX

RX rakstīja:

Kas attiecās uz koka ēkām, tad nu jau 6 gadus ar to nenodarbojos. 

RX rakstīja:

  • Priežu miza pēc baļķu rupjās mizošanas, nesijāta, ar kokskaidu piejaukumu (pārsvarā lieli skali, kas nolobās mizošanas laikā, un ir viegli atšķirojami, smalkā skaida nomelnē dažu mēnešu laikā un mulčā neizceļās). Noskaidroju, ka apzaļumotāji pie mums ir ņēmuši par 13 EUR/m3, kas patiesībā ir ļoti augsta cena. Nolaidīšu visiem uz 8 EUR/m3, bet Ceļakājieši lai ņem par 5 EUR/m3. Ja atbrauks ar piekabīti 2,4 x 6 m ar bortu augstumu 1 m, bez kaudzes sanāks 72 EUR.
  • Impregnēts koka bruģis - 10 cm augstas dažāda diametra ripas (pārsvarā 125-250 mm). Ātrumā noskaidroju cenu tikai pie viena konkurenta, un tā ir 15 EUR/m3. Domāju, ka biedriem varēsim pārdot par 7,50 EUR/m2.

Tad jau šis piedāvājums vairs nav aktuāls?

 

RX
Lietotāja RX attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/07/2009
Ziņas: 3897
Manīts: pirms 40 min
Kur:

Oi, tas sens piedāvājums. Koka bruģis beidzās. Pašizmaksa lielāka, nekā parastajam bruģim. Bet miza gan vēl ir pieejama. Viens ceļakājietis reizi gadā brauc pakaļ. Vienīgi cena tagad 8 EUR beramajā kubā. Bet esam iemācījušies drupināt un fasēt 70l maisos, ja vajag smalkākām dobēm. Vakar notestējām šādu izstrādājumu:

Bilde pēc 1h20min degšanas. Labi deg gandrīz 3h. Pluss, salīdzinot ar analogiem - nav mizas, kura drūp un piedrazo auto salonu. Ja atradīsim noietu un sāksim ražot vairumā, varēs nodrošināt bezatlikumu ražošanu un ceļakājiešiem piedāvāt arī šādu produktu :)

Pamatražošana ir industriālam produktam, kuru privātie pērk ļoti reti.

laukjis
Lietotāja laukjis attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/01/2009
Ziņas: 861
Manīts: pirms 8 st

telefonstabi?

RX
Lietotāja RX attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/07/2009
Ziņas: 3897
Manīts: pirms 40 min
Kur:

laukjis rakstīja:

telefonstabi?

Ja nu kādam vajag stārķa ligzdai stabu pagalmā, dodiet ziņu. Iedos ar atlaidi Smile

RX
Lietotāja RX attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/07/2009
Ziņas: 3897
Manīts: pirms 40 min
Kur:

no comments...