Vīna darītavas Toskānā

20 atbildes [Pēdējā ziņa]
Eva
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 236
Manīts: pirms 1 st
Kur: RIX

 Vai kāds var ieteikt foršu vīna darītavu Colle di Val D'Elsa vai San Gimignano apkartnē, kur  vīndari paši pārdod savu vīnu par lētām naudām? (2-3-4 € pudele)

esenga
Nav tiešsaistē
Kopš: 07/11/2011
Ziņas: 43
Manīts: pirms 45 ned

Tur ir ļoti daudz vīndarītavu.

Braucot pa Toskānu nemitīgi ir norādes par vīnadarītavām. Tāpat ieejot mazo pilsētiņu info centros iedod 3 A4 lapas ar informāciju par vīnudarītavām un apmeklējuma laikiem.

P.S. Toskānas vīndarīs stāstīja, ka pa 2 eiro nevar būt vīns, jo pudele, korķis, etiķete jau vien izmaksā virs 1 Euro+vēl šie lētie vīni ir mākslīgi raudzēti Smile

ARD
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/01/2010
Ziņas: 1031
Manīts: pirms 1 d

Vai viņš nepaskaidroja, ko nozīmē mākslīgi raudzēt? Baigi interesētu Smile

P.S. Labprāt kādam notirgotu pudeles par 1EUR/gab Laugh

vinzinis
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/11/2010
Ziņas: 295
Manīts: pirms 3 d

Nav tik traki. Arī par 1 EUR var būt vīns. Visi lētie vīni ir galda vīni, kas jāizdzer 1, max 2 gadu laikā. Tie nav domāti glabāsanai. Par 2-3 EUR var nopirkt kaut ko nedaudz labāku, bet tomēr arī samērā vienkāršu vīnu, kas nav pabijis mucā un arī nav domāts glabāšanai.  Manuprāt šādi vīni jādzer uz vietas, bet uz Latviju jāved jau kaut kas dārgāks.

Kas attiecas uz vīna darītavām, tad tiešām ar tām tur nebūs nekādu problēmu.

Vairāk par mani: www.vinzinis.lv

vinzinis

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 19594
Manīts: pirms 3 st
Kur: RIX

esenga rakstīja:
 P.S. Toskānas vīndarīs stāstīja, ka pa 2 eiro nevar būt vīns, jo pudele, korķis, etiķete jau vien izmaksā virs 1 Euro+vēl šie lētie vīni ir mākslīgi raudzēti Smile

Toskānas vīndaris pūš pīlītes…

esenga
Nav tiešsaistē
Kopš: 07/11/2011
Ziņas: 43
Manīts: pirms 45 ned

Kagors jau arī ir vīns Smile paši itāļi ikdienā dārgāku pa 5 eiro pie pusdienām nedzerot, līdz ar to jāņem kaut kas pa vidu Smile

Pašas arī  nomēģinājām vīnu pa 1 euro Grin bet tiešām, labāk izmantot izdevību un nopirkt ko labāku

P.S. mākslīgi raudzēts nozīmē, ka pieber vīna raugu klāt, lai paatrinātu procesu.

osvalds
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 174
Manīts: pirms 30 min

Par to mākslīgo raudzēšanu...

Lielākā daļa vīnogu vīnu tiek raudzēti mākslīgi - iesākumā uzber sulfītus uz ogām, lai nomāktu tos savvaļas raugus, kas uz ogām mēdz būt. Un tad pieliek speciāli kultivēto vīna raugu, lai "pareizi" rūgtu un sanāktu laba kvalitāte. Daži vīndari, laukam jau "bio" utml., īpaši atzīmē, ka izmanto dabīgos raugus.

Ar dabīgiem raugiem sanāks tāds kā mājās paša raudzēts vīns - vienreiz labāks, citreiz ne tik labs.

Par 2 Eur gadās diezgan labas kvalitātes galda vīns, vienkāršs, svaigs. Man tādu veikaliņā pildīja pa tiešo no cisternas. Par pudeli un korķi pārdesmit centu bija jāpiemaksā. Ņemiet vērā, ka tur uz vietas nav transporta izdevumi, nav akcīzes nodokļa.

Ingucis
Nav tiešsaistē
Kopš: 18/02/2009
Ziņas: 357
Manīts: pirms 7 st

Braukājot pa Toskānu un redzot uzrakstu  Vino vendi - jāgriež tik klāt un tur būs privātais brūzītis un vīndaris. Pat mazos miestiņos. Tur gan angliski viņi nerunā, bet tāpat var vienoties ko grib un visu iedod nogaršot - tā ka vienkārši braucot jāskatās apkārt un jāstāj malā Smile

Guess
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/08/2009
Ziņas: 121
Manīts: pirms 4 d

Varbūt kāds var padalīties ar pieredzi, ka un kur internetā var nopirkt vīnu (nedārgo) ar piegādi līdz LV. Ka ir ar nodokļiem, pērkot vīnu interneta.

osvalds
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 174
Manīts: pirms 30 min

No valstīm ārpus Eiropas savienības gan jau piiemēros visus nodokļus - gan PVN, gan muitu. Sūtījumiem no Eiropas pieņemu, ka spēkā ir tie paši ierobežojumi, kas ceļojot - kaste šampanieša, 100l alus utt. ir domāti paspatēriņam un tāpēc ar papildus nodokli neapliekami. Tā uzskatu, jo citus norādījumus neesmu atradis Smile

Mazos daudzumos pasūtot, transporta izdevumi būs relatīvi lieli, un sadārdzinājums būs paliels. Bez tam daļa tirgotāju sūta tikai savas valsts vai veco Eiropas valstu robežās. Tad jāizmanto kāda starpniekfirma, kas pārsūta uz Latviju, bet tas atkal sadārdzina pasākumu.

Daudz ražotāju/tirgotāju var atrast wein-plus.eu lapās, tipiska vācu ražotāja-tirgotāja lapa ir www.alkoholwelt.de. Cenas/kvalitātes attiecību katram pašam jāvērtē.

Pēc viena Vācijas ceļojuma kādu laiku pasūtīju no vienas vīndaru ģimenes rislinga sektu - dzirkstošo vīnu, taisītu pēc klasiskās šampanieša metodes - katra pudele ar rokām grozīta rūgsanas laikā. Garša bija izcila, cena 7Eur, bet garšas dēļ uzskatīju par lētu un izdevīgu pirkumu.

vinzinis
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/11/2010
Ziņas: 295
Manīts: pirms 3 d

Kā jau Osvalds minēja, lai atmaksātos transporta izdevumi, lētu vīnu jāpērk daudz un tas nav tā vērts. Internetā ir vērts pirkt tikai kaut kādus dārgākus dzērienus un to, kas nav pieejams Latvijā.  Esmu izmantojis www.thewhiskyexchange.com, lai nopirktu 1 pud viskijja (~40 GBP), kas nav Latvijā. Parēķinot cita Latvijā pieejama viskija sūtīšanas cenu un salīdzinot ar Latviju iznākums ir aptuveni tāds pats. Mēs esam Eiropas nomale un transports līdz mums tomēr ir padārgs.

Es pats esmu izmantojis vietējo Latvijas dzērienu importētāju paklapojumus, lai nopirktu kaut ko interesantu kas nav Latvijā, no viņu pārstāvēto ražotāju produkcijas klāsta. Minimums, kaste un nenoteikts termiņš.  Viņi to pieliek klāt kad pasūta  nakamo kravu.

vinzinis

Debesmanna
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/12/2009
Ziņas: 368
Manīts: pirms 1 ned

VID mājaslapā atrodama informācija par to, cik daudz akcīzes preces drīkst ievest LV no ES valstīm (ja tās iegādātas savam patēriņam): 

alkoholiskajiem dzērieniem –

  • 110 litri alus;
  • 90 litri vīna (t.sk. ne vairāk par 60 litriem dzirkstošā vīna) vai pārējo raudzēto dzērienu;
  • 20 litri starpproduktu (vidēji stiprie dzērieni);
  • 10 litri pārējo alkoholisko dzērienu (stiprie dzērieni);
Guess
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/08/2009
Ziņas: 121
Manīts: pirms 4 d

… Izskatās, ka būtu jāatmet tā doma par lēto vīnu iegādi (ar piegādi līdz LV) no interneta. Frown

MartinsT
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/02/2009
Ziņas: 157
Manīts: pirms 1 d

nav nojausmas cik šajā sižetā ir daudz patiesības, bet izskatās jautri Grin

http://www.youtube.com/watch?v=RxY_alTdSm0

torrr
Lietotāja torrr attēls
Tiešsaistē
Kopš: 16/04/2010
Ziņas: 474
Manīts: pirms 15 sek
Kur: Rīga

Laba recepte... nepaspēju pierakstīt  Smile vai varētu atkārtot lēnāk ? Smile http://www.youtube.com/watch?v=KhJbS01vnzE&feature=player_embedded

vinzinis
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/11/2010
Ziņas: 295
Manīts: pirms 3 d

Par konkursa medaļu šaubos, bet redzot kas Latvijā ir TOPā nebrīntos, ka tautai šis dzēriens varētu patikt. Latvijā 2011.g vispopulārākais vīns bija ......... Agdam!

Pats esmu piedalījies vīna konkursu žūrijās un šāda veida dzērieni normālos konkursos kuros ir vairāki tūkstošo paraugu jau 1. atlases kārtā tiktu atsijāti. Teorētiski pieļauju, ka Soču konkursā piedalās tikai kādi 10 vīni Grin, jo dzērienu izstāde un dzērienu konkurss ir divas dažādas lietas.

vinzinis

Janochka
Nav tiešsaistē
Kopš: 18/10/2011
Ziņas: 826
Manīts: pirms 3 d

vinzinis
vai vari ieteikt kādas no slavenām vīna darītavām Toskanā, ko ir atļauts un būtu interesanti apmeklēt, ka arī izdevīgi iegādāties vīnu (ne pa 2 EUR)?

vinzinis
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/11/2010
Ziņas: 295
Manīts: pirms 3 d

Toskānā ir milzums daudz vīna darītavu un liekajā daļā no tā var nogaršot vīnu un arī nopirkt uz vietas. Šajā reģionā ir labi attīstīts vīna tūrisms un ir vairāki tā saucamie vīna ceļi "La Strada del Vino" - gatavi iezīmēti ceļa maršruti, kas ved caur vīna darīatvām. Tā kā Toskāna ir pietiekami liela, iesaku internetā pameklēt šāda veida vīna ceļu reģionā kurā būsiet. Lielākajās vīna darītavās ir apmeklētāju centri, kuri strādā pēc stingri noteikta grafika un rīko pat eksursijas nelielām grupām. Mazākajās tas navtik stingri reglamentēs, tāpēc vēlams vienkārši pieteikties pa e pastu. Ja ieradīsities bez pieteikuma, neviens prom nedzīs, tika var paiet laiks, kamēr kādu uz vietas sameklēsiet Smile

Slavenākais apskšreģions Toskānā ir Montalcino pilsētas apkārtnē kur top vīni, kas saucas Brunello di Montalcino. Tie ir samērā dārgi un pie mums veikalā tie nemaksās lētāk par 20 Ls.  Visticamāk arī uz vietas tie nemaksās lētāk par 15 - 20 EUR.

Ja runājam par cenām, tad tas ir ļoti plašs jēdziens. Visu nosaka ogu kvalitate un vīna izturēšanas laiks. Piemēram, manis pieminētias Brunello tiek ražots no ogām, kas aug tikai šīs pilsētas apkārtnē. Te ir vissausākais un karstākais klimats Toskānā. Ir stingri noteikts, cik daudz ogas drīkst novākt (mazāka raža = kvalitatīvāks ogas). Šo vīnu vismaz 2 gadus jātur mucās, bet tirgot to drīkst tikai 4 gadā pēc ražas novākšans. Logiski, ka tas viss ietekmē cenu. Tāpat, vīns kas nāk no viena konkrēta vīna dārza vai tiek izturēts ilgāk nekā to prasa likumodšana maksās dārgāk.

Visas šīs likumsakarības ietekmē cenu arī vispopulārākam Toskānas vīnam Chianti. Šo vīnuvar nopirkt gan par 2 EUR, gan par 20 EUR. Katrs garšos savādāk. Katrs vīndaris ražo vairākus vīnus. Viņam ir gan vienkāršāks un lētāks ikdienā dzermas vīns, gan sarežģītāks un dārgāks svētku vīns. Atliek tikai pašam izvēlēties kas patīk vislabāk un kuram ir labākā cenas/kvalitātes attiecība. Tas pats sakāms arī par ražotājem. Vienam patīk kā vīnu taisa viens, citam kā to dara kāds cits.

PS. Pie viena iesaku nobaudīt arī vietējo olīveļlu,  kas ir ne mazāk slavena kā vīns.

vinzinis

Janochka
Nav tiešsaistē
Kopš: 18/10/2011
Ziņas: 826
Manīts: pirms 3 d

Tā kā nedaudz saprotu no vīna Wink, gribējās kādas konkrētākas norādes par slavenākām/interesantākām vīna darītavām. Neesmu spēcīga Toskānas reģionā, bet prātā nāk Antinori, Ruffino, nezinu... Kas vēl? Netā arī pārāk vispārīga informācija, bet gribās izvēlēties tikai pāris interesantas vietas, nevis braukt pēc kastēm par pāris euro.
Saprotu, tātad Brunello ir izdevīgi vest Smile Es piemēram bieži stiprinātos vīnus vedu no ārzemēm, jo pie mums tie ir dārgi un izvēle maza, pie tam tos neizdzer vienā vakarā Smile

vinzinis
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/11/2010
Ziņas: 295
Manīts: pirms 3 d

Tu uzdod it kā vienkāršu, bet tai pašā laikā ļoti sarežģītu jautājumu uz kuru viennozīmīgi nav iespējams atbildēt.

Slavenākie ražotāji, protams, ir Antinori, Frescobaldi, Piccini, Ricasoli, Castelo di Ama bet tie ir tikai daži slavnei lieli ražotāji kas ražo ļoti daudz dažādus vīnus. Katram no viņiem ir vairākas vīna darītavas dažādos rēgionos un visi viņi ražo vīnus, kas tiek veidoti slavas iegūšanai un lielveikalu vīnus kas pelna naudu.  Vīna ražošana mūsdienās ir rūpniecisks process ar pniematiskām presēm, tērauda tvertnēm, sūkņiem, kompresoriem, šļaukām un noliktavām. Bez tā visa mūsdienu vīna industrija nav iedomājama. Ar vectēvu metodēm var saražot 100 litrus un tad arī pastāv pietiekami liels riks, ka šis vīns var sabojāties. Tikai stingri visu kontrolējot var saražot labus vīnus pietiekamā apjomā. To neviens neslēpj, bet lai nesagrautu romantisko noskaņu parasti tūristiem speciāli arī necenšas rādīt. Masveida vīns, kas tika ražots pirms 60 gadiem, bija daudz sliktāks par to, ko šobrīd var nopirkt jebkurā veikalā. 

Pirmam iespaidam, ja nekad nav būts vīna darītavā, droši vien ir vērts aizbraukt uz kādu no lielajām ražotnēmun iziet tūristiem paredzētā ekskursijā. Tur viss ir sakārtots un strādā  šeit ražotās produkcijas  reklamas mērķiem.  Bieži vien tur ir arī labs augstas klases restorāns, kurā ēdieni pieskaņoti šīs vīna darītvavas vīniem. Vārdu sakot ir viss, lai atstu labu iespaidu par produktu un cilvēki arī mājās pirktu šīs kompānijas vīnus. Man pašām intersantāk liekas iebraukt kādā neizināmā vīna darītavā kuras nosaukums man neko neizsaka un pagaršot šos man nezināmos vīnus, kurus Latvijā visticamāk nekad arī neredzēšu.

Kā jau minēju Toskāna ir ļoti liela un nezinu vai speciāli ir vērts ķeksīša pēc  skriet gan uz Bolgheri, kas ir atrodas pie pašas jūras gan  Chianti Classico apgabalu reģiona centrā gan  Brunello, vai talāk vēl uz Vino Nobile rajonu. Itālijā vajagf baudīt dzīvi nesteidzoties. Labāk lēnā garā braucot pa plānoto kultūras maršrutu pa ceļam iebrauc kādā vīna darītavā. Necenties apmeklēt visu Max 2-3 dienā . Galu galā ja gribi nopirkt vīnu speciāli mājām, tad to var izdarīt arī kādā vietējā speciālizētjā vīna veikalā Vinotēkā. Tajās parasti ir sakoncentrēti interesantakie un slavenākie reģiona vīni. Un visbeidzot itāļiem diezgan labi darbojas cenas/kvalitātes attiecība - jo dārgāks jo labāks. Protams, kā jau jebkurā neizmērāmā lietā arī te viss ir ļoti subjektīvi - patīk/nepatīk.

vinzinis

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 4368
Manīts: pirms 17 min

Kur vīns, tur vajag pa kādai uzkodai ar! Sierus var nolūkot šeit: https://www.parmigianoreggiano.com/dairies-find-dairy/

Var pieteikt apmeklējumu.

 2020 DIV; DES; MIT; AJA; JAC; ELO; CIK; TIK; VAR; BET; VAR; ARI; TIK; CIK; VAR