Vilcieni (varbūt arī autobusi) Francijā

8 atbildes [Pēdējā ziņa]
jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 2578
Manīts: pirms 3 st

Tā kā centieni meklētājā atrast pat kaut ko tuvu tēmai nevainagojās ar panākumiem, taisu jaunu tēmu. Ar cerību, ka ceļakājā atrodas arī kāds zinošais par ceļošanu ar vilcieniem Francijā. Pamatinterese par TER un vēl reģionālākiem/lokālākiem, ja tādi eksistē.

Pamazām plānoju rudens izbraucienu aplūkot dažas lielās franču gotikas katedrāles (ārpus Parīzes), pamatā Reimsu un Šartru (saraksts gan var papildināties, jo plānotā maršruta tuvumā ir vēl dažās gana cienījamas būves, piemēram Amiens un Laon un pat Beauvais pirms plānotā atpakaļlidojuma uz VNO būtu ko aplūkot). Lidojums uz CRL, kā robežai tuvāko lidostu, no turienes arī ļoti vienkārši un lēti iekļūt Francijā. Taču tālāk gan tik vienkārši vairs neizskatās. Starta stacijas būtu Jeumont vai, ticamāk, Maubeuge (starp šīm abām vietām kursē pilsētas autobuss daudz biežāk kā vilcieni). Braukt caur Parīzi nebūtu variants, pirmkārt, jau cenas dēļ (gandrīz 2x, cik nu šobrīd izdevies pamanīt, jo maršrutā parādās TGV), kaut kādu pusstundu it kā varētu ietaupīt.

Info avoti pagaidām - TER, SNCF, seat61. Diemžēl, atšķirībā no vācu bāņa lapas (to arī izmantoju), te neļauj pašam būvēt maršrutu un piedevām katrā nopietnākā vietā ir vairāk par 1 staciju un tās pat uz dažādām dzc līnijām.

Galīgi neko neatrodu par starppilsētu autobusiem (Flix te galīgi nav derīgs, Oui tāpat).

Mērķis šādiem meklējumiem - samazināt loģistikas izmaksas cik vien iespējams, tai pašā laikā nejēgā nepagarinot pārvietošanās laiku. Pagaidām plāni ielidot piektdienas vakarā un jau pirmdien (pēcpusdiena) vai otrdien (rīts) no BVA uz VNO.

Juris
Tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 19479
Manīts: pirms 2 min
Kur: RIX

Paskaties vēl to pašu veco labo www.eurolines.eu, un protams www.blablacar.fr

https://www.oui.sncf var atrast arī lētos vilcienus OUIGO, piemēram Parīze — Bordo, pāri valstij mazāk kā 3 stundās par 10 EUR.

Kāpēc Ouibus neder? Viņiem ļoti plašs tīkls, pēti karti un atbilstoši plāno: https://fr.ouibus.com/carte-interactive

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 2578
Manīts: pirms 3 st

Juris rakstīja:

Kāpēc Ouibus neder?

Šo gan man būs jāpapēta sīkāk (dzc karti atradu un tā ļoti palīdz orientēties telpā), kaut pirmais iespaids palika, ka brauc viņi visur (arī nosacītās nekurienēs), tikai galīgi ne tur, kur man vajadzīgs (vēl dziļākas nekurienes). Grand šķērsFrancijas braucieni gan šoreiz nebūs aktuāli. Reimsa izskatās vairāk pēc nomales (kaut Šampaņa, bet drīzāk tāda Francijas Latgale, esmu savulaik ar auto braukājis pa šo reģionu). Tāpēc ir interese par lokālbusiem, ko pagaidām neizdodas atrast (franču valoda pat ar gugļa palīdzību nav mana stiprākā puse). Savulaik atradu citā Francijas pusē skolas autobusus, kas ved jebkuru, vien brīvdienās tie nekursē.

Praktiskā interese no zinātājiem - biļešu pirkšana vilcieniem, vai iespējams automātā nopirkt vienu biļeti maniem paša būvētajiem maršrutiem vai jāpērk būs katrā stacijā vai arī sākumstacijā var uzreiz nopirkt visas nepieciešamās biļetes , kā A->B, B->C, C->D un pat F->G?

Janochka
Nav tiešsaistē
Kopš: 18/10/2011
Ziņas: 816
Manīts: pirms 3 d

Rome2rio arī neder? Vismaz kā informācijas avots.
Es izskatītu vēl lidojumu uz Frankfurt Hahn, tad uz Strasbūru pēc gotikas un tad tālāk pa Franciju. Vai nu var arī sakombinēt lidojumu uz Tours, vismaz vienā virzienā jo var taču arī ne pa apli braukt.
 

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 2578
Manīts: pirms 3 st

Paldies, HHN bija pirmā opcija, kad ideja sāka rasties. Diemžēl, šodien tā galīgi vairs nav tik teicama vieta ceļojuma sākumam, kā senāk. Arī Strasbūra, ieskaitot katedrāli, savulaik izložņāta diezgan pamatīgi.

Man sanāk ceļot bieži, bet (ļoti) īsi, tāpēc nekādi apļi, lai kā gribētos (jāstrādā arī ir), nesanāks. Pašlaik gribējās agri no rīta no Šarleruā uz Reimsu, vakarā no Reimsas uz Šartru. Pamazām gan sāk izskatīties, ka pa ceļam paķerot vēl pāris katedrāles (Amjēna un Laona), Reimsā var ierasties tikai vēlu vakarā sestdien, attiecīgi uz Šartru ne agrāk par svētdienas pēcpusdienu. Pirmdien Šartra un ceļš uz Buvē, lidojums otrdienas rītā.

ak_nemiers
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/04/2010
Ziņas: 57
Manīts: pirms 2 ned

No CRL ar autobusu uz Lilli, no Lilles uz Reimsu brauc Flixbus.

Neesmu gan pie viņiem neko pirkusi, bet varu līdzēt ar valodu Smile Cik nu man ir bijusi darīšana ar vilciena biļešu automātiem, tad šķiet, ka vajadzētu varēt nopirkt visas biļetes uzreiz. Katrā ziņā var nopirkt internetā un automātā izdrukāt ar to to pašu kredītkarti.

Juris
Tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 19479
Manīts: pirms 2 min
Kur: RIX

Paldies, interesants tas tiktaks!

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 2578
Manīts: pirms 3 st

Pamazām arvien vairāk iedziļinoties, sāk kādas aprises veidoties. Maršruts pagaidām būtu Charleroi-Amiens-Roen-Chartres-Reims-Laon-Beauvais. Gribējās izvairīties no Parīzes, bet izskatās, ka tas būs tieši prātīgi, plānot visādas pārsēšanās tur. Un jākombinē vilcieni ar Flix un Oui busiem. Ja izdosies kādu dienu pievienot ceļojuma garumam, tad arī gribētu pievienot Ronchamp, bet tad maršruts rādās būt plānojams no otras puses - Strasbūras un lidojuma uz HHN. Un mājās no CRL.

 

Tiktaks tiešām izskatās foršs Smile Paldies.

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 2578
Manīts: pirms 3 st

Nu tā, pirms dažām dienām attiecīgais ceļojums noslēdzies. Bija saspringti (gan laika grafiks, gan nepieciešamība strādāt pamatdarbu). Te īsa informācija par notikušo, kaut kad vēlāk ielikšu arī nelielu fotogaleriju, tagad dažas telefonbildītes.

Atlidoju ar vakara reisu RIX-CRL, nolaidāmies pirms 23, autobusu uz Lilli nācās nedaudz pagaidīt. Lidostā miers un klusums, ēdinātavas jau aizlēgušās vai velk pēdējās minūtes, attiecīgi darīt tur nav ko. Wifi ielogoties neizdevās, pasākums ar reģistrāciju, kas nevedās un beigās apnika telefonā knibināties. Paslaistījos pa autobusu pieturu, kur arī pamanīju A autobusu uz pilsētu. Lillē ierados pusdivos naktī, viesnīca apmēram pa vidu starp abām stacijām - Europe un Flandres, no katras ap 200 m.

Amjēna (Amiens)

Vilciens TER Lille-Amiens un tālāk, ceļā apmēram pusotra stunda, Iekārtojos 2.stāvā, elektrorozetes pie mana krēsla nav. Wifi nav. Biļete pirkta internetā par "speccenu", uz vietas sanāktu dārgāk. Īsa pilsētas un katedrāles apskate un tālāk ceļā.

Laona (Laon)

Vilciens TER Amiens-Laon (abi galapunkti), īss un vienstāvīgs, komforts no iepriekšējā neatšķiras, wifi nav. Biļetei tie paši noteikumi - "speccena". Stacija un jaunā pilsētas daļa plašā līdzenumā, katedrāle un vecpilsēta kalnā. Var braukt ar autobusu, bet kāpju pa kāpnēm kalnā, visnotaļ nopietns kāpiens. Īsa katedrāles un apkārtējās vecpilsētas apskate un pa citām kāpnēm lejā uz staciju.

Reimsa (Reims)

Vilciens TER Laon-Reims, atkal vienstāvīgs. Rozete pie krēsla ir, bet franču, datoru pieslēgt varu un lādēju telefonu caur to, reizē šķiroju pa dienu telefonā sabildēto. Reimsā silts sestdienas vakars, maršrutā no stacijas līdz viesnīcai ļaužu pūļi un milzīgas teritorijas ar āra kafejnīcām (pie katra ēstūža daudzi desmiti galdiņu). No rīta īsa katedrāles apskate (iespaidīga), tad savākt somu viesnīcā, tramvajs uz TGV staciju ārpilsētā un no turienes BlaBlaBus uz Parīzi (komfortabli un lēti), telefonu var pieslēgt lādēt caur USB, wifi busā nekāds, praktiski nelietojams.

Šartra (Chartres)

Parīzē pārbrauciens ar metro no Bercy autoostas līdz Montparnasse stacijai. Tālāk TER vilciens, atkal 2.stāvs un "speccena", wifi nav. Šartra pilsētiņa neliela, katedrāli redz jau no vilciena iebraucot stacijā. Pilsētā kaut kāds skautu-gaidu jandāliņš, pilns ar uniformētiem tīņiem. Katedrāles apskate jau vakarā, viesnīca, no rīta vēlreiz katedrāles eksterjers jau citā gaismā un uz staciju. Pilsētas centrā praktiski nav pārtikas veikalu, nākas izmantot sabiedrisko ēdināšanu, bet tā ir lieliska.

Ruāna (Rouen)

No Šartras uz Parīzi atkal TER vilciens, tālāk metro starp Montparnasse un Saint Lazare stacijām un vilciens tālāk. Biļete ir uz Intercity, bet praktiski reizē ar to iet TER, kurā iekāpju, iekārtojos 2.stāvā un braucu, wifi nav. Kopš pirmā vilciena no Lilles, biļešu kontroli neesmu redzējis un tā līdz ceļojuma beigām. Skati pa logu burvīgi, sēžu "pareizajā" pusē, brīžam Sēnas krasts dažu metru attālumā no sliedēm. Tuvojoties Ruānai ik palaikam tuneļi jo līdzenumā ik pa gabalam samestas pakalnu rindas. Lai nu kas, bet viduslaiku katedrāļu Ruānā netrūkst, sākumā pat aizdomas, ja guglis nepareizi rāda maršrutu, jo pa ceļam līdz īstajai vismaz divas pietiekami iespaidīgas. Īstā gan tās pārspēj diezgan jūtami. Īsa katedrāles )-ļu) apskate, pārtikas veikals (supermarche) pa ceļam uz staciju un vilciens uz Parīzi. Šoreiz Intercity, wifi tāpat nav, telefonu lādēju caur datoru. Parīzē nedaudz laika līdz nākamajam vilcienam, tāpēc metro vietā no Saint Lazare uz Paris Nord soļoju kājām. Cilvēku pūļi uz ielas gan šo pasākumu nedaudz bremzē, bet pilsētas izjušanai tas ir īstais. Nākamais vilciens jau ierasta divstāvnieks uz Buvē (Beauvais), no kurienes nākamajā rītā lidojums uz māju pusi. Viesnīca praktiski pie stacijas (tikai otrā pusē, jāiet apkārt, taisnā ceļa nav). Autobuss Nr.6 uz lidostu no rīta turpat pieturā pie stacijas.