Turkmenistāna – kā tikt iekšā?

12 atbildes [Pēdējā ziņa]
skeinepu
Nav tiešsaistē
Kopš: 12/09/2012
Ziņas: 19
Manīts: pirms 1 gads

Sveiki! Vai kādam ir pieredze ar puslīdz nesenu Turkmenistānas apmeklējumu? Kā sakarīgāk tikt pie vīzas, kādas izmaksas? Vai ir iespējams pārvietoties neatkarīgi, vai tomēr tiek uzspiests gids? Kā ar ne-fasādes skatu fotografēšanu? Varbūt ir kādi kontakti, ar ko varat padalīties? Kas vēl būtu jāzina? Paldies jau avansā!

Aringa
Lietotāja Aringa attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/07/2016
Ziņas: 1178
Manīts: pirms 6 d
Kur: Ozolnieku novads

Nav pieredzes ar nesenu lidojumu. Tikai ļooooti senu. Bet atved konjaku - tas labāks kā franču vislabākais VSOP. 

Diemžēl līdz Latvijai nenonāk. Varbūt varam, ko sarunāt, ja tiksi līdz turienei Grin

He-he

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 3008
Manīts: pirms 1 st

Ir sakarīga vietne - Caravanistan kādas aktuālas informācijas iegūšanai par reģionu, bet pašlaik nekā iepriecinoša tur neredzu, kaut ir manīti stāsti, ka, ja vēl nesen tas bija mission impossible pat Krievijas pilsoņiem, tad tagad esot kāda skrūve palaista vaļīgāk. Tiesa, postsovjetiem varētu būt savas nianses. Bet arī awd neko iepriecinošu nestāsta. Varbūt pagaidīt kamēr kāds no "partijas un valdības" dosies vizītē un iekļūt delegācijā.

Hanss
Nav tiešsaistē
Kopš: 31/10/2008
Ziņas: 246
Manīts: pirms 1 ned

Krievu turbina.ru arī neko daudz nestāsta. Salīdzinot ar kaimiņu Uzbekistānu, kura atcēlusi vīzas daudziem ceļotājiem, pat Krievijas pilsoņiem esot vesela jūra dokumentu jāsavāc. Vēl var palasīt advantour.com, kas specializējas Vidusāzijas tūristu apkalpošanā (arī angliski).

Erix

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 5309
Manīts: pirms 11 st

 Aizraksti šitādiem pipariem: grandturkmentours [at] gmail [dot] com Satiku Berlīnes izstādē. Varētu būt klasiskie valdības ielikteņi, bet uzzināsi, kādas serenādes dzied. 

 Ir vēl: umc [at] online [dot] tm Ašgabatas tūrisma profesionālā vidusskola. 

 Obligāti pievieno kādu krāšņu stāstu par eposu, folkloras u.c. ilgstošu izzināšanu. 

 Vai tik nav tā, ka jāpaļaujas uz Bingo no kādas kaimiņvalsts? Ja jau tāds nestandarta vazaņķis (-e) atkļuvis (-si) līdz šejienei, atļausim turpināt nogriezni!Smile Vēstniecības, konsulāti kaimiņos. Ja dos, ņem! Sitīs, bēdz!Smile

 

 

Viestursp1
Tiešsaistē
Kopš: 25/02/2013
Ziņas: 6307
Manīts: pirms 6 min

Vīzas izmaksas -  milzīgas (175 - 185 EUR) - viena no dāgākajām vīzām, kāda jebkad redzēta:

http://www.vizu-centrs.lv/valstis/azija/turkmenistana/

Tūrisma aģentūra "AR-TUR" parasti pieceno vīzai ap 15-20 EUR par darbu. Šajā gadījumā piecenojums jau ir ietverts cenā. Arī bez piecenojuma vīzas izmaksas ir astronomiskas.

 

k
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/10/2008
Ziņas: 1777
Manīts: pirms 1 d
Kur: Rīga

skeinepu rakstīja:

Kas vēl būtu jāzina?

Piemēram, tas, ka Turkmenistānā ir dzimtbūšana. Un labu kalpu var atlagot, uzdāvinot sievu: https://youtu.be

dick
Nav tiešsaistē
Kopš: 21/02/2018
Ziņas: 34
Manīts: pirms 28 ned

Vispār jau Tadžikistānā, bet varētu būt līdzīgi.

k
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/10/2008
Ziņas: 1777
Manīts: pirms 1 d
Kur: Rīga

dick rakstīja:

Vispār jau Tadžikistānā, bet varētu būt līdzīgi.

Nēnu, svētdienas demance bija uznākusi. Sajaucu Rahmonu ar Berdimuhamedovu Frown. Atvainojos!

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 5309
Manīts: pirms 11 st

 Vēstniecībā Vācijā viņi raksta šādi: https://germany.tmembassy.gov.tm/ru/consular-services/visumangelegenheiten/visaformular, savukārt Kijevā (UA) šādi: https://ukraine.tmembassy.gov.tm/ru/consular-services/obshchaya-informatsiya-o-pravilakh-polucheniya-vizy-v-turkmenistan

 Tikko aizvadītajā ITB Berlin viņi aktīvi piedalījušies: https://centralasia.news/3064-turkmenistan-prezentoval-turisticheskiy-potencial-na-vystavke-itb-berlin-2019.html

 Raksti visiem kantoriem pēc kārtas un tad secināsi, ko piedāvā. Vēl var doties uzlabot veselību (ielūgums no turienes): http://www.turkmentourism.com/ru/bayramali.php

 Gurbanguli Mjalikgulijevičs Berdimuhamedova k-gs ir samērā piesardzīgs vīzu dāļāšanā izvirtušajiem Rietumiem.

 

 

lynx21
Nav tiešsaistē
Kopš: 13/11/2018
Ziņas: 144
Manīts: pirms 9 ned

Cik ir lasīts dažādos forumos- visreālākais variants esot tranzītvīza.  Starp citu - baltkrievu Belavia lido uz Ašgabatu. un tālāk ceļš uz Uzbekiju vai Kazahiju un tā var mēģināt iztikt ar tranzītvīzu. Jā, un parakājies pa jtt minēto - Caravanistan, ļoti sakarīgs portāls par ceļojumiem tajā galā, arī forums viņiem ir.

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 5309
Manīts: pirms 11 st

Ja tur tiek iekšā, tad cenas gāzīs no kājām. Šitam var ticēt? Kurss 1EUR=3.96 manati, bet komentāros saka, ka var samainīt par 3.50 (vieglākai skaitīšanai 1 manats = 25 centi) Kaijas konservi arī figurē.

https://www.hronikatm.com/2020/07/prices-review/

 

 

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 5309
Manīts: pirms 11 st

Labas vēstis! Pirms došanās uz Turkmenistānu vajadzētu uzkrāt zināšanu bagāžu. Tagad ir iespēja lasīt visus viņu prezidenta garadarbus. Rakstīts ir daudz un pamatīgi. Rudenīgi dzestrajos vakaros pievērsīšos e-bibliotēkai https://neutrality.gov.tm/library/ru (vibratj knigu vai choose the book). Ap Ziemassvētkiem nākšu klajā ar viedām tēzēm, kuras no Zīda Ceļa tiks transformētas Dzintara krastam un Sidraba birzij:)

Ja man būtu jānosauc mīļākā pašmāju grāmata, tad nedomājot: How Latvia come through the Financial Crisis. (plašāk pazīstama kā Veiksmes stāsts). Jauniešu žanrā: Septiņi trekni gadi. Pašmācības izglītojošā atzarā: Kā pareizi gludinot bikses, ātri apgūt angļu valodu:)