Tuksneša tūres Marokā

12 atbildes [Pēdējā ziņa]
arbuuzs
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/08/2015
Ziņas: 17
Manīts: pirms 5 st
Kur: Latvija, Valmiera

Sveiki!

Februāra sākumā plāns doties uz Maroku - ar draugiem vēlamies paņemt "tuksneša tūri" - respektīvi no Marakešas ar auto (vai ideālajā gadījumā no Agadiras ar noslēgumu Marakešā) ar kamieļu pārgājienu uz tuksnesi, lai pavadītu nakti teltī. Cik skatos, ja meklējam īstu tuksnesi, labāk meklēt kaut ko, kas piedāvā braucienus uz Merzouga, kam jāvelta kādas trīs dienas. Piedāvājumu un atsauksmju daudz, esmu mazliet apjucis, varbūt kāds varētu pakomentēt un ieteikt kādu firmu no personīgās pieredzes? 

lapsiņa
Nav tiešsaistē
Kopš: 13/11/2008
Ziņas: 171
Manīts: pirms 9 st

Pirms nedēļas biju Marokā. Ar nomātu auto no Marakešas braucām uz Merzougu. Kamieļu tūri piedāvā gandrīz katrā naktsmājā. Mēs paņēmām 3h saullēkta tūri un pilnīgi pietika, nevaru iedomāties, ko Merzougā var sadarīt 3 dienas, tā ir lieka laika tērēšana. Bez tam tie kamieļi iet knapi kājas vilktdami un tas pasākums ir interesants tikai kādu pirmo stundu, jo pie tuksneša skaistā skata acs ātri pierod un pēc tam jau viss liekas vienāds. Rēķinies, ka naktīs tuksnesī ir ļoti auksts ( mums bija plus 2 grādi) - mēs gulējām normālā mājā (nevis teltī) un visi pārsalām. 

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 1780
Manīts: pirms 5 st

Pēdējā laikā visi kaut kā Merzouga slavina, kaut tā nebūt nav vienīgā vieta no kurienes sākt "tuksneša tūri". Neko sliktāka vieta nebūs arī Zagora. Ja daudz naudas un gribas visu aiz rociņas, tad praktiski jebkurš Agadiras vai Marakešas tūrkantoris ar prieku jūs "aplaupīs". Lētāk būs braukt pašiem uz savu roku (īrēts auto, grand taxi, starppilsētu autobusi) uz šīm "tupika" pilsētām (vai vēl dziļāk tuksnesī uz ciemiem) un lūkot tur uz vietas nežēlīgi kaulējoties. Un jā, lapsiņai vēl "silti" bija, tuksnesī arī mīnusi naktī/no rīta var būt.

bambuks
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/02/2015
Ziņas: 162
Manīts: pirms 2 st

No Marakesas vai Agadiras tuvāk sanāk Mhamid (50km aiz Zagora). Es pats netiku, bet mana grupa atgriezās ļoti apmierināta. Bija gan izbrauciens ar kamieļiem, gan ar džipiem. Protams, vakariņas pie ugunskura un gulēšana teltīs. Palika ļoti apmierināti. Laiks no plkst 15iem dienā līdz nākošajam rītam. Caur netu sākumā prasīja 100 Euro no cilvēka, pēc 3 dienu sarakstes piekrita par 65 Euro no cilvēka. Varbūt uz vietas varētu vēl lētāk sarunāt, bet nu ņemot vērā garo pārbraucienu gribējas grupai drošības sajūtu. Bija 5 cilvēki.

Ilmis
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/02/2011
Ziņas: 184
Manīts: pirms 2 st

Paris dienas apakaļ biju kamieļu tūrē Merzogā ar naksnošanu teltī. Man patika. Taču viss atkarīgs no cenas un vēlmem. Lidz Merzogai jābrauc ilgi no Marakešas, tapēc domāju te runa ir par 3 dienām kopā. Nezinu vai Zagorā paņems daudz mazāk laika. Mēs paņēmām "luksusa" variantu ar saulrietu, saullēktu, berberu koncertu, vakariņām, brokastīm un nakšņošanu luksusa teltīs. Bija 60EUR, taču nezinu vai tādu cenu normālā veidā var dabūt (mums vietējo cenas), taču var jau būt, ka var. Ja brauktu pirmo reizi, drosi vien ņemtu tieši šādu tūri. Bija variants ar nakšņošanu bez ēšanas un izklaides daļas pa 30EUR. Neieteiktu. Izjājiens tikai uz saulrietu vai saullēktu bija 15EUR. Ja negrib naksņot, tad viennozīmīgi izvēlētos saulrieta tūri, saullēkts man likās ļoti tālu no saulrieta krāsām. Nākamnedēļ ielikšu aptakstu. Tur sīkāk.

Andzejs
Nav tiešsaistē
Kopš: 06/08/2011
Ziņas: 266
Manīts: pirms 2 st
Kur: RIX

Esmu bijis abās - gan Zagora, gan Merzouga. Zagora pavisam vāji. Gan tuksnesis, gan skati.

Esmu arī piedalījies kamieļu izjādēs. Zagorā pirms 10 gadiem, tas bija mans pirmais tuksnesis. Tajā laikā patika, jo nebija ar ko salīdzināt. 

Pirms nedēļas biju Merzouga. Tas vismaz 5 redzētais tuksnesis, un labākais ko esmu redzējis. Kolosāls tuksnesis ar lielām kāpām. Kamieļi gan neatšķiras. Kamielis ļoti nēērti jājams, visu laiku nelabi krata. Zirgs, nemaz nerunājot par ziloni daudz ērtāks! 

Esmu arī ņēmis Indijā Taras tuksnesī divu dienu kamieļu tūri ar nakšņošanu. Bija savdabīgi , tikai otrajā dienā gribējās to kamieli pasūtīt tālu, tālu, un iet ar kājām. Smile

Domāju, labākais variants, ja vēlas palikt tuksnesī nakti. Pāris stundas ar kamieli vakarā, tad nometnē / tuarega teltī pārguļ ļoti auksto tuksneša nakti, un no rīta paris stundās atgriežas sākumpunktā.

 

kamis
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/12/2013
Ziņas: 19
Manīts: pirms 10 ned

Nevaram pieņemt lēmumu par nakšņošanu Merzouga. Braucam janvāra vidū, ciemata ierodamies ar īrētu auto. Pēc nostāstiem gribas “īsto” tuksneša pieredzi, bet nedaudz baida gulēšana telti, ja nakti temperatūra nokritās zem nulles. Varbūt kāds pēc pieredzes var komentēt vai vakars nometne ar tradicionālajiem ēdieniem un dziedāšanu ir vēsas nakts vērts, vai labāk palikt viesnīca un pāris stundas pirms saullēkta pašiem aizstaigāt līdz tuksnesim vai rīta kamieļu tūri. 

bambuks
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/02/2015
Ziņas: 162
Manīts: pirms 2 st

kamis wrote:

Nevaram pieņemt lēmumu par nakšņošanu Merzouga. Braucam janvāra vidū, ciemata ierodamies ar īrētu auto. Pēc nostāstiem gribas “īsto” tuksneša pieredzi, bet nedaudz baida gulēšana telti, ja nakti temperatūra nokritās zem nulles. Varbūt kāds pēc pieredzes var komentēt vai vakars nometne ar tradicionālajiem ēdieniem un dziedāšanu ir vēsas nakts vērts, vai labāk palikt viesnīca un pāris stundas pirms saullēkta pašiem aizstaigāt līdz tuksnesim vai rīta kamieļu tūri. 

Merzouga no viesnīcas un rīta tūres noteikti nebūs tādi iespaidi kā nakts tuksnesī! It kā ķeksīti var ielikt, ka būts, bet iespaidi pilnīgi citi. Pašā Merzouga sākumā arī kāpas tādas mazas, nav kur uzrāpties, lai riktīgs skats pavērstos!

Nupat manējie atgriezās no Mhamid un Erg Chegaga kāpas. Tika vesti iekšā ar džipiem, tad mazliet eksotikai arī ar kamieļiem vadāti. Apmetnē bija vienīgi cilvēki tajā vakarā - ēdiens dievīgs, ugunskurs un mūzika forša, teltis pietiekoši siltas un mājīgas. No rīta protams sāķumā tikai pāris grādi plusā laukā. Bet bija pat duša ar siltu ūdeni. Ļoti apmierināti palika!

Andzejs
Nav tiešsaistē
Kopš: 06/08/2011
Ziņas: 266
Manīts: pirms 2 st
Kur: RIX

Ieejiet google satelit kartē un apskatieties, kur ir tuksnesis ar lielām smilšu kāpām. Marokā veinīgā vieta, kur tādas ir -  Merzougas apkārtne. Trijās stundās var aiziet līdz lielo kāpu vidum, apmēram 7 km. Ar kamieli sanāk lēnāk. Tomēr pa smiltīm grūta iešana. Mēs dzivojām La Vallée des Dunes adrese Ksar Hassi-Labied، Merzouga 52202, Maroka. No viesu nama pāri ceļam un pēc stundas ļoti lēni ejot, jājot uz kamieļa esi lielajās kāpās. Veisnīca pēc booking viena no labākajām. 

Pārskatīju bildes - Zagorā biju veselu dienu, janvāra beigās,  ieveda mūs ar džipiem dziļi tuksnesī un tad ar kamieļiem pa tuksnesi. Tuksnesis ļoti švaki bildes izskatās. 

Padoms - pirmajā braucienā uz Maroku janvārī mēģinājām braukt pāri no Zagoras uz Ouzudas ūdenkritumu caurTordas kanjonu. Iesprūdām dēļ sniega kalnos (kalnu pāreja apmērama 2700 m (varbūt nedaudz zemaka, neatminu) , un nācās braukt atpakaļ ļoti lielu gabalu. Šogad novembrī izbraucām, viss sauss un smuki. Tikai ceļu remontē un vjetām ilgi jaagaida. Braucām Ouzuda- Merzouga 10 stundas, ja izņem atpūtas pauzes. 

 

Andzejs
Nav tiešsaistē
Kopš: 06/08/2011
Ziņas: 266
Manīts: pirms 2 st
Kur: RIX

Gulēšana tuksnesī noteikti eksotiska. Marokā neesmu to izmantojis. Indijā Tara tuksnesī, bet tur bija plus 45 grādi un gulējām ārā uz segām, māla būdas neizmantojām. Visur apkārt apmetnei milzīgs 2metrīgs dzeļoņu aizsprost. Naktī nekādas plēsoņas gan nedzirdējām, tik pāvi nelabi ķerca.

Vadi Rum tuksnesī Jordānijā pie beduīniem arī gulējām nakti. Maijā. Teltis ļoti līdzīgas Marokas tuaregiem.  Bija Loti auksti. Lai gan bija pus telts ar segām piekrauta, un katrs uzsedzām pa piecām, ka nevarējām pakustēties. Siltais ūdens nebija. Remdens kur rokas noskalot. Baroja labi. Vislabāk patika saulriets un ar džipiem pa tuksnesi. 

KarstaisCeļotājs
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/12/2017
Ziņas: 8
Manīts: pirms 34 ned

No personīgās pieredzes - 3 dienas Merzouga nav ko darīt. Tas ir prasts ciemats/ciems tuksneša vidū, kurā pa lielam nekā nav. Runājot par firmām, tad labāk ir savā viesnīcā uzjautāt par pieejamām grupām/firmām/gidiem. Parasti viesnīcās iesaka tos drošākos, cenas ļoti svārstās (viss atkarīgs, ko grib izbaudīt). Cik zinu, tad iepriekš arī jautā, ko vēlas sagaidīt/piedzīvot tuksnesī un tad attiecīgi piedāvā maršrutus un grupas.

Februārī naktis būs aukstas, bet mums teltīs deva segas, cik vien vajag. Drošības pēc ieteiktu paņemt guļammaisu. Mums pilnībā pietika ar vienu nakti teltī, kur no rīta devāmies atpakaļ uz pilsētu. No kamieļiem stipri sāpēja dibens, ar to jārēķinās Grin

Piepildi savu dzīvi ar pieredzi, nevis lietām. Esi bagāts ar stāstiem, nevis mantību.

JJJ
Lietotāja JJJ attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/11/2013
Ziņas: 247
Manīts: pirms 13 st

Kā Jūs vērtētu ideju - Marokas apceļošanu ar kemperi? Piecās dienās pa autobāņiem līdz turienei varētu aizbraukt. Bet pēc tam? Droši vien vismaz kādu nedēļu pa Maroku būtu jāieplāno? Spriežot pēc googles cilvēciņa un fotogrāfijām redzu, ka tur ir arī asfalts.  Smile Vai būtu iespējams apceļot Maroku nenobraucot no asfalta, sevišķi nelienot pilsētu burzmā, bet baudīt dabas smukumus, paliekot uz ceļa? Un, interesanti, kā būtu ar nakšņošanām? Internetā redzu, ka visi kempingi pārsvarā ir gar okeāna krastu. Bet vai būtu pietiekoši droši "likties uz auss" kaut kur kemperī ceļa malā kalnu un tuksnešu plašumos? Vai būtu jēga ņemt līdzi arī motorolleri (vai velosipēdus)? Vai būtu droši šādā avantūrā doties vienam, vai tomēr labāk vairāku kemperu bariņā no LV (ja tādus varētu atrast)  Smile ?

Andzejs
Nav tiešsaistē
Kopš: 06/08/2011
Ziņas: 266
Manīts: pirms 2 st
Kur: RIX

Ceļi labāki kā Latvijā, lai gan  joprojām nav iemācījušies izbūvēt tiltus, tuneļus, bet pieturas pie pārbaudītām vērtībām, lai pataisnotu kalnu ceļu līkumus aizber aizu vai norok kalnu. 

Maroka šķita droša, ne brīdi nejutos apdraudēts. Vienīgais braukšana Marakešā haotiska, lai gan 10 gados ir uzlabojusies. Pirms mēneša Marakešā mocis ieskrēja mašīnas aizmugurē, plus vēl mašīnā, kas brauca aiz muguras divi moči. Labi, ka auto īzīrējot bija krietni apskādēts un lieku bukti neviens nepamanīja. Moča īpašnieki īpaši nesatraucās, apskatījāmies, ka aizmugures lielā bukte nav palielinājusies, un visi ātri izklīdām.  Šķiet tā viņiem ikdiena!

7 dienas manuprār būs par maz. Ieplāno vismaz 10-12 tieši Marokai.