Solo nedēļa Grieķijā

3 atbildes [Pēdējā ziņa]
lila_ncere
Nav tiešsaistē
Kopš: 07/05/2012
Ziņas: 32
Manīts: pirms 4 d

Labadiena!

1.augustā lidoju uz Grieķiju uz nedēļu, mērķis: hiking, kalni, klintis, iepazīt vietējo kultūru (nevis tūrisma industriju), cilvekus, ēdienu, dabu. Pagaidām izskatās, ka maršruts varētu būt ap Korintas līci, mount.Giona, Black Cave Spring un pārējais improvizēti. 1.Jautājums. Vai ir zināma kāda auto īres firma, kura uz vietas man izīrētu mašīnu bez iepriekšējas rezervācijas, lētāk kā carjet meklētājs atrod (210eur/6dienas) ? 2.Jaut.Vai tur ir tādas parking vietas, kurās es varētu gulēt mašīnā vai hamockā? Camping vietas kartē izskatās ļoooooooti maz, vieznīcā dzīvot nav baigās vēlmes. 3.Jaut. Priecāšos par jebkuriem tips and tricks un ieteikumiem! Paldies! P.s.Apsvēru domu neīrēt auto, bet braukt ar vilcienu līdz Mount.Olympus un tur arī palikt, bet šķiet, ka uz vietas tad būtu pārāk ierobežota pārvietošanās, kaut vai līdz jūrai.

RX
Lietotāja RX attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/07/2009
Ziņas: 2923
Manīts: pirms 1 d
Kur:

Tā kā neviens neatbild, iekomentēšu savus ieteikumus.

Ceļot uz Grieķiju iesaku visiem. Salīdzinoši droša valsts no vīrusa, cenas pieņemamas u.t.t. Daba interesanta, virtuve izcila - ir vērts apceļot šo valsti.

No minētā plāna lielākos riskus saskatu domā par nakšņošanu mašīnā. Jārēķinās, ka tagad tur temperatūra pa dienu ir virs 30 grādiem, bet pa nakti mašīnā arī būs smacējoši. Gulēšana hamokā jau ir labāka (varbūt pat labāk par telti, bet ar nosacījumu, ka ir pārklājs pēkšņas lietusgāzes gadījumam. Nakšņot manuprāt var, kur pagadās. Grieķi vispār ļoti neieispringst pat uz lietām, par kurām draud administratīvie sodi (pārkāpj ātrumu, izber atkritumus dabā u.tml. cūcības), kur nu vel tik bezbēdīgu lietu kā nakšņošanu dabā. 

Es ņēmu nomas auto firmā Centauro. Pirmo reizi ar tādiem saskāros, bet viss bija ok. Nomas auto manuprāt ir viens no infekciju avotiem, jo bez kondicioniera būs pagrūti pabraukt. Ap 200 EUR ned. sanāk lētākais variants, ko uz sitiena atrodu. Tūristu pilnās vietās ir vēl daudz mazu privāto auto nomu, kurām tagad vajadzētu būt brīvām mašīnām bez iepriekšējas rezervācijas. Bet šaubos, ka izdosies krietni vairāk ietaupīt. Katrā ziņā mašīna tā ir pārvietošanas brīvība. Paņēmu 1 dienu klāt pie komandējuma, un uztaisīju sev hiking tour uz labu laimi vienas pussalas galā caur olīvkoku dārzu pa taciņu cauri brikšņiem lejā pa klintīm balvā saņēmu no tūristiem pilnīgi brīvu mazu pludmali ar kristāldzidru ūdeni. Tieši nodomāju, ka tur varētu nobāzēties uz dažām dienām un neko nedarīt. Tikai ķert un pagatavot uz ugunskura zivis, peldēties un slaistīties. Pie reizes sakurinātu jūras izskalotos peldošos gružus un sakoptu apkārtni.

 

DJ
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/01/2013
Ziņas: 399
Manīts: pirms 1 d
Kur: Rīga

Kā jau dienvidnieki, tad piedrazo savu skaisto zemi, arī līcīšus un citas jaukas vietas, kuras ar auto atrast nav problēma. Tur nāk dzīvnieki baroties, čūskas ieskaitot. Tās mēdz būt palielas un mums neredzētas. Sievietei vienai neiesaku, arī no drošības puses.

Auto bez A/C nav iedomājams, bet tikko to izslēdz, tā miegs pārvēršas par murgu, savukārt gulēt ar ieslēgtu motoru ir neprāts. Kalnos nakšņot būs vēsāk, pat sedziņa noderēs. No Korintas Spartas virzienā ir palieli ar slēpotāju pacēlājiem un līča ziemeļu pusē noskatītajā Olimpa pusē. 

lila_ncere
Nav tiešsaistē
Kopš: 07/05/2012
Ziņas: 32
Manīts: pirms 4 d

Liels paldies RX un DJ! Par chuskam nebiju pat iedomajusies! Labi, tad skatisos, ka veiksies ar kempingu meklejumiem kaut pirmajai dienai un tad jau manis.