Saūda Arābija (2022. gada janvārī)

25 atbildes [Pēdējā ziņa]
kristoff
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/03/2011
Ziņas: 515
Manīts: pirms 13 st

Saūda Arābija man jau gadus 15 bijusi tāda mītiska zeme. Man patīk ceļot pa musulmaņu zemēm (tādās līdz šim esmu bijis 15, ja pareizi saskaitīju) un šī reliģiski stingrā valsts un vispār zeme, kur radies islāms, raisīja lielu interesi. Bet diemžēl viņiem nebija tūrisma vīzu kā tādu. Musulmanis neesmu un svētceļojumam uz Meku neklasificējos, kā arī nelikās interesanti tieši valsts apskatīšanas dēļ meklēt tur uz vietas darbu (strādāt un dzīvot gribu Latvijā). Nu un tā kā pirms gadiem trim viņi ir ieviesuši tūrisma vīzu (ar palielu pandēmijas pauzi gan, kad iekšā tūristus tomēr nelaida), tad izlēmu apskatīt, kāda tad šī mītiskā Saūda Arābija ir. 

Bija man ieplānots divu nedēļu ceļojums: Rijāda un apkārtne, Hofufa un Al-Ahsas oāze, Ushaiger heritage village, Ha'il, Jubbah rock art, Hegra (Madain Saleh) un Džida. Bet nu tā sagadījās, ka posmu no Ushaiger heritage village līdz Hegrai neredzēju, jo ceļojuma sākumā Saūda Arābijā saslimu ar covid19. Viss bija diezgan labi - izslimoju viegli (tādi nelieli simptomi, pat temperatūra laikam nebija - jā, man jau bija saņemtas 3 potes) savā viesnīcas numurā Rijādā un izturēju 10 dienu karantīnu. Pēc šobrīd esošajiem likumiem man kā sapotētajam karantīnai vajadzēja beigties jau pēc 7 dienām, bet diemžēl vietējā covid19 aplikācijā Tawakkalna (tā visiem, arī tūristiem, ir obligāta, jo bez tās Tu nevari ieiet autoostā, lidostā, nevienā veikalā vai ēstuvē), kaut kādas kļūdas dēļ man statuss 3 liekas dienas uzrādījās kā Infected, nevis Immune. Tāpēc savu viesnīcas numuru pamest nedrīkstēju. Par karantīnas noteikumu pārkāpšanu draudot pat 2 gadu cietums. 

Pēc karantīnas beigšanās tomēr nevis steidzos uzreiz uz māju, bet atradu iespēju drusku paturpināt ceļojumu un no Rijādas aizlidoju uz Džidu.

Nu tad, ko var teikt - jā, tiešām pēdējo gadu laikā sabiedrība un likumi palikuši stipri liberālāki - sievietes drīkst vadīt automašīnu un šīs savas tiesības tiešām plaši izmanto, sievietes strādā par pārdevējām un citos amatos, redzēju pat dažas vietējās, kuras staigā bez lakatiem (80-90% gan joprojām valkā seju aizsedzošo nikabu), speciālajai reliģiskajai policijai Muttawa laikam vairs vispār nav nekādas teikšanas, restorānos un kafejnīcās vīriešu un ģimeņu nodalījumi ir retums, uz lūgšanu laiku lielākā daļa veikalu un ēstuvju tagad ir vaļā. Cik saprotu, tad pirms 3-5 gadiem šis viss bija savādāk šajā valstī. Tāpēc varu teikt, ka stingro Saūda Arābiju vairs redzēt nevar manā skatījumā - tāds bija mans novērojums. Diemžēl nebiju mazajās pilsētās sava ceļojuma plāna maiņas dēļ, tāpēc tā stingri to neņemos apgalvot. Gan jau, ka mazākas apdzīvotās vietas noteikti ir konservatīvākas nekā lielās pilsētas. 

Lielākā problēma, ko redzu, ceļotājam bez savas mašīnas - sabiedriskā transporta neesamība pilsētās, kas liek ļoti daudz lietot taksometru (var izmantot Uber un Careem aplikācijas). Tiesa, Rijādā šogad vajadzētu būt gatavam metro. Un arī ļoti švaki ir ar ietvēm un gājēju pārējām - nekāda lielā staigāšana pa pilsētām nesanāks. 

Daži sūdzas par naktsmāju cenām - jā, hosteļu un budžeta viesnīcu nav, bet nu es neteikšu, ka ir ļoti dārgi. Lielajās pilsētās booking.com var atrast numurus ar savu vannasistabu pa 35-40 eiro, vismaz janvārī. Hosteļu gan laikam nav vispār šajā valstī.

Angļu valodas zināšanas cilvēkiem ir vidējas. Divās no trim viesnīcām, kurās paliku, bija palielas grūtības saprasties viesnīcas recepcijā.

Viesstrādnieki ir daudz no musulmaņu zemēm, bet nu nav tik traki kā Apvienotajos Emirātos. Atšķirībā no Dubaijas nevienu brīdi man nelikās, ka esmu Indijā, Pakistānā vai Āfrikā (lūdzu, neuztvert šo kā rasismu). 

Tūrisma vīzu šobrīd var iegūt onlainā https://visa.visitsaudi.com/ - man apstiprinājums atnāca laikam minūtes laikā, tātad, automātiski. Lai gan daži tripadvisor forumā sūdzas, ka saņēmuši noraidījumu, tāpēc 100% paļauties nevar. Man šķiet, ka uz šo brīdi laikam laiž iekšā tikai potētos, bet nepotētie interesenti var pameklēt paši informāciju - iespējams, pasēžot karantīnā, tomēr ir iespējams ceļojums viņiem. Jā, vismaz šobrīd nevajag uzrādīt aviobiļeti, lai iegūtu vīzu, tātad to var pirkt pēc vīzas iegūšanas. Reliģija vīzas pieteikumā netika prasīta. 

Jau pieminēju obligāto Tawakkalna aplikāciju, kas Tev rāda Tavu covid-19 statusu. To atverot (vajag internetu; turklāt vietējo SIM karti - var nopirkt lidostā), Tev uzrāda kādas Tev ir statuss šajā brīdī. Ja esi zaļš - Immune ar divām/trim potēm (tās izdrukātu setifikātu veidā jāuzrāda, iebraucot valstī), tad Tevi laiž iekšā veikalos, kafejnīcās, autoostās, lidostā u.c.. Ja cita krāsa, tad neko - jāsēž mājās. Kad saņēmu pozitīvo covid-19 testu, tad man statuss automātiski nomainījās uz brūnu - Infected, un tāds tas palika 10 dienas, kad automātiski nomainījās uz zaļo - Immune. Tā kā simptomi man vairs nebija, tad brīvi varēju iet ārā. Nezinu, kas būtu ja slimotu smagāk un pēc tām dienām joprojām būtu simptomi. Tad droši vien man Veselības ministrijas info tālrunī (937) teiktu, kas jādara un droši vien atkal statuss paliktu brūns. 

Meka, protams, joprojām ir slēgta nemusulmaņiem. Esmu dzirdējis par cilvēku (manas bijušās darba biedrenes kursa biedrs), kas pasēdējis cietumā par šo pārkāpumu - tas gan bija drusku senākos laikos, pirms 20 gadiem laikam. Par Medīnu nav skaidra viedokļa, kas tieši ir slēgts nemusulmaņiem. Visitsaudi.com man skaidri atrakstīja, ka Medīna nav pieejama nemusulmaņiem vispār. Domāju, ka tas tomēr tā nav, jo visur citur saka, ka tā ir tikai pilsētas daļa, kas nav pieejama. Jautājums, tikai, kur ir tā robeža. Youtubē ir ceļotāju video, kur viņi brīvi aiziet līdz galvenajai Medīnas mošejai (kur apglabāts musulmaņu pravietis Muhameds), bet neesmu gan pārliecināts, ka tas ir legāli - varbūt vienkārši Medīnā nav nekādas pārbaudes uz šo. Bet redzēju arī tajā pašā Youtubē, ka kādam ceļotājam nepārdeva biļeti uz Medīnu Džidas autoostā, jo viņš nav musulmanis. Būtu labi, ja tas būtu kaut kur skaidri noteikts - šobrīd tiešām par to trūkst skaidras informācijas.

Ar ceļvežiem gan situācija varēja būt labāka. Lonely Planet ir paplāna sadaļa Saūda Arābijai grāmatā "Oman, UAE & Arabian Peninsula travel guide". Ir izdots diezgan svaigs divu autoceļotāju sastādīts ceļvedis "A Traveller's Guide to Saudi Arabia", kurš manā skatījumā kopumā kvalitātes ziņā gan atpaliek no lielajiem brendiem Lonely Planet un Rough Guides. 

Jā, svarīgi šo pateikt - cilvēki ir ļoti draudzīgi. Bieži garāmgājēji pasaka: Welcome to Saudi Arabia! Braucot autobusā no Hofufas uz Rijādu atpūtas pieturā kāds pasažieris nopirka un uzdāvināja man ūdens pudeli. Rijādā Uber taksists, kad uzzināja, ka esmu tūrists (viņš teica: "guest"), nevis viesstrādnieks no Eiropas, atslēdza Uber aplikācijā manu braucienu un no tā brīža man vairs nebija jāmaksā par braucienu - teica, ka būtu aizvedis vispār par brīvu, ja uzreiz zinātu, ka esmu "guest". Tādā ziņā Saūda Arābija ļoti atgādināja Irānu (un drusku arī Sīriju), kuru apceļoju pirms 15 gadiem. Tā ka pilnīgi noteikti nevajag baidīties, ka pret jums būs slikta attieksme. Protams, vietējos likumus vajag ievērot - absolūti nedrīkst neko sliktu teikt par islāmu, jābūt piedienīgi apģērbtam (sievietēm lakats nav obligāts atšķirībā no Irānas, piemēram, bet ir vēlama abaja), nevajag meklēt, kur var nelegāli dabūt alkoholu (ļoti stingrs sausais likums!), vīriešiem labāk neuzrunāt sievietes uz ielas utt.

Domāju, ka tie, kuriem patīk ceļot pa musulmaņu valstīm (te nedomāju kūrortus), Saūda Arābija patiks, savukārt tiem, kuriem nepatīk dažādi ierobežojumi un piedomāšana, kā uzvesties - droši vien nepatiks.

Zinu, ka vismaz viena ceļakājiete šogad plāno apmeklēt šo valsti, un iespējams kāds vēl :)

 

Vatņik/ork/krimnašist, ar tevi nediskutēju!

kristoff
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/03/2011
Ziņas: 515
Manīts: pirms 13 st

Rijāda:

Tuwaiq kalni:

Hofufa:

Džida:

Uz lūgšanu laiku slēgtās tirgotavas:

Vatņik/ork/krimnašist, ar tevi nediskutēju!

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 10625
Manīts: pirms 19 st

Oppā! Vēl viens pustrakais! Meksikāņi TOP-ā pamatīgi atkāpjas! Smile

Vēlāk vairāk. Iemet kādas ikdienas cenas.

Šādās zemēs nevajag meklēt ne pārejas, ne trotuārus. Vienkārši brīvi jāmauc. Tik nevajag milici kaitināt!Smile

 

 

kristoff
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/03/2011
Ziņas: 515
Manīts: pirms 13 st

OK, dažas cenas (nav lēti)...

Felafela sendvičs, pirkts uz ielas: 1.50 eiro

Pusdienās no restorāna, ja atvestas ar piegādes aplikāciju (man tas bija aktuāli, esot karantīnā): 10 eiro

Pārtikas cenas veikalā: +/- tāpat kā pie mums

Lētākā SIM karte ar internetu labākajam Saūda Arābijas operatoram STC: 20 eiro

Uber taksis īsam braucienam: 5 eiro

Uber taksis garam braucienam cauri lielākajai daļai Rijādas/Džidai: 20-30 eiro

Organizēta ekskursija uz Tuwaiq kalniem (Edge of the World; Second Edge): 60 eiro

Starppilsētu autobusa biļete 4 stundu braucienam: 18 eiro

Iekšējais lidojums: 50-150 eiro

Vatņik/ork/krimnašist, ar tevi nediskutēju!

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 10625
Manīts: pirms 19 st

Lēti nav. Neesi pieminējis avio un S.A. robežkontroli ielidojot. Pamatīgi? Viegli?

 

 

zaksis
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/02/2011
Ziņas: 6146
Manīts: pirms 26 ned

Jā man arī interesētu kādas bija cenas avio un no kurienes lidoji? Es kaut kad nesen kaut kādas cenas biju ielicis, bet tās man liekas, ka nebija no RIX.

Upd. Atradu es biju ielicis cenu no Polijas uz Jeddah #2 

kristoff
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/03/2011
Ziņas: 515
Manīts: pirms 13 st

Lidoju ar Qatar Airways - trīs posmu savienotie reisi (posmu no Rīgas un uz Rīgu izpildīja AirBaltic, LOT (šo atcēlu, jo biju slims) un Finnair). Sākotnēji cena bija 680 eiro abos virzienos. Bet covid-19 dēļ atpakaļceļu atcēlu (un nedēļas laikā atskaitīja uz karti atpakaļceļa summu). Jaunu vienvirziena biļeti ar to pašu Qatar nopirku pa 600 eiro (pirku tikai dažas dienas pirms izlidošanas). 

Robežkontrole bija absolūti bez problēmām, vienīgi rinda pagara (stunda?), jo reizē ielidoja vairāki reisi. 

Vatņik/ork/krimnašist, ar tevi nediskutēju!

orsons21
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/01/2009
Ziņas: 14789
Manīts: pirms 1 st
Kur:

kristoff rakstīja:

Sākotnēji cena bija 680 eiro abos virzienos.

Austrālijai būtu mēreni laba cena. Kaut kā nepieklājīgi ceļakājietim atzīties tik dārgu biļešu pirkšanā. Smile

Elina.Emilia
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/01/2012
Ziņas: 102
Manīts: pirms 10 ned

O, interesanti beidzot lasīt kāda latvieša turista iespaidus un to, ka jaunie noteikumi patiešām ir ieviesti ikdienā. Sanāca strādāt Rijādā 2 gadus vēl 2015/16. gadā un ja tad kāds teiktu, ka tik ātri viss nomainītos, neticētu. Tie regulārie kliedzieni no muttawa "cover yourself sister", kad lakats knapi slīdēja nost no matiem… Sākumā eksotika, pēc laika pazemojoši, pārējie ierobežojumi arī ar laiku tikai izraisija dusmas (ne apbrīnu par tradīcijām). Tas viņu islams uz ielām bija tik despotisks un "pareizs", bet aiz privatmāju mūriem jau cita dzīve, tā kā labi dzirdēt, ka sāk pazūst šīs dubultās dzīves. Pilsēta tobrīd arī bija baudama tikai, ja atradies kadā torņa pēdējā stāvā vai 5* viesnīcā. Katra ziņā, tā man palikusi kā pilsēta, ko negribu vairs redzēt, nu varbūt redzēt to metro tomēr vai historical Diriyah ciematu. Džida ar laikam mainijusies, bet atputas ziņā toreiz bija vāja atblāzma no tā, ko varētu dabūt dārgos ēģiptes kurortos, bet vēl dārgāk.

kristoff
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/03/2011
Ziņas: 515
Manīts: pirms 13 st

Elina.Emilia rakstīja:

O, interesanti beidzot lasīt kāda latvieša turista iespaidus  un to, ka jaunie noteikumi patiešām ir ieviesti ikdienā. Sanāca strādāt Rijādā 2 gadus vēl 2015/16. gadā un ja tad kāds teiktu, ka tik ātri viss nomainītos, neticētu. Tie regulārie kliedzieni no muttawa "cover yourself sister", kad lakats knapi slīdēja nost no matiem...Sākumā eksotika, pēc laika pazemojoši, pārējie ierobežojumi arī ar laiku tikai izraisija dusmas (ne apbrīnu par tradīcijām). Tas viņu islams uz ielām bija tik despotisks un "pareizs", bet aiz privatmāju mūriem jau cita dzīve, tā kā labi dzirdēt, ka sāk pazūst šīs dubultās dzīves. Pilsēta tobrīd arī bija baudama tikai, ja atradies kadā torņa pēdējā stāvā vai 5* viesnīcā. Katra ziņā, tā man palikusi kā pilsēta, ko negribu vairs redzēt, nu varbūt redzēt to metro tomēr vai historical Diriyah ciematu. Džida ar laikam mainijusies, bet atputas ziņā toreiz bija vāja atblāzma no tā, ko varētu dabūt dārgos ēģiptes kurortos, bet vēl dārgāk.

Saprotu, ka ilgi tur dzīvot bija grūti, it sevišķi jau Eiropas sievietei, bet zini - es labprāt eksotikas dēļ uz kādu nedēļu gribētu redzēt arī to veco Saūda Arābiju Smile

Vatņik/ork/krimnašist, ar tevi nediskutēju!

kristoff
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/03/2011
Ziņas: 515
Manīts: pirms 13 st

orsons21 rakstīja:

Austrālijai būtu mēreni laba cena. Kaut kā nepieklājīgi ceļakājietim atzīties tik dārgu biļešu pirkšanā. Smile

Šis bija no tiem ceļojumiem, kur bija svarīgs galamērķis un precīzs ceļojuma laiks (pats gada sākums) - negribēju pielāgot šīs lietas lētākai biļetei. Un vispār īsti neesmu klasisks lēto / akciju / kļūdu cenu biļešu izmantotājs. Dažreiz veiksmīgi kaut kas sagadās, bet lielākoties tomēr lidoju par vidusmēra cenu.

Vatņik/ork/krimnašist, ar tevi nediskutēju!

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 20445
Manīts: pirms 23 ned
Kur: RIX

orsons21 rakstīja:

Kaut kā nepieklājīgi ceļakājietim atzīties tik dārgu biļešu pirkšanā. Smile

Orson, šajā ziņā gan esmu 'iekļaujošu' ceļakāju, lai cik šis jēdziens ir novazāts. Smile Visi ir laipni gaidīti, gan kas kombinē, lai ietaupītu katru eiro, gan kas dod priekšroku laika taupīšanai un maksā tik, cik prasa. Man personīgi pirmā pieeja liekas aizraujošāka, bet nav jākaunās ne par vienu. Ja šeit ir kāds, kurš lido pirmajā klasē un maksā par to pilnu cenu, vēl jo labāk — jo vairāk pieeju, jo interesantāk. Smile

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 20445
Manīts: pirms 23 ned
Kur: RIX

kristoff, ļoti interesants apraksts un neparasts galamērķis, paldies! Un Elina.Emilia komentārs no cilvēka, kas reāli piedzīvojis tur diskrimināciju, uzreiz liek paskatīties uz to citā gaismā…

orsons21
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/01/2009
Ziņas: 14789
Manīts: pirms 1 st
Kur:

Es jau tikai jokus dzenu, smaidiņš taču galā Smile.

Diezgan traki tomēr ceļojumā dabūt pozitīvu kovid, it īpaši tik kulturāli atšķirīgā valstī un vēl ar valodas barjeru, kad nevar īsti saprast, ko drīkst un ko nedrīkst, lai nenonāktu cietumā. Labi vēl, ka vieglā formā.

jtt
Tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 4722
Manīts: pirms 14 min

kristoff rakstīja:

Starppilsētu autobusa biļete 4 stundu braucienam: 18 eiro

Lētāk kā Lietuvā Wink

Kā tiki pie kovida - sajuties neomulīgi (jo raksti, ka gandrīz bez simptomiem un temperatūras) un gāji pārbaudīties vai kā citādāk (obligātais tests kaut kur)?

kristoff
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/03/2011
Ziņas: 515
Manīts: pirms 13 st

Juris rakstīja:

kristoff, ļoti interesants apraksts un neparasts galamērķis, paldies! 

Paldies par labiem vārdiem!

Vatņik/ork/krimnašist, ar tevi nediskutēju!

kristoff
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/03/2011
Ziņas: 515
Manīts: pirms 13 st

Par manu saslimšanu ar kovid... Jā, es sajutu vieglus simptomus - klepus, drusku kakls... Saņemot vīzu, bija epasts, ka pie mazākajiem simptomiem jāzvana uz norādītu tālruni. To arī izdarīju, un tur man teica, ka vajag uztaisīt testu. Biju pārliecināts, ka nekas nebūs, jo domāju, ka esmu vienkārši saaukstējies. Saņemot pozitīvo rezultātu, biju diezgan pārsteigts. Vispār bija liela neziņa, kā rīkoties - par karantīnu (vai drīkstu palikt tur, kur esmu) un par tās minimālo ilgumu. Ļoti daudz laika pavadīju zvanoties pa dažādiem tālruņiem - tūrisma informācija, obligātā vietējā kovid apdrošināšanas kompānija (polise tie nopirkta kopā ar vīzu) un Veselības ministrija. Galvenais, ka sākumā mani sūtīja viens pie otra, un deva dažādus norādījumus par karantīnas ilgumu un izbeigšanas veidu - sākot ar to, ka pēc 14 dienām jātaisa PCR tests un tikai negatīva rezultāta gadījumā var karantīnu izbeigt (kas man diezko nepatika, jo citiem ir pozitīvs PCR tests pat mēnesi pēc simptomu pazušanas un mūsdienās ārsti pasaulē un arī Latvijā uzskata, ka tādā situācijā nevari nevienu inficēt pat, ja Tev joprojām ir pozitīvs PCR tests) līdz vienkārši faktam, ka pēc 7 dienām karantīna beidzas, ja simptomu nav. Par laimi pareizais variants bija pēdējais - tiesa, aplikācijas gļuka dēļ līdz statusa maiņai nez kāpēc vajadzēja gaidīt papildus 3 dienas - zvanīju un iesniedzu sūdzību, sākumā solīja dažu stundu laikā izskatīt, bet vēlāk solīja jau 2-3 dienas, bet nu viss beidzās veiksmīgi.

Jā, esmu priecīgs, ka nevajadzēja pat ārsta konsultāciju, nemaz nerunājot par slimnīcu (esmu grupā 40-45 gadi, nebūt ne ar perfektu veselību). Tā kā viss OK ar šo Smile

Vatņik/ork/krimnašist, ar tevi nediskutēju!

jtt
Tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 4722
Manīts: pirms 14 min

Nu ja, jaunāka paaudze, viegli pakļaujas masu psihozei. Man pie sīka klepus un kasīšanas kaklā vēl joprojām pat prātā nenāk meklēt dakterus. Lūk, 38 temperatūra nepārejot otrā dienā gan liktu aizdomāties.

kristoff
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/03/2011
Ziņas: 515
Manīts: pirms 13 st

jtt rakstīja:

Nu ja, jaunāka paaudze, viegli pakļaujas masu psihozei. Man pie sīka klepus un kasīšanas kaklā vēl joprojām pat prātā nenāk meklēt dakterus. Lūk, 38 temperatūra nepārejot otrā dienā gan liktu aizdomāties.

Neesmu jocīgs un NEKAD savā mūžā neesmu meklējis dakterus pie parasta klepus un kakla problēmām. Vienkārši izpildīju vīzas piešķiršanas nosacījumu - zvanīt uz kaut kādu tālruni (tas izrādījās Tūrisma informācijas numurs), ja parādās jebkādi infekcijas simptomi (klepus un kakls tāds ir). Jebkurā gadījumā Saūda Arābija ir valsts, kur visus kovid ierobežojumus uztver ļoti stingri un sodi ir bargi.

PS Ļoti negribētos, lai šeit turpinātos diskusija par kovidu. Pilnīgi noteikti negribu tādā iesaistīties. 

Vatņik/ork/krimnašist, ar tevi nediskutēju!

orsons21
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/01/2009
Ziņas: 14789
Manīts: pirms 1 st
Kur:

Nesatraucies, visu Tu izdarīji pareizi. Bet nu, protams, sanāca stulbi. Bet nu labāk jau droši vien bija tos arābus neaplipināt.

Tikai no Tava apraksta izriet, ka, neskatoties uz stingro kārtību, vienalga ar šo viņiem bardaks.

kristoff
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/03/2011
Ziņas: 515
Manīts: pirms 13 st

Jā, ļoti labi, ka piezvanīju un man teica, ka jātaisa tas tests. Jo pretējā gadījumā sanāktu, ka kādu aplipinātu droši vien, kas galīgi nav forši. Par bardaku - jā, diemžēl tā ir: 1) katra iestāde deva citu informāciju par karantīnas izbeigšanās nosacījumiem (ok, noteikumi bija tieši pirms pāris dienām mainījušies - varbūt tāpēc); 2) sūdzību par statusa maiņu aplikācijā (kas ļauj pamest karantīnu) izskatīja divas dienas.

P. S. Vēl bija labi, ka man šī problēma sākās esot galvaspilsētā Rijādā, jo ja būtu jau to pametis un aizbraucis uz mazpilsētām, tad nezinu, kā tur būtu ar covid testu un ēdiena piegādi no veikaliem/ēstuvēm (Rijādā bija ērtas aplikācijas - visu atveda stundas laikā un nolika pie viesnīcas numura durvīm).

Vatņik/ork/krimnašist, ar tevi nediskutēju!

kristoff
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/03/2011
Ziņas: 515
Manīts: pirms 13 st

Jā, aizmirsu piebilst, ka varbūt potenciālajiem ceļotājiem uz šo valsti jāpaseko līdzi reģiona ziņu portāliem, piemēram, https://www.arabnews.com/ vai https://www.aljazeera.com/. Lieta tāda, ka Saūda Arābijas aviācija regulāri bombardē hutus Jemenā, kuri savukārt ik pa laikam palaiž raķetes vai dronus uz Saūda Arābiju. Nezinu, vai ir bijuši nogalinātie Saūda Arābijā šajos triecienos, bet ievainotie gan ir bijuši. Pārsvarā mērķi atrodas valsts dienvidos pie Jemenas robežas, lai gan ne tikai - bijuši arī daži mēģinājumi trāpīt Rijādai. Šobrīd tas nenotiek pārāk bieži (subjektīvs vērtējums), un saūdiešu pretgaisa aizsardzība gandrīz visus uzbrukumus neitralizē, bet kas zina, kā attīstīsies situācija nākotnē.

Mans nespeciālista viedoklis: šobrīd risks braukt uz Izraēlu palestīniešu raķešu dēļ ir aptuveni tāds pats, kā uz Saūda Arābiju - Jemenas hutu raķešu un dronu dēļ. 

Vatņik/ork/krimnašist, ar tevi nediskutēju!

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 10625
Manīts: pirms 19 st

Šķiet, ka Tu tur biji kādā misijā!Smile Saudieši tiešām kļūst atvērtāki. ISR Prezidents pa ceļam uz AAE

https://www.youtube.com/watch?v=N-g0frkRtJE

 

 

jtt
Tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 4722
Manīts: pirms 14 min

Nu tā, pēdējās čalošanas dēļ par lidojumiem caur Saudi, paļāvos "masu psihozei"un nopirku oktobra beigām BUD-DMM-BUD par 15k HUF (gandrīz 40€ ar Revolut). Tagad 3 uzdevumi, 1)kā pēc iespējas lētāk nokļūt BUD/atkļūt mājās, 2)ko sadarīt 4 dienas Sauda Arābijā un 3)pēc iespējas finansiāli mazsāpīgāk tikt pie vīzas. Temperatūras tur sola ap +30C ar kapeiciņām, naktīs kādus 10 grādus zemāk.

No kristoff apmeklējuma brīža jau pusotrs gads pagājis, kam ir kas jaunāks sakāms?

jtt
Tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 4722
Manīts: pirms 14 min

Up

kristoff
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/03/2011
Ziņas: 515
Manīts: pirms 13 st

Viens svaigs materiāls (lai gan pats ceļojums bija pirms kāda laika):

https://www.katurir.lv/lasit/sauda-arabija-dzida-1/

Un šajā kanālā arī ir neseni video:

https://www.youtube.com/@MakeAdventureHappen/videos

Vatņik/ork/krimnašist, ar tevi nediskutēju!

jtt
Tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 4722
Manīts: pirms 14 min

Paldies. Plāna ceļojumam gan vēl nav, notiek tikai taustīšanās informācijas ievākšanā. Pie apvāršņa parādījās nopietni cilvēki, ar ko būtu iespēja satikties profesionālā ziņā.