Par Makču Pikču

9 atbildes [Pēdējā ziņa]
Amorčiks
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/03/2014
Ziņas: 38
Manīts: pirms 13 ned

Sveiki! Aizvakar nopirku akcijas biļeti uz Peru (Lima) un, protams, sāku pētīt galveno apskates objektu... Kas ir bijis, padalieties, lūdzu, ar info (netā daudz pretrunīga). 

Kā labāk no Limas braukt uz turieni? Vilciens (iet pa tiešo, cik usd?) jeb īrēt auto? Cik ieejas biļete un vai tiesa, ka jāpiesaka apmeklējums mēnesi iepriekš netā?

Var būt vēl kāds zin par turienes mašīnas īri - ļaus taču apbraukāt arī blakus Valstis? Jo gribu aizbraukt arī uz Ekvadoru un iespējams ielīst bik Bolīvijā... Ir opcija uz MakčuPikšu ar vilcienu, tad atpakaļ uz Limu un ar sabiedrisko līdz Ekvadorai jeb vienk noīrēt auto... Kādi viedokļi?

 

Atvainojos par muļķīgiem jautājumiem - tieši tur nav būts... nekad nebiju noķērusi akcijas lidojumus uz Peru!

Amorčiks
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/03/2014
Ziņas: 38
Manīts: pirms 13 ned

Ui... pameklēju te un atradu daudz info!!!! Manu tēmu drīkst dzēst!  Neatrodu ka to pašai izdarīt Frown

zaksis
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/02/2011
Ziņas: 5016
Manīts: pirms 1 d

Es arī nopirku, bet no pieredzes zinu, ka vēl vajag pagaidīt vismaz kādas 2 nedēļas un tad sākt kaut ko plānot/pirkt...

Amorčiks
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/03/2014
Ziņas: 38
Manīts: pirms 13 ned

Hmm... domā vēl var atcelt? Man gan tā ar lētajām nekad nav bijis tfu tfu tfu.. Uz kuru datumu nopirki, ja nav noslēpums?

 

zaksis
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/02/2011
Ziņas: 5016
Manīts: pirms 1 d

Atcelt protams, ka var, bet pēc 2 ned. jau būs daudz drošāk ka lidosi.

Biļetes ir janvārī.

Viestursp1
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/02/2013
Ziņas: 6234
Manīts: pirms 22 st

Uz Machu Picchu brauc ar speciālu tūristu vilcienu no Kusko (dzelzceļa stacija atrodas Poroy, kādu gabaliņu no Kusko), Urubamba vai Ollantaytambo. Visīsākais maršruts sanāk no Ollantaytambo. Tūristu vilcieni maksā padārgi, ir lētāki un dārgāki vilcieni, jo maršrutus uz Machu Picchu apkalpo vairākas vilcienu kompānijas. Uz Kusko gan no Limas labāk ir lidot, jo tagad arī Peru parādījušās zemo cenu aviokompānijas un labāk ir stundu lidot nekā nepilnu diennakti braukt ar busu. Kalnu dēļ brauciens ar busu būs palēns.

Brauciens no Limas uz Guayaquil Ekvadorā aizņem vairāk nekā diennakti un pa ceļam ir jāpārsēžas. Lidojums, cik pētīju, ap 230 EUR/one way. Lai viena brauciena laikā no Limas" ielīstu" gan Bolīvijā, gan Ekvadorā, braucienam jābūt vai nu ļoti ilgam, vai arī ar vairākiem starpvalstu pārlidojumiem, kuri tajā pasaules galā nav lēti, jo šie pārlidojumi izmaksās daudz dārgāk nekā par kļūdas cenu iepirktā biļete. Peru iekšējie autobusi gargabalu maršrutiem, kuros pa nakti var arī gulēt (tā saucamie - CAMA ABSOLUTA) kā lidmašīnas biznesa klasē, ir diezgan ērti un cenas - pieņemamas. Busa biļetes cena atkarīga no komforta, ko piedāvā pārbrauciena laikā.

Par atcelšanu: jāgaida vismaz 2 nedēļas un tad jau manīs....

Amorčiks
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/03/2014
Ziņas: 38
Manīts: pirms 13 ned

Es te meditējot pētīju, ka ar auto var piebraukt "Central Hidroelectrica Machu Pichu" un no turienes 18eur vilciens (pagaidām to atradu kā lētāko). Man jau ir doma īrēt auto, bet nočekošu lētos avio... Vai nepateiksiet, kas par lētajiem tur plivinās? Pagūglēšos gan vēl..  Paldies, Viestur!

Uz Ekvadoru braukšu šā kā tā, jo nopirku atpakaļ no turienes Smile)) Bez tam pa piekrasti braukt varētuZa būt baigi smuki... es tā Panamu apbraukāju, kaifs!

 

Zaksis - man septembra sākums!

 

Viestursp1
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/02/2013
Ziņas: 6234
Manīts: pirms 22 st

Amorčiks - kaut kāda HES tipa spēkstacija (iespējams, ka tā pati Central Hidroelectrica Machu Picchu) ir dzelzceļa malā apmēram 4-6 km no vilciena gala stacijas Aguas Calientes, kur ir "tupiks" un apstājas visi tūristiem domātie Machu Picchu vilcieni. Praksē redzēju, ka atsevišķi tūristi tomēr iet kājām pa dzelzceļa sliedēm to gabalu no HES pie dzelzceļa līdz Aguas Calientes. Sanāk diezgan ekstrēmi, jo pirms paša Aguas Calientes miesta jāiet cauri dzelzceļa tunelim. Tūristu vilcieni šajā pieturā mēdz mainīties vai nu viens ar otru vai ar pasažieru-kravas vilcienu, oficiāli biļetes no šīs pieturas netā nevienā virzienā neatrodu. Vietējiem ir speciāls kravas - pasažieru vilciens, kuram laiki ir vairāk piemēroti vietējo peruāņu vajadzībām - rīta pusē Ollantaytambo virzienā, bet vakara pusē - uz Aguas Calientes. No Aguas Calientes (blakus dzelzceļa stacijai) līdz Machu Picchu ieejai kursē speciāls maksas buss. Biļetes var nopirkt vai nu uz vietas (pirms iekāpšanas busā) vai arī tūrisma ofisos Kusko un Ollantaytambo. Citi mēģina iet kājām, lai ietaupītu, bet tas ir patālu, turklāt turpceļā sanāk pamatīgs kāpiens.

Amorčiks
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/03/2014
Ziņas: 38
Manīts: pirms 13 ned

Viestur, paldies vēlreiz!!! Iečekoju lētos vietējos avio un toč!!! Ap 35eur līdz Kusko!!! Ideāli! Es toč nebūtu iedomājusies Smile)) Milzīgs paldies

Viestursp1
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/02/2013
Ziņas: 6234
Manīts: pirms 22 st

Amorčiks rakstīja:

E Vai nepateiksiet, kas par lētajiem tur plivinās? Pagūglēšos gan vēl.. 

No LIM uz Kusko un Arequipa lētākie varianti šobrīd ir Viva Air Peru un čīliešu Sky Airline (aiz pārvadātāja iekavās gan rakstīts - Operado por Sky Airline Peru Sac) . Abi lētie tagad lido arī no LIM uz Kusko, Arequipa (baltā pilsēta) un uz netālu no Ekvadoras robežas esošo Piura. Ir arī citi virzieni Peru, kuri man maz ko izsaka. Uz Kusko un Arequipa noteikti jāsalīdzina cenas, jo uz turieni lido daudzi vietējie aviopārvadātāji un cenas patīkami nokritušās līdz ar Viva Air Peru un vietējā Sky airlines atzara  ienākšanu. Piura un Guayaquil joprojām ir salīdzinoši padārgi virzieni, it īpaši Guayaquil. Arī vairums starpvalstu lidojumu no Peru ir ļoti dārgi.