Malārijas profilakse

74 atbildes [Pēdējā ziņa]
Rena
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/02/2012
Ziņas: 131
Manīts: pirms 5 gadi

Sveiki, tautieši,

Pastāstiet par savu pieredzi ar malārijas profilaksi valstīs, kur tā rekomendēta.

Kur braucāt, vai lietojāt tabletes utt.?

Domāju, vai nopirkt tabletes līdzi vai nē, jo dzirdēts par blakusparādībām. (Bet vai dzirdētais ir patiesība, prasu Jums šeit Smile

Paldies!

321
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/06/2011
Ziņas: 2270
Manīts: pirms 2 gadi
Kur:

Valsts?

\m/

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 20445
Manīts: pirms 24 ned
Kur: RIX

Jā, valsts svarīga (dažām brīdinājums nopietnāk ņemams, citām ne tik ļoti), kā arī reģions, kuru tajā plāno apmeklēt. Esmu bijis valstīs, kur rekomendē malārijas profilaksi, bet, papētot, kuros reģionos tā izplatīta, secināju, ka nesatiksimies, un tā arī (par laimi) bija. Bet katram sava riska tolerance un galva uz pleciem.

Linca
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/10/2009
Ziņas: 3330
Manīts: pirms 16 st

Paziņa brauca darījumu braucienā regulāri uz malārijas skartu reģionu, zāles dzēra, bet bija blakusparādības stipras, nolēma nedzert un pēdējoreiz atgriežoties diemžēl saslima Frown Zinu gan dažus, kas nedzer tās zāles nekad un nekas arī nav bijis, bet iespējams, ka tiešām kā Juris saka, ka tas ir bijis tikai kāds konkrēts reģions valstī, kur bīstami.

ozolinai
Nav tiešsaistē
Kopš: 05/01/2011
Ziņas: 82
Manīts: pirms 1 gads

Es braucu uz Tanzāniju un pirmajā reizē dzēru tās tabletes. Nu… bija traki. Es sevi tādu līdz šim nepazinu. Man bija murgi un garastāvokļa maiņas un izteikta trauksme un baiļu sajūta. Vel vienam draugam bija tāpat ka man. Kad braucu nākamreiz, nelietoju. Bez tam… mana draudzene saslima ar malāriju, ar visu tablešu dzeršanu un pēc tam tika arestēta ar tām pašām tabletēm.

Tas ir kā kuram – ir cilvēki, kuriem no tām tabletēm ne silts, ne auksts.

Taču es personīgi otrreiz tas tabletes vairs laikam nolietotu.

Bet nu, ja plāno ģimenes pieaugumu tuvāka gada laika, tad vajadzētu izvēlēties - tabletes vai ģimenes pieaugums Smile tas ir gan zaļu instrukcijās rakstīts, gan infektologijas centra daktere teica.

RX
Lietotāja RX attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/07/2009
Ziņas: 3865
Manīts: pirms 8 st
Kur:

Dzērām ar sievu Malaronu vienreiz dienā, un nejutām nekādas blaknes. Ir palicis pāri vismaz viens iepakojums. 

krikuce
Nav tiešsaistē
Kopš: 07/10/2009
Ziņas: 108
Manīts: pirms 4 ned
Kur: LUX

Kad es uzturējos Mali (sabiju tur 3 mēnešus), dzēru meflokvinu 1x nedēļā, blakusparādību nebija un par laimi arī nesaslimu, lai gan kodumi man bija regulāri.

Krikuce

Magone
Tiešsaistē
Kopš: 05/07/2011
Ziņas: 135
Manīts: pirms 6 min
Kur: Rīga

Braucot uz Keniju, ar vīru salasījāmies norādījumus un tabletes dzērām. Nekādu blakņu nebija, taču sajūta nepatīkama, jo baigā inde tomēr. Arī tas, ka tās tabletes ir tikai profilakse nevis droša aizsardzība, pastiprināja sajūtu, ka labāk bez tām iztikt. Kad devāmies uz Kambodžu, Heathrow nopirkām aerosolu speciālu tropu joslai.  Kad to uzpūta, neviens nekoda. Protams, kad bijām džungļos, kur vietējais teica, ka vajagot papūst, jo pats tur esot 2X dabūjis malāriju, aerosols izrādījās aizmirsts viesnīcā Smile  Odi sakoda, taču malāriju par laimi nedabūjām. Secinājums - ja vien nav tiešām augsta riska reģions, labāk izlīdzēties ar aerosolu, vilkt gaišu, brīvu un plikumus nosedzošu apģērbu.

Rena
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/02/2012
Ziņas: 131
Manīts: pirms 5 gadi

Paldies,

Plāns ir lidot uz Indiju - Mumbaju un Goa. Tabletes iegādāšos, bet par to dzeršanu laikam jādomā tomēr uz vietas...

Mr. Studebekers
Nav tiešsaistē
Kopš: 16/10/2010
Ziņas: 112
Manīts: pirms 11 gadi

Katram sava veselība visdārgākā, bet Tevis nosauktās vietas ir klasiski guļamrajoni. Painteresējies krievu/angļu forumos, ko tauta stāsta. Varbūt var iztikt bez aknu iznicināšanas procedūras. Tāda skarbāka atbilde, bet tikai labu vēlot Smile

k
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/10/2008
Ziņas: 2157
Manīts: pirms 6 st
Kur: Rīga

 Esmu gan pats dzēris tabletes, gan citiem barojis. Blakus parādības redzēju tikai vienreiz - paciente sajauca ar antibiotikām un palietoja stipri lielu dozu. Tomēr arī tad problēmas bija mērenas. 

Meflokīnu uz vietas domāt par vēlu - pirmā tablete jādzer nedēļu pirms izlidošanas. Ar domu - ja ir blakus efekti, mājās labāk. Un var nomainīt vai atcelt profilaksi.

Braucot uz Mumbaju un Goa tabletes droši vien nedzertu. Nopirktu uz vietas labu aerosolu un negulētu, kur odi tiek klāt. WHO gan iesaka dzert: http://www.who.int/ith/chapters/ith2011countrylist.pdf

Aiva
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2009
Ziņas: 113
Manīts: pirms 1 ned

Uz Mumbaju un Goa braucot, tabletes nedzēru, neatceros arī, ka vispār tur būtu odi. Tomēr kompānijā bija arī tādi, kas godīgi dzēra tabletes Smile

Joziks
Lietotāja Joziks attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/06/2009
Ziņas: 453
Manīts: pirms 12 ned

uz Mumbaju un Goa jau nu 100 % nevajag dzert šīs tabletes. Labāk 50 gr šņabi katru rītu un vakaru - vēderam Smile Vispār šajos rajonos NAV odi.

ARD
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/01/2010
Ziņas: 1318
Manīts: pirms 1 d

Kādus tik attaisnojumus cilvēks neizdomās, lai iedzertu Grin

kiksija
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/03/2011
Ziņas: 69
Manīts: pirms 2 ned

Lai arī esmu pabijusi vietās, kur iesaka lietot malārijas profilaktiskos medikamentus (Venecuēla, Meksika, Šrilanka), pēc pārrunām ar ārstu neesmu tos lietojusi. Attiecībā uz Mumbai un Goa varu teikt, ka nupat kā esam no turienes atgriezušies un ne ar vienu odu neizdevās sastapties. Manuprāt, tas noteikti nav reģions, kurā vērts lietot šos medikamentus.

Roger
Lietotāja Roger attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/01/2010
Ziņas: 429
Manīts: pirms 8 st

Pats uz Āziju braucot lai gan lietoju tabletes, bet vairāk tā arī neesmu. Vispār jau varbūt citur tā nav, bet Brazīlijā šī lieta ir ļoti sezonāla, sākoties lietus sezonai/ziemai, kas pie viņiem drīz sāksies, palielinās odu dzimstība/aktivitāte un atbilstoši arī saslimšanas skaits. Pieņemu ka malārijas odiem arī patīk vairoties mitrās vietās. Tā droši vien ir atbilde uz tiem, kas rakstīja par vienu un to pašu vietu, bet braukuši dažādās sezonās un citreiz odi ir un citreiz nav. 

Bet par tiem 50 gramiem, dezinfekcija gan strādā uz cita veida baktērijām, ko var apēst. Pats to arī pielietoju un izskatās, ka palīdz. Galvenais dezinfekcijas līdzekli nepārdozēt, lai imunitāte arī nepazeminās Grin

 

Magone
Tiešsaistē
Kopš: 05/07/2011
Ziņas: 135
Manīts: pirms 6 min
Kur: Rīga

Mumbajā (Goa neesmu bijusi) un citur Dienvidindijā malārijas tabletes pat prātā nenāca dzert. Tur cilvēku vairāk nekā kukaiņu Smile Tur labāk padomāt par profilaksi pret hepatītu un citām ar netīrām rokām un pārtiku saistītām slimībām. Lai gan jāsaka, ka tā slimīgi spirta salvetītes dezinfikcijai lietojām tikai pirmo nedēļu. Pēc tam atslābām un baudījām ceļojumu Smile

alise kumpina
Nav tiešsaistē
Kopš: 19/01/2012
Ziņas: 1
Manīts: pirms 11 gadi

 Kādam ir pieredze ar Dienvidāfriku? Plāns braukt Dienvidāfrika, Namībija, Bostvāna, Zimbabwe. It kā malārijas profilakse tiek ieteikta sākot no Namībijas, bet baigi jau negribās dzert tās zāles. Plānots ir nakšņot galvenokārt teltīs. Un ar kādu summu jārēķinās pērkot malārijas profilakses tabletes?

normis
Lietotāja normis attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 21/03/2011
Ziņas: 287
Manīts: pirms 27 ned

Indijā nav nekādas malārijas. Arī Indoķīnā nav. Vienīgais kur es padomātu lai dzertu - melnā Āfrika. 

esolcija
Nav tiešsaistē
Kopš: 07/05/2010
Ziņas: 2
Manīts: pirms 3 st

 Biju janvārī Tanzānijā, sarunāju ar vietējo, lai nopērk Malaronu - tur uz vietas tas maksāja 30USD 12 tb - atšķirība pietiekoši liela.

k
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/10/2008
Ziņas: 2157
Manīts: pirms 6 st
Kur: Rīga

normis rakstīja:
Indijā nav nekādas malārijas. Arī Indoķīnā nav. Vienīgais kur es padomātu lai dzertu - melnā Āfrika.

Protams, Indijā malārijas nav. Ir tikai nieka 1,5 miljoni saslimšanas un 1000 nāves gadījumi gadā ar malārijai līdzīgu slimību. Sticking out Tongue

http://www.malariasite.com/malaria/MalariaInIndia.htm

http://whoindia.org/LinkFiles/Malaria_Country_Profile-Malaria.pdf

Un par strauju saslimstības pieaugumu pēdējā laikā lietavu rezultātā runā panikas cēlāji:

http://articles.timesofindia.indiatimes.com/2012-01-03/jaipur/30584306_1_malaria-cases-plasmodium-falciparum-pf-cases

Varbūt nevajag tik kategoriski izteikties par tematiem ārpus savas profesionālās kompetences robežām?

P.S. Arī Mumbajā ir malārija. Bet es personīgi tur tabletes nedzertu, jo uzskatu risku par zemu, zemāku par risku un neērtībām no pašu tablešu lietošanas.  Tomēr lēmums būtu jāpieņem katram pašam, balstoties uz patiesu informāciju un, iespējams, (foruma) kolektīvo pieredzi.

normis
Lietotāja normis attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 21/03/2011
Ziņas: 287
Manīts: pirms 27 ned

 Tādi panikas cēlāji kā tu arī ir pie vainas panikai, ka visi pērk latvijā dārgo malaronu un cieš no halucinācijām. Indijā ir ap 1.3 Miljardiem iedzīvotāju un tā ir milzīga valsts. Kūrortā kā autora minētajā Goa nav nekādas malārijas un izbeidz celt paniku. Labāk sameklē statistiku cik balto tūristu ir indijā nomiruši ar malāriju, un tad cel paniku!

Jurģis
Lietotāja Jurģis attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 7
Manīts: pirms 4 gadi
Kur: RIX

normi, tu esi jauks cilvēks, bet nu nevajadzētu būt tik kategoriskam un paštaisnam šajā jautājumā. tev neliekas, ka paziņojums indijā nav malārijas ir nedaudz pretrunā ar 1000 mirušajiem un 1.5 mlj saslimušajiem? un ja baltie tūristi kā saki visi dzer dārgo malaronu tad loģiski nemirst? saglabāsim šo par civilizētu un saprātīgu diskusiju vietu

andris1
Lietotāja andris1 attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/07/2009
Ziņas: 2710
Manīts: pirms 3 ned
Kur: RIX

Joziks rakstīja:

uz Mumbaju un Goa jau nu 100 % nevajag dzert šīs tabletes. Labāk 50 gr šņabi katru rītu un vakaru - vēderam Smile Vispār šajos rajonos NAV odi.

Katrā ziņā 30-50gr. konjaka (brendija var arī labu viskiju utt.) pēc katras ēdienreizes tiešām ir laba un pārbaudīta metode īpaši eksotiskākās vietās (līdzeklis vienkāršs, bet darbojās teicami!) Pret malāriju gan nezinu cik tas efektīvs (ja nu ar šnabi sasmērē koduma vietu)...

Jamaika
Nav tiešsaistē
Kopš: 18/09/2009
Ziņas: 19
Manīts: pirms 4 gadi

 Bez malārijas vēl  ir denge, japānas encefalīts un virkne citu labumu, ko parnesā odi. Azijā denge bieži jauc ar malāriju. Svarīgi vai nelien džungļos, un vai ir/nav lietus sezona. Labāk uzmanīties, bet katram pašam jādomā. Uz Afriku gan bez nekā neriskētu.

 

Jamaika

ARD
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/01/2010
Ziņas: 1318
Manīts: pirms 1 d

andris1 rakstīja:

Katrā ziņā 30-50gr. konjaka (brendija var arī labu viskiju utt.) pēc katras ēdienreizes tiešām ir laba un pārbaudīta metode īpaši eksotiskākās vietās (līdzeklis vienkāršs, bet darbojās teicami!) Pret malāriju gan nezinu cik tas efektīvs (ja nu ar šnabi sasmērē koduma vietu)...

Doma iekšķīgi lietot alkoholu veselības nolūkā ir ļoti patīkama, bet pilnīgi nepamatota. Visi parazīti, vīrusi un baktērijas nokļūst asinsritē dažu sekunžu laikā. Lai tos neitralizētu, alkohola(tīrā) saturam asinīs būtu jāsasniedz virs 50%. (pat rūdītākajiem sīņiem tas ir kosmoss Smile ) . Pie tam, ne visa zaraza ir jutīga pret alkoholu. Vienīgais, kā varētu pielietot alk. dzērienus ir roku dezinficēšanā, lai gan arī diezgan neefektīvi, jo ieteicamais alkohola saturs tad ir virs 70%-zem90%.  Bet katrā ziņā alkohola lietošana mazina raizes par iespējamo sasirgšanu. Crazy

andris1
Lietotāja andris1 attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/07/2009
Ziņas: 2710
Manīts: pirms 3 ned
Kur: RIX

ARD rakstīja:

[Doma iekšķīgi lietot alkoholu veselības nolūkā ir ļoti patīkama, bet pilnīgi nepamatota. Visi parazīti, vīrusi un baktērijas nokļūst asinsritē dažu sekunžu laikā. Lai tos neitralizētu, alkohola(tīrā) saturam asinīs būtu jāsasniedz virs 50%. (pat rūdītākajiem sīņiem tas ir kosmoss Smile ) . Pie tam, ne visa zaraza ir jutīga pret alkoholu. Vienīgais, kā varētu pielietot alk. dzērienus ir roku dezinficēšanā, lai gan arī diezgan neefektīvi, jo ieteicamais alkohola saturs tad ir virs 70%-zem90%.  Bet katrā ziņā alkohola lietošana mazina raizes par iespējamo sasirgšanu. Crazy

Ja dabū kādu vīrusu (baktēriju utt.) introvenozi vai seksuāli transmisīvā ceļā, tad gan neliela (arī liela) alkohola deva nelīdzēs, bet citādi tas ir visai efektīvs un vienkārš līdzeklis... lai gan farmācijas bukletos dažkārt raksta citādi...

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 20445
Manīts: pirms 24 ned
Kur: RIX

Neesmu liels speciālists šajā jautājumā, bet neredzu veidu, kā 50 grami alkohola varētu kaut ko ietekmēt. Kā jau ARD teica, spirts iznīcina baktērijas / vīrusus, ja ir koncentrācijā virs 70%, turklāt saskares laikam jābūt 30-60 sekundes. Šaubos, vai Taviem 50 gramiem ir tāda koncentrācija, turklāt nokļūstot kuņģī, atšķaidās vēl vairāk.

Ja mīts par dezinficējošiem 50 gramiem būtu taisnība, tad pēc glāzītes iedzeršanas Tu iznīcinātu arī visu savu kuņģa / zarnu mikrofloru. Smile

Lai teiktu, ka šis līdzeklis darbojas teicami, jāveic atbilstošs pētījums, puse lielas pētāmo grupas dzer 50 gramus, puse nē, visi ēd vienu un to pašu, viņiem iebaro dažadas ļaunprātīgas baktērijas, eksperimentu atkārto vairākas reizes ar citādu pušu sadalījumu utt. Ja Tavu spriedumu pamatā ir tas, ka pats neesi saslimis, tas nav pamatojums apgalvot, ka metode strādā, tikpat loģiski vari teikt, ka nesaslimi, jo Tev ir zilas acis vai pirms ēšanas paklanies Mekas virzienā piemēram. Smile

Mr. Studebekers
Nav tiešsaistē
Kopš: 16/10/2010
Ziņas: 112
Manīts: pirms 11 gadi

Alko=Placebo efekts!!! Smile

andris1
Lietotāja andris1 attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/07/2009
Ziņas: 2710
Manīts: pirms 3 ned
Kur: RIX

Lai katrs paliek pie sava viedokļa un pieredzes! Par alkohola iedarbību (īpaši konjaka, brendija) mazās devās varētu runāt daudz (ir nopietni pētījumi un to nav maz, lai arī tie netiek īpaši reklamēti un pareizi jau ir), bet tā savā ziņā būtu jau alkohola propaganda (man, kā cilvēkam, kas gandrīz 20gadus profesionāli saistīts ar narkoloģiju tas būtu neētiski)  un ja devas pārsniedz tad efekts būs vairāk negatīvs. Ir dažādi vīrusi un protams, ka  nebūt uz visiem tas darbojas, bet runa neiet tikai par to (nejau tikai mikrobi ir bīstami), bet lai katrs izvēlās sev piemērotāko un pieņemamāko profilakses veidu

Veiksmīgus ceļojumus un neslimojiet!

k
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/10/2008
Ziņas: 2157
Manīts: pirms 6 st
Kur: Rīga

Juris rakstīja:

Neesmu liels speciālists šajā jautājumā, bet neredzu veidu, kā 50 grami alkohola varētu kaut ko ietekmēt. 

Viens veids nāk prātā - kuņģa sekrēcijas stimulācija. Tas noteikti palīdz pret dizentēriju, holēru un daudzām citām infekcijām, ko uzņem fekāli-orālā ceļā. Mikrobioloģijas vēsturē ir klasisks piemērs, kad Parīzē kāds no Pastēra oponentiem publiski izdzēra veselu mēģeni ar holēras tīrkultūru un nesaslima. Tā ka 50 grami, lai arī mazāk efektīvi par regulāru roku mazgāšanu, droši vien var uzlabot personīgo statistiku.

Iespējams, alkohola tvaiki izelpā, mazliet nelabēlīgi ietekmē pilienu infekcijas izraisītājus, jo vairums vīrusu ir visai jūtīgi pret ārējo vidi. Tomēr pret infekcijām, ko pārnes odi (pie tam plazmodijs vispār nav ne vīruss, ne baktērija) šņabis nu nekādi nepalīdz. Izņēmums ir džins ar toniku, tikai ne džina, bet tonikā esošā hinīna dēļ. Šo kokteili patiesībā arī izgudroja hinīna iebarošanas procesa atvieglošanai malārijas slimniekiem.