Laptops ceļojumiem

43 atbildes [Pēdējā ziņa]
Gints
Nav tiešsaistē
Kopš: 07/01/2014
Ziņas: 5
Manīts: pirms 4 gadi

Ceļojumu biežums, diemžēl, nesamazina darāmo darbu daudzumu, tāpēc tagad, kad kādu laiku esmu mocījies ar lielā laptopa vadāšanu līdzi ikkatrā braucienā, esmu nolēmis iegādāties ko mazāku, ērtāku un atbilstošajām vajadzībām ko piedieniegāku.

Varbūt kāds arī ir saskāries ar šādu jautājumu un meklējis sev kādu uzticamu ceļojumu pavadoni, kas būtu mazs izmēros (gana plāns), viegls, ideālā variantā ar 13" ekrānu, (bet var būt arī mazāks), ar pēc iespējas garāku akumulatora darbības mūžu, lai visu laiku līdzi nav jānēsā vads un jāmeklē rozete. Manā gadījumā ar Windows/Microsoft. Nav plānots pārāk to noslogot, galvenais lai ērti lietot internetu un darboties ar Word dokumentiem, primitīvi arī ar kādu no attēlu apstrādes programmām. 

Cenas ziņā gribētos iekļauties līdz max 400 EUR pār tādu drandaļotu. Gan jau ka ne viens vien ceļotājs būs saskāries ar līdzīgu problēmu...

anro
Nav tiešsaistē
Kopš: 19/09/2010
Ziņas: 34
Manīts: pirms 13 ned

Jau gadus 2-3 maza izmēra 12-13" laptopiem cena nav īsti draudzīga. Vai nu jāpalielina budžets vai jāreiķinās ar mazu veiktspēju, bet dokumentiem un primitīvai attēlu apstrādei pietiktu. Ceļošanai vērts atcerēties, ka jāpievērš uzmanība arī korpusa kvalitātei!

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 19660
Manīts: pirms 6 ned
Kur: RIX

Es protams ieteiktu MacBook Pro vai MacBook Pro Retina, bet tad jārēķinās ar ~1000 EUR (mazāk, ja pērk ārzemēs).

Ja dod priekšroku Windows, nav problēmu uzlikt to, OS X vietā vai paralēli. Baterija tur 4-7 stundas, atkarībā no noslodzes.

Ja vēlies lētāk, ņem lietotu — piemēram man viens tuvākajās dienās varētu būt piedāvājumā (apgreidojos), bet ieteikums ir spēkā arī bez tā.

Onepagebook
Nav tiešsaistē
Kopš: 06/10/2013
Ziņas: 4
Manīts: pirms 1 gads

Budžetā 400e, diemžēl, bet neko vairāk kā, budžeta klases laptopu neiezdosies piemeklēt. Šeit nevajadzētu cerēt uz kaut kādu īpaši ilgāku baterijas darbības laiku, principā cik uzmetu ātrumā aci tad ap 360e pašlaik nāk šis NX.MPGEX.016, neko izcilu no baterijas Tu šeit nesagaidīsi, bet kā jau minēju Tavs budžets nedod īpaši lielas izvēles iespējas. Piemetot vē apmeram 100e var skatīties uz šo K9J82EA#ABB un tā varētu turpināt. Īsumā šiem diviem lielkais klupšanas akmenis ir 4cell baterija, bet pa šo naudu atrast ar 6cell, būs faktiski neiespējami. Pie izvēles ieteiktu tomērt skatīties uz vismazas kādu I sēriajs cpu lai nav galīgais nīkulis, 4gb rams un 500 hdd man škiet jau sen ka ir standarts, svara attiecībā 1.6kg ar manuprāt būs ok. Jura pieminētais macbook pro, nu tur lv cenas sākas no 1100e un tas jau nozīmetu budžetu gandrīz trīskāršot, vel var skatīties uz air, tei sākas kaut kur no 900 ja nemaldos, bet tiem izmērs būs 11.6zoll. 

Mans personīgais risinājums braucieniem ir planšete, pats lietoju ipad4, par labu šādai izvēlei krita, LTE+ekrana ižškirtspēja+lieliska baterija, pirms divim gadiem arī īsti nebija citu labaku altrnatīvu. Ir protams savi mīnusi un lietas kuras kretine, bet elementāras darbības ar dokumentiem un attēliem uz viņa varu izdarīt. Nākošo noteikti ņemšu kādu no android ierīcēm, vai arī alternatīvā kādu no windows bāzētajiem risinājumiem, bet kad pienāks laiks, tad jau skatīsies cik tālu tur tas viss attīstījies.

ekze
Nav tiešsaistē
Kopš: 17/12/2013
Ziņas: 296
Manīts: pirms 5 ned
Kur: WAW

Juri, varbūt esi eksperts un zini jauno Macbook, kam tā USB-C lādēšana varēs arī no parastā USB uzlādēt t.i. to iespraužot mašīnā, lidmašīnā utt

Bet kopumā es ceļošanai teiktu ka jebkurš ultrabooks der, man vismaz liekas ka svaram ir nozīme, īpaši ja ceļo ar rokas bagāžu. Ideāli laikam ar metālisku korpusu.

2019: WAW, IST, AUH, DXB, ZAG, TRN, BEG, VKO, SOF, LIN, SAO, EZE, AEP, RGL, AMS, IGR, SLA
2020: BRU, WAW, SOF, BRE

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 19660
Manīts: pirms 6 ned
Kur: RIX

ekze rakstīja:

vai jauno Macbook, kam tā USB-C lādēšana varēs arī no parastā USB uzlādēt t.i. to iespraužot mašīnā, lidmašīnā utt

Principā ar atbilstošu vadu vai adapteri vajadzētu varēt, bet būs dikti lēni uzlādēt, ierastie USB porti nav veidoti ar domu piegādāt tik daudz strāvas, kā vajag laptopam. USB standartā gan ir tāda opcija ierakstīta, tā ka ar laiku lidmašīnās varētu parādīties 'jaudīgāki' USB porti.

FXQuadro
Nav tiešsaistē
Kopš: 06/02/2010
Ziņas: 1878
Manīts: pirms 4 st

Lenovo X1 Carbon ir labs, bet ne par 400 eur Smile

Around the world
2019: RIX, KBP, WAW, LHR, ARN, CPH, EWR, SXF. TFS, CRL,  IST, BKK, HKT
2020: RIX, BCN, SCL, PUQ, EZE, TXL, SXF, TLL, HEL, FRA, LAX, HNL

procesors
Nav tiešsaistē
Kopš: 22/08/2012
Ziņas: 777
Manīts: pirms 2 st

Nesaukšu konkrētus ieteicamos modeļus, jo mani var uzskatīt par ieinteresētu personu. Bet pašam ir Lenovo MII2, kurš ir slikts tādā ziņā, ka pie straujām kustībām nēsājot apkārt mēdz pazust kontakts un tad jāiefokusē atpakaļ, tādā ziņā labāks bija Samsung Ativ 5, bet viņu ne kādreiz varēja, ne tagad var iegādāties LV, tāpēc nebūtu arī iesakāmo sarakstā.

Ja mēs runājam par bezmaksas iegūstamo Adobe Photoshop lietošanu un microsoft office programmatūru tad:

oponēšu Onepagebook, nevajag nekādu I sērija intel procesoru, kāpēc? te ir divi iemesli pirmais- tai programmatūrai pietiek arī ar, piemēram,  intel atom procesoriem, otrkārt elektrības patēriņš, vienkārši nejauši izvēlēti CPU no http://ark.intel.com/ salīdzināšanai, I3 patēriņš ir jau >10W kamēr intel atom 2,2W.

Ekrāns, ņemot vērā, ka tajā cenu kategorijā viņi visi ir +/- vienādi, tad jārēķinās ar to, ka jo lielāks ekrāns jo vairāk patērēs elektrību.

Tad par datu glabāšanu  (viss ir absolūtos skaitļos no viena ražotāja mājaslapas brīvi izvēlētam piemēram) , ierastais HDD (speciāli priekš portatīvā datora) patērē ~2W kamēr SSD ~0.069W. Pie tam, SSD strādās arī raitāk.

Jā un cenas arī LV zonā var dabūt pievilcīgas Smile

sussurs
Nav tiešsaistē
Kopš: 23/02/2009
Ziņas: 504
Manīts: pirms 1 st

procesors rakstīja:

tādā ziņā labāks bija Samsung Ativ 5, bet viņu ne kādreiz varēja, ne tagad var iegādāties LV,

Runājot par Samsung - varbūt zini, kāpēc Samsung datori ir pazuduši no Latvijas tirgus?

Bet par tēmu runājot - pāris gadus atpakaļ ar autora prasībām meklējot datoru, sapratu, ka vai nu jāupurē budžets vai datora vieglums / baterija. Visu kopā atrast ir neiespējami. Manā gadījumā cieta budžets Grin

procesors
Nav tiešsaistē
Kopš: 22/08/2012
Ziņas: 777
Manīts: pirms 2 st

Tāpēc, ka Samsung visā eiropā pārtrauca to darīt. Nerentabls tirgus. http://www.pcadvisor.co.uk/news/laptop/3573470/samsung-exits-laptop-market-including-chromebooks/

evo
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 863
Manīts: pirms 4 st

Par Lenovo Carbon dzirdēju labas atsauksmes no cilvēka, kas pirms tam MACbook lietoja - tiešām ticu, ka būs labs. Pats lietoju ultrabook no Samsung - bet vairs neražo. Piekrītu, ka jāskatās uz MACiem vai ultrabookiem ar SSD diskiem. Vienīgi tie SSD diski ir pārsvarā mazas ietilpības. Manam ultrabook ir 100gb no kura lielāko daļu aizņem sistēmas un programmu faili. DOC aizņem 15gb, bet brīva vieta uz cietā diska ir knapi 5GB - visu laiku kaut kas jākrāmē uz ārējā diska.

Budžets nereāli mazs. Var mēģināt ar planšeti un ārējo klaviatūru, bet nekas tur lētāk nesanāk un strādāt kaut ko radot, man liekas, nav iespējams, var tikai kaut ko paskatīties, palasīt.

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 19660
Manīts: pirms 6 ned
Kur: RIX

Tuvu budžetam varētu būt vēl neiznākušais Microsoft Surface 3, bet tam tikai 2 GB RAM lētākajam modelim, izklausās pēc nepatikšanām…

procesors
Nav tiešsaistē
Kopš: 22/08/2012
Ziņas: 777
Manīts: pirms 2 st

Surface ir labs, man patika (kārtējais produkts, ko var dabūt ārpus LV) tik viņš ir dārgāks par budžetu, kā arī ir jārēķina klāt 100EUR klaviatūrai + nezinu kur tu dabūji 2GB RAM, jo trešajam min ir 4GB ram. 2GB ram ir surface 2 ne-pro, bet to nevar pirkt dēļ NVIDIA CPU un 2GB RAM aprakstītajiem darbiem pietiek.

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 19660
Manīts: pirms 6 ned
Kur: RIX

Es runāju par Surface 3, kurš iznāks maija sākumā, maksās 499$, tam ir 2 GB RAM. Nevis par Surface Pro 3, kas jau iznācis.

procesors
Nav tiešsaistē
Kopš: 22/08/2012
Ziņas: 777
Manīts: pirms 2 st

Skaidrs, es vienkārši nesekoju līdzi tehnoloģiskajiem jaunumiem, es vienkārši tos lietoju. Bet nu 100EUR klāt par klaviatūru tāpat būs jāmaksā Smile

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 19660
Manīts: pirms 6 ned
Kur: RIX

Jā, to ir vērts pieminēt, jo reklāmās un citās bildēs Surface 3 praktiski vienmēr ir kopā ar klaviatūru, var padomāt, ka līdzi nāk.

infests
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/05/2011
Ziņas: 3567
Manīts: pirms 1 st
Kur: Stokholma

Ja laptops domāts arī kā vienīgais dators, tad MacBook Pro ar Retina Display, manuprāt, ir ideāls. Ja ir vēlme pēc Windows, tad tik pat labs, ja ne labāks variants varētu būt jaunais Dell XPS 13. Abi maksās aptuveni līdzīgi, kas ir 3x vairāk par autora pieļaujamo budžetu.

Bet, ja dators nepieciešams tikai ceļošanai un mājās paliek kas jaudīgāks, tad, manuprāt, MacBook Air 13" ir ideāls. Nevajag pat jaunāko paaudzi. Pagājušā gada modeļus ASV tirgo jau sākot no 799$. Lielākie plusi ir mazais svars (1.37kg) un ilgais baterijas darbības laiks (12 stundas), labāks pat nekā MacBook Pro (jo mazāka jauda un izšķirtspēja, protams). Ja var sadzīvot ar 11" ekrānu, tad MacBook Air 11" nav stipri sliktāks. Pirmkārt vieglāks (1.08kg) un baterija tur 9 stundas, kas ir pilnībā pietiekami. Es palietoju 11" un kaut kā neiepatikās, jo ļoti maza izšķirtspēja ekrānam (turklāt platekrāna), kā arī tam nebija SD karšu lasītāja, kas ļauj viegli ceļojuma laikā pārdzīt bildes datorā. Manuprāt, ir vērts nedaudz piemaksāt un ņemt 13". Bet nu šie arī nav īsti autora budžetā, tomēr ir paceļami.

Savukārt par jauno Macbook - jā, svars, protams, ideāls, baterija arī ļoti ilgi tur, turklāt augsta izšķirtspēja ekrānam, tomēr lielā cena, ievērojami mazā jauda, kā arī vienīgias USB-C ports nepārliecina. Tāpat māc šaubas par jauno 'butterfly' klaviatūru. Esošajiem MacBook Air, manuprāt, lieliska un ērta klaviatūra, kā būs bez ievērojama taustiņu gājiena, nezinu.

Onepagebook
Nav tiešsaistē
Kopš: 06/10/2013
Ziņas: 4
Manīts: pirms 1 gads

procesors rakstīja:
oponēšu Onepagebook, nevajag nekādu I sērija intel procesoru, kāpēc? te ir divi iemesli pirmais- tai programmatūrai pietiek arī ar, piemēram,  intel atom procesoriem, otrkārt elektrības patēriņš, vienkārši nejauši izvēlēti CPU no http://ark.intel.com/ salīdzināšanai, I3 patēriņš ir jau >10W kamēr intel atom 2,2W.

Oponēšana šoreiz nevietā, īsti nevaru saprast ko ar šo visu biji domājis, vai to, lai tautietis tagad mēģina meklēt kādu lietotu netbooku? Cik paskatījos apkārt, tad nekur nemanīju, ka varētu kādus intel atom bāzētus laptopus iegādāties. Pats tā arī neesi iedevis nevienu konkrētu risinājumu kuru tad viņam vajadzētu izvēlēties. Tikai gudri runāts apkārt par to ka vajag pievērst uzmanību energopatēriņam un ssd ir kruta, zin tautietim ir 400EUR, par kādiem ssd Jūs tur sapņojat, tas ir tikpat naivi kā runāt par 400EUR biļeti biznesa klasē uz ASV.  Nu nav un nebūs tādas lietas, pa lielam tajā budžetā ir dabūnams kāds Pentium, Celeron X2 vai Core i3u sērijām bāzēts laptops ar samērā līdzvērtīgu energopatēriņu. Visas foršās un taupīgās fīčas maksā un vienmēr maksās naudu un tas nekad nebūs budžeta laptops.

Kā samērā interesants risinājums varētu būt Windows 8 planšetes,  kuras kā reiz nāk uz Tevis minētā Atom bāzes un citi kugi jau Te paguva viņas pieminēt, piemēram NT.L4SEL.011, šai pat arī klaviere komplektā, cita lieta ir tas vai tautietim vispār planšetes saista un vai tādu viņš maz būtu ar mieru apsvērt kā opciju.

Eva
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 244
Manīts: pirms 2 ned
Kur: RIX

Pati lietoju Lenovo ThinkPad  X1 Carbon, bet cena pērkot bija virs 2Keur.

Ieteiktu paskatīties uz ThinkPad T440 sēriju - tur daudz labu variantu un cena ap 1000 EUR.

Lētos laptopus ap 400 EUR vispār neieteiktu kā opciju.

procesors
Nav tiešsaistē
Kopš: 22/08/2012
Ziņas: 777
Manīts: pirms 2 st

Tu spēlējies ar vārdiem laptops, netbooks, planšete, varēji vēl ultrabooks, portatīvais u.c. pierakstīt un vispār, kurā kategorijā pierakstīsi surface... Tad vēl sāksim strīdēties ka eMMC nav tas pats kas SSD, bet šajā gadījumā tam nav nozīme.

Cilvēkam vajag iekārtu, kas darbina windows OS + var apstrādāt bildes un MS word dokumentus. Viņam jau ir liels laptops, tas nozīmē, ka neinteresē kautkas līdzīgs. Viņš vēlas kautko mazāku un vieglāku, kā arī ilgas stundas strādājošu attiecīgajā budžetā. Ja budžetu sāk stiept vēl 50EUR klāt un tad paskatās, ka vēl par 50EUR klāt var vēl labāku nopirkt, tad beigās iziet no budžeta.

Bet ir labi, ka manu beigu domu tu vismaz noķēri. Nav man jēga rakstīt interneta veikalu saites ar piedāvājumiem, jo patiesībā viņi tehniski ir līdzīgi, atšķiras tikai vizuālais. Bet par trim modeļiem es izteicos konkrēti, vairāk manā lietošanā diemžēl nav bijuši, bet apskatot izstādēs tu neizbaudi dzīves pielietojuma +/-. Tādā ziņā arī vajadzētu piemetināt, ja surface gribēs turēt klēpī un strādāt, varēs, bet grūti būs.

p.s. un vispār es bieži domāju savādāk kā vairums citu cilvēku, tāpēc man nav iPhone vai galaxy, bet šodien saņēmu no veikala jauno Microsoft Lumia telefonu Smile

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 4961
Manīts: pirms 2 st

 Ginča, Tu, davai, savu darbu sagāzē Smile dūšīgāk! Dranduļets par EUR 400 ir katra 2a klases skolēna pavasara sapnis! Ja tauta saka, ka bez 2 štukenzijām nav aršana, tad esi radošāks! Smile

 

 

infests
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/05/2011
Ziņas: 3567
Manīts: pirms 1 st
Kur: Stokholma

Atgriežoties pie tēmas:

  • Acer TravelMate B115 11", 500 GB HDD, 4 GB RAM, ~7h baterijas laika, 1.35kg, Latvijā maksā ~400 EUR, ASV, protams, daudz lētāk
  • Dell Inspiron 11 3000, arī 11", 500 GB HDD, 4 GB RAM, ~8h baterijas laika, 1.4kg, Latvijā maksā ~450 EUR

Abi aptuveni iekļautajā budžetā. Procesori pavilks Ofisu un internetu, kā arī vienkāršu bilžu apstrādi. Ir vēl kaudze variantu ar ļoti maziem SSD (pārsvarā ap 32 GB) un operatīvo 2 GB, kuriem ir ilgāks baterijas laiks, bet ar tik mazu disku, manuprāt nav nopietna "aršana". Savukārt 13" ar parasto disku jau sāks palikt pasmagi un arī baterijas laiks samazināsies vēl vairāk.

Kā jau iepriekš minēja, tad lielākam SSD diskam, kas ietaupītu gan svaru, gan palielinātu baterijas darbības laiku un arī pašu datora ātrdarbību, minētais budžets nav pietiekošs.

Pats es šādu variantu noteikti nepirktu. Neskrienot tūkstošos, pats par ideālo variantu, kā jau augstāk minēju, šobrīd uzskatu pagājušā gada MacBook Air 13", ko par aptuveni 750 EUR ir iespējams iegādāties ASV. Tā darbības laiku (12h) būs grūti pārspēt, 1.37kg svars ir ideāls, arī jauda pietiekoša. Cietais disks 128 GB lētākajai versijai gan ir paknaps, ja plānots tur arī uzglabāt, piemēram, bilžu kolekciju, bet par 100$ dārgāk var paņemt jau 256 GB, kas portatīvajam datoram jau varētu būt diezgan pietiekoši.

Savukārt, novirzoties no tēmas, ļoti patika šis video par jaunā Macbook Retina izstrādes "aizkulisēm":
https://www.youtube.com/watch?v=KHZ8ek-6ccc

Marchix
Nav tiešsaistē
Kopš: 20/03/2014
Ziņas: 16
Manīts: pirms 1 ned

Kādu pusotru gadu lietoju Samsung Ativ Tab 3 ar win8, ne tikai ceļojumiem, ikdienas darbiem. Biju palaidis garām, ka Samsungs iekš Eiropas vairs netirgojas, tad nu laikam šis variants nebūs diez ko labs kā ieteikums. Kopumā esmu apmierināts, vienīgais traucēklis, ka nav SIM karte un vietās, kur nav wi-fi, jāčakarējas ar USB internetu, turklāt caur pāreju uz mini USB. Visādi citādi manām vajadzībām pietiek, nāk kopā ar klaviatūru, var izmantot kā planšeti, var kā laptopu. Kaut kad pētīju, ka bija parādījušies arī Ativ Tab varianti ar SIM kartes slotu. Škrobe, ka man tāds nav. Baterija tur kādas 5-6 stundas, varebūt pat ilgāk, speciāli neesmu uzņēmis laiku. 

SuperVineta
Lietotāja SuperVineta attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 550
Manīts: pirms 1 gads
Kur: Catalunya

Kad 2009. gadā Ryanair pievilka grožus rokas bagāžai, es šādām vajadzībām iegādājos Asus Eee Pc. Varbūt nav pats ašākais, taču manām vajadzībām atbilda. Turklāt solīts bija, ka baterija tur 7h. Es teikšu, ka šākumā turēja pat 8h, un tagad pēc 6 gadiem, joprojām savas 4h izvelk.

Komentārs tiek sagatavots elektroniski un tas ir derīgs bez paraksta.

FXQuadro
Nav tiešsaistē
Kopš: 06/02/2010
Ziņas: 1878
Manīts: pirms 4 st

Eva rakstīja:

Pati lietoju Lenovo ThinkPad  X1 Carbon, bet cena pērkot bija virs 2Keur.

Ieteiktu paskatīties uz ThinkPad T440 sēriju - tur daudz labu variantu un cena ap 1000 EUR.

Lētos laptopus ap 400 EUR vispār neieteiktu kā opciju.

Pasūtīju ASV X1 Carbon par 1000 usd +State taxes Smile

Around the world
2019: RIX, KBP, WAW, LHR, ARN, CPH, EWR, SXF. TFS, CRL,  IST, BKK, HKT
2020: RIX, BCN, SCL, PUQ, EZE, TXL, SXF, TLL, HEL, FRA, LAX, HNL

RS
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/10/2008
Ziņas: 149
Manīts: pirms 32 ned
Kur:

Juri, tev pēc pāris dienām liekais dators būs Mac? Tieši šobrīd meklēju lietotu datoru ar OSX, tāpēc tavs ieraksts kā ziņa no debesīm Smile
Ja ir aktuāli, tad uzraksti man PM ar piedāvājumu.

Coletya
Lietotāja Coletya attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/03/2013
Ziņas: 657
Manīts: pirms 20 ned
Kur: CPH

Tik dārgas 'mašīnas' ceļojumiem? Jums nekad nav bail, ka kkas var notikties?

Skatos uz lēto galu ceļojumiem, lai nebūtu žēl... a ja nu nozog vai sasitas etc.?

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 19660
Manīts: pirms 6 ned
Kur: RIX

Ja būtu datori par 2-5 EUR, tad par tiem nebūtu pārdzīvojumu, ja kaut kas notiktu. Bet 400 EUR vērtu man nebūs mazāk žēl pazaudēt kā datoru par 800 vai 1000 EUR.

infests
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/05/2011
Ziņas: 3567
Manīts: pirms 1 st
Kur: Stokholma

Uz bīstamākām/nedrošākām valstīm datoru vienkārši līdzi neņemu, iztieku ar telefonu. Piemēram, kad devos uz Brazīliju, atstāju mājās, jo apkārt pa Rio nestaipīsi, bet viesnīcā arī bīstami atstāt. Te, piemēram, cilvēkam, apmeklējot Brazīliju, kopumā nozagti $800 dažādās viesnīcās. Jāsaka, ka nedaudz neuzmanīgi arī rīkojies, bet pierāda, ka pat paliekot augstas klases viesnīcās, šīs zādzības notiek.

Ja viesnīcā nav seifa, tad es piekopju šādu triku, lai nevajadzētu tā teikt "pārskaitīt naudu" un skatīties, vai kas cits no somas nav pazudis. Uzsienu ar ļoti plānu un īsu diegu vai plastmasas maisiņa atgriezumu mazu mezglu uz somas rāvējslēdzēja. Ar aci pat nevar pamanīt. Ja somu taisa vaļā, tad viņš saplīst nemanot un garnadzis pat nezina, ka tur kaut kas bija piesiets. Bet es, atnākot vakarā viesnīcā, redzu, vai kāds ir vai nav vēris somu vaļā. Var, protams, likt arī klāt mazas piekaramās atslēgas, bet tas jau gandrīz kā mājiens, ka somā ir kaut kas vērtīgs.

Gigi
Nav tiešsaistē
Kopš: 19/01/2010
Ziņas: 605
Manīts: pirms 50 min

Man ir Microsoft Surface - ir noderējis ne tikai ceļojot, bet arī ceļojumu laikā strādājot. Esmu pat ļoti apmierināta.

Gigi

Vilcinjsh
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/03/2013
Ziņas: 40
Manīts: pirms 16 ned

Pirms trīs mēnešiem tepat LV nopirku no ASV vestu Lenovo X240 pa 450EUR - ļoti maziņš un ērts, bača tur līdz 8 stundām un pie tam ar 3 gadu worldwide garantiju, kuras darbībai pietiek servisā parādīt kompi un nevajag nekādus čekus - Rīgā ir labs serviss, tas pats, kas IBM. Kompji, kas šādi tirgojas ir izpakoti, lai izvestu no ASV, bet pilnībā nelietoti. Šādi jau vairākus kompjus esmu pircis.. Iesaku pačekot sludinājumus, ir vairāki kungi, kas ar šo ņemas Rīgā. Tagad gan redzu tikai vienu šādu pa ~650EUR te: https://www.ss.lv/msg/lv/electronics/computers/laptops/noutbooks/hfgln.html